fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

63% 1102 hlasů
film / komedie, dobrodružný, fantasy, Francie/Německo/Itálie, , 109 min., od 12 let
Astérix et Obélix contre César / Asterix and Obelix vs. Caesar
Kinopremiéra v ČR 29.7.1999, DVD od 1.9.2006 Hollywood

Režie:
Herci: , , , , , více...


V TV televize zítra TV Puls 15.50Ukázka
01:38Je rok 50. př. Kristem. Celá Galie je obsazena Římany... Celá? Ne! Jedna vesnice, obývaná nepoddajnými Galy, ještě stále odolává nájezdníkům.
Římští kolonizátoři ovládli Galii - kromě jedné jediné vesnice, kde se padesát obyvatel dokáže bránit mnohonásobné přesile díky zázračnému posilujícímu nápoji. Ten vyrábí místní druid Panoramix. Římský guvernér Detritus se chce nápoje zmocnit a uchvátit moc vládce Caesara. Jenže nepočítá s tím, že chytrý Asterix a jeho kamarád Obelix, který spadl do kouzelného nápoje jako dítě, a proto má sílu i bez nápoje, s pomocí Obelixova pejsánka Idefixe a samozřejmě druida Panoramixe, mu to pěkně zavaří - a ještě se u toho budou skvěle bavit. Bavit se budou i diváci, kteří zhlédnou tuto výpravnou adaptaci jednoho z nejpopulárnějších evropských komiksů.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Římští kolonizátoři ovládli Galii - kromě jedné jediné vesnice, kde se padesát obyvatel dokáže bránit mnohonásobné přesile díky zázračnému posilujícímu nápoji. Ten vyrábí místní druid Panoramix. Římský guvernér Detritus se chce nápoje zmocnit a uchvátit moc vládce Caesara. Jenže nepočítá s tím, že chytrý Asterix a jeho kamarád Obelix, který spadl do kouzelného nápoje jako dítě, a proto má sílu i bez nápoje, s pomocí Obelixova pejsánka Idefixe a samozřejmě druida Panoramixe, mu to pěkně zavaří - a ještě se u toho budou skvěle bavit. Bavit se budou i diváci, kteří zhlédnou tuto výpravnou adaptaci jednoho z nejpopulárnějších evropských komiksů.
Všechny komentáře k filmu 52+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Asterix a Obelix

obrazek
Scénář, který napsal režisér filmu Claude Zidi společně s Gérardem Lauzierem, je kombinací nejznámějších comicsových motivů a neohrožený, lstivý Asterix se svým dobráckým a nepřemožitelným přítelem Obelixem se v něm kupodivu staví na stranu Caesara, kterého chce svrhnout prohnaný guvernér Detritus a to za pomoci kouzelného nápoje, vyráběného galským mágem Panoramixem. Po několika neúspěšných pokusech se mága skutečně zmocní, a jako by to nestačilo objeví se ve vesnici podvodník Prolix se svými kupmány Anorexisem a Alkoholixem. Svými věštbami totiž značně zkomplikuje situaci ve vesnici a způsobí hrdinům nejednu horkou chvilku.


O vzniku filmu

obrazek
Příběhy, které vytvářel René Goscinny (text- zemřel v roce 1977) a Alberto Uderzo (kresby) si našly nadšené fanoušky nejen ve Francii, ale po celé Evropě a to včetně naší republiky, kde jsme se s jejich příhodami mohli od sedmdesátých let setkávat na stránkách časopisu Sedmička pionýrů, později Sedmička, a od roku 1992 v sešitových vydáních. A chopili se jich samozřejmě i filmaři. Po sérii celovečerních animovaných filmů, přišla v roce 1999 řada i na hranou verzi, kterou pochopitelně natočili francouzští filmaři, ovšem ve spolupráci s Německem a Itálií. Ta se stala nejnákladnější komedií v historii francouzské kinematografie (280 milionů franků) a v zemi svého vzniku i velkým diváckým úspěchem.

Podobné filmy

Tucet špinavců
(The Dirty Dozen) Zkušený seržant Lee Marvin dostal za úkol vybrat do nebezpečné akce skup...
dnes 06.20
Nova Cinema
Pravá nevěsta
(Helene, die wahre Braut) Princ Lassman je zaslíben princezně ze sousedního království, kd...
dnes 07.45
Nova
Berete se dobrovolně?
Malá komedie o hledání ženicha (1984). Hrají: J. Bohdalová, J. Somr, V. Žilková, V. Dlouhý...
dnes 08.10
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 20. 8. 2022 Svátek má Bernard
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz