fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

49% 707 hlasů
film / thriller, akční, dobrodružný, USA, , 100 min., od 12 let
On Deadly Ground
Kinopremiéra v ČR 21.7.1994, DVD od 1.10.1998 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...
starNastavit upozornění

V TV televize čt. 13.8. TV DAJTO 20.15Ukázka
01:53S. Seagal bojuje za pomoci Eskymáků proti bezohledné ropné společnosti, která ničí krajinu na Aljašce.
V mrazivém a drsném prostředí Aljašky dokáže být někdy i pořádně horko. Zvlášť v místech, kde dravá naftařská společnost Aegis Oil Company buduje své nedostatečně zabezpečené plošiny nad vrty. A tak není divu, že to občas pořádně vybuchne a z ledových hlubin vyšlehnou žhavé plameny. V úctyhodné vzdálenosti přitom nervózně přešlapují šéfové firmy a netrpělivě očekávají Forresta Tafta, specialistu na exploze naftových vrtů, pro kterého je tento druh katastrofy přesně tím jako voda pro rybu...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Je to příjemný a pohodový film na který se dá koukat.
Všechny komentáře k filmu 31+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Aljaška v plamenech

obrazek
Na slovo vzatý odborník Forrest Taft pracuje pro naftařskou společnost Aegis Oil vedenou sebevědomým a bezohledným Michaelem Jenningsem. Na Aljašce s nasazením života zabrání katastrofě během havárie jednoho z ropných vrtů, ale starý předák Palmer mu vyčítá, že pro Jenningse pracuje. Naftový magnát tvrdí, že selhal lidský faktor a na tiskovce prezentuje svou společnost jako ochránkyni životního prostředí. Jen zasvěcení ví, že za celou propagační akcí je Jenningsova snaha zahájit práci na novém vrtu během dvou týdnů. Pokud totiž termín nedodrží, přijde o právo na půdu, která připadne zpět eskymákům. A to nehodlá připustit. Pověří svého šéfa bezpečnosti MacGruddera, aby zlikvidoval Palmera, který se stal příliš nebezpečným, a když zjistí, že se o tajné údaje společnosti začal zajímat také Taft, rozhodne se ho zabít také. <>Obrázek nenalezen<> Vláká ho do pasti, jemu se však podaří uniknout těsně před smrtící explozí. Je zraněn a postarají se o něj eskymáci, kteří jej odvezou do své vesnice. Forrest ví, že eskymákům hrozí nebezpečí za to, že mu pomáhají a pokusí se odjet. Je však příliš zraněn. Náčelník a jeho dcera Masu ho odvezou na tajné místo, kde má Taft zjevení a náčelník mu vypráví o legendě, podle které jim může pomoci zachránit jejich zemi jen on. Na Jenningsův příkaz MacGruder při pátrání po Taftovi dorazí do eskymácké vesnice a smrtelně postřelí náčelníka vesnice. Zanedlouho se jeho komando střetne s Taftem v Palmerově domě. <>Obrázek nenalezen<> V tuhé přestřelce Taft zvítězí a několik mužů zabije. Z Palmerových disket se dozví o nebezpečí, které hrozí životnímu prostředí, pokud by Jennings zahájil těžbu na eskymáckých územích. Zuřící ropný magnát Jennings najme profesionální komando zabijáků vedené zkušeným Stonem a pošle ho po stopách Tafta. Ten prchá společně s Masu a cestou připraví několik pastí, které postupně snižují počet jejich pronásledovatelů. Termín spuštění rafinerie se však blíží a Taft, přestože má v patách stále komando zabijáků, je odhodlán zabránit mu za každou cenu.


O filmu

<>Obrázek nenalezen<> Aljaška v plamenech je šestým filmem a současně režijním debutem známého Stevena Seagala. Ten o režisérskou židli už dlouho usiloval, měl původně natočit gangsterku Man of Honour pro 20th Century Fox, společnost však projekt zastavila poté, co plánovaný rozpočet vyskočil z dvaceti milionů dolarů na třicet. Znechucen nekonečnými tahanicemi, ztratil herec o gangsterský film zájem a přijal nabídku, aby za podstatně menší honorář natočil ekologický thriller. A protože šlo o dějově poněkud přímočarý příběh, rozhodl se jej ozvláštnit maximální věrností reáliím. Bez ohledu na produkční problémy a rozmary počasí se rozhodl točit v přírodních scenériích Aljašky. Se svým štábem přes pět týdnů bojoval s nečekanými změnami počasí a prudkými teplotními skoky. Všechno bylo navíc komplikováno potížemi s dopravou a zásobováním, neboť část záběrů vznikala na zcela odlehlých místech, nejen daleko od obydlených míst, ale daleko od jakýchkoli cest. Scénograf William Skinner strávil několik týdnů studiem eskymácké kultury a architektury, protože od něj Seagal vyžadoval přesnost do těch nejmenších detailů. Ten také angažoval dvojici konsultantů (jedním z nich byla manželka náčelníka eskymáckého kmene, žijícího v místě natáčení), která na realizaci dohlížela. Kostymér Joe Aulisi připravil přes tisíc kostýmů, většinou ručně zdobených a ušitých z pravých aljašských materiálů, ozdobených různými eskymáckými symboly. Většinou byly inspirovány exponáty z tematicky zaměřených muzejních expozic.

Podobné filmy

Tulák z širých plání
(High Plains Drifter) Clint Eastwood se vydává na koni z horké pouště do malého městečka n...
dnes 21.50
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Riddick: Kronika temna
(The Chronicles of Riddick) Na jeho hlavu je vypsána vysoká odměna a on se proti své vůli ...
dnes 24.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Apači
(Apachen) Apačský náčelník Gojko Mitic chce pomstít smrt svých bratrů, a tak vyráží na vál...
zítra 01.10
NAHRAT
ZDARMA
Barrandov
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 11. 8. 2020 Svátek má Zuzana
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz