fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

69% 1061 hlasů
film / drama, USA, , 119 min.
The Color of Money
DVD od 2.11.1999 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1986, Oskar, Nejlepší mužský herecký výkon, Paul Newman


Ukázka
02:00Kulečníkové herny, velké sázky a mužná bojovnost v oscarovém dramatu.
Mladý a ambiciózní génius na biliár Vincent připomíná staršímu mazákovi Eddiemu vlastní mládí. Eddie se stane jeho učitelem, mezi jeich prudkými povahami však dochází ke střetům. Na mistrovství v biliáru se učitel a žák stávají rivaly.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Paul Newman se po pětadvaceti letech vrátil k postavě kulečníkového hráče Eddieho Felsona, kterého ztvárnil ve snímku ´Hazardní hráč´ a nebo někde uváděný také pod názvem ´Biliárový král´. Kdysi biliárový šampion nyní už v pokročilém věku věnující se hlavně obchodu s alkoholem. Jenomže když potká talentovaného mladíka v této hře, v očích se mu rozsvítí a touha po výdělcích na této hře ho přesvědčí onoho mládence něco naučit v zájmu obou. Newman svoje herecké nadání již zohlednil nesčetněkrát a ani zde se nejedná o vyjímku. Spoluhráčem mu je mladý Tom Cruise, který je tak nějak stejný, jako ve všech svých prvotních filmech. Příběh opět přivádí diváka do zákulisí biliárových turnajů, kde je mnohdy všechno jinak, než jak to ve skutečnosti vypadá. Dá se říci, že ani dnes to v realitě není jinak. Jestli je tento snímek lepší je na diskuzi. Pětadvacetiletý odstup je přeci jen dost zásadní co se týče hlavně filmových technických postupů. Každopádně stojí za pozornost. Daleko lepší je však zhlédnou nejdříve ten předchozí. Divák bude lépe znát charakter Eddieho Felsona, čímž bude daleko více uchopitelný.
Všechny komentáře k filmu 10+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Barva peněz

<>Obrázek nenalezen<> Před čtyřiceti lety byl Eddie Felson ctižádostivým mladíkem, který svou brilantní hrou sesadil z trůnu tehdejšího biliárového krále Minnesotu Fatse. Dnes kšeftuje s alkoholem a přestože sám už dlouho nehraje, donedávna držel ochrannou ruku nad talentovaným hráčem Julianem. Jenže ten se dal na drogy a Eddie obrátil svou pozornost na mladíka Vincenta Lauriu, který ho zaujal tím, s jakým potěším hraje, což Eddie už dávno neumí. Vincent je talentovaný a Eddieho mrzí, že do hry nevkládá tolik, kolik by mohl. A tak ho pozve i s jeho přítelkyní Carmen na večeři a mladého muže přesvědčí, aby se stal jeho žákem. Vydává se s ním na šestitýdenní turné po hernách v malých městech, kde by ho připravil na šampionát, který se má zanedlouho konat v Atlantic City. V jednotlivých hernách pak Eddie dává Vincentovi tvrdou školu: nutí ho k profesionálnímu cynismu, učí ho pokoře, sebeovládání, krotí jeho touhu se předvádět.
obrazek
A z každé výhry inkasuje šedesát procent. Vincent se rychle učí a Eddie přidává další lekce, například jak sehrát divadlo, které vede ke zvýšení sázek. Potom však sám naletí černochovi Ambrosovi a ve vzteku se rozhodne opustit Vincenta s Carmen a začít pracovat na sobě. Znovu se dostane do kondice, znovu si začne věřit a dokonce se sám v Atlantic City přihlásí do turnaje. Setká se tu s Vincentem i svým bývalým žákem Julianem. Toho hravě porazí a probojuje se do užšího výběru, stejně jako Vincent. Eddie je přesvědčen, že Vincenta porazí, a skutečně se mu to podaří. Jenže po skončení hry ho čeká jedno poněkud nemilé překvapení.


Podobné filmy

Příběh Alvina Straighta
(The Straight Story) Alvin Straight nepřijde na pravidelné setkání v baru s přáteli. Tii h...
dnes 08.25
Nova Cinema
Malý vodní had
Letošní jubilant Pavel Kříž coby nový spolužák v příběhu z učňovského internátu... (1985) ...
dnes 09.45
ČT1
Firma
(The Firm) Mladého právníka Toma Cruise místo perspektivy v zavedené firmě čeká smrtelně n...
dnes 13.35
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 21. 4. 2021 Svátek má Alexandra
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz