fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

59%
film / drama, Životopisný, sport, USA, , 115 min.
The Babe

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:17Byl národní hrdina, milovaný i opovrhovaný, nejslavnější hráč baseballu. John Goodman v hlavní roli amerického životopisného filmu
Film vypráví příběh jednoho z nejlepších hráčů baseballu všech dob. Sedmiletý George Herman Ruth je odveden do chlapecké polepšovny a sirotče. Otec nezvládá jeho výchovu, a tak se rozhodne zbavit se ho tímto způsobem. Ve škole je Ruth vychováván katolickými misionáři a bratr Matthias, který vede školní tělovýchovu, ho poprvé seznamuje s baseballem.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Příjemný příběh o baseballové legendě Babe Ruthovi.. Klasický americký příběh o hvězdě, která povstala z popela.. Krásně zachycuje tehdejší dobu a popisuje život jednoho velkého divokého srdce.. Řadím k těm vydařenějším biografiím :-) John Goodman odvedl dobrou práci a ani mu to nedalo moc námahy :-)
Všechny komentáře k filmu 2+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Babe

Píše se rok 1902. V Baltimoru je sedmiletý George Herman Ruth odveden otcem do chlapecké polepšovny, sirotčince a školy St. Mary's. Otec jeho výchovu nezvládá, a tak se rozhodne zbavit se ho tímto způsobem. Ve škole je Ruth vychováván katolickými misionáři a ostatní děti si ho dobírají kvůli jeho tloušťce. Bratr Matthias Boutlier, který vede školní tělovýchovu, ho poprvé seznamuje s baseballem. Během tréninku odpalování Ruth zasáhne několik nadhozů, které Matthias hází. Ten je ohromen úžasnou silou, kterou Ruth odpaluje míč. O dvanáct let později, v roce 1914, je devatenáctiletý Ruth už členem baseballového týmu St. Mary. Nadále vyniká jako silný odpalovač a jeho úžasné dovednosti si všimne i Jack Dunn, majitel týmu Baltimore Orioles. Vzhledem k tomu, že Ruth je nezletilý, Dunn se rozhodne chlapce adoptovat a postarat se o jeho profesionální smlouvu. V polovině baseballové sezóny 1914 je Ruth prodán do Boston Red Sox. Jako člen Red Sox začíná Ruth získávat širokou pozornost za své homeruny a stává se vysoce populárním v Bostonu. Dostává zde přezdívku Babe.


Podobné filmy

Erin Brockovich
Julia Roberts místo milostných romancí prožívá svoji životní šanci rozvedené matky tří dět...
dnes 08.55
Nova Cinema
Mimzy
(The Last Mimzy) Desetiletý Noah a jeho pětiletá sestřička Emma objeví na pláži zvláštní k...
dnes 11.30
Nova Cinema
Dožeň, co se dá!
(Blast From the Past) Brendan Fraser vyrostl v atomovém krytu a po letech vychází ven, aby...
dnes 13.05
Nova
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 2. 3. 2024 Svátek má Anežka
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz