fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

67%
film / thriller, akční, hororový, science fiction, USA, , 120 min., od 15 let
Blade II / Blade 2: Bloodhunt / Blade 2: Bloodlust
Kinopremiéra v ČR 4.7.2002, DVD od 21.9.2005 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:47Svět je ohrožen novým ještě smrtonosnějším druhem superupírů a tak musí legendární Blade a jeho rádce Whistler opět spojit své síly a zastavit zloduchy za každou cenu...
Když Blade v předchozím díle opustil svého nejlepšího přítele Whistlera měl za to, že je mrtvý. Došlo však ještě k něčemu daleko horšímu. Whistler byl infikován upířím virem. O tom však Blade nemá ani tušení. Našel si nového společníka, který si říká Scud a je expertem na antiupíří zbraně všech typů. Společně křižují nocí a zdá se, že je likvidace upírů baví více, než kdykoli předtím. Jako blesk z čistého nebe je tak zasáhne zpráva, že Whistler je zadržován kdesi v Praze a není na tom zrovna nejlépe. Blade neváhá ani sekundu, protože přijít na pomoc příteli je pro něj samozřejmostí, i když to znamená proniknout hluboko do týlu nepřátelských linií. Boj s nemilosrdným protivníkem začíná a Praha se brzy zalije krví. Blade je zpátky...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Pokračování úspěšného snímku o likvidátorovi upírů, který potěší nejednoho vlastence. Odehrává se v Praze a tak nám dává najevo, že i v Česku jsou upíři. Pomáhá jim Karel Roden, který tu ztvárnil jejich právníka. Marek Vašut je zlikvidován hned na začátku po úvodních titulcích. Příběh je krapet propracovanější, akčnější a hororovější. Opět skvělá hudba, která dává vyprávění a hlavně soubojům patřičný rytmus. Horší je to už s digitálními efekty. Už na začátku příběhu, kdy je úkryt Bladea přepaden si nelze nevšimnout, že část souboje Bladea s protivníkem je digitální animace, která je nehorázně zprasená. Pohyby jsou nerealistické a tak se jich nelze nevšimnout. A je jich tu daleko více. Tak dobrý film to sráží na kolena a je to škoda. Mohl mít nad jedničkou navrch.
Všechny komentáře k filmu 39+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka 1    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Blade II / Blade 2

obrazek
Lovec upírů Blade, který je sám napůl upírem, pátrá po svém příteli a pomocníkovi Abrahamu Whistlerovi, který sice údajně zemřel, ve skutečnosti však žije v zajetí upírů. Blade zmasakruje noční klub, kde se scházejí upíři. Ušetří pouze jednoho, Rushe, kterého donutí prozradit, kde je vězněn Whistler. Pronikne do dalšího klubu, kde zmasakruje další desítky upírů, a nakonec se mu přece jen podaří přítele najít a osvobodit. Whistler infikovaný upírskou krví svede s nákazou úspěšnou bitvu nepadne si však do oka s Bladeovým novým pomocníkem a výrobcem zbraní Joshem, přezdívaným Scud. V jejich skrýši se objeví maskovaní upíři Asad a Nyssa. Přináejí vzkaz pro Blada od vládce upírů. Ten mu nabízí příměří a současně ho žádá, aby se společně s upíry pokusil zastavit hrozbu, která ohrožuje svět obou ras.
obrazek
V Praze se totiž objevila nová upírská rasa, Smrťáci, kteří pod vedením svého vůdce Jordana Nomaka napadají a vysávají lidi i upíry. Ti se pak mění v další Smrťáky s neustálou potřebou nové krve. Blade s oběma pomocníky odjede do Prahy, kde navštíví sídlo upírského vůdce Eliho Damaskinose. Tady se Blade dozví vše potřebné a v čele šestičlenného upírského komanda, které bylo původně vycvičeno, aby bojovalo proti němu, se vydává pátrat po Nomakovi. Stopa je zavede do upírského klubu Dům bolesti, kde dojde k prvnímu střetu s nebezpečnými tvory. Ukáže se, že stříbrné kulky a česnekový výtažek na Smrťáky nestačí. V boji je infikován jeden z upírů Bladeova komanda a po východu slunce zemře v ukrutných bolestech. Blade sám se střetne se samotným Nomakem a byl by podlehl, kdyby mu nepřišlo na pomoc slunce. Také Nyssa se střetla s Nomakem, ten jí však neublížil. Blade ji začne podezřívat. S pomocí Whistlera se jim podaří objevit tajnou chodbu vedoucí k sídlu Smrťáků.
obrazek
Potom při pitvě jednoho z nich zjistí, že mají srdce obrostlé kostí a je třeba jim zasadit ránu z boku, a že jedinou opravdu účinnou zbraní jsou granáty s umělým denním světlem. Komando svede se Smrťáky další nerovný boj. Mezi upíry jsou další mrtví, Smrťáci jsou však až na Nomaka zneškodněni. Nomak dopadne Whistlera, ale neublíží mu. Místo toho mu ukáže svůj rodový prsten a nařídí mu, aby Bladeovi řekl to, co před ním Damaskinos zamlčel. Po bitvě je však Balde i Whistler přepaden a paralyzován další skupinou upírů vedenou Damaskinosovým právníkem, bezcharakterním člověkem Kounenem a zrádným Reinhardtem, bývalým velitelem upířího komanda. Whistler ještě stačí prozradit Bladeovi, že Smrťáci jsou výsledkem nezdařeného genetického pokusu, kterým se Damaskinos pokusil vytvořit novou upírskou rasu odolnou vůči stříbru a světlu. Zajatého Bladea čeká boj o život a také závěrečné zúčtování se všemi padouchy a zrádci.


O hercích

Wesley Snipes
obrazek Vystudoval prestižní newyorskou High School of Performing Arts - obor tanec a herectví. Na prvním hereckém konkursu neuspěl, ale vytrval. Druhý stupeň vzdělání dokončil v Orlandu, Floridě. Založil pouliční loutkářskou společnost, objevil se v televizi, vedle herectví se začal věnovat bojovým uměním vystoupil na Broadwayi, aby skutečnou pozornost vzbudil v klipu Bad, který natočil Martin Scorsese s Michaelem Jacksonem.

V roli vůdce gangu podal tak přesvědčivý výkon, že prominentní černošský režisér Spike Lee (natočili spolu později například Moje lepší blues) nechtěl věřit, že ho Scorsese nenašel přímo na ulici. Na filmovém plátně pak Snipes debutoval boxerským snímkem Zlaté pěsti. Začalo se mu dařit. Svoji všestrannost i dominantní vystupování předvedl na plátně v mnoha úspěšných a nezapomenutelných rolích. Mezi ně patří například jeho ústřední postava v love story Jungle Fever. Často vyhledával role vyžadující sportovní dispozice.

Platí to o komedii Bílí muži neumějí skákat, kde hrál chytrého pouličního hráče basketballu stejně jako o Trenérce (hráč amerického fotbalu), První lize (basebalista), či Zóně úniku (parašutista). V jeho filmografii však najdeme i silně odlišné typy rolí než jen ty ovlivněné sportem. Přijal například nabídku zahrát si jednoho ze tří transvestitů, kteří uvízli v malém středozápadním městě v komedii Tři muži v negližé nebo se stal bezohledným harlemským drogovým lordem Nino Brownem v Říši drog. Mohli jsme ho také vidět v akčních titulech jako Demolition Man, Přepadení ve vzduchu, Vycházející slunce, Vlak plný peněz, Šerifové.

Kris Kristofferson
obrazek Je zpěvákem a hudebním textařem, který se díky svému hudebnímu nadání zařadil do Hall of Fame, hercem a politickým aktivistou. Začínal ve filmu Johna Saylese, který byl nominovaný na Oscara za Lone Star. Jako herec se prosadil v takových filmech jako Alice tu už nebydlí od Martina Scorseseho, Napůl drsňák s Burtem Reynoldsem nebo ve filmu Konvoj od Sama Peckinpaha.

Mezníkem v Kristoffersonově filmové kariéře byla role upadající rockové hvězdy ve filmu Zrodila se hvězda s Barbrou Streisandovou, za kterou byl nominován na Zlatý glóbus jako Nejlepší herec. Později hrál ve filmu Rollover s Jane Fondovou, v epickém filmu Michaela Cimina Nebeská brána, dále v Trouble in Mind a ve snímku Songwriter, kde hrál se svým přítelem Williem Nelsonem. V televizi si zahrál Abrahama Lincolna ve snímku Tad pro kanál Family Channel. Společnost Warner Bros. s ním v našich kinech distribuovala thriller Odplata.

Kristoffersonova herecká kariéra začala roku 1971 filmem Cisco, kde také hrál Gene Hackman a poté následovaly takové tituly jako Blume In Love, Pat Garrett a Billy The Kid a pro televizi například Zázrak v divočině. Se svými koncertními vystoupeními najezdil Kristofferson od roku 1970 autobusem více než milión kilometrů, a nazpíval hity jako například Me and Bobby McGee, Help Me Make It Through The Night, For The Good Times, Loving Her Was Easier a Why Me. V sedmdesátých letech se svou písní Sunday Morning Coming Down získal ocenění Country Music Song of the Year Award a byl vyhlášen nejlepším skladatelem písní roku - Songwriter of the Year Award.

Od té doby byl Kristofferson jmenován do Síně slávy textařů - Songwriter's Hall of Fame a jeho písně přezpívaly stovky dalších interpretů. Kristofferson strávil se svou kapelou za uplynulých dvacet let na koncertních šňůrách každoročně vždy několik měsíců aby se nakonec zúčastnil projektu The Highwaymen se svými dlouholetými přáteli Willie Nelsonem, Johnny Cashem a Waylonem Jenningsem. Jako zpěvák se v poslední době úspěšně prosadil albem A Moment of Forever.

Ron Perlman
obrazek Svou kariéru začal díky svému vzhledu příznačně rolí neandrtálce ve snímku Boj o oheň. Nezapomenutelným se stal díky lidské kreatuře ve filmu Jméno růže. Del Toro ho obsadil už do jiného svého snímku - Stroj času. Perlman často propůjčuje svůj hlas televizním seriálům. Jako příklad uveďme tituly Aladin, Mortal Kombat nebo Phantom 2040. Hrál v televizním seriálu Sedm statečných. Daboval i počítačovou hru - klasický adventure Chronomaster, nebo hru Fallout 1, 2.

Mohli jsme ho dále vidět ve filmech jako Nepřítel před branami, Mág Houdini, Vetřelec: Vzkříšení, Boj o Excalibur, Ostrov dr. Moreau, Poslední smích, Klika, Městečko ztracených dětí, Kapitán Zoom a jeho vesmírná dobrodružství, Mr. Stitch, Pokání, Policejní akademie - Moskevská mise, Cisco Kid, Smrtelné vize, Romeo krvácí, Čas pravdy, Sleepwalkers nebo Slepcova lest.

O tvůrcích

Guillermo Del Toro
Poprvé získal pozornost publika i kritiky svým hororovým dramatem Stroj času natočeným v rodném Mexiku. Obdržel za něj mimo jiné cenu kritiky roku 1992 na festivalu v Cannes a devět Mexican Academy awards. Režírovat se naučil především nesčetnými díly mexických telenovel. Později natočil snímek The Devil's Backbone, ve kterém hráli Eduardo Noriega, Marisa Paredesová a Federico Luppi. Ve Spojených státech dostal první příležitost hororem Mimic.

David S. Goyer
Napsal již scénář k předšlému dílu Bladea. Dále scénář k psychologickému thrilleru Alexe Proyase Smrtihlav. A pro téhož tvůrce napsal snímek Quatermass, remake sci-fi klasiky ze šedesátých let. Na svém kontě má Goyer také scénáře k akčně-dobrodružnému filmu Rozsudek smrti s Jeanem-Claudem Van Dammmem, akčnímu hororovému thrilleru Vrána: Město andělů a je podepsán i pod dalším comicsovým přepisem Ghost Rider. Režijně debutoval nedávno a to komediálním thrillerem ZigZag. Goyer také vytvořil a byl výkonným producentem televizního seriálu NBC Sleepwalkers.

Podobné filmy

Dračí srdce
(DragonHeart aka Dragon Heart) Středověký rytíř Dennis Quaid se rozhodne pomstít svého krá...
dnes 04.35
Nova Cinema
Oheň
(Backdraft) Dva bratři, Kurt Russel a William Baldwin, chicagští hasiči, jsou ve službě ve...
dnes 08.00
Nova Cinema
Což takhle dát si špenát
Vladimír Menšík a Jiří Sovák si na vlastní kůži vyzkoušeli, že špenát v kombinaci s ozářen...
dnes 14.30
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 2. 10. 2023 Svátek má Oliver a Olívie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz