fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Fotky    Podobné filmy    

53%
film / drama, Česká republika/Slovinsko/Slovensko, , 92 min.

Režie:
Herci: , , , , , více...

Kriminální drama ze současnosti se silným prvkem komiky a skryté ironie.
Miroslav Donutil v hlavní roli strhujícího příběhu o tom, že nic není takové, jaké se zdá. Z rodinné firmy kdosi vyvedl značnou sumu peněz. Ale kdo?
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Krásný, moc se mi to líbilo. Nepokazily mi to ani ty ptačí vložky, byť mi nikdo nevymluví, že byly nadbytečný a zbytečný- fungovalo by to i bez nich. A zatímco předchozí film Olma Omerzu končil v Adamově, tentokrát jsme se posunuli jen o pár kilometrů směrem na západ do Kuřimi (https://brnensky.denik.cz/zlociny-a-soudy/miloval a-jsem-ho-vypovedela-zena-snatkovy-podvodnik-na-ni -vylakal-110-milionu-20161207.html). Scéna s dětskými chůvičkami mohla být pro změnu inspirována tzv. kuřimskou kauzou (https://www.denik.cz/z_domova/kauza_kurim20080625 .html), ve které figuroval i herec Viktor Skála, který si v Atlasu ptáků střihl roli státního zástupce. Olmo Omerzu je hračička.
+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Atlas ptáků

Rodinné firmě na výrobu vysavačů vládne Ivo Róna dlouho a pevnou rukou. O to víc je šokovaný informací, že kdosi z podniku dlouhodobě vyváděl velké objemy peněz a že se tím firma dostala do vážných existenčních potíží. Ivo se snaží jednat jako vždycky rychle a nemilosrdně, jenže dlouho vůbec netuší, o co tu vlastně jde. Kdo mu krade peníze doslova pod rukama? Jeho vlastní syn Martin se zeťákem Davidem, kteří se už dlouho netají tím, že by měl místo ve vedení podniku uvolnit mladším, tedy jim? Nebo dlouholetá účetní podniku a někdejší Ivova milenka Marie, která odjela na dovolenou do Alp, ačkoliv jí to Ivo zakázal? Nebo je tu ještě někdo další, o němž Ivo nemá nejmenší tušení? A co když je to celé ještě docela jinak? Složité předivo vztahů rodinných, mileneckých i ryze účelových se sice pomalu rozplétá, ale pořád tu není jasné, kdo tu vlastně hraje, proti komu a proč. Režisér Olmo Omerzu na půdorysu thrilleru s kriminální zápletkou rozvíjí svoje oblíbené téma rozpadu rodiny a nebojí se toto téma nahlížet a komentovat i optikou světa ptačí říše. Snímek byl nominován na devět Českých lvů a uveden v hlavní soutěži karlovarského festivalu.


Podobné filmy

Ctihodný občan
(Law Abiding Citizen) Zoufalý muž se rozhodne pomstít svou zavražděnou rodinu. Likvidací v...
zítra 01.00
Prima
Sedm
(Seven) Brad Pitt a Morgan Freeman pátrají po pachateli tajemných vražd. Začíná být jasné,...
zítra 01.25
Nova Cinema
Oheň
(Backdraft) Dva bratři, Kurt Russel a William Baldwin, chicagští hasiči, jsou ve službě ve...
zítra 08.00
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 1. 10. 2023 Svátek má Igor
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz