fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

71% 247 hlasů
film / dobrodružný, historický, romantický, Francie/Itálie/Německo, , 100 min., od 12 let
Angélique et le roi / Angelique and the King
DVD od 1.10.2007 HCE

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:21Byla krásná a hrdá, dovedla stejně silně milovat i nenávidět.
Do osudů krásné markýzy andělů zasáhne přímo sám král, který ji prohlásí za svou oficiální milenku. Jejich vztah však nepřestává provázet stín mrtvého Peyraca. Jenže král Angelice přizná, že upálen nebyl... Touha po Peyracovi Angeliku provází celou řadou nebezpečí, intrik a milostných nástrah.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Díky sňatku s krásným markýzem du Plessis de Belliere, oblíbeným lovčím Krále Slunce se Angelika stala markýzou du Plessis a dvořankou jeho veličenstva ve Versailles... Král Ludvík XIV. ji po té, co Philippe padl ve válce ve Flandrách povolá zpátky ke dvoru a pověřuje diplomatickým úkolem - získáním vyslance perského vládce pro zájmy Francie. Angelika se tak dostává do mnohých nebezpečí, ale potkává také uherského prince Rákocziho I (1645 - 1676), který jí podvědomě připomíná prvního manžela. Ve Versailles Angelika pozná mnohé osobnosti tehdejší kultury, ale také nebezpečí, které skýtají travičské aféry. Ty se jí nevyhnou zejména v tom okamžiku, kdy je ve společnosti považována za milenku francouzského krále. Vše je ukončeno nocí, kdy Angelika, která žije sama v paláci de Beautreillis spatří svého manžela Joffreye de Peyrac a ten s ní odmítne mluvit. Tímto se filmový příběh definitivně odloučil od původní předlohy, kde Angelika nikdy nezjistí, že Joffrey je naživu, až dokud se o mnoho let později sama nezamiluje do nového, tajemného muže Rescatora, jímž se stal... Legendární autorka předlohy, Mme Golon dodává: "Jedno z mých přání je spatřit film o takové Angelice, jakou jsem stvořila, protože v těch filmech byla zvolena Michelle Mercier jen pro to, že byla přítelkyní režiséra."
Všechny komentáře k filmu 16+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Angelika a král

<>Obrázek nenalezen<> Po popravě svého milovaného Peyraca žila Angelika nějaký čas mezi pařížskou lůzou po boku svého přítele z dětství Nicolase. Po jeho smrti a mnoha dobrodružstvích se provdala za bratránka Filipa de Plessis-Bellieres. Po jeho smrti na bitevním poli je Angelika povolána králem zpět ke dvoru a je jí svěřen obtížný diplomatický úkol. Má přimět perského velvyslance Bachtjary-beje k podpisu smlouvy o spolupráci s Francií. Bej je však její krásou okouzlen natolik, že ji uvězní ve svém paláci. Zachrání ji sice maďarský hrabě Rákoczi, jednání je ovšem ztraceno a král zuří. Angelika je zatčena, ale ani samotný král však neodolá její kráse. <>Obrázek nenalezen<> Když však vidí, že si její náklonnost nezíská, protože mezi nimi stojí stín Peyracovy smrti, prozradí Angelice, že to nebyl Peyrac, kdo zemřel na hranici. Život krásné markýzy dostává nový smysl a ona se vydává hledat svého ztraceného manžela.


Podobné filmy

Král Drozdí brada
(König Drosselbart) Pyšná a rozmazlená princezna Isabella se o námluvách vysměje svému náp...
dnes 09.00
Nova Cinema
Úžasňákovi 2
(Incredibles 2) Úžasňákovi a Mražoun bojují s Podkopávačem. Zabrání mu ve zničení radnice,...
dnes 10.50
Nova Cinema
Alenka v říši divů: Za zrcadlem
(Alice Through the Looking Glass) Alenka Kingsleighová se ujala řemesla po svém otci a str...
dnes 13.35
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 27. 9. 2021 Svátek má Jonáš
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz