fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

78% 827 hlasů
film / muzikály, USA, , 123 min., od 15 let
DVD od 30.7.2007 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1979, Oskar, Hudba (R. Burns), Film
starNastavit upozornění

V TV televize zítra Cinemax 14.45 (titulky)
Cinemax 14.45 (titulky)
Ukázka
01:31Joe Gideon připravuje novou inscenaci na Broadwayi a současně dokončuje film o kabaretním komikovi (narážka na jeho předchozí snímek Lenny). Síly, ubývající díky překotnému životnímu tempu, čerpá z alkoholu, prášků, cigaret a sexu. Ví, že balancuje na hraně, ale nemůže jinak. Při rozmluvách s krásným andělem smrti se snaží ospravedlnit jako člověk i jako umělec, i když ví, že jeho posedlostmi trpí nejen jeho rodina, ale i spolupracovníci.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Tomuhle říká autorský film, tomuhle říkám zpověď, tomuhle říkám film, který vychází z člověka. A kromě toho je to i řemeslně pecka a Rob Schneider hraje fenomenálně, 5 hvězd.
Všechny komentáře k filmu 5+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu All That Jazz

Broadwayský choreograf a filmový režisér Joe Gideon připravuje novou divadelní inscenaci New York Los Angeles. Jeho bývalá žena Audrey s jejich dcerou Michelle a producenti se skladatelem sledují, jak si vybírá z množství uchazečů nejlepší tanečníky. Potom Joe utíká do střižny, kde dokončuje film o kabaretním komikovi s Davisem Newmanem v hlavní roli. Síly pro svůj sebevražedně rychlý životní rytmus čerpá z prášků, alkoholu, cigaret a sexu. Ve své fantazii rozmlouvá s Angelikou, krásným andělem smrti, před nímž se snaží ospravedlnit svůj způsob života. Joe doma čeká na Victorii Porterovou, dívku, která ho na zkoušce zaujala víc fyzickými půvaby než tanečními vlohami. Jeho stálá přítelkyně Kate přijde bez ohlášení a překvapí je v posteli. Ví o Joeových častých milostných pletkách a zanedlouho se s ním zase smíří. Joea ve střižně navštíví jeho producent Joshua Penn, který je nervózní z překročeného rozpočtu i nedodrženého termínu dokončení. Nedosáhne však ničeho. Joe má pořád dojem, že musí něco měnit, a stále dokola si pouští komikův dlouhý monolog o smrti. Stejné pocity má při nacvičování divadelního představení. Není spokojen s hudbou, choreografií, ani s tanečnímí výkony.

Při zkoušce křičí na Victorii, jíž to moc nejde, ale v duchu dává vinu především sobě. Zdá se mu, že ho opouští tvůrčí invence. Pohádá se také s Audrey, které chce dát znovu příležitost. Joe předvádí část své show sponzorům. Ti jsou zděšeni nedostatečným oblečením tanečníků i neskrývaným erotickým podtextem a dají svou nelibost najevo. Audrey je ukázkou nadšená a proti své vůli to Joeovi řekne. Kate s Michelle doma Joeovi předvedou narychlo secvičené taneční číslo. Joe je hrdý na svou dceru i milenku. Chvilku domácího klidu však střídá vyčerpávající pracovní vypětí. Při čtené zkoušce Joe pociťuje bolesti a ztrácí cit v ruce. Doktor Ballinger ho chce nechat na dva až tři týdny v nemocnici, protože mu hrozí trombóza. Sponzoři Hecht a Goldie ohlašují odložení premiéry a ujišťují tanečníky, že se o ně zatím finančně postarají. Opatrně kontaktují Gideonova úhlavního konkurenta Lucase Sergeanta a dají mu přečíst scénář. Joe v nemocnici nedbá na svůj zdravotní stav a dál holduje svým neřestem. Dozví se tam také o neúspěchu svého filmu. Jeho stav se natolik zhorší, že je nutná operace srdce. Cestou na sál mu Kate dodává sílu. Miluje ho, i když se Joeovi přizná, že mu byla nevěrná. Sponzoři za účasti zástupců pojišťovny řeší nastalou situaci. Dojdou ke kurióznímu závěru: v případě, že Joe zemře před určeným datem, vydělají půl milionu dolarů.

Joe blouzní a jeho sen má podobu výpravného muzikálu, v němž sám sebe režíruje. Jako hlavní tanečnice v jeho filmu vystupují Kate, Audrey a Michelle. Joe od sebe odhání Angeliku, která ho chce vzít do náruče. Po operaci se jeho stav zlepší. Je propuštěn z intenzívní péče, ale musí několik měsíců odpočívat. V noci zmizí ze svého pokoje a potácí se nemocnicí, prožívá pět fází umírání, jak je ve své knize popsala dr. Kubler Rossová, kterou citoval ve svém filmu: hněv, popření, dohadování, depresi a smíření. Skončí u černého zřízence, který si s ním zpívá staré písničky. Pak je odveden zpátky do svého pokoje. Upadne do kómatu. Zdá se mu, že je hostem velkolepé show černého televizního komika O Connora Flooda. Jsou přítomni všichni jeho přátelé i odpůrci. Joe vystupuje na jevišti života ve svém posledním čísle. Má ohromný úspěch. Dav aplauduje a všichni mu gratulují. Jedna show i jeden život pomalu končí. Smířený Joe se pomalu blíží do náruče usmívající se Angeliky. Nemocniční zřízenec zapne zip umělohmotného pytle s Joeovou mrtvolou.


O natáčení

Předčasně zesnulý tanečník, choreograf a režisér Bob Fosse využil ve slavném filmu All That Jazz vlastních tvůrčích a životních zkušeností. Ve spolupráci se scenáristou a producentem Robertem Alanem Aurthurem, který zemřel během natáčení, vytvořil felliniovskou vizi umělce posedlého svou prací a řítícího se nezadržitelně do záhuby kvůli vražednému životnímu tempu, práškům, alkoholu a cigaretám. Hlavní postava snímku Joe Gideon je o něco mladší replikou v době natáčení dvaapadesátiletého Fosseho, který v tomto svém nejosobnějším díle s mrazivou přesvědčivostí předpověděl vlastní smrt. Roy Scheider tu vytvořil svou životní roli a nezabránila mu v tom ani minimální taneční průprava.

Podobné filmy

Kouzelná romance
(Enchanted) Pohádkovou princeznu Amy Adams vyláká zlá královna Susan Sarandon do pasti a k...
po. 28.9. 08.10
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Na vlásku
(Tangled) Prvorozenou královskou dceru Lociku unese čarodějnice Gothel a zavře ji ve své v...
po. 28.9. 13.40
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Na vlásku
(Tangled) Prvorozenou královskou dceru Lociku unese čarodějnice Gothel a zavře ji ve své v...
út. 29.9. 08.10
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 26. 9. 2020 Svátek má Andrea
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz