fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

40% 41 hlasů
film / drama, Česká republika, , 97 min., od 14 let
Kinopremiéra v ČR 20.9.2012, DVD od 5.12.2012 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:54Volná trilogie Bastardi se dotýká rozporných stránek naší přítomnosti, zvláště pak nárůst násilí, vůči němuž jsou běžní lidé bezmocní. Proto jim nezbývá než vzít spravedlnost do vlastních rukou, samozřejmě s vědomím možného trestu - a problémovým etnikem, s nímž pokojné soužití přestává být možné, se tu stávají Rómové. Jednotlivé filmy se zaměřovaly hlavně na katastrofální poměry ve školách a selhání rodin hlavně sociálně slabých při výchově dětí. Kritická pozornost se ovšem rozšiřuje dalšími směry: upozorňuje na korupci, na provázanost politiky, hospodářských zájmů a zločinu.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu žánrové postavičky z obou stran tj. bílých a etnika jsou živý. Až tuhne v žilách a tak jsem si uvědomil (další část tohoto komentáře už je víceméně obecná), že hlavní problém těchto návštěvníků "zvláštních" nebo dnes "speciálních" škol není v jejich nízké inteligenci (někdy je to i naopak), ale v totální nespolupráci ze strany těchto jedinců. Je to jakýsi způsob jejich staletého odporu vůči aktuální majoritě, samozřejmě jiný než u Židů nebo dalších etnik, ale je to způsob jak si udržet identitu a odlišnost. Historickou podstatou tohoto problému je myslím to, že danému etniku schází osobnosti anebo osvícení vůdci, v dávných dobách se jim říkalo proroci 8-) Dneska je všechno díky minimální nezaměstnanosti a štědrým soc. dávkám zameteno pod koberec, předpokládám, že to zas vyhřezne s další ekonomickou krizí. Nicméně dlouhodobě bych spíš předpovídal, že situace se bude zlepšovat díky více faktorům, jednak že se vstupem do EU a zavedením Šengenu se stopla migrace z Východu (problém gradoval s novými příchozími na konci socialistické éry po rozpadu Východního bloku) a stávající nepřízpusobívá populace se bude pomalu integrovat (tak jako to bylo v případě Olašských Romů). Je to jen možná, jestli dojde mezitím k nějaké globální katastrofě, všechno může být jinak. ]:-
Všechny komentáře k filmu 36+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Bastardi 3

Učitel Tomáš Majer, který v roce 2010 nastoupil do jedné bývalé zvláštní školy, zmizel. Do školy přišel několik měsíců poté, co byla zavražděna jeho sestra Jana, rovněž učitelka. Ve školním roce záhadně zemřeli kluci, jež Janu Majerovou zavraždili. Tomáš Majer tak svoji sestru s největší pravděpodobností chladnokrevně pomstil. Je to v pořádku? Dopadne ho policie? Bude soud? Co na to rodiče dětí? Rodiče Tomáše Majera? Společnost? Co se bude dít, když se podobné školy zruší? Film, který před dvěma lety šokoval veřejnost, vrcholí. Drama, které bez přetvářky ukazuje tvrdou realitu dnešní doby, ukazuje, kam až může vše dojít, budeme-li jen nečinně přihlížet.


Podobné filmy

Temné stíny
(Dark Shadows) Barnabáš Collins připlul z Anglie do Ameriky v roce 1752 se svými rodiči, a...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Kluci z hor
Mladý Ladislav přišel o rodiče a musel se nastěhovat do hor ke svému mentálně postiženému ...
dnes 20.15
NAHRAT
ZDARMA
Prima
Rocky III
Rocky již poněkolikáté obhájil mistrovský titul a plánuje konec kariéry. Když ho však k so...
dnes 22.10
NAHRAT
ZDARMA
Prima
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 17. 1. 2021 Svátek má Drahoslav
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz