fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

79% 343 hlasů
film / komedie, drama, Česká republika, , 95 min., od 15 let
Kinopremiéra v ČR 27.9.2001, DVD od 15.10.2014 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 2001, Český Lev, Scénář, Jiří Hubač
2001, Český Lev, Herečka v hlavní roli, Stella Zázvorková
2001, Český Lev, Herec v hlavní roli, Vlastimil Brodský
2001, Český Lev, Herec ve vedlejší roli, Stanislav Zindulka


Ukázka
01:49Tragikomický příběh mladého pětasedmdesátníka, věčného snílka, pábitele a recesisty, který na rozdíl od své milované, ustarané manželky, se odmítá smířit s údělem rezignujícího stáří a žije svůj život jako nikdy nekončící výzvu, v níž každý den se pro něho stává báječnou příležitostí k novému dobrodružství. Spolu se svým věrným a oddaným kamarádem z operety přenáší divadelní role do života a splňuje si tak své nesplněné sny. Vystupuje jako emeritní člen Metropolitní opery, který kupuje zámky, jako revizor, horolezec a dobrodinec. V řadě vděčných komických situací, plných jemného i černého humoru, válčí s manželkou o svou bezstarostnost a nezávislost, s níž vždy znova dokazuje, co je to UMĚNÍ ŽÍT. Tento film o přátelství, lásce a neumírání je věnován Vlastimilu Brodskému.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Nemyslím si, že by tento film byl natočen špatně nebo byl hrozný naopak. Ale mě tento film nijak neoslovil i přes to, že ten film působí velmi dobrým dojmem a působí i docela velkolepě, ale přesto mě nezaujal nenabrnkl mě na mojí notu i když děj se mě zdál taky dobrý.
Všechny komentáře k filmu 37+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Babí léto

Spolu se svým věrným kamarádem - kolegou z operety přenáší divadelní role do každodenního života a plní si tak své nesplněné sny. Vystupuje jako revizor, dobrodinec, horolezec nebo člen Metropolitní opery, který kupuje zámky. Každý den je báječnou příležitostí k prožití nového dobrodružství i bojem s manželkou o bezstarostnost a nezávislost. Každý den vždy znovu dokazuje, co je to umění žít. Ocenění Český lev získal za scénář Jiří Hubač a za herecké výkony Vlastimil Brodský, Stella Zázvorková a Stanislav Zindulka, který 5. května oslavil životní jubileum - osmdesáté narozeniny.


O tvůrcích

Vladimír Michálek
Po absolvování FAMU spolupracoval zejména se zahraničními režiséry jako pomocný režisér. Během tohoto období začal natáčet vlastní dokumentární filmy a od roku 1989 také vlastní hrané filmy.

Jaroslav Bouček
V l. 1974-92 pracoval ve Filmovém studiu Barrandov; postupně jako zástupce vedoucího produkce na 20 filmech a TV seriálech a v l. 1985-90 jako vedoucí produkce na 12 filmech a TV seriálech /např. Pan Tau, Lucie postrach ulice, Návštěvníci, Chobotnice z druhého patra (r. J. Polák), Báječní muži s klikou, Postřižiny, Slavnosti sněženek (r.. J. Menzel), Cirkus Humberto (r. F. Filip), Kopytem sem, kopytem tam (r. V. Chytilová), Křehké vztahy, Buldoci a třešně (r. J. Herz), Vrať se do hrobu (r. M.Šteindler), Kouř (r. T. Vorel)/ V r. 1991 pracoval jako produkční ředitel Filmového studia Barrandov a v r. 1992 jako vedoucí producentského centra. Od r. 1993 je nezávislým producentem. Založil společnosti: BUC-FILM, SIMPLY CINEMA s.r.o., BULL FILM s.r.o., BUC-FILM s.r.o. V r. 1993 se stal spoluzakladatelem AB Barrandov, a.s. Člen EFA (Evropská filmová akademie), člen prezídia ČFTA (Česká filmová a televizní akademie), člen APA (Asociace producentů v audiovizi).

Jiří Hubač
Patří k nejvýznamnějším současným českým dramatikům a scénáristům. Po středoškolských studiích prošel řadou zaměstnání. Naposledy pracoval jako vedoucí dramaturg dramatického vysílání Čs. televize. Po vstupu vojsk musel začátkem 70. let z televize odejít, od té doby působí jako scénárista a dramatik ve svobodném povolání. Začínal jako televizní autor, ale jeho zájem se postupně rozšířil i na divadlo a film.

Podobné filmy

Léto s kovbojem
Emancipovaná psycholožka Daniela Kolářová nachází muže svého srdce v pasákovi krav Jaromír...
dnes 14.50
Prima
Já, kocour
(Nine Lives) Lidi se obvykle dělí na bytosti kočičí a psí, podle toho, kterého mazlíčka ma...
dnes 15.20
Nova
Druhá nebo první
(Stepmom) Susan Sarandon je ideální matka. Julia Roberts je nová přítelkyně jejího bývaléh...
dnes 17.35
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 28. 5. 2022 Svátek má Vilém
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz