fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

58% 31 hlasů
film / komedie, dobrodružný, historický, Česká republika, , 105 min.
Kinopremiéra v ČR 8.10.2009, DVD od 28.6.2010 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:13Vítejte v tak trochu jiném středověku.
Martin z Vamberka, pán tvrze, je povolán do války. Nechává tvrz v rukou nejstaršího syna Petra. Toho využívá závistivý soused, který netouží po ničem jiném, než se panství zmocnit. Konflikt nabírá na síle a bezstarostný život dětí se mění v nechtěné dobrodružství plné nečekaných zvratů a nebezpečných situací.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Jde o komerční záležitost vhodnou spíš na Novu v dopoledních hodinách. Po prvním dílu jsem ztrácela chuť pokračovat v dalším sledování. Chyběla tomu atmosféra, která by strhla a přikovala mě zadek k sedačce. Pavel Kříž tu přehrává přímo neskutečně, asi proto, že je zde obklopen bandou herců, kteří hrají jako ochotníci. K tomu z nich lezou debilní dialogy. Velmi nesympatické děti z dnešními manýry, které mi do středověku neseděly.
Všechny komentáře k filmu 7+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Ať žijí rytíři

Příběh dobrodružné komedie Ať žijí rytíři nás zavede do temných zákoutí mohutného hradu a nedaleké tvrze, které se vyzývavě tyčí v těsném sousedství, obklopeny hlubokým lesem. Vcelku poklidné soužití naruší nečekaná událost. Martin z Vamberka, čestný rytíř a starostlivý otec pěti dětí, je nařčen z čarodějnictví a loupeživých výprav. Odjíždí proto na královský dvůr hájit svoji čest a nechává tvrz v rukou svého nejstaršího syna Petra a jeho sourozenců. Netuší, že ono udání je dílem závistivého, hrabivého a dokonale slizkého souseda Albrechta z Krvenos, který netouží po ničem jiném, než se panství zmocnit. Zdá se, že zlo už má vyhráno. Albrecht ovšem brzy zjistí, že vyzrát nad partou malých rytířů je někdy těžší, než porazit armádu Saracénů… Podaří se dětem zvítězit nad mnohem silnějším nepřítelem? Toto tajemství budou diváci s hrdiny rozplétat v příběhu plném alchymie, rytířů a katapultů.


O filmu

obrazek
Karel Janák, režisér a autor scénáře k filmu říká:

"Nápad na historický rodinný film se zrodil v hlavě jednoho z koproducentů Three Brothers Production Borise Krištofa už téměř před deseti lety. Tomuto žánru se jeho společnost věnuje od svého založení a Rytíři jsou pro něj vlastně splněním jednoho velkého snu. Mě toto téma zaujalo možná právě proto, že jde o zcela jiný žánr, než jakému jsem se doposud věnoval. Lákalo mě, že se jedná o něco v Čechách zatím nevyzkoušeného, co s sebou nese prvky, které mi jsou blízké - akce, dobrodružství, humor, láska a přátelství. Příběh umístěný do středověku mi navíc přináší možnost si pohrát se zcela novými výrazovými prostředky. Mohl jsem si vyzkoušet honičky na koních, souboje, dobývání hradu a spoustu dalších věcí, které by v současném filmu šly jen stěží. Skutečné historické reálie ale nehledejte. Je to jedna velká nadsázka." Autor námětu Boris Krištof dodává: ”Dobrodružná komedie je po celém světě jedním z nejoblíbenějších žánrů. V novodobé české kinematografii vzniká podobný film poprvé, zároveň čerpá z těch nejlepších tradic českého filmu pro děti a rodinu a navíc svým umístěním do středověku přináší něco zcela nového. Tento dynamický příběh plný intrik, honiček a soubojů je schopen oslovit nejen děti, ale všechny, kteří mají rádi příběhy plné života a lidskosti.”

David Prachař (rozhovor)
obrazek
Viděl jste už film? A jaké z něj máte pocity?

Musím se přiznat, že film jsem ještě ani neviděl.

Co Vás při čtení scénáře na filmu nejvíc zaujalo?

Původně se jednalo (a vlastně stále ještě jedná) o seriál. My jsme točili tedy s pocitem, že děláme seriál. Scénář se mi líbil hned, hlavně proto, že film je určen pro děti. Moc se mi také líbilo, že bylo v plánu hodně exteriérů. Podle mého názoru se po revoluci v exteriérech netočilo pro děti skoro vůbec. To bylo velmi příjemné. A navíc jsme se pohybovali v krásném prostředí.

Jak byste charakterizoval svou postavu? Co Vás na ní nejvíc zaujalo?

Moje postava má 5 dětí, tedy stejně jako mám ve skutečnosti i já. Musím ale přiznat, že lépe se mi hrají padouši než hodní taťkové, na dobrotě se toho nedá moc udělat navíc, spíš dost zkazit. Celou dobu šlo hlavně o co nejlepší souhru dospělých a dětí.

Musel jste si kvůli natáčení osvojit nějaké nové dovednosti?

Musel jsem hodně trénovat jízdu na koni, není to úplně moje doména.

Bylo pro Vás natáčení fyzicky náročné?

Náročné byly dost komplikované záběry. V jednu dobu bylo v záběru třeba i 40 koní. Byla potřeba spousta lidí, která zajišťovala chod, technicky to bylo vůbec velmi náročné natáčení. Úmyslem filmařů bylo se co nejvíce přiblížit evropské kvalitě snímání a filmu vůbec.

Jak se Vám hrálo s takovou spoustou malých dětí?

Určitě dobře.

Musel jste se kvůli natáčení naučit nějaké zvláštní nářečí?

Nemusel, snažil jsem se mluvit spisovně, ve scénáři byly sice nějaké dobové obraty, ale jedná se o film pro děti, jazyk se tomu musí přizpůsobit, děti musí rozumět, ale zase se nesmí mluvit současným hovorovým jazykem mladých. Byla to vyvážená střední cesta. Navíc nikdo z nás přesně neví, jak se ve středověku vlastně mluvilo.

Byl by Vám život ve středověku sympatický? Co by Vás na něm lákalo?

Muselo to být dost šílené. Když si vzpomenu na ty pocity v brnění na koni, 25 kilo váhy na sobě a ještě k tomu bojovat! Navíc horko a komáři. Lidi tenkrát museli strašně vydržet, to je dnes nesrovnatelné, museli mít obrovskou fyzičku. Já bych chtěl být ve středověku tak maximálně král.

Řídil Vás Karel Janák při natáčení hodně? Nebo hraní nechal na Vás?

Karel zasahoval zásadně ve chvílích, když někdo měnil výrazně text. Hlídal velmi návaznosti, protože jsme natočili hodně materiálu a všechno uhlídat bylo velmi těžké. I ta práce s dětmi je náročnější, zvládnout tolik děti je někdy opravdu velmi náročné, muselo se brát hodně ohledů. Ale Karel to s dětmi umí.

Která scéna ve filmu se Vám líbí nejvíc?

Vzpomínám si na jednu těžkou scénu, kterou jsme točili v pískovně. Muselo se zorganizovat 200 lidí, točilo se večer, já jsem pospíchal na představení, netušil jsem, jestli ho stihnu. Bylo to na hraně, sám jsem si říkal, jestli ta scéna vůbec bude zařazená, měl jsem pocit, že se snad ani nemohla povést.

Vezmete na film i svou rodinu?

Moje děti by na film už asi mohly jít, tedy kromě malého Franty, kterému je rok a tři čtvrtě. Řekl bych ale, že film je cílený hlavně pro větší děti, od 6 do 13 let.

Pavel Kříž (rozhovor)
obrazek
Viděl už jste film? A jaké z něj máte pocity?

Neviděl. Takže ještě žádné.

Ve filmu Ať žijí rytíři hrajete zlého Albrechta z Krvenos. Můžete tohoto hrdinu trochu popsat?

On je totální zloduch, hlavní záporná postava. Já jsem se snažil udělat toho zloducha přece jen trochu plasticky, aby to zlo nebylo pořád jen v jedné rovině.

Jak jste si svou postavu představoval, když jste si přečetl scénář? Váhal jste s přijetím role nebo jste se na natáčení těšil?

Neváhal. S Karlem jsem měl výborné zkušenosti a Albrecht je naprosto jiný typ role, než jsem byl zvyklý hrát.

Postava Albrechta z Krvenos se dost liší od postav, které obvykle hrajete? Jak se Vám hrála?

Mě pořád obsazovali do kladných rolí. Já jsem tuhle roli přijal i jako výzvu, která mě jako herce, může posunout dál. Od Karla to byl celkem odvážný krok, přece jen jsem za ty roky v jiné herecké škatulce. Jsem sám zvědav, jak tuhle změnu, lidé přijmou.

Jak jste se na natáčení připravoval (např. jízda na koni, práce s kopím, apod.)?

Na koni jsem jezdíval při natáčení už dříve, takže žádná velká příprava se nekonala, i když člověk časem trochu zapomíná. Jinak musím říct, že tohle natáčení bylo místy velmi náročné.

Jsou Rytíři první film, který jste s Karlem Janákem natáčel? Jak se Vám s ním pracovalo?

Ne, s Karlem jsem pracoval předtím už dvakrát. Rozumíme si nejen jako herec - režisér, ale i lidsky. Poprvé jsme spolu pracovali na jedné povídce pro Evropskou unii, jmenovala se Past na Ježíška a byla to vlastně groteska. Poté mě Karel oslovil na pohádku Škola ve mlejně, to byla pohádka o vodnících. Já točím pohádky moc rád, tam je dovoleno všechno, to je tvůrčí herecká svoboda.

Dany Mesároš (rozhovor)
Vzpomenete si ještě, jak Vás Karel Janák oslovil ke spolupráci na filmu Ať žijí rytíři?

První setkání s Karlem bylo už dříve, když jsme spolu točili reklamu na Kofolu. Na tenhle film jsem absolvoval casting a asi po týdnu jsem se dozvěděl, že mě Karel vybral a začal jsem se seznamovat s tím, do čeho jdu. Byl jsem hodně překvapený.

Co Vás při čtení scénáře filmu nejvíc zaujalo?

Mně se středověk líbí a scénář byl hezky napsaný, takže jsem se do toho hned vžil, upoutalo mě to.

Jste známý hlavně z televizních seriálů, je role ve filmu Ať žijí rytíři skutečně Vaše první filmová?

Já jsem začínal natáčením reklam. Potom jsem měl malou roličku v Účastnících zájezdu a teď hraji v seriálu Ulice. Tohle je moje první velká role v takovém krásném filmu.

Jak byste charakterizoval svou postavu? Co Vás na ní nejvíc zaujalo? Jste si něčím podobní?

Hned na začátku na Petra padá hodně velká zodpovědnost a úplně se s tím neumí vyrovnat, je nepříjemný a nikdo ho nemá moc rád. Ale postupem času se všechno mění. Ve skutečnosti si s mou postavou nejsme ani trochu podobní.

Ve filmu jezdíte na koni a šermujete. Bylo pro Vás náročné se to naučit?

Určitě. Musel jsem absolvovat lekce jízdy na koni i šermu. I když na koni jsem už jezdil dřív, takže jsem věděl, co to obnáší. Ale úplně nejhorší pro mě bylo ranní vstávání!

Jak se Vám hrálo po boku takových herců, jakými jsou David Prachař nebo Pavel Kříž?

Bylo to úžasné, na "place" byla velká legrace. Jsou to skvělí lidi.

Na jakou část natáčení vzpomínáte nejradši?

Jednoznačně na Cuknštejn, to byla krása. Nádherná příroda, koně, perfektní počasí, bylo to parádní odreagování.

V čem bylo natáčení s Karlem Janákem specifické?

Karel je kamarád. Natáčení bere s lehkostí a uvolněním, všechno umí vysvětlit, dává velký prostor hercům k improvizaci.

Plánujete stát se hercem a vystudovat herectví?

To asi ne. Já herectví dělám pro zábavu, určitě nemám v plánu točit do konce života filmy.

Tereza Voříšková (rozhovor)
obrazek
Jak se Vám líbil scénář k filmu Ať žijí rytíři, když jste ho poprvé četla?

Scénář se mi moc líbil, nejenom proto, že film se odehrává v době 15. století, což znamená nádherné nevšední kostýmy a masky, ale hlavně mě bavilo téma malých bojovníků. Celé natáčení jsem si připadala jako Xena.

Jak byste charakterizovala svou postavu? Co Vás na ní nejvíc zaujalo, a jste si v něčem podobné?

Jana byla napsaná jako statečná, oddaná, položena, hrdinka s těžkým osudem. Celá její postava mě zaujala. Nejvíc mě bavilo jezdit na koních a akční scény. Podobné jsme si právě v oblibě akčních scén. Moje maminka a manažerka Míša z toho radost moc neměly.

Jaký byl život dívek ve Vašem věku ve středověku, kdy se odehrává děj filmu?

Těžký, nemyly se.

Film Ať žijí rytíři je první historický film, ve kterém jste hrála. Jak se jeho natáčení lišilo od filmů ze současnosti?

Právě těmi krásnými kostýmy, maskami a akčními jezdeckými scénami.

Bylo pro Vás natáčení v historických kostýmech náročné? Připravovala jste se na ně nějakým specifickým způsobem?

Protože jsme, jak se tak běžně stává, točili léto v zimě, měla jsem z těžkých historických kostýmů celkem radost. Ale musím říct, že vyhoupnout se na koně s dvoumetrovou vlečkou je fuška.

Hodila se Vám při natáčení filmu Vaše taneční průprava? Např. při běhání v dobových kostýmech?

Spíš jsem měla větší výdrž, za taneční průpravu jsem doteď vděčná.

Film Ať žijí rytíři je třetím filmem Karla Janáka, ve kterém Vám dal roli. Jak se Vám s ním spolupracuje a v čem je práce s ním z Vašeho pohledu jiná od ostatních režisérů?

Karel je můj oblíbený režisér a kamarád. Práce s ním je jako procházka růžovým sadem.

Jak se Vám daří skloubit studium, natáčení filmů a divadelní herectví? Co z toho má pro Vás prioritu?

Těžce, velmi těžce. Tato otázka je spíše na mojí manažerku, ale raději se jí na to neptejte. Priorita je pro mě herectví, v jakékoliv formě.

Karel Janák (rozhovor)
obrazek
Po Snowboarďácíh a Rafťácích jste natočil film ze středověku. Co Vás k tomu vedlo?

Motivovalo mě k tomu právě to, že jsem byl známý přes Snowboarďáky a Rafťáky. Já jsem kdysi dostal nabídku od České televize natočit dětský film Vetřelci v Coloradu. Film se líbil a zřejmě proto jsem dostal nabídku natočit další film, tentokrát pro mládež, tehdy vznikl film Snowboarďáci. Takže teď jsem se vlastně vrátil ke tvorbě pro děti. Poté přišel Boris Krištof s tímhle námětem. Původně jsem měl napsat jen scénář, ale během práce na něm jsem se do té tématiky úplně zamiloval a natočil ho i jako režisér.

Inspiroval jste se při natáčení nějakým konkrétním filmem nebo režisérem?

Já vždycky, když se chystám točit nějaký konkrétní žánr, tak ho studuji na podobných filmech, abych přesně věděl, co má obsahovat. To jsem udělal i tentokrát.

Kde se film natáčel a co v čem se natáčení lišilo od vašich předchozích dvou filmů? V čem bylo náročnější a v čem naopak jednodušší?

Natáčelo se na dvou českých hradech a jedné tvrzi a zase tak moc se natáčení nelišilo. Snowboarďáci byli na sněhu, tam pořád snowboardy ujížděly z kopce dolů, Rafťáci byli na vodě, takže se nám pořád hýbaly lodě, u Rytířů bylo nejtěžší uhlídat koně, protože například neběží stejně rychle, a když jich chcete mít v záběru hodně, je to náročné.

Jak dlouho se film natáčel?

Celé natáčení trvalo odhadem 40 dní.

Jaký je středověk ve Vašem pojetí, tak jak ho ukazujete ve filmu?

Příběh není založen na nějaké konkrétní historické postavě. Mohl se odehrát kdykoli a kdekoli v Evropě. Trošku jsme celou dobu upravili a přiblížili současnosti. Týká se to zejména kostýmů a jazyka, kterým se ve filmu mluví. Je to vlastně středověk přenesený do moderní doby.

Jak probíhala Vaše osobní příprava na natáčení?

Jednak jsem studoval žánr jako takový, jak jsem už zmínil, koukal jsem se na rodinné dobrodružné filmy. Studoval jsem ale i historii, i když nebylo úmyslem být dobově věrný. Spíš šlo o jednotlivé prvky, detaily ze života. A hodně dlouho jsem psal scénář.

Co bylo z produkčního hlediska na filmu nejnáročnější?

Honičky. K těm potřebujete mít velmi mnoho záběrů, jít po smyslu akce, musí se to "valit" neustále dopředu. To je opravdu těžké točit, navíc s dětmi.

Film byl natočen unikátní digitální technologií 4K Red Cam srovnatelnou s klasickým 35mm filmem, která zajišťuje mimořádnou hloubku a ostrost obrazu. Jak jste spokojen s konečnou podobou filmu?

My se teď nacházíme v kinematografii trošku na hraně malé revoluce. Filmový pás byl odjakživa nejlepší záznamové médium, já jsem byl vždycky velkým zastáncem filmu namísto digitální kamery. Ale před pár lety se objevily Red kamery, které dokážou snímat v kvalitě 4K, což je absolutně srovnatelná kvalita s filmem, i když je záznam digitální a zaznamenává se na disky. Práce s tímto záznamem je jednodušší i v postprodukci. My jsme moc rádi, že jsme práci s Red kamerami mohli zkusit, jsme první, kdo na ně točil tak velký projekt. Výsledek je úžasný.

Symbolizuje tento film Váš plánovaný přesun k rodinným filmům?

Trochu se bojím zaškatulkování. Já jsem zařazený jako režisér "teenagerovských" komedií, ale já bych chtěl ukázat, že umím filmařské řemeslo a že se dá dobře dělat i v Čechách, kde nejsou hollywoodské podmínky. Rád bych si ale tenhle rodinný žánr ještě někdy v budoucnu zkusil.

Jaké filmy máte rád?

Já jsem si kdysi dávno dělal žebříček mých oblíbených filmů, ale od toho jsem ustoupil, protože jsem zjistil, že mě baví dlouhá řádka filmů a můj žebříček se pořád mění. Z českých filmů mám hodně rád komedie Oldřicha Lipského. Jinak se mi líbí všechny filmy, které jsou udělané dobře a poctivě.

Podle čeho jste hledal představitele hlavních rolí? Měl jste v jejich obsazení jasno už při čtení námětu, resp. psaní námětu?

Já jsem věděl, že moc chci obsadit Pavla Kříže, mně se s ním strašně dobře pracovalo už v předchozích projektech. Velmi mě překvapilo, jak je jako herec tvárný, jak se úžasně dostane do jakékoli podoby. Albrechta jsem psal Pavlovi na míru, i když on vlastně takovou roli nikdy nehrál. Ale ta role mu obrovsky sedla, snad se ho potom děti na ulici nebudou bát. Mám i další oblíbené herce, se kterými jsem pracoval dřív, takže jsem měl celkem jasno i trojici loupežníků, přisluhovačů Albrechta. Oni mají být taková partička, což přesně sedí, protože jsou kamarádi i v soukromí.

Jak jste se od fyziky dostal k filmu?

Já jsem od základní školy chodil do dramatického kroužku. Jednou nám pustili hudbu z filmu Tenkrát na západě a my si měli něco představovat. A mě ta představa spojení všech složek ve filmu tak okouzlila, že jsem se rozhodl, že budu režisér. Ale v osmé třídě se mi po vyřknutí mého snu smála celá třída a doporučili mi, abych šel raději studovat něco normálního. Šel jsem na průmyslovku. Po maturitě jsem si chtěl podat přihlášku na FAMU, ale už tenkrát se tam hlásila kvanta lidí, šance dostat se byla malá. Tak jsem si vybral fyziku, která mě taky bavila, abych vyloučil situaci, že mě nevezmou na FAMU a já budu muset na vojnu. Z fyziky mám vycvičené logické myšlení, a to se dobře hodí třeba při práci se scénářem.

Co plánujete na příští rok, chystáte zase nějaké žánrové překvapení?

Já mám v hlavě hodně projektů. Hodně by mě bavili Lovci mamutů, na kterých pracujeme znovu s Borisem Krištofem.

Boris Krištof (rozhovor)
obrazek
Kdy a jak vznikl námět k filmu Ať žijí rytíři?

To už je hodně let, konkrétně 14. Jen samotná realizace trvala 10 let. Inspiroval mě podobný historický seriál pro dospělé a mě tenkrát napadlo, že by bylo fajn natočit něco podobného pro děti. Napsal jsem námět, oslovil televizi a následně i Karla Janáka, který už tehdy vykazoval velký filmařský talent, i když slavný režisér zdaleka nebyl.

Jsou postavy ve filmu v historickém kontextu skutečné? Existoval Martin z Vamberka, apod.?

Postavy jsou fiktivní, reálie současné. Takový příběh, jako je ten náš, se mohl stát kdykoli a kdekoli na světě. Já jsem vložil do námětu něco autobiografického - postavy svých dvou dětí, Vítka a Terezky. Ve filmu ale mé skutečné děti nehrají.

Byl Karel Janák prvním režisérem, kterého jste k natočení filmu oslovil?

Úplně v počátku se objevil i někdo jiný, ale nebylo to ono. Pak došlo k úplně jinému vývoji situace a volba padla už jen na Karla.

Konzultoval s Vámi Karel Janák i obsazení jednotlivých rolí?

Uspořádali jsme casting na dětské role. Všechno bylo velmi rychlé, třeba David Prachař nastoupil těsně před natáčením. Bylo velmi málo času na přípravu.

Máte nějaké předchozí zkušenosti s psaním námětů? Na čem jste např. pracoval?

Naše produkční společnost pracuje hlavně pro zahraniční partnery, myslím, že jsme zkušení filmaři. Natočili jsme asi 90 hraných dokumentů s historickou tématikou.

Co je Vaše původní profese?

Já jsem původně automechanik, potom jsem si dodělal střední průmyslovou školu. Ve 22 letech jsem se seznámil s historickým šermem a ten mě pohltil. Založili jsme s bratrem skupinu a s tou procestovali skoro celý svět. Vždycky jsme se chtěli dostat k filmu.

Odklonil se Karel Janák hodně od Vašeho námětu?

Ne, dramaturgyně ho držela zkrátka, aby se od námětu moc neodkláněl. Je to hezky natočené, já osobně bych nic neměnil, jsem spokojený.

Jaký je rozdíl mezi filmem a seriálem, který odvysílá Česká televize příští rok?

Film vypráví v mnoha směrech odlišný příběh od seriálu a divák bude asi docela překvapen, až uvidí oboje.

Jaký je středověk ve Vašem pojetí, tak jak jste ho popsal v námětu?

No, v první řadě špinavý! Pokud by se tam dnešní člověk chtěl podívat, potřeboval by napřed dobrá očkování. Také byla tenkrát velká zima.

Pracujete už nyní na nějakém dalším filmu z historického období?

Ano, máme spolu s Karlem další plány, koupili jsme práva na Lovce mamutů (www.lovcimamutu.cz), už máme napsaný i scénář. Já mám ale v hlavě víc námětů a projektů. Mám v zásobě dobré scénáře, všechno je jen otázka peněz. Historický film je dnes velmi drahá záležitost.

Podobné filmy

Stará láska nerezaví
(That Old Feeling) Všichni byli na svatbě dokonalí. Kromě nevěstiných rodičů, kteří nemoho...
dnes 14.15
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Múza
(The Muse) Steven Phillips, neurotický hollywoodský scénárista nominovaný na Oscara, je vy...
dnes 16.15
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Tři muži a nemluvně
(Three Men and a Baby) Mít rovnou tři tatínky, to je terno! Dokážou hravě zastat práci mam...
dnes 18.05
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 4. 12. 2020 Svátek má Barbora
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz