fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    

64% 219 hlasů
thriller, USA, , 99 min., od 13 let
The Public Eye

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
00:30Vraždy a skandály byly denním chlebem fotografa Lea Bernsteina. Jen jednou porušil své zásady a staly se také jeho noční můrou.
Bulvární fotograf Joe Pesci vydělává na fotkách plných zločinu a násilí až se sám zaplete do případu vraždy. Všechno vypadá, že vrahem je právě on, ale nitky sahají mnohem výš...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Příjemný a dobře laděný film s vynikajícím Joe Pescim. Ta role mu sedí jako ulitá. Podle mě nedoceněný snímek. Prostředí čtyřicátých let minulého století je vystiženo dobře, zápletka je místy poněkud zamotaná, ale Pesci je dobrý herec, umí udělat takové "psí pohledy", že je mu člověku líto.
+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Bdělé oko veřejnosti

obrazek
Hlavní postavou temného příběhu z roku 1942 je Leon Bernstein, nezávislý fotograf, který ve čtyřicátých letech pracuje pro noviny New York City. Svůj život zasvětil práci, křižuje ulicemi s policejním rádiem připevněným pod palubní deskou auta a přenosnou temnou komorou v kufru. Dokáže tak rychle a úspěšně dorazit na místa zločinů často dřív než policie, a udělat fotky zločinů, nehod, gangsterů, zasahujících policajtů nebo třeba i politiků, které pak okamžitě doručit novinám. Je stejně zadobře s policajty i s lumpy, do ničeho se neplete, pouze fotografuje.
obrazek
Je v tomto oboru považován za nejlepšího a jeho schopnost dorazit na místo činu dříve než konkurence a dokonce dříve než policie mu vysloužila přezdívku "Velký Bernzini". Potíže nastanou ve chvíli, kdy ho na základě jeho schopností a znalostí požádá atraktivní majitelka exkluzivního manhattanského nočního podniku Kay Levitz, aby jí pomohl proti mafiánovi, který si říká Portofino a dělá si po smrti jejího manžela nárok na její podnik. Bernstein, který nikdy neměl u žen příliš velký úspěch, je okouzlen její krásou a nabídku navzdory svým zásadám přijme.
obrazek
Tvrdí sice, že je to dobrá příležitost získal další dobré fotky, ve skutečnosti je však ženou okouzlen a zamiloval se do ní. Začne pátrat, ale zanedlouho muže najde mrtvého ve svém vlastním bytě. Informuje policii, ale sám se stane hlavním podezřelým z vraždy. Navíc se ukáže, že o případ se zajímá také FBI a velmi zajímá také mafiánské bosy. Bernstein postupně odhaluje složité spiknutí kolem přídělového systému na benzín zavedeného v době druhé světové války, do kterého je zapletena mafie a vláda a na jehož pozadí zuří válka dvou mafiánských rodin. Odhalí a vyfotografuje gangstera Sala, patřícího k rodině Farinelli, který je informátorem soupeřící rodiny bose Spoleta. Pod pohrůžkou prozrazení, od něj získá nejen informaci o tom, že Levitz byl zapleten do šmeliny s benzínem, ale také slib, že ho včas upozorní na místo, kdy a kde Spoleto zmasakroval bose konkurenční mafiánské rodiny. Vzápětí je však Sal zabit a Bernstein se má stát obětí najatého vraha.logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 28. 11. 2021 Svátek má René
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz