fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

48% 60 hlasů
film / komedie, Česká republika, , 103 min.
Kinopremiéra v ČR a SK 22.1.2015, DVD od 27.5.2015

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:20Letní komedie Zdeňka Trošky je úsměvným obrázkem ze života v současné vesnici, která s nadhledem a komediální nadsázkou, tak trochu v duchu Slunce, seno, sleduje kupící se nedorozumění a souhry náhod, které pořádně zamotají hlavu jejím obyvatelům. V příběhu nechybí láska, žárlivost, závist, intriky a zejména vtipné okamžiky, v nichž se někteří i najdou.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Tri diely Kamenakov + 3 diely Babovreskov = poznanie, ze niektori ludia nemaju cit pre trapnost. Sori, nedalo sa to dokukat.
Všechny komentáře k filmu 20+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Babovřesky 3

Příběh začíná tam, kde druhý díl skončil: Horáčková vybíhá z domu naproti mladé dámě, která přijela do Babovřesek. Místní drbny, které se sběhly na náves, v ní poznaly sestru Glorii. Ta se (po vzoru faráře Petra) rozhodla vystoupit z řádu a zůstat v Babovřeskách. Zápletka se točí okolo pomsty starosty Stehlíka a místních chasníků Horáčkové... do vesnice se vrací kontrolor Dodo. Není sám, přijíždí s ním jeho manželka, která Stehlíkovi zajistí dotaci, díky níž starosta může poslat všech sedm místních drben k moři... Akce „likvidace bab" začíná. A nad tím vší bdí nový farář, který přijel do vesnice nahradit páter Petra..


O filmu

<>Obrázek nenalezen<> Zajímavosti z natáčení

Absťák po komediích Slunce, seno…, které uchvátily diváky napříč generacemi, může jejich fanouškům zmírnit následující informace. V jihočeských Dobčicích na Českobudějovicku se dotočila trilogie filmového snímku Babovřesky. „Jednička“ a „dvojka“ byly již v kinech. Jednička trhala divácké rekordy v  sledovanosti při své TV premiéře na Nově, kdy ji sledovalo rekordních 1 828 000 diváků a „trojka“ se do kin právě chystá.

Kde jinde mohlo natáčení pokračování filmu o drbnách, farářovi a starostovi začít, než na návsi v Babovřeskách. Do vesnice vjíždí malé žluté auto, které vyvolá zájem ústních drben. Babky se vítají s krásnou neznámou, ve které poznávají svou milovanou sestru Glorii. Tentokrát je ale v civilu, luxusním oblečení a ženským sdělí novinu, že i ona vystoupila z řádu a bude dál pracovat jako civilní sestra v hospici. Babky okamžitě uhodly, že teď mají oba mladí lidé, tedy bývalý farář Petr a nyní i bývalá jeptiška Glorie cestu k sobě otevřenou.

„Když jsme začínali s natáčením prvního dílu, věděli jsme, že se to lidem snad bude líbit, že se u toho budou bavit. Nečekali jsme ale, že úspěch bude tak obrovský, a že si diváci, ale i herci „vynutí“ druhý a následně i třetí díl. A já jsem za to nesmírně rád! To je moje největší odměna za film, to je můj největší Oskar. To je můj největší honorář - spokojený a nadšený divák. A my se s naším týmem, v čele s paní producentkou Danou Volákovou budeme snažit, aby trojka byla neméně veselá, ale i napínavá. A aby všem zase tekly slzy, a to od smíchu,“ řekl autor scénáře a režisér Zdeněk Troška.

Jak sám Zdeněk Troška prozrazuje - “Je to prostě film tak trochu ze života. Vzniká vlastně na přání mnoha diváků, kteří si pokračování filmu vyžádali. Herci, které jsem obsadil - jsou to lidé se smyslem pro humor, s nadhledem a svolní pro "každou špatnost". A nebyl bych to já, abych nevymýšlel nějaké ty "bejkárny", které lidi pobaví a aspoň na chvíli odpoutají od současných problémů. Nechci lidi rozbrečet, chci je pobavit. Proto věřím, že se diváci u Babovřesk 3 budou bavit stejně tak dobře, jako se bavili u „jedničky a dvojky“. A moc bych si přál, aby třeba i po letech komedie dosáhla úspěchu, jako má dnes trilogie Slunce, seno, která původně vznikla jako "zkouška", toho, co to udělá."

Producentka filmu Dana Voláková k tomu říká: „Už v době natáčení „jedničky“ bylo jasné, že by mohla vzniknout další Troškova trilogie, takže jsme se na to lehce připravili. Konec „jedničky“ signalizuje charakter pokračování „dvojky“. A konec „dvojky“ zase plynule navazuje na „trojku“.

Žižkovské ochotnice ztvárnily „babovřeské drbny“ v novém Troškově filmu

Třetí filmovou klapku mají za sebou herečky z amatérského divadelního spolku Proměna. Již jen tři členky žižkovského ochotnického souboru opět uvidíme v nové komedii režiséra Zdeňka Trošky. Zina Perlíková, Hanka Nigrínová a Růža Havlová mají za sebou potřetí vstup na stříbrné plátno. Paní Majka Strnadová bohužel před natáčením Babovřesek 3 zemřela. Žižkovské ochotnice ze spolku Proměna, který působí v rámci programu pro seniory, jenž za podpory žižkovské radnice organizuje občanské sdružení Remedium Praha, absolvovaly  filmové natáčení nové české komedie Babovřesky 3… po boku Jany Synkové, Lucky Vondráčkové či Veroniky Žilkové.

Pro filmové role si Zdeněk Troška vybral dámy z Proměny na základě článku, který si o svérázném žižkovském divadelním spolku přečetl v Radničních novinách. A hned je také pozval na konkurz.

Zdeněk Troška: Babky mají nebe jisté

„Zcela náhodou jsem otevřel Radniční noviny a našel v nich článek a fotky skvělých členek tohoto souboru. Hned jsem se spojil s paní šéfovou Helenkou Kubů a ta mě pozvala na jejich představení do Divadla Na Zábradlí. Byl jsem nadšený jak samotnou hrou, tak poté i seznámením s dámami. Z nich jsem pak vybral několik typů.“

Které role jimi obsadíte?

„Jsou to místní, tedy babovřeské drbny, zbožné ženy v čele s Janou Synkovou z divadla Ypsilon. Pak jedna z nich hraje opozici, tedy babku komunistku. Všechny hrají skvěle! „

Jak sám Zdeněk Troška prozrazuje - “ Je to prostě film tak trochu ze života. Vzniká vlastně na přání mnoha diváků, kteří mě stále žádají o natočení něčeho podobného jako byla Slunce, sena... Vše je to vlastně o nedorozumění a o situaci, kdy drb střídá drb a pomluva pomluvu. Tak jak to prostě v životě bývá. A kdy za vším stojí parta drben, které jsou taky všude stejné. A je jedno, jestli v jižních, středních, nebo západních Čechách a jestli je to v socialismu, monarchii, nebo v naší „prvobytně-pospolné demokratické společnosti“, říká v nadsázce Zdeněk Troška.

Třemi pojítky se Slunce, seno jsou jižní Čechy, skladatel Karel Vágner a herec Pavel Kikinčuk. Zdeněk Troška k tomu říká: "Mám radost, že Pavel přijal roli v mé komedii. Protože jak si diváci mohli všimnout i v jiných filmech či seriálu, dokáže zahrát všechno a se svou ženou Jindřiškou, která má v Babovřeskách také roli, patří nejen k velkým profesionálům, ale i k lidem mé krevní skupiny. Ale stejně tak, jako ostatní herci, které jsem obsadil - jsou to lidé se smyslem pro humor, s nadhledem a svolní pro "každou špatnost". A nebyl bych to já, abych nevymýšlel nějaké ty "bejkárny", které lidi pobaví a aspoň na chvíli odpoutají od současných problémů. Nechci lidi rozbrečet, chci je pobavit. Proto věřím, že se diváci u Babovřesk 3 bavit budou. A moc bych si přál, aby třeba i po letech komedie dosáhla úspěchu, jako má dnes trilogie Slunce, seno, která původně vznikla jako "zkouška", toho, co to udělá."

„V životě to tak bývá a často jsou situace, které by si ani ten nejlepší scénárista nevymyslel. Ale tady jsme hodně čerpali z reálu. A slibuji, že někteří se v tom i poznají,“ dodal Zdeněk Troška, kterého těšila vstřícnost s jakou obyvatelé obcí, kde se film natáčel, ke štábu přistupovali. „Za chvíli se nevejdu do jediných kalhot, protože lidi jsou strašně hodní, nosí nám koláče, buchty a jiné dobroty. S čistým svědomím mohu říct, že naši lidé, ať už herci, či členové štábu na natáčení opravdu hlady netrpí,“ uzavřel se smíchem režisér a známý milovník jídla

Dana Voláková (rozhovor)
obrazek
Dano, kolikátým filmem je pro Vás komedie Babovřesky 3?

Film Babovřesky 3 je mým sedmnáctým filmem, na kterém jsem pracovala.

Když za Vámi přišel Zdeněk Troška s nápadem natočit novou, košilatou a tak trochu „sluncesenovskou“ komedii, co jste si říkala, jaké byly Vaše pocity?

To bylo obráceně, já přišla za Zdeňkem Troškou. Koncem roku 2011 jsem mu zavolala, jestli nemá nějaký scénář letní komedie. Tou dobou jsem za sebou měla práci na filmu Hranaři, který nebyl moc divácky úspěšný a produkce Nogup agency, která tento film produkovala, se chystala na natáčení dalšího filmu - komedie. Bohužel výběr scénáře, který chtěli realizovat, nebyl dle mého názoru nejlepší, takže jsem se nabídla, že jim zajistím komerčně zajímavý titul, režírovaný Zdeňkem Troškou. Naštěstí věřili mému výběru a nechali si tzv. „na klíč“ vyprodukovat film Babovřesky.

Zavolala jsem tedy Zdeňkovi, zeptala se, zda náhodou nemá nějaký scénář, on odpověděl, že několik let mu leží v šuplíku scénář od jednoho slovenského fandy Ĺuboše Draganovsk0ho, který miluje Slunce, seno a Kameňáky a poslal mu svůj scénář na komedii, kde v hlavní roli vystupuje mladý farář, co se jmenuje Šoustal …a bylo…. 4. ledna 2012 jsme se se Zdeňkem nad tím potkali a dohodli obchodní podmínky a termíny realizace. Zdeněk pak tento scénář s Markem Kališem přepsali a upravili. Oslovila jsem televizi a reklamní partnery a v květnu 2012 jsme začali točit „jedničku“. A pak jsme každý květen vše zopakovali a natočily další dvoje Babovřesky.

Věřila jste, jako producent, jako strážce kasy filmu, že bude mít komedie úspěch?

Ano, věřila.

Byla jste skeptická, nebo od začátku jste věřila, že Troška = úspěch?

Opět mohu jen zopakovat - ano věřila, jinak bych nevěnovala víc než 3 roky života práci na přípravách a realizaci trilogie Babovřesky.

Byla jste o to více „v šoku“, když návštěvnost v kinech šplhala po desítkách tisíc?

Tomu se nedá říkat šok, ale milé překvapení a v případě reakce některých kritiků i částečná satisfakce.

Jak se Vám se Zdeňkem Troškou spolupracuje?

Skvěle. ….A nejlepší je přímo na place. To není práce, to je pohoda od prvního klapnutí, až po poslední natáčecí dne.

Jsou Babovřesky jako takové, jedním z Vašich producentsky nejsilnějších filmů, tím nej, nej, nej. Pro pohodu na place, seberealizaci, návštěvnost?

Zatím všechny filmy se Zdeňkem Troškou, na kterých jsem pracovala, byly celkově pro pohodu a atmosféru na place ty nejsilnější, ale Babovřesky jsou na 1. místě. Co se týká návštěvnosti, tak ostatně všechny Troškovy filmy mají dobrou návštěvnost.

Co kromě zisku těší producenta, když se dílo povede?

Já mám největší radost, když se film vůbec povede natočit a jeho finální podoba potěší diváka. Na předpremiérách filmu Babovřesky, které jsem s tvůrci a herci absolvovala, jsem byla překvapena spontánností, s jakou diváci reagovali a jejich nadšením a díky, kterými pak Zdeňka Trošku zahrnovali.

Jak moc náročná cesta je od podání ruky s režisérem, autorem, až po zahájení natáčení a následně po premiéru. Co všechno producent musí absolvovat?

Nemohu mluvit za ostatní producenty, ale já mám tento postup. Po podání si ruky s režisérem, se snažím podat si ruku i s distribuční společností a televizí. Pokud má producent toto zajištěné, má tak třetinu cesty za sebou. Poté oslovím mediální partnery a pak začnu zajišťovat reklamní partnery a další finanční zdroje. A když jich mám zajištěno minimálně 75 procent tak vím, že mohu začít film realizovat. Mezitím výkonná produkce připravuje výrobní složky a spolu s režisérem a dalšími tvůrci připravujeme film k výrobě. Po zajištění dostatečného množství financí předám kompetence výkonné produkci a začne se natáčet. Tím ale moje práce nekončí. Jsem přítomna natáčení a snažím se vědět o všech jeho fázích. Po dotočení filmu se přechází do postprodukce a já začínám s distributorem, televizí, reklamními a mediálními partnery připravovat kampaň a film do distribuce. Obyčejně tento proces trvá tak rok, rok a půl.

Myslíte si, že by Babovřesky uspěly kromě Slovenska i v jiných zemích? Že by „cizinci“ pochopili smysl českého humoru?

Myslím, že český humor je velmi specifický a ne vždy pochopitelný v jeho jemných nuancích. Českému humoru mají asi nejblíže slovanské národy, možná polský či ruský divák by ocenil humor tohoto filmu.

Projekt Babovřesky ale není Vaší první spolupráci s režisérem Troškou, že?

Není. Se Zdeňkem jsem spolupracovala na pohádce Z pekla štěstí 2, pak jsem koprodukovala film Doktor od Jezera hrochů, po tomto filmu jsem vyprodukovala dvanáctidílný seriál Vinařská odyssea, kde byl Zdeněk Troška jeho průvodcem, následovaly Babovřesky 1, 2 a teď i Babovřesky 3.

Chcete se Zdeňkem Troškou spolupracovat i na dalších projektech?

Pokud to bude chtít i on, tak určitě.

Co na Zdeňku Troškovi oceňujete, čeho si nejvíce vážíte?

Zdeněk Troška je skvělý člověk, kamarád a profesionál ve svém oboru a tím se mi snad podařilo vyjádřit to, co na něm oceňuji a proč si ho vážím.

Zdeněk Troška (rozhovor)
<>Obrázek nenalezen<> Zdeňku, proběhlo natáčení třetího dílu komedie Babovřesky. Když jste měl předloni před natáčením prvního dílu, dovedl jste si představit, že budete za chystat trilogii?

Ne, to mně opravdu nenapadlo. Ale vážně. Prostě jsme to zkusili a ono se to líbilo. A já jsem nejšťastnější na světě, že jsme se mohli zase sejít. I když nás počasí trochu zlobilo, jsme spokojení.

Úspěch filmů je obrovský a pro Vás i producenty zcela jistě nečekaný. Čím si myslíte, že to je?

Zřejmě si diváci přáli vidět zrovna něco takového, oddychnout si u jednoduché veselohry typu Slunce, seno… A jak vidno, trefili jsme se.

Někteří „kritici“ Vám vyčítají, že je tam několik hrubých, vulgárních slov a že se farář jmenuje „Šoustal“. Co byste rád právě těmto moralistům vzkázal?

Dal jsem si práci a shlédl několik českých filmů poslední doby, kde se to skutečnými vulgarizmy jen hemží. Ani v jednom z mých dvaceti filmů, které jsem natočil, nenajdete jediný z těchto výrazů. Slova jako „koule“, „pták“, nebo „přeblafla“ jsou vedle oněch vulgárních slov naprosto úsměvně neškodná. A kritici mlčí, protože tam jde zřejmě o umění…

Patříte k lidem, kteří chodí a umí se dívat okolo sebe. Pak postřehy z měst, vesnic, i z dikcí a rozhovorů lidí, dokážete skvěle přenést do svých filmů, ať už pohádek či komedií. Jak to děláte?

Jak jste to správně řekl - stačí se jen dívat kolem sebe a naslouchat. A když má člověk trochu fantazie, dovede si to přenést do humorné nadsázky. A je to. Hotovo dvacet.

Ve Vašich filmech jsou vždy krásné lokace, místa, kde natáčíte, ať už je to město, vesnice, pohled na rybník, louky, lesy. Přispívá to k „úspěchu“ filmů jako takových?

Určitě. Jsem rád, když mně diváci děkují právě za tyto krásné záběry našeho venkova, přírody. V době nekonečné šedivé zimy, kdy byl film nasazen do kin, pohledy na letní rozjásanou krajinu přímo hladí po těle i duši. A lidi nám za to děkovali. A já děkuji jim, že přišli. Bez nich bychom pokračování točit nemohli!

Jak moc je těžké přesvědčit třeba majitele domů, bytů, luk, lesů a rybníků, aby je propůjčili k filmování?

Chtěl bych jim všem touto cestou poděkovat za ochotu a podporu při natáčení. Zatím se nestalo, že by nás někdo někam nepustil natáčet. Naopak, lidi mi ukazují malebná místa kolem jejich bydliště, dávají tipy na zajímavosti v okolí, které by mohly filmové záběry ozvláštnit.

Zaznamenal jste už nějaké hlášky z jedničky, které už doslova zlidověly?

Ano, přípitky drben - na vzbuzení lítosti, dáme si uršulum proti šakalům, vejdi a neuškoď. Nebo velebnosti, měl jsi tu štěnici. Odposlech přerušen… a ještě snad něco, už teď nevím.

Na které herce - postavy se diváci u Babovřesek 3 mohou těšit. Jsou někteří, kteří tam nebudou, nebo naopak - přibudou?

Příběh třetího dílu přímo navazuje na konec druhého - drbna Horáčková letí na ves zjistit, kdo to přijel, co je to za mladou dámu, která vystoupila v krásných šatech a klobouku v auta. V tomto díle také dojde ke křtu malého Tygra, takže se diváci opět setkají se skvělou Lucií Bílou v roli Aranky.…Dále se diváci opět setkají s kontrolorem Dodem z Ministerstva financí v podání vynikajícího plzeňského herce Broňka Kotiš, kterého do Babovřesk doprovází jeho manželka, kterou skvěle ztvárnila Tereza Bebarová. A samozřejmě nový pan farář v podání Tomáše Trapla.

Nebudeme prozrazovat děj, protože diváci by pak nepřišli do kina, ale prozradíte aspoň základní „linii“ příběhu? Pořád jsme na vesnici? Pořád je tam Drbna Horáčková, farář, starosta, Ivana?

Ano, zůstáváme pořád v Babovřeskách, na skok se dostaneme k moři do Turecka. A víc snad teď ani nebudu prozrazovat, uvidíme.

Kde se natáčelo, opět v jižních Čechách?

Opět na „loňských“ místech kolem Českých Budějovic a Netolic a nově na turecké riviéře.

Kdy bude premiéra?

Premiéra je naplánovaná na 22. ledna 2015.

Na co se vždy na natáčení nejvíce těšíte?

Na setkání se skvělými přáteli před kamerou i za kamerou, na krásný čas filmových prázdnin či dovolené uprostřed půvabných jižních Čech. A taky na jídlo. Máme skvělý catering, a to je opravdu „nebe v hubě“

Neláká Vás režie seriálů, nebo třeba muzikálů?

Neláká. Dostal jsem mnoho nabídek na režii muzikálů, ale mně stačil jeden, Hamlet v Divadle Kalich. Ale seriál, řekněme historický, bych si rád zkusil.

Co byste nikdy režírovat - natáčet nechtěl?

Věci, které mě neoslovují.

Karel Vágner (rozhovor)
<>Obrázek nenalezen<> Karle, jaké byly pocity, když Vás Zdeněk Troška znovu po téměř třiceti letech znovu oslovil ke spolupráci k jeho filmu. Dělal jste i hudbu k trilogii Slunce, seno a některým dalším.

V první řadě bych chtěl říci, že mám Zdeňka Trošku rád. Mám ho rád v první řadě jako člověka, protože mu člověčina kouká z očí. Jako s režisérem si s ním rozumím stejně, neboť je taky muzikant a jsme spolu naladěni na podobnou notu. Začal jsem s ním spolupracovat v době, kdy jsem pro něho na základě úspěchu písně Holky z naší školky, psal muziku do filmu Bota jménem Melichar. Později mi zavolal a do telefonu mi popsal situaci, jak bába táhne vozík nádhernou letní jihočeskou krajinou a nadává na život. A abych na to vymyslel motiv…. Sedl jsem si k pianu a začal si pískat tu melodii, kterou si vždycky ráno pískávají lidé, kteří jdou do práce, když to předchozí večer viděli v televizi, nebo to mají jako zvonění v mobilu. A to je pro mě asi ta největší odměna. No ne, že bych ovšem podceňoval autorské poplatky…

Filmová hudba Sluncí seno, znělky - to je hodně chytlavé. Jaká bude muzika k Babovřeskům?

Je určitě také chytlavá. Dobré znamení je to, že když muzikanti odcházejí ze studia, pískají si ji. Muzika k tomuto filmu mě baví, protože je to film v náladě Slunce, seno… A diváci by se měli pobavit určitě taky.

Jak Vám běžně dlouho trvá, než uděláte hudbu k filmu, jsou to hodiny, dny, týdny?

Na to se nedá jednoznačně odpovědět. Je to doopravdy o tom, kdy přijde nápad. Kupříkladu Holky z naší školky mě napadly na tenise. Omluvil jsem se partnerovi, odešel do šatny a tam jsem si melodii poznamenal. Doma jsem jí potom za dvacet minut dodělal a odnesl jí vzápětí textaři Pavlu Žákovi s tím, aby dal do textu dívčí jména, čímž jsem měl na mysli maximálně tak čtyři. Neposlechl a dal jich tam třiadvacet. Zaplať Pán Bůh…

Jak vy sám se těšíte do kina na pokračování komedie, která slibuje smích od začátku do konce?

Každá premiéra znamená takové divné šimrání okolo žaludku, s pocitem jak to asi dopadne, ale myslím, že tento Zdeňkův film se bude opět líbit a na premiéru se těším. Navíc tam hrají báječní herci a úžasná atmosféra celého natáčení se navíc přenesla z placu do filmu.

Tereza Bebarová (rozhovor)
obrazek
Terezo, jak se stalo, že přišla nabídka od Zdeňka Trošky v komedii Babovřesky 3?

Zdeněk mi jednoho krásného dne zavolal, jestli bych si nechtěla zahrát postavu, které se říká Nesmysl, mluví se o ní už ve druhém díle a je to taková kožená namistrovaná dáma, trochu kreatura, se kterou se to v Babovřeskách tak trochu zvrhne. Nebudu samozřejmě prozrazovat jak…A já nabídku na natáčení přijala, protože mám Zdeňka moc ráda a taky mě baví komické role, kterých je jako šafránu.

Jaká je Vaše role, manželky ministerského úředníka Dočistila?

Myslím, že když se má milá profesor, doktor Dobromila Dočistilová, kandidát věd, objeví na plátně, divák bude mít pocit, jako by ho píchla vosa.

Proč má přezdívku „Nesmysl“?

Chudinka nemá zrovna moc smysl pro humor. Proto ten Nesmysl.

Jak se Vám natáčelo se Zdeňkem Troškou a celým štábem…

Natáčení se Zdeňkem a všemi ostatními bylo a vždycky je nesmírně příjemná záležitost. Moc jsem si to užila.

Vy jste s ním už spolupracovala na komedii Doktor od Jezera hrochů. Bylo v něčem tohle natáčení jiné?

Jiné bylo akorát prostředí, tehdy se točilo v Praze a Africe a Babovřesky 3 jsou zasazené do prostředí jižních Čech.

A spolupráce s ostatními kolegy - Veronikou Žilkovou, Pavlem Kikinčukem…?

S Veronikou jsme se alternovaly před patnácti lety v jednom představení a od té doby jsme se prakticky neviděly. Je to moc fajn člověk a je neuvěřitelné, jak stíhá točit film, uvádět pořad v rádiu i televizi, hrát v divadle, točit seriál a zároveň se starat o asi desetičlennou rodinu, o několik koček, psa a ovci. Setkání s Pavlem Kikinčukem bylo taky moc milé, i s Broňou Kotišem, který hrál mého manžela.

Jak se Vám točilo v jižních Čechách?

Já jsem z Moravy a jižní Čechy neznám až tak dobře a můžu říct, že jsem se do nich zamilovala. Když jsem ráno před natáčením chodila běhat, tak jsem se tak kochala krajinou, že jsem několikrát málem spadla do rybníku.

Vyřádila jste se v roli „dámy“, o které Zdeněk Troška prohlašuje, že by ji nechtěl mít ani vycpanou?

Velmi! Začalo to už na kostýmní zkoušce, dva měsíce před začátkem natáčení, kdy jsme vymysleli její image. Tehdy jsem začala tušit, že to bude výzva.

Nějaký zajímavý, veselý zážitek z natáčení Babovřesků 3?

Během natáčení jsme spolu s mou rodinou a celým štábem oslavili druhé narozeniny mé dcery. Myslím, že jsme si to všichni báječně užili a Klaudie si snad celé léto pouštěla na telefonu video, na kterém Zdeněk Troška zpívá“ Happy birthday to you..“

Už se těšíte na premiéru, co na Vás řekne rodina, přátelé, kolegové?

Jasně, že jsem zvědavá na výsledek a tajně doufám, že můj výkon zaujme i odbornou veřejnost a jistě mě nemine nominace na některou z cen Českého lva.

Co Vás kromě této komedie v současnosti zaměstnává?

Čeká mě moc hezká sezona v seriálu Ulice, kde hraju Světlanu Nyklovou, momentálně taky natáčím audioknihu Hunger games a na podzim ztvárním roli baronky Podhajské v seriálu ČT Četnické trampoty a v zimě budu zkoušet Chůvu v Romeovi a Julii v Divadle Na Vinohradech v režii Tomáše Töpfera.

Nějaké plány pracovní či osobní do budoucna?

Já si jen přeji, abychom byli všichni zdraví, spokojení a měli se rádi.

Veronika Žilková (rozhovor)
<>Obrázek nenalezen<> Veroniko, natáčela jste další díl komedie Zdeňka Trošky Babovřesky. Jaké jsou Vaše pocity?

Nadšení z úspěchu. V tomhle povoláni se můžete sebevíc snažit a stejně to nevyjde. Ani Američanům a ti útok na Oskary mají matematicky propočtený! Úspěch chodí občas, tak jsem ráda, že tentokrát dorazil.

Věřila jste při natáčení jedničky, že se se svými kolegy a pohodářem Zdeňkem Troškou sejdete na dalších pokračováních?

Podvědomě ano, Zdeněk je mág v tom nejlepším slova smyslu.

Když jste se rozhodla přijmout roli v Babovřeskách, prohlásila jste, že někteří „si na Vás ukazovali“, že točíte s Troškou a pro Vás je to přitom čest. Co myslíte, že za tím bylo a nebyla v tom čirá závist některých z kolegů?

Nebyla. Přistoupit na to, co se většině diváků líbí, nemusí znamenat, že máte stejný vkus.

Nemyslíte si, že když mnozí viděli úspěch Babovřesek, že dodnes litují, že tu roli, či jinou, nedostali právě oni?

Nevím. Nemám čas na courání po divadelních klubech, tak nevím, co si kolegové myslí…

Užívala jste si svou postavu vesnické “Lady Gaga“ z Babovřesek a jak se bude vyvíjet Vaše postava dál?

Dál bude žít svůj babovřeský život.

Chtěla byste vy osobně, bez ohledu na to, čím byste byla, žít na takové vesnici?

Jako paní starostová? Klidně.

Myslíte si, že různé detaily v ději a scénáři jsou „tak trochu“ zrcadlem dnešní doby života lidí a života na vesnici?

Ne. Myslím, že film je snem o tom, jak bychom chtěli žít. Lidi rádi sní o pohodě a humoru, proto je film tak úspěšný.

Které hlášky se Vám třeba z Babovřesek zapsaly pod kůži?

Miluju scénu, kdy paní Synkova alias Horáčková v „jedničce“ krade hrnek pod obrazem Ježíše.

Lucie Vondráčková (rozhovor)
obrazek
Bude mít ve trojce Vaše postava Ivany nějaký vývoj?

Co se lásky a práce týče, tak ano. … Ale víc neprozradím.

A co herecky pro Vás takhle postava znamená? Ztotožnila byste se s ní v něčem?

Není to žádná Desdemona nebo postava z Čechova. Nemusí řešit žádné existenciální otázky. To já v životě řeším dost, takže jsem si v kůži Ivany ráda oddechla. Někdy je to tak lepší a osvobodí vás to.

Jaké byly reakce po uvedení Babovřesek do kin z Vašeho okolí od fanoušků, rodiny a podobně?

Myslím si, že ten film celkově přinesl takovou fajn letní náladu a atmosféru. Kdo se přišel odreagovat, byl myslím spokojen a třeba přišel i znovu.

A co některé kolegyně herečky, zpěvačky, nezáviděli Vám tu pohodu při natáčení se Zdeňkem Troškou a jeho týmem?

To bych neřekla. Na každého čekají jeho typy roli a tahle byla jak malovaná pro mne. Ostatní točí zase své příběhy…

Když náhodou nic nemusíte, jak vypadá nebo by měl vypadat Váš ideální, třeba relaxační den?

Plavání, knížky, grilováni, rodina, kamarádi, jahody čerstvé, nebo si lehnu do trávy a Matyáš mi skáče na hlavu…

Lukáš Langmajer (rozhovor)
<>Obrázek nenalezen<> Když se točila jednička, přemýšlel jste a odhadoval jste, že by mohla být i trilogie?

Neb je známo, že Zdeněk točí díly tři, trochu jsem doufal a zhruba v půli natáčení začal i věřit, že tomu tak bude. Co čert nechtěl, je tomu tak.

Vaše role faráře s trochu netradičním jménem u některých lidí vyvolala rozpaky. Vy sám, zaznamenal jste nějaké názory, případně třeba, neutahovali si z Vás kamarádi, kolegové?

Lidé, které těší filmy Zdeňka Trošky, jsou potěšeni setkáním. Lidé, kteří se posmívat chtějí, prozradí, že se taky koukají.

Jakým směrem se Vaše role v Babovřeskách 3 bude ubírat? Můžete naznačit?

Bude to zajímavý vývoj bývalého faráře Petra… nechte se překvapit…

Jak moc snadno či naopak obtížně se Vám dělá komediální žánr?

Jsem herec a je mojí povinností, když jsem se na to dal, zvládnout co mi bude dáno. Ovšem ať posoudí divák sám, jak mi to jde.

Jana Synková (rozhovor)
<>Obrázek nenalezen<> Překvapil Vás obrovský úspěch filmu?

Ano, doteď jsem ohromená a doufám, že i trojka bude mít takový úspěch!

Jak se Vám spolupracuje se Zdeňkem Troškou a jeho týmem? A co Vás třeba překvapilo?

Překvapilo? No, že se nekonaly žádné zádrhely, všechno fungovalo jako na drátkách, atmosféra výborná. Místní obyvatelé byli zjevně rádi, že Zdenka Trošku zase vidí a nosili spoustu buchet, koláčů a dobrot - prostě pohoda téměř rodinná.

Máte nějaký veselý zážitek?

Celé natáčení byl jeden velký veselý zážitek a hodně jsme se chvílemi nasmáli.

Váš manžel Jan Schmid je také herec, jak on vnímá Vaši roli v Babovřeskách?

Můj manžel měl na mou roli stejný názor jako já, že je to výborná komediální role.

A co kolegové z Ypsilonky?

Od nás z divadla někteří kolegové jako Jirka Lábus, Martin Dejdar, Jarka Kretschmerová s panem Troškou točili a moc ho chválili. A že prý se mám. Tak jsem se teda měla…

Pavel Kikinčuk (rozhovor)
<>Obrázek nenalezen<> Pavle, hrajete v Babovřeskách starostu, jak se Vám tato role zamlouvá?

Je to tak trochu role záporná a jak je známo, ty se vždycky hrají líp, alespoň mně osobně. Snažím se ale starostu zahrát tak, aby byl něčím sympatický. Že je to spíš nešťastník, který se dostává do problémů a snaží se je vyřešit po svém, což se mu málokdy podaří a ač má slabiny, v jádru si myslím, že to tak špatný člověk není.

V loňském roce, když se točila „dvojka“, jste si se Zdeňkem Troškou a ostatními tak nějak slíbili, že se sejdete do roka a do dne na trojce. Věřil jste tomu?

Ano věřil. Tušil jsem, že tato komedie bude mít úspěch. Je totiž něčím blízká lidem, na nic si nehraje, je přímočará a jasná. Navíc z ní vyzařuje letní pohoda a diváci se v některých situacích sami vidí anebo se v nich někdy sami ocitli, i když je vše ve filmu řešeno s nadsázkou-je to přece komedie.

Jak vnímáte úspěch Babovřesek?

Jako všichni ostatní, mám obrovskou radost a pevně doufám, že i pokračování bude neméně úspěšné.

Co reakce Vašeho okolí, kolegů, přátel na Vaši roli v komedii?

Já osobně jsem se setkal jen s kladnými ohlasy, jen někteří mi říkali, že netušili, že jsem takový „vyčůránek“- mysleli tím samozřejmě postavu starosty, tedy alespoň doufám.

Jak se Vám hraje s Veronikou Žilkovou, coby vaší manželkou?

Výborně! Veronika je skvělá herečka a kominda. Navíc jsme kolegové v Činoherním klubu, kde jsme spolu hráli v několika komediích.

Vaše žena, Jindřiška Kikinčuková hraje v komedii jednu z drben - Boženu Němcovou, co má pořád rýmu. Nemrzí Vás, že nehrajete přímo spolu?

Nemrzí, zahrajeme si spolu dost v soukromém životě, ale i v našem plzeňském divadélku Pluto. Myslím, že tento názor je oboustranný.

V Babovřeskách se objevila i Vaše dcera?

Ano, hraje tam vnučku vedoucí drbny Horáčkové.

Myslíte si, že se řada věcí ze skutečného života opravdu dá s těmi z filmu srovnávat?

Určitě. Myslím,že jsou tam věci velice poplatné a aktuální dnešní době.

Máte už nějakou oblíbenou hlášku?

Tak asi: Máte tu štěnici velebnosti, odposlech přerušen.

Jsou někteří herci v Babovřeskách právě z vašeho Divadla Pluto?

Ano, jsou. Moje žena, tři vnučky, kontrolor Dodo, sestra Glorie. Režisér a náš dobrý kamarád Zdeněk Troška je totiž častým hostem Divadla Pluto a má ho v oblibě.

Bronislav Kotiš
<>Obrázek nenalezen<> Máte za sebou natáčení Babovřesky 3. Jak jsou Vaše dojmy?

Dojmy z natáčení jsou takové, že kdybych se o nich rozepsal, lidi by mi to nevěřili a mysleli by si, že jsem scénárista nové pohádky Zdeňka Trošky.

Je to pro Vás první větší filmová /televizní/ role? 

Ano, je to pro mne první větší role ve filmu. Dík za ní.

Jak se Vám spolupracovalo se Zdeňkem Troškou a kolegy?

Jako v pohádce Zdeňka Trošky.

Jaká je Vaše role a užil jste si ji?

Důležitý kontrolor z ministerstva Dobroslav Dočistil. Roli jsem si užil pohádkově.

Když jste viděl Babovřesky 1, napadlo Vás, že byste mohl hrát v pokračování nebo to přišlo pak?

Po Babovřeskách 1 jsem se smál a jel domů otevřít počítač. Zjišťoval jsem celou filmografii Zdeňka Trošky. Viděl pár ukázek a opět jsem se smál. Myslel jsem si, že by bylo fajn si v něčem takovém zahrát. Kolegové, kteří už hráli v Babovřeskách 1 mě řekli, že bych mohl v pokračování hrát. Nevěřil jsem jim. Opět se směju.

Máte nějaký zážitek z natáčení?

Zážitek je vidět klidného, pohodového pana režiséra jak se krásně a mile chová k obyčejným lidem, co jdou ze zvědavosti koukat, co se to tam na návsi točí.

Baví Vás komediální žánr? 

Myslím si, že jsem pro komedii stvořený, což je tragédie.

Co vy a jižní Čechy, jste z Plzně.. to je kousek.

Nejvíc mě fascinoval pohled na Temelín a nádhernou přírodu kolem.

Tomáš Trapl (rozhovor)
obrazek
Tomáši, co Vám běželo hlavou, když jste od Zdeňka Trošky dostal nabídku na roli polského faráře do komedie Babovřesky 3.

No, že se asi spletl. Myslel jsem si, že původně chtěl zavolat nějakýho herce a ne mě, kterej točí před kamerou velice sporadicky. Protože když začal mluvit o tom, že budu mluvit českou polštinou střiženou ostravským nářečím, a že budu trochu asketickej fanatik a ještě k tomu mít fóbii z pavouků, tak mě málem omejvali. Říkal, že jsem byl výbornej hrobník v muzikálu Hamlet, kterej režíroval, a že tedy musím zvládnout i faráře. A že mám hudební sluch, takže to zvládnu. Tak jsem si řekl, že když mě volá rovnou rejža osobně, a navíc je to bez konkurzu, tak do toho jdu.

Jak se Vám se Zdeňkem a jeho štábem točilo?

Já si nemůžu stěžovat. Oni všichni herci okolo říkali, že je strašně hodnej, že na herce neřve atd. No tak neřval ani na mně. Panovala pohoda, klídek a přitom se vždycky stihlo to, co mělo.

Jak se Vám líbilo v lokacích, kde Babovřesky 3 vznikaly?

Tak já jižní Čechy miluju. Jezdili jsme tam na prázdniny, když jsem byl malej. Je to tam nádherný. Ale překvapilo mě, kolik chalup je ještě neopravených a komunismem stále zdevastovaných. Na jedný návsi vidíte vedle sebe opravenou chalupu i napůl zříceninu. Peníze prostě chybí všude…

Co Vaše role, jak se Vám líbí?

Líbí! Faráře mám docela okoukaný z dětství. Ale trochu mě ho bylo líto. Ten farář to myslel určitě upřímně, jen chudák nevěděl, do jaký jámy lvový se dostal. Tak snad to tak i vyzní. Jinak by mě mrzelo, kdyby si ho divák pamatoval jen jako komickou figurku, která když například „hledá“ tak vlastně „šuká“…

V muzikálu Adam a Eva ztvárňujete „čtyřprocentního“ růžového anděla, tady nerudného polského faráře, trochu rozpor, ne?

Proč rozpor? A proč vlastně ne? Pro herce jsou rozporuplné role a tzv. „široký záběr“ pravým požehnáním. Hrát rozmanité povahy a vlastnosti je výzva a já jsem za to rád, že se nenudím.

Těšíte se na premiéru, na ohlasy přátel, kolegů, fanoušků?

Abych se přiznal, spíš se bojím. Vlastně vůbec nevím, co z toho vyleze, takže tak. Ale přátele žádný nemám, kolegové jsou „závistivá mycí linka“ a fanouškové mě milují, takže, i když to bude blbý, tak se jim to stejně bude líbit… To byl samozřejmě humor.

Co Vás kromě filmu teď zaměstnává?

Vrací se Kleopatra, protože do ní vstupuje Dan Hůlka jako Cézar. Začíná mi škola, kde jsem už šestnáctým rokem a pomalu se taky rozjíždí zkoušení na nový muzikál Mamma Mia.

Kamila Kikinčuková (rozhovor)
obrazek
Jak se Vám spolupracovalo se Zdeňkem Troškou a celým jeho týmem?

Moc hezky. Byla tam výborná parta lidí, takže práce byla pohodová.

Nějaké humorné scénky z natáčení?

Byla jich tam spousta. Za zmínku stojí moje milostná scéna s mým partnerem, když jsme po chvilce zjistili, že ležíme na mraveništi.

A něco nepříjemného?

Nebyl tam žádný kolega, který by prudil. Takže tam panovala vždy pozitivní nálada. Snad jen občas prudká změna počasí. Ale to nikdo neovlivní.

Co vy a jižní Čechy?

Než se natáčely Babovřesky ,tak jsem moc jižní Čechy neznala. Ale od té chvíle si tam ráda dělám výlety se svým přítelem, protože příroda je až pohádkově krásná. Možná bych to doporučila i kritikům, aby jí viděli na vlastní oči a nepsali, že „exteriéry byly až kýčovité.“ To může napsat opravdu jen hlupák. /smích/. Krajina i vesničky, kde jsme točili, odpovídají naprosté realitě.

Co tedy říkáte na takzvané „kritiky“, které občas na filmy Zdeňka Trošky útočí?

Po pravdě Vám řeknu, že jsem je ani nečetla, jen jsem je občas zaslechla. Pro mě je hlavním kritikem divák a sledovanost, která byla obrovská a mluví za všechno.

Poznávají Vás lidé na ulici, v tramvaji nebo i na jiných místech?

Občas ano. Zatím je to jen příjemné.

Považujete roli v Babovřeskách za zásadní?

Jsem ráda, že jsem měla možnost si v Babovřeskách zahrát. A hlavně sem měla štěstí poznat skvělé lidi, mezi které patří například Zdeněk Troška a ,,moje milovaná babička´´ Jana Synková.

Myslíte si, že trojice Babovřesek stačí, nebo byste to viděla na další pokračování?

Samozřejmě by bylo hezké se opět sejít, ale zastávám stejný názor, jako pan režisér - třikrát a dost.

Co jiného Vás pracovního čeká?

V současné době zkouším v Ypsilonce roli Papageny v inscenaci: Sežeňte Mozarta. A nastupuji do seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde hraji zdravotní sestřičku a zároveň dceru ředitele nemocnice, kterého hraje můj táta.

Jaké máte sny, plány, přání. V životě i v práci?

Mít kolem sebe fajnové lidi a dobrou práci, která mě baví. A v současné době musím říci, že se mi to plní, ale nechci to zakřiknout. Takže pssst!!!

Máte nějaké životní heslo, kterým se řídíte?

Mám dokonce dvě - ,, Co tě nezabije, to tě posílí ´´ ,,Když nejde o život, jde o ho... ´´ 

Jarmila Bursová (rozhovor)
<>Obrázek nenalezen<> Jak probíhalo natáčení?

„Všechno šlo s úsměvem, pan Troška je skvělý člověk. Vůbec jsem nepoznala, co je tréma.“

Vás asi jen tak nic nerozhází, že?

„To máte pravdu. Jednou jsem v hospodě viděla v televizi Lucii Bílou, jak našila do podprsenek knoflíky. Tenkrát jsem prohlásila, že to nic není, našít na čtyři podprsenky knoflíky. Ale našít kilometr knoflíků v řadě, to by byl teprve výkon hodný pozornosti. Stalo se. Vsadila jsem se o pivo a rok jsem to šila, tři hodiny denně. Slavila jsem úspěch v Muzeu rekordů v Pelhřimově a vyhrála pivo.“

Vraťme se k natáčení Babovřesk. Jak jste se sžila s ostatními herci?

„Perfektně, se všemi si tykám. Vždycky jsem si přála, stát jednou vedle Lucie Bílé, což se mi také vyplnilo. Je to hodná a upřímná ženská.

Pavla Bečková (rozhovor)
obrazek
Jak se Vám natáčely Babovřesky se Zdeňkem Troškou?

Zdeněk Troška je výjimečný člověk. Vážím si jeho srdečné povahy a vzdělanosti a setkání s ním je pro mě vždycky velká radost. Jezdí k nám do plzeňského divadla Pluto už řadu let a samozřejmě jsem si přála s ním spolupracovat. Natáčení Babovřesek pro mě byla první větší zkušenost před kamerou. Zdeněk mi během natáčení jen potvrdil, že umí svojí pohodu a úsměv přenést i na plac a milou atmosféru natáčení doplňuje i tým lidí, který je kolem něj. Babovřesky jsou pro mě velkou zkušeností a zároveň tři příjemná pracovní léta v jižních Čechách.

Když se točil první díl, počítala jste s tím, že vznikne druhý a třetí, a že Vaše role zůstane?

Vzhledem k tomu, že v prvním díle nebyla moje role jeptišky Glorie až tak důležitá, tak jsem s jejím pokračováním v příběhu moc nepočítala. Samozřejmě jsem si to ale moc přála a doufala v to. Když jsem se pak dozvěděla, že bude jeptiška součástí i druhého a třetího dílu, měla jsem velkou radost. Stejně tak mě potěšil vývoj celé postavy, hrát zamilovanou jeptišku a ještě v komedii je krásná výzva.

Byly nějaké humorné scény, chvíle?

Už během natáčení prvního dílu mě bavily naše úžasné "babči", které můj kostým jeptišky často lákal ke zpovědi.Takže jsem si vyslechla spoustu hříchů z jejich mládí. V tuto chvíli ale budu Glorie a zachovám zpovědní tajemství. Legrace byla i při samotném vzniku scén. Zdeněk dává hercům hodně prostoru pro jejich nápady a tou svobodnou a odvázanou atmosférou vznikala spousta dalších vtipů.

Něco napínavého, zažila jste při natáčení?

Tak napínavé pro mě bylo už to, jestli mi ve 4:50h zazvoní budík. A pak byla napínavá každá chvíle, kdy se čekalo na slunce v gumovkách a zimní bundě. Hlavně při natáčení druhého dílu nám počasí moc nepřálo, ohrožovaly nás i povodně. Ale i s tímto problémem si Zdeněk Troška a štáb hravě poradili. Tak třeba poklidné odpoledne při kávě v prosluněné farní zahradě se proměnilo na poklidné odpoledne při sázení muškátů do truhlíků uvnitř fary. Oknem se vyrobilo slunce a bylo léto.

Jak se Vám spolupracovalo s kolegy?

Protože Zdeněk Troška obsadil do Babovřesek velkou část herců plzeňského divadla Pluto, byla pro mě práce s nimi velmi známá, skoro až rodinná. Na druhou stranu, setkání s takovými herci, jako je například Jiří Pecha, Lubomír Kostelka, Jana Synková, Miriam Kantorková, Jana Altmanová nebo Veronika Žilková bylo pro mě velkým zážitkem a inspirací. Pozorovat je při práci a slyšet jejich rady, bylo pro mě velmi cenné.

Co Vy a jižní Čechy?

Jižní Čechy jsou jedním slovem kouzelné. Vždycky, když se dotočilo, vydala jsem se sama, nebo s kolegy na nejrůznější místa v okolí. Nádhera. Ať už to byl zámek Kratochvíle, Hluboká, Holašovice, nebo když jsme se šli koupat všichni jen tak k rybníku. Kde mimochodem skutečně řvou žáby. Jen ty báby jsem tam řvát nikde neslyšela, potkávala jsem jen samé příjemné lidi. Dokonce hned po natáčení jsem vytáhla kolo a muže a jeli jsme vychutnávat rovný terén jižních Čech, kde jsme strávili skvělý týden.

Poznávají Vás lidé, ovlivnila Vás nějak role?

Možná po uvedení třetího dílu do kin, mě budou lidé poznávat na ulici. Teď mě ale spíš poznávají po hlase, zatím jsem totiž v sobě nějak nenašla odvahu nosit ten kostým jeptišky- á la netopýr- do společnosti.

Považujete roli v Babovřeskách za zásadní?

Pokud myslíte pro mě, jako pro herečku, tak určitě ano. Po zkušenosti před kamerou si totiž mnohem víc uvědomuju rozdíly projevu, které si herec může dovolit na jevišti a které právě před kamerou. Jestli myslíte roli jeptišky Glorie v příběhu Babovřesek, tak rozhodně alespoň pro postavu faráře Petra ano.

A co takové ty hlasy „kritiků“, jaký na to vy máte názor?

Na pohádkách Zdeňka Trošky jsem vyrůstala a patřím mezi ty, kteří znají Slunce sena zpaměti. Troškovy filmy mají svoje publikum, které se chce bavit a smát a jiný záměr ani komedie Babovřesky nemá. Je určená právě pro diváky a ne pro pár kritiků. A navíc každý má přeci možnost volby přepnout na jiný program, nebo jít do vedlejšího sálu v kině. Nic hlubšího bych v tom nehledala.

Brala byste ještě i další pokračování Babovřesek nebo si myslíte, že do třetice všeho dobrého…?

Trilogie zní rozhodně líp, než čtyřlogie a Zdeněk Troška má jistě v zásobě spoustu dalších příběhů.

Co jiného Vás čeká, a kde jinde vás můžou diváci vidět mimo Babovřesek?

Čeká mě hlavně zima, s ní doufám i sníh a Alpy na snowboardu, což zbožňuju. Jinak na jevišti jsem hlavně už ve zmíněném šantánovém a kabaretním divadle Pluto v Plzni a dále v pražském divadle Gong.

Máte nějaké profesní přání, nějaký sen?

Sen už se mi plní. Živím se tím, co mě baví a nechám se překvapit tím, co ještě přijde.

Nějaké životní motto, heslo, kterým se řídíte?

Ona se mi ta motta dost mění, postupem věku a poznáváním hodnot. Určitě před deseti lety bych přemýšlela jinak, než třeba teď. Dřív jsem věci hodně řešila, nyní už mám nad vším větší nadhled. Vím, že všechno směřuje k tomu nejpodstatnějšímu, což je podle mě spoléhat se sám na sebe, milovat, vážit si zdraví a štěstí hlavně nehledat, ale vidět ho a nacházet.

Podobné filmy

Hledá se Yetti
(Missing Link) Sir Lionel Frost je chrabrý dobrodruh, který se považuje za předního odborn...
dnes 06.20
Nova Cinema
Croodsovi
(The Croods) Pravěká rodinka Croodsových žije v jeskyni pod ochranou veleopatrného táty Gr...
dnes 08.55
Nova Cinema
Anton Špelec, ostrostřelec
Vlasta Burian se těšil na blížící se slavnost a medaili od samotného císaře. Ta ale na něj...
dnes 13.15
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 25. 9. 2022 Svátek má Zlata
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz