fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

65%
film / krimi, komedie, drama, romantický, USA, , 122 min., od 12 let
Bandits
Kinopremiéra v ČR 31.1.2002, DVD od 1.10.2002 DVDMag

Režie:
Herci: , , , , , více...


V TV televize ne. 10.3. AMC Balkan 16.35
AMC Balkan 16.35
Ukázka
02:24Kam zákon nemůže, nastrčí ženskou.
Joe a Terry jsou nejúspěšnější bankovní lupiči v americké historii. Jejich osvědčenou metodou je zajmout v předvečer loupeže manažera vyhlédnuté banky a ráno jej "doprovodit" do práce. Jednoho dne ale jako rukojmí vezmou znuděnou ženu v domácnosti Kate a události naberou nečekaný směr. Kate nejenže ze svých únosců nemá strach, ale naopak všechno vnímá jako příjemné rozptýlení. Zanedlouho se stane komplicem dvojice a postupně i milenkou obou mužů. Jejich přátelství tím získá povážlivé trhliny a ruka zákona po nich začíná chňapat čím dál tím dotěrněji.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Je to stokrát obehraná písnička a to včetně velice příjemného hudebního doprovodu. Jenže Willisův ironický úsměv v mých očích bourá mýty o tom, že opakovaný vtip už není vtipem. Funguje to, pobavit se u tohoto snímku dá. Je příjemně hravý a Willisovi bych odpustila i účinkování v mnohem větších hloupostech.
Všechny komentáře k filmu 23+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka 1, Oficiální stránka 2    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Banditi

Americký režisér Barry Levinson (nar. 1942) je asi nejznámější působivým příběhem sourozenců Rain Man (1988), za jehož režii dostal Oscara a mnoho dalších cen. Jeho filmografie ale obsahuje rovněž jiné žánry a najdeme tu i zdařilé veselohry, k nimž se řadí např. kriminální komedie Banditi (2001). Jejími hrdiny jsou dva bankovní lupiči Joe a Terry, jejichž pracovní metoda je jednoduchá a účinná. V předvečer naplánované akce proniknou do domácnosti ředitele banky, vezmou ho i s rodinou jako rukojmí a následující den ho ještě před příchodem ostatních zaměstnanců přinutí otevřít sejf. Všechno krásně funguje do doby, než se oba kriminálníci seznámí s přitažlivou, leč frustrovanou Kate. Snímek je postaven na hvězdném hereckém obsazení (Thornton a Blanchettová byli za své výkony nominováni na Zlatý glóbus) a na budování paradoxních situací, jež vznikají díky naprosté rozdílnosti obou hlavních protagonistů. V úloze jejich prostoduchého komplice Harveyho se objevuje syn Jane Fondové a bývalého politického radikála Toma Haydena, účinkující pod uměleckým jménem Troy Garity. V rolích vzdorovitých dcer při scéně rodinné večeře se představují Willisovy vlastní ratolesti, Scout LaRue a Tallulah Belle.


O natáčení

obrazek
Režiséru Barry Levinsonovi není komedie cizí. Jeho filmy Bistro a Good Morning Vietnam jsou zařazeny Americkým filmovým institutem mezi sto nejvtipnějších filmů historie a natáčení Banditů pro něj proto bylo známým prostředím. Scénář Banditů mu připadal mezi jinými odlišný: "Byla to zajímavá, romantická komedie, plná síly. Zejména se mi líbilo téma dvou mužů a jedné ženy. Věc, která mi především utkvěla v mysli, byla slova Kate, když vysvětluje, proč si nemůže vybrat jen jednoho z nich, protože oba dohromady tvoří perfektního chlapa." Dlouhý proces příprav k natočení Banditů začal u produkčních Michaela Birnbauma a Michela Berka. Nejdříve Berk přinesl koncept filmu Birnbaumovi a společně se shodli na tom, že jsou u zrodu dobrého filmu. Birnbaum odnesl materiál scenáristovi Harley Peytonovi, se kterým spolupracoval již dříve, a pustili se do práce na scénáři. "Harley a já jsme hledali něco nového, na čem bychom mohli spolupracovat, a tento materiál se zdál být tím pravým pro jeho citlivost a vnímavost," podotýká Birnbaum. Berk dodává: "Harley postavami i celým dílem žije, vnímá ho, cítí, a my proto věděli, že vytvoří našemu filmu dobrý základ. Není to film o lupičích. Je to film o neuvěřitelném přátelství třech lidí."
obrazek
"Tento příběh je tvořen vztahem muže ´akce´, muže ´myšlenky ´ a ženy, která vkročí mezi ně," pokračuje Birnbaum. "Ona měla udělat tu klasickou volbu mezi mužem teorie a mužem činu. Joe (Willis) je velmi šikovný chlápek, který moc nepřemýšlí před tím, než něco udělá, ale na druhou stranu většinou nakonec udělá správnou věc. Terry (Thornton) je geniální, ale neurotický muž, který není schopen bez naplánování udělat ani krok. Před akcí musí přesně vědět, co se stane a jak se to stane. Teď tyto dva muže postavte vedle sebe. Jsou to dvě poloviny skvělého člověka." Berk a Birnbaum poté odnesli scénář Bruceovi Willisovi a Arnoldu Rifkinovi. Rifkin byl v té době Willisovým agentem i prezidentem Williams Morris Agency. Zprostřespolupráci MGM s producenty Ashokem Amritrajem a Davidem Hobermanem z Hyde Park Entertainment. Berk a Birnbaum souhlasili s partnerstvím společnosti Hyde Park na vytvoření filmu Banditi, což upevnilo pozici MGM a tento film se stal prvním společným projektem nově vzniklé spolupráce.
obrazek
"Projekt se mi ihned líbil," říká Amritraj. "Celé jeho pojetí. Byla to zajímavá, promyšlená komedie, plná romantiky i akce, nádherný projekt. Četl jsem to celou noc a nebyl schopen to odložit. Druhý den jsem zavolal Arnoldovi a ptal se ho, jestli se chce zapojit. V MGM se do filmu zamilovali - a zbytek, jak říkali, je historie." Bylo třeba získat dobrý filmový štáb a tým herců. V takový skvělý výsledek si ale nikdo netroufl ani doufat. "Zřídkakdy se vám totiž podaří, i když máte v ruce dobrý materiál, abyste napoprvé získal vámi vybrané herce i režiséra. To bylo neuvěřitelné," říká producent David Hoberman. "Mnoho režisérů, kteří točí komedie, zaškatulkovává vtipy a emocionální momenty," hovoří o své práci scenárista Peyton. "Barry je ztvárňuje opravdovým způsobem. Bruce Willis mi řekl, proč jemu osobně připadá film dobrý - bylo to tím, že byl tak reálný. Barry dává do každé scény srdce, nechá scénu běžet, zainteresuje herce. Je to týmová práce." Pro Levinsona je filmování především spolupráce, stále se měnící proces. Ví, co chce, ale zrovna tak rád objevuje cokoli nového v každém momentu nebo osobě. "Celou dobu experimentuji," přiznává Levinson. "Stále hledám, co nového bych mohl do jednotlivých scén či celku vnést.
obrazek
Často se stávají chyby, i z těch se pak dá mnoho získat. Filmování je objevování, vždy mimo scénář existuje prostor pro něco neočekávaného. Jsou to spontánní filmové momenty a ty tvoří krev jakéhokoli zajímavého filmu. Například jsme točili scénu, kdy se Bruce (Joe) a Cate (Kate) poprvé potkali a mají spát ve stejné místnosti. Aby měla Kate více soukromí, pověsí mezi ně Joe jakousi zástěnu. Ta nám během jednoho záběru spadla, a když ji on chtěl pověsit zpátky, ona mu začala pomáhat. Stáli u sebe velmi blízko, každý na své straně zástěny. Líbilo se mi to. A tak jsme změnili scénu a dodali této malé nehodě dobrodružství, jímž byla jejich vzájemná přitažlivost. V momentech, kdy se scénář a herci dají dohromady, vzniká neočekávané a film se stává zajímavějším. Když film tyto momenty postrádá, neosloví mě. A když neosloví mě, proč by měl bavit někoho jiného?" Birnbaum byl u filmování denně, pozoroval Levinsonovi schopnosti a mohl schválit použití těchto nových neočekávaných detailů ve filmu: "Bylo vzrušující pozorovat Barryho způsob natáčení. Vždy dostal co chtěl - a k tomu mnohem víc."

O hercích

Bruce Willis
obrazek Herectví se začal věnovat až během studií na Montclair State College. V roce 1977 se představil v mimobroadwayské scéně ve hře Nebe a Země. Do širšího diváckého povědomí vstoupil díky TV seriálům Hart to Hart, Miami Vice a obzvlášť velkou popularitu mu přinesla role výřečného soukromého detektiva Davida Addisona po boku Cybill Shepherdové, za jehož ztvárnění v komediálním seriálu Měsíční svit získal cenu Emmy 1987. Před filmovou kamerou debutoval hlavní úlohou finančního úředníka Waltera Davise, jemuž zkazí slibnou kariéru jedna půvabná žena (K. Basinger.), v situační komedii Schůzka naslepo. Své komediální vlohy a tělesné přednosti uplatnil zejména v postavách drsných detektivů, jimž nechybí jistý šarm a smysl pro humor. Hvězdu z něho učinila role newyorského policisty Johna McClanea, který je nešťastnou shodou okolností přinucen bojovat v jednom losangeleském mrakodrapu se skupinou teroristů, v akčním thrilleru Smrtonosná past, režie J. McTiernan). Nyní je jednou z největších hereckých hvězd současnosti. Svou hereckou univerzálnost dokázal mnoha filmovými postavami od akčního hrdiny, přes antihrdiny až ke komikovi. Filmy: Poslední skaut, Hráč, Barva noci, Hudson Hawk, Pulp Fiction - Historky z podsvětí, Dvanáct opic, Smrtonosná past 1 - 3, Poslední zůstává, Smrt jí sluší, Smrtící myšlenky, Pátý element, Armageddon, Šestý smysl, Můj soused zabiják a mnoho dalších.

Billy Bob Thornton
obrazek Slávu mu přineslo v roce 1996 nízkorozpočtové nezávislé drama Sliding Blade, silný příběh o mentálně postiženém muži, který je propuštěn po pětadvaceti letech věznění z ústavu, kam byl zavřen po vraždě své matky a jejího milence. Za práci na tomto filmu, který napsal, zrežíroval a ve kterém sám hrál, získal Oscara za nejlepší adaptaci filmového scénáře a byl zároveň nominován na Oscara za nejlepší herecký výkon. Definitivně se tak zařadil mezi hlavní scenáristy a herecké talenty Hollywoodu. Napsal scénář a objevil se v kritiky velmi dobře přijatém filmu Carla Franklina Jeden chybný krok. Hrál ve filmu Mrtvý muž Jima Jarmusche. V roce 1996 spolupracoval na scénáři dramatu A Family Thing (hráli James Earl Jones a Robert Duvall). Další role získal v Duvallově filmu The Apostle a v roce 1997 ve filmu Olivera Stonea U-Turn. V roce 1998 byl nominován na Oscara za film Sama Raimiho A Simple Plan. Je nominován na Zlatý Glóbus 2002 za nejlepší mužský herecký výkon ve filmu Banditi.

Cate Blanchettová
obrazek Často se stávají chyby, i z těch se pak dá mnoho získat. Filmování je objevování, vždy mimo scénář existuje prostor pro něco neočekávaného. Jsou to spontánní filmové momenty a ty tvoří krev jakéhokoli zajímavého filmu. Například jsme točili scénu, kdy se Bruce (Joe) a Cate (Kate) poprvé potkali a mají spát ve stejné místnosti. Aby měla Kate více soukromí, pověsí mezi ně Joe jakousi zástěnu. Ta nám během jednoho záběru spadla, a když ji on chtěl pověsit zpátky, ona mu začala pomáhat. Stáli u sebe velmi blízko, každý na své straně zástěny. Líbilo se mi to. A tak jsme změnili scénu a dodali této malé nehodě dobrodružství, jímž byla jejich vzájemná přitažlivost. V momentech, kdy se scénář a herci dají dohromady, vzniká neočekávané a film se stává zajímavějším. Když film tyto momenty postrádá, neosloví mě. A když neosloví mě, proč by měl bavit někoho jiného?" Birnbaum byl u filmování denně, pozoroval Levinsonovi schopnosti a mohl schválit použití těchto nových neočekávaných detailů ve filmu: "Bylo vzrušující pozorovat Barryho způsob natáčení. Vždy dostal co chtěl - a k tomu mnohem víc."

O tvůrci

Barry Levinson
obrazek Je jedním z nejvšestranějších amerických režisérů své generace. Jeho režijním filmovým debutem a zároveň úspěchem byl v roce 1982 nízkorozpočtový film Diner (Bistro), první díl jeho "Baltimorské trilogie" (Konkurenti v roce 1987 a Avalon v roce 1990). Následovaly komerčnější projekty The Natural (1984) a Pyramida hrůzy (1985). V roce 1988 zfilmoval jeden ze svých nejslavnějších snímků Rain Man, v hlavní roli s Dustinem Hoffmanem. Film Rain Man získal mnoho cen, mezi nimi i Oscary za nejlepší film, nejlepší režii a herecký výkon v hlavní roli.

Podobné filmy

Dožeň, co se dá!
(Blast From the Past) Brendan Fraser vyrostl v atomovém krytu a po letech vychází ven, aby...
dnes 12.25
Nova Cinema
Dvojí hra
(Duplicity) Dva sexy průmysloví špioni Julia Roberts a Clive Owen se pokouší provést jednu...
dnes 17.35
Nova Cinema
Volba zbraní
(Choix des armes, Le) Za vše zaplatil a chtěl zapomenout na minulost. Yves Montand a Cathe...
dnes 21.35
ČT2
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 4. 3. 2024 Svátek má Stela
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz