fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    

dokument / drama, Česká republika,

Režie:
Herci: , , , , , více...

Pohled za kulisy naší prosperity. Milostný příběh z komunity novodobých otroků , ukrajinských dělníků.
Život "novodobého otroka", ukrajinského dělníka Vladimíra, který pracuje na stavbách po Praze, zkomplikuje setkáním s českým vysokoškolským učitelem Richardem. Ten se rozhodne pomoci jeho lásce Aljoně tím, že si ji vezme za ženu. Vladimír pracuje a žárlí. Přichází o vydělané peníze a spáchá zločin. Režisér Jaroslav Brabec obsadil film ukrajinskými herci Andrejem Bestčastnym, Valerii Beliasovou, Shokalo Yevhenem a dalšími. Z českých herců uvidíte Vladimíra Dlouhého, Blanku Bohdanovou, Igora Bareše a další.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Zajímavej film, celke výstižnej, i když v něčem tak trochu naivní......Titulní hrdinka Aljona má v Užhorodu dospívajícího syna. Pohledná žena, která se živí jako uklizečka, se rozhodne, že se za úplatu fiktivně provdá. Chce tak získat trvalé povolení k pobytu i lepší existenci pro syna. Jednoho dne ji oslovil nepraktický vědec Richard a nabídne ji práci. Aljona se začne starat o jeho nemohoucí matku. Nedůvěřivá stará žena, postižená artrozou, se s cizí pečovatelkou postupně s přátelí........................................... :thumbsup:
+ Napiš komentář k filmu a získej DVDPopis filmu Aljona

Původní televizní film režiséra Jaroslava Brabce přináší drsný průhled do komunity ukrajinských dělníků v současných Čechách. Titulní hrdinka Aljona má v Užhorodu dospívajícího syna. Pohledná žena, která se živí jako uklízečka, se rozhodne, že se za úplatu fiktivně provdá. Chce tak získat trvalé povolení k pobytu i lepší existenci pro syna. Jednoho dne ji osloví nepraktický vědec Richard a nabídne jí práci. Aljona se začne starat o jeho nemohoucí matku. Nedůvěřivá stará žena, postižená artrózou, se s cizí pečovatelkou postupně spřátelí... Hrdinčin milý, robustní, temperamentní a žárlivý Voloďa, s jejím vedlejším zaměstnáním zprvu nesouhlasí. Pak ale navrhne kuriózní řešení. Přemluví Richarda, aby se s Aljonou fiktivně oženil a na oplátku mu nabídne, že s partou kamarádů opraví jeho zchátralý dům... Klíčové scény dramatu s tragickým rozuzlením se odehrávají v zanedbané ubytovně pro zahraniční dělníky, jež připomíná novodobý koncentrák. V syrovém vyprávění hraje důležitou roli vydřiduch Maslak, který bezprávné dělníky vykořisťuje i sprostě okrádá. Další zajímavou figurou je ukrajinský intelektuál, který se musí živit podřadnou profesí a za své ponižující postavení se stydí před ostatními... Kameru příběhu s bezútěšnými kulisami a autentickými povahokresbami vedl Jan Strnad. "Představitel hlavní mužské role Andrej Bestčastnyj účinkoval už v mém televizním filmu Zlatá brána a v seriálu Hraběnky. Dobře se známe a on mi pomáhal i s obsazením dalších postav. Představitelka Aljony je modelka. Pochází z Běloruska a žije střídavě v Praze a v Miláně. Prošla složitým konkursem a vyžadovalo dost práce, abychom jí udělali tu zdevastovanou vizáž, v níž se objevuje ve filmu," říká režisér Jaroslav Brabec. "Ten příběh mě zaujal hlavně proto, že vypráví o lidech, které máme tendenci přehlížet jako cosi podřadného. Ale oni jsou u nás v té samé situaci jako emigranti z bývalého Československa, kteří za komunismu utíkali do Německa nebo do Švýcarska. Na Čechy se tam taky často dívali jako na póvl, ve většině případů naprosto nespravedlivě... Téměř všichni cizinci, kteří v tom filmu vystupují, zažili na vlastní kůži prakticky totéž, co hrdinové našeho příběhu. Po příchodu do Čech jim tady nepatřilo vůbec nic, ani jejich vlastní životy," dodává režisér.logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 4. 7. 2020 Svátek má Prokop
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz