fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    

64% 42 hlasů
drama / romantický, Francie, , 116 min., od 16 let
Les Possédés
DVD od 15.2.2008 Levné knihy

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:02My jsme těmi běsy posedlí a zahyneme. Ale nemocný se uzdraví a usedne u nohou Ježíšových. A Rusko bude vyléčeno. Adaptace slavného románu F. M. Dostojevského o zhoubných silách revoluce
Nejslavnější román F. M. Dostojevského Běsi byl vydán knižně v roce 1873 a vzbudil pohoršení v kruzích radikálních demokratů pro kritický pohled na revoluční radikalismus mládeže usvědčující ji z morální pochybenosti, nedovednosti a provincionalismu. Po své divadelní inscenaci Běsů v krakovském divadle převedl polský režisér Andrzej Wajda část Dostojevského románu na filmové plátno. A po Dantonovi opět zpracoval téma, které ho bytostně zajímá a dalo by se říci, že je leitmotivem celé jeho tvorby a života - zhoubnost destruktivních revolučních aktivit nezralých, zakomplexovaných a mocechtivých jedinců. Scénář psal Wajda s Jean-Claudem Carrierem, Agniezskou Hollandovou a Edwinem Žebrowkim. Ve filmu se vedle známého polského herce Jerzy Radziwilowicze objevují významní francouzští herci jako Lambert Wilson, Isabelle Huppertová, Bernard Blier a Omar Sharif.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Utahaný a nezáživný film, který nezachrání ani akčnější závěr. Pro vyšší zážitek se musí člověk zajímat o Dostojevského, potažmo o onu dobu a její pohnutky. Snímek sám o sobě strhnout nedokáže.
+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 13. 6. 2021 Svátek má Antonín
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz