fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

60%
film / romantický, Česká republika, , 100 min., od 18 let
Kinopremiéra v ČR 19.4.2007 v SK 7.6.2007, DVD od 14.11.2007 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:19Podle populární knihy a scénáře Barbary Nesvadbové.
Bestiář je příběhem mladé ženy Karolíny, jejíž život pronikavým způsobem změní vztah se záhadným a neuchopitelným mužem Alexem. Je to vztah plný nejistoty a podivínských nejasností, vztah, který vyčerpává. Karolína se rozhodne vymanit se ze své citové závislosti a naučit se na jiných mužích, jak přestat být submisivní.. Chce být tím, kdo udává tempo, chce změnu rolí. Bude se chovat tak, aby měla věci pod kontrolou, bude nezávislá, bude víc brát než dávat! Záhy se ale ukáže, že toto není cesta. Jediný způsob, jak být nezávislý, je být sám sebou a nemít potřebu to nikomu "natřít"! Kdo by si myslel, že Bestiář je o bestii, tak mu film ukáže, že to tak není. Film není pojímán se zacílením na ženské publikum, je to příběh, který chce oslovit diváky napříč diváckým spektrem, nezávisle na pohlaví na věku.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Náhodou jsem v televizi na tento film narazil. Synopse byla celkem zajímavá. Jen to opravdu není o žádné bestii, název je hodně zavádějící. Více prostoru mohli dostat důležití muži - všechno si prakticky vybral skvělý Roden. Ovšem i ostatní herci v čele s Danicou Jurčovou své role dobře zvládli. Chvilku jsem ovšem uvažoval o 3 *, ale závěr byl celkem uspokojivý. Na české poměry se rozhodně jedná o dost kvalitní film.
Všechny komentáře k filmu 51+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Bestiář

Ambiciózní Karolina studuje vysokou školu, pracuje jako redaktorka módního časopisu a jako lektorka v kurzech nonverbální komunikace. Její uspořádaný život nečekaně naruší vztah s poněkud egocentrickým burziánem Alexem, který jí přináší řadu hořkých zklamání. Alex je sice pozorný, ale myslí především na sebe a všímá si spíš svých kamarádů než Karoliny. Vztah, plný nejistoty, zklamání a znovu probouzených nadějí, vyvádí Karolinu stále víc z rovnováhy a vyčerpává ji. Přesto dává Alexovi přednost před pozorností nesmělého Honzíka. Když o několik měsíců později zjistí, že Alex žije s mnohem starší Patricií, opustí ho a rozhodne se být stejná potvora, jako jsou podle jejího názoru muži. Nezávislá, sobecká bestie, která bude kosit chlapy. Vyspí se s čerstvě ovdovělým pianistou i přízemním farmářem Markem, flirtuje s duševně nevyrovnaným ministrem Jarmilem Dobrým, ale když to zkusí na Honzíka, zklamaný mladík ji odmítne. Zdá se, že ani jako bestie nebude mít Karolina štěstí. A tak když se po čase znovu ozve Alex, neodolá a přijme jeho nabídku k sňatku. Vzápětí ji však čeká další hořké zklamání.


Irena Pavlásková (rozhovor)
obrazek
Co Vás při natáčení Bestiáře nejvíc potěšilo?

Především setkání s lidmi, kteří se mnou na filmu pracovali a pracují. Producenti filmu, pánové Nietsch a Keller, projevují velkou vstřícnost a pochopení pro obsahově i vizuálně originální filmové vyprávění a jsou pro mě velkou oporou. Byla jsem moc šťastná, že František Brabec přijal mou nabídku a ujal se kamery, ačkoliv sám již delší dobu úspěšně režíruje. Spolupráce s ním byla neuvěřitelná. Kromě krásných obrázků má Franta ohromný cit i pro obsah věcí, jde neomylně po smyslu díla i po smyslu jednotlivostí, má přesné postřehy, je moudrý a strašně vtipný. Musím také zmínit skvělou spolupráci kostýmní výtvarnice Jarky Pecharové a střihače Aloise Fišárka. V neposlední řadě to byla úžasná spolupráce se všemi herci. Velmi působivou hudbu napsal Jiří Chlumecký.

Podařilo se vám dát dohromady silný herecký tým. Opět jste si vybrala herce, které znáte a se kterými si rozumíte?

Ano, s Karlem Rodenem točím již čtvrtý film a během tohoto natáčení jsme si rozuměli ještě víc než jindy. Marek Vašut mi hrál již v mém absolventském filmu na FAMU jednu komediální postavu, kterou si sám vymyslel. Navázali jsme na naši někdejší spolupráci a krásně si to vychutnali. Mirek Etzler měl svůj filmový debut v mém filmu Čas sluhů, kde hrál partnera Chýlkové, kterou záhy opustil. Tomáš Matonoha hrál svoji první hlavní postavu v mém televizním příběhu Muž, kterého chtějí, kde naplno uplatnil svůj talent a kde se seznámil se svou nynější ženou Luckou Benešovou, takže jsem tak trochu jejich kmotra. S Kryštofem Hádkem a Danicou Jurčovou pracuji poprvé, ale musím potvrdit, že jsou oba ohromně talentovaní a pracovat s nimi byla velká radost.

obrazek
Hlavní role v mnoha českých filmech a seriálech v poslední době hrají slovenské herečky. Vy jste si pro postavu hlavní hrdinky vybrala Danicu Jurčovou. Proč právě ji?

Dívky do Bestiáře jsem vybírala tři měsíce. Danica je vynikající herečka s velkým vnitřním prožitkem. A co se mi na ní líbí je její energie! Nechtěla jsem do filmu jen nějakou studenou krásku. Potřebovala jsem, aby měla duši, aby jí divák chápal a fandil jí. Když přišla Danica na konkurz, věděla jsem, že je ta pravá.

Jaký okamžik byl pro vás nejtěžší?

Jako při každém filmu je to napětí, zda-li se vám ten film, co už máte dávno natočený ve své hlavě, podaří dostat na plátno.

Kdyby jste měla Bestiář charakterizovat jedinou větou, co by jste o něm řekla?

Film, na který se musíte jít podívat.

František A. Brabec (rozhovor)


Co pro Vás natáčení filmu Bestiář znamenalo?

Především další setkání s režisérkou Irenou Pavláskovou, ze kterého jsem měl před natáčením přeci jen trochu obavy, protože jsme spolu pracovali naposled před mnoha lety. Vše ale bylo zcela naopak, měl jsem pocit, že předchozí natáčení skončilo nedávno a teď jedeme zas dál beze změny. Irena byla prostě úžasná a její detailní přístup k hereckému nitru a jasná představa o sdělení „svého“ obsahu mě každý den dostávaly.

Danica Jurčová (rozhovor)
obrazek
Jak vnímáte svou práci na filmu Bestiář?

Na filmu jsem měla možnost potkat spoustu zajímavých lidí. To je pro mne asi nejdůležitější. Co se týče filmu, je dotočeno, to znamená, že mi zůstává už jen velmi držet palce a přát si, ať má film úspěch a ať si najde co nejvíc svých diváků, kterým třeba něco o životě i o nich samých řekne a možná i pomůže vyřešit nějaký zásadní problém. Dále jsem velmi ráda za možnost, kterou mi režisérka Irenka Pavlásková dala tím, že mne obsadila do hlavní role, a projevila mi tak důvěru jako herečce, kterou vlastně viděla poprvé v životě. Velmi si toho vážím a nikdy na to nezapomenu, protože to hluboce změnilo můj pohled na svět. Dále mám radost, že na tom všem s námi pracoval skvělý kameraman Franta Brabec, jehož šikovnost velmi obdivuji, a množství dalších skvělých lidí, z potkáni s nimi mám jen velkou radost v duši.

O filmu

obrazek
Název Bestiář je vlastně vypůjčený ze středověké knihy a zvířatech s výkladem symboliky jejich vlastností. (Je to také sbírka básní G.Apollinaira). Film Bestiář se také pokouší o jakýsi výklad světa mužů a žen. Ponořuje se do nejrůznějších mužských povah, do jejich libůstek, způsobu uvažování či postojům k životu a k ženám. Celým filmem se v druhém, třetím plánu prolínají jemné paralely mezi lidským světem a světem zvířat.

Kdo by si myslel, že Bestiář je o bestii, tak mu film ukáže, že to tak není. Žádná bestie se nekoná, i když na okamžik by si to naše hrdinka zajisté přála. Ale není na to stavěná a naštěstí nachází hodnoty úplně jinde.

Film Bestiář se dosti vzdálil od svého knižního námětu, je tragikomicky laděným příběhem jemně dobrodružného hledání mladé ženy. Jsou v něm zajímavé vztahové peripetie, jsou tam emoce, erotika, hledání pravých hodnot, ale také nadhled, ironie a trocha té legrace. Film není pojímán se zacílením na ženské publikum, je to příběh, který chce oslovit diváky napříč diváckým spektrem, nezávisle na pohlaví na věku.

Důležité muže ztvárnili Karel Roden, Marek Vašut, Tomáš Matonoha, Miroslav Etzler, Kryštof Hádek a Petr Vondráček.

Režisérkou filmu je Irena Pavlásková, autorka čtyř úspěšných celovečerních filmů, za které obdržela mnoho mezinárodních ocenění.

Za kamerou stál trojnásobný držitel Českého lva F.A. Brabec, kostýmů se zhostila Jaroslava Pecharová. Film sestříhal čtyřnásobný držitel Českého lva Alois Fišárek a hudbu napsal skvělý Jiří Chlumecký.

Karolína je půvabná mladá žena, aktivní, podnikavá, milá, živá, bezprostřední. Je to ještě studentka, která píše diplomovou práci a současně si vydělává přednášením kurzů neverbální komunikace. Má harmonický vztah se svými rodiči, kteří ji vychovali velmi liberálním způsobem. Všechny věci se řešily otevřeně, nic se nestávalo předmětem tajností a tabu už vůbec ne. Teoreticky je Karolína na život výtečně připravená, ale skutečnost ji pokaždé zaskočí.

obrazek
Tajemný Alex vstoupí do jejího života prudce a nečekaně. Narodil se v Rakousku v rodině českého emigranta a rakouské matky, která mu dala přísné katolické vychování. Karolína a Alex jsou tedy úplnými protipóly ve způsobu, jak byli vychováni. Tyto světy se v jejich myslích transformují do dalších poloh, které na sebe nutně musí narazit. Zvláště Alexova výchova a způsob jeho života, včetně křehkých, ale neochvějně pevných vztahů z dávné minulosti, ho přivedly k tomu, že se není schopen žít tzv. „normální“ život. Alex působí na první pohled velmi vyrovnaným, sebevědomým dojmem úspěšného muže, má šarm a charisma, ale jak se později ukáže, žije ve velkém vnitřním napětí a jisté rozpolcenosti.

Vztah mezi Karolínou a Alexem vzplane rychle a intenzivně, ale vzápětí se začíná hroutit. Je to s ním jako na houpačce. Do svého světa nechá Karolínu na chvíli nahlédnout, aby ji vzápětí zase odehnal. Chvíli něžný, chvíli bezohledný, jednou silný, podruhé opuštěný jako zaběhnuté štěně.

Když se Karolína konečně přesvědčí, že tento vztah nikam nepovede a že se cítí totálně na kolenou, rozhodne se, že si zkusí roli nezávislé ženy, která se nebude na partnera citově upínat a bude onou paní „nepolapitelnou“. S muži, které potká, si chce vyzkoušet, do jaké míry si toto „pohrávání“ může dovolit. Velmi brzy se přesvědčí, že tato cesta, ani jako jistá terapie, nikdy fungovat nebude, a že ono „vyrážení klínu klínem“ se může obrátit proti člověku samotnému.

Na své cestě k nezávislosti potkává několik výrazných mužských postav. Každý má svou nezaměnitelnou povahu, své jemné „úlety“, každý nějakým způsobem reprezentuje určitý mužský naturel. Poněkud samolibý, sebestředný, ale svým způsobem šarmantní politik; vše přírodní milující a tomu vše podřizující zemědělský nadšenec; kamarádský spolužák; či mírně dekadentní pianista. Tyto peripetie s mužským světem jsou protkány jemnou ironií a humorem.

Jak to bývá v životě, některé věci, které se v momentě prožitku zdají být vážné, se o odstupem jeví jako komické. Jsme schopni vidět tu ironii, máme nadhled. A o tento pohled se pokouší i film Bestiář.

O hercích

Danica Jurčová
Narodila se 5. srpna 1976. Roku 1998 absolvovala studium herectví na VŠMU v rodné Bratislavě. Ve Slovenském národním divadle hostovala například ve hrách Višňový sad, Veselé paničky Windsorské, Jak se vám líbí. Dále se objevila například na Nové scéně nebo v divadle Astorka Korzo 90.

Karel Roden
Narodil se 18. května 1962 v Českých Budějovicích. Po dostudování keramické školy, byl přijat na DAMU. Následně působil v několika divadelních souborech - DISK, Divadlo na Vinohradech, ústecké Činoherní studio, Národní divadlo, Divadlo Na zábradlí a další. Začátkem 90. let odcestoval do Velké Británie, kde navštěvoval herecké kurzy a zdokonaloval svou angličtinu. Po návratu do Čech, pokračoval v divadelní kariéře. Roku 1999 získal cenu Alfréda Radoka za nejlepší mužský herecký výkon - postava Bruna v inscenaci Velkolepý paroháč.

Kryštof Hádek
Narodil se 10. března 1982 v Praze, jako nejmladší ze tří synů dokumentaristky Jany Hádkové. Po třech letech studií na státní konzervatoři odjel na rok studovat herectví do Anglie. V celovečerních filmech a TV seriálech se objevuje již odmala. Mohli jsme ho vidět například ve snímcích Tmavomodrý svět.

O tvůrcích

Irena Pavlásková
Filmová režisérka, scenáristka, producentka. Absolventka Filmové a televizní fakulty AMU. Již její školní filmy reprezentovaly FAMU na domácích i zahraničních studentských festivalech, kde získaly řadu ocenění. Její absolventský film Svět mýdlových bublinek byl vybrán jako nejlepší ročníkový projekt k výrobě v Krátkém filmu Prahu. Po ukončení studií natáčela krátké televizní příběhy, skeče a hudební klipy pro tehdejší Československou televizi, včetně televizního příběhu Nevěra podle povídky G. Gorina. Poté pracovala ve Filmovém studiu Barrandov na jednom filmu jako pomocná režisérka, následně jako režisérka a scenáristka celovečerních hraných filmů Čas sluhů a Corpus delicti. Zahrála si roli tramvajákové ve filmu Jana Svěráka Obecná škola. Poté pracuje jako nezávislý režisér, scenárista a producent.

František A. Brabec
Narozen v roce 1954. V letech 1970 - 1974 navštěvoval Gymnázium Jana Nerudy. V tomto období vzniklo velké množství fotografických prací, za něž získal několik ocenění v domácích amatérských soutěžích. Na FAMU - obor Filmová a televizní kamera studoval v letech 1975 - 1981. Již během studií samostatně pracoval na několika dokumentárních filmech. V letech 1982 - 1992 pracoval F. A. Brabec ve Filmovém studiu Barrandov, zprvu jako asistent kamery, druhý kameraman a posléze jako samostatný kameraman.

Barbara Nesvadbová
Narodila se roku 1975. Vystudovala FSV UK - odbor masová komunikace. Spisovatelka, šéfredaktorka, moderátorka. Členka Womens Forum.

Petr Keller
Petr Keller je zakladatelem a výkonným producentem společnosti Starlite Productions a spoluzakladatelem produkční společnosti Starlite Films. Zabývá se výrobou televizních reklam, produkcí zahraničních filmových a reklamních zakázek, výrobou hudebních videí, výrobou hraných filmů, dokumentárních pořadů, televizních pořadů a managementem nejrůznějších zábavných akcí. Petr je ve funkci více prezidenta a člena představenstva Asociace producentů v České republice a je jedním ze zakladatelů České filmové komise. Spolupracoval také s televizní stanicí MTV.

Jaroslav Nietsch
Jaroslav Nietsch se pohybuje ve filmovém oboru od roku 1987 kdy začal pracovat ve Filmovém Studiu Barrandov. V roce 2006 se stal spoluzakladatelem produkční společnosti Starlite Films. Začínal jako koordinátor transportu na filmových projektech a postupně se vypracoval na koordinátora produkce, production managera a producenta. Pracoval na mnoha filmech, které se v České republice vyrobily. Například: Dva lidi v ZOO.

Podobné filmy

Táta za všechny peníze
(Picture This) Ashley Tisdale dostala pozvání na párty od Robbie Amella, kterého už dlouho...
dnes 09.40
Nova Cinema
Dokážeš udržet tajemství?
(Can You Keep a Secret?) Každý má svá osobní tajemství, která neřekne ani té nejlepší kama...
dnes 13.25
Nova Cinema
Poslední turné
(Blue Night aka Here and Now) Jazzová zpěvačka Vivienne se dozvídá od své lékařky, že má v...
dnes 15.15
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 25. 4. 2024 Svátek má Marek
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz