fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

79% 142 hlasů
film / komedie, dobrodružný, Československo, , 81 min., černobílý

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:00


Já bych do toho kop - ta medaile bude můj hrob!
Výrobce hudebních nástrojů Anton Špelec je řádný občan - dokud si neporučí "liguére". Jak mu kořalka stoupne do hlavy, přestává se znát. A protože na něj právě zase zapomněli při rozdílení ostrostřeleckých vyznamenání, má dobrý důvod k napití. Od skleničky není daleko k urážkám Jeho císařského Veličenstva, a od těch zase k soudu. Pan Špelec to dostane nepodmíněně. Jenomže kdo za něj bude pracovat? Brzy se najde zdánlivě snadné řešení...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu "No tak, Toníku, tak buď přece rozumnej, no tak holt dostaneš tu mejdajli napřesrok, no." Další uniformovaná role Vlasty Buriana a do dnešní doby naprostá filmová pecka, po vojensku řečeno, s kulometnou salvou nejrůznějších hlášek a to od začátku až do konce. Očekávat vyznamenání, které nakonec vlivem nedostatku medailí uděleno nebylo, by vykolejilo snad každého. Obzvlášť Antonína Špelce s tváří Vlasty Buriana, který se s tím popral s vůlí a charakterem sobě vlastní. Jaroslav Marvan samozřejmě opět výborně přihrával a tak kdo z diváků si chce pošramotit bránici, u tohoto snímku má možnost? Co se týče vtípků o císaři pánovi, velkým konkurentem není nikdo jiný než samotný Jára Cimrman, ale co si budeme povídat, na Toníka Špelce prostě nemá. Výrazným projevem je vizuální zastavení času hrůzou po vznesení urážky císaře. Lépe vyjádřit dobu už nešlo. Ono vůbec se dá říci, že v tomto snímku jsou nejlepší scénky z útrob restaurace, hospody či nálevny, jaké kdy byly natočeny. A to je v českém filmu konkurence ohromná a to nejen z tvorby Vlasty Buriana. Tradičně samozřejmě nechybí ani písnička pro tento film, která prostě nesměla chybět. Film z roku 1932 a vůbec nestárne. Svým způsobem jsou mnohé hlášky nadčasové, což znamená, že hodně řeknou nebo alespoň naznačí i dnes. "Když má bejt pořádek, tak se račte postarat, abych měl medaili. Račte prominout při vašem vzdělání." K tomu už nelze nic víc dodat. Komedie, parodie i zesměšňování, či jak se dnes říká satira, mající stále svou zábavnou hodnotu a to i historickou výpověď své doby. A Vlasta Burian opět potvrdil, že na to prostě měl.
Všechny komentáře k filmu 22+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Anton Špelec, ostrostřelec

<>Obrázek nenalezen<> Anton Špelec, výrobce hudebních nástrojů, je vášnivým ostrostřelcem, který se již nemůže dočkat blížící se slavnosti, kdy mají být ostrostřelci z malého městečka vyznamenáni medailemi od samotného císaře. Páni generálové se však spletou a jedna medaile jim chybí. A je to právě ta Špelcova. Zklamaný hrdina zapíjí žal v místním hostinci a svému zklamání dá průchod nejen písní, ale také urážkou císaře pána. A tak ho místo medaile čeká vězení. Jenže to si Špelec nemůže dovolit, protože právě pracuje na důležité zakázce, a tak místo sebe pošle do vězení svého zaměstnance Kukačku a sám zůstane doma, aby tajně zakázku dokončil. <>Obrázek nenalezen<> To se ovšem stane zdrojem všemožných peripetií, protože ani Kukačkovi se do basy nechtělo a tak za sebe poslal tuláka, který byl jen rád, že má kde přečkat zimu. Jenže milý tulák ve vězení zemře a rodné městečko vystrojí Špelcovi honosný pohřeb. A Špelec schovaný v dílně musí vymyslet jak z toho všeho ven.


Podobné filmy

Hrdina až do konce
(The Hero) Lee Hayden, bývalá hvězda westernů, má časy své slávy už desítky let za sebou. ...
dnes 05.15
Nova Cinema
Zlodějská komedie
Ladislav Mrkvička a Jana Preissová v malé televizní komedii o tom, že není zloděj jako zlo...
dnes 15.15
ČT1
Divoká stvoření
(Fierce Creatures) Multimiliardář Kevin Kline chce vydělat na všem co nejvíc peněz, i na z...
dnes 16.20
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 2. 12. 2022 Svátek má Blanka
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz