fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

66% 98 hlasů
film / komedie, dobrodružný, mysteriózní, USA, , 93 min., od 7 let
Daddy Day Care
Kinopremiéra v ČR 11.9.2003, DVD od 15.3.2004 Bonton Film

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:38Eddie Murphy vychovatelem proti své vůli.
Charlie a Phil jsou natolik pohlceni svou prací v prestižní reklamní agentuře, že se nevědomky připravují o všechny rodičovské radosti. Poté, co propadne jejich reklamní kampaň na cereálie s příchutí zeleniny, jsou však oba propuštěni, což mimo jiné znamená, že už si nebudou moci dovolit drahou péči o své děti v exkluzivní Chapman Academy, provozované přísnou slečnou Gwyneth Harridan. V průběhu bezvýsledné snahy o nalezení zaměstnání, při níž se stará o svého čtyřletého syna Bena v době, kdy je jeho manželka Kim v práci, však Charlie dostane nápad. Pokud s Philem dokáží pečovat o dvě děti, proč by jich nezvládli rovnou deset?

Tato úloha je však mnohem těžší, než si kdy mysleli. Děti se neustále honí za sladkostmi, hrají si na filmové superhrdiny nebo zkrátka demolují vše, co jim přijde pod ruku a Charlie s Philem si brzy uvědomí, že jim jejich záměr přerostl přes hlavu. Přesto se ale jejich nové školce začíná dařit a konkurenční Chapman Academy pozvolna přichází o své malé svěřence. Tatínkové se proto rozhodnou rozšířit své řady a přibírají dalšího pečovatele Marvina, který dokáže s dětmi komunikovat jejich jazykem - pravděpodobně proto, že je sám pouze přerostlým dítětem. Charlie a Phil si postupně vytvářejí blízký vztah ke svým synům a teprve nyní začínají plně doceňovat všechny radosti rodičovství. Čím více se však jejich školce daří, tím více je ohrožena dominantní pozice Gwyneth Harridan. Rozhodující boj začíná.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Reziser Steve Carr /Dr. Dolittle 2/natocil len nudnu podpriemernu US komediu, v ktorej ucinkuje Eddie Murphy /Beverly Hills Cop 1 - 3/ a Steve Zahn /Joy Ride/. US styl humoru je zase na kilometre vzdialeny europskemu humoru. Zasmiat sa nie je comu : 30 %
Všechny komentáře k filmu 18+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Bláznivá školka

Phil zanedbává synka Maxe a Charlie, který žije s manželkou Kim a synem Benem, na tom není o moc lépe. Ben má zanedlouho začít chodit do školky a rodiče mu vyberou luxusní a drahou Chapmanovu akademie, kterou vede přísná ředitelka Gwyneth Harridanová. Vládne tu přísný řád, děti chodí v uniformách a učí se cizím řečem. Protože se Charliemu a Philovi nepovedla kampaň na dětskou zeleninovou snídani, přijdou o práci. Charlie věří, že novou sežene brzy, o šest týdnů později je však situace stejná. Protože Kim nastupuje jako právnička a bez Charlieho platu si rodina nemůže dovolit platit školku, nezbývá Charliemu než zůstat s Benem doma. Není zvyklý jednat s dětmi, a tak si se synem neví rady. Phil na tom není o nic lépe. Kamarádka Peggy je přivede na nápad otevřít si školku. Měli by práci, peníze, a kdyby jejich synové měli kolem sebe jiné děti, nemuseli by se o ně Charlie a Phil tolik starat. Tak si to alespoň představovali. Jenže realita je jiná. Nejprve musí s Peggyinou pomocí překonat nedůvěru maminek, a potom přijít na to, jak tu podivnou bandu zkrotit. První den jsou úplně vyřízení. Protože ředitelce Harridanové začínají ubývat žáci, poštve na nečekanou konkurenci pracovníka sociálky, který Charlieho a Phila donutí splnit různé náročné požadavky. Mimo jiné musí přijmout dalšího vychovatele. Mladý Marvin je pro školku požehnáním, protože si s dětmi opravdu rozumí. Dětí přibývá a školka prosperuje. Jenže pak jim pracovník sociálky řekne, že kvůli množství dětí musí přesunout provoz do opravdové školky. Marvin sice ví o místě, kde by ji mohli otevřít, vinou Harridanové však nezískají na otevření potřebné finance. Navíc dostane Charlie nabídku vrátit se do agentury. Neodolá, ale záhy pochopí, že udělal chybu.


O filmu

obrazek
Nápad natočit film o otcovské péči se zrodil v hlavě scénáristy Geoffa Rodkeye v okamžiku, kdy se v situaci pečujícího rodiče sám ocitnul. "V té době jsem byl doma a staral se o svého sedmiměsíčního syna, protože moje žena znovu nastoupila do zaměstnání," říká Rodkey. "I když jej mám velice rád, nebyl jsem příliš nadšen z toho, že musím trávit celý den úzkostlivou péčí. Pak jsem mluvil jsem s (producentem) Wyckem Godfreym, který měl také doma malé děti, a shodli jsme se na tom, že tato rámcová myšlenka by byla velmi slibným základem pro komedii. Celý následující rok jsem na ní pracoval."

Výborným zdrojem komických situací je podle Godfreye "způsob, jakým si muži hrají s dětmi v nepřítomnosti jejich maminek. Je to chaos. Někdy nás to vrací zpět do dětského věku." "Mimo své obvyklé pracovní prostředí nejsou tito otcové ve své kůži. V okamžiku, kdy si mají poradit se skupinou neovladatelných čtyřletých dětí, jsou jim veškeré jejich diplomatické a vyjednávací zkušenosti úplně k ničemu," říká vedoucí výroby Joe Roth.

Podle producenta Johna Davise Rodkey ve scénáři nakousl téma, nad kterým se zatím žádný film nezamýšlel. "Mnoho otců si rozumí s odrostlejšími ratolestmi, ale většinou nevědí, co mají dělat, když jsou dětem teprve tři nebo čtyři roky," říká Davis. "Absurdní nápad, že by otcové začali provozovat pečovatelskou službu, je tedy přirozeně zárukou mnoha vtipných situací. Nemají ani nejmenší tušení, do čeho se pouštějí."
obrazek
Godfrey přiznává, že když si námět filmu představil v praxi, připadal mu trochu přitažený za vlasy. Časy se ale mění. "Když jsme psali scénář, byla ekonomika na strmém vzestupu. Přemýšleli jsme, jak přesvědčíme publikum, že by tito dva talentovaní pánové (Murphy a Garlin) dostali padáka a nebyli by schopni najít si jinou práci," vzpomíná Godfrey. "V době, kdy jsme film natáčeli, se množství mužů, kteří přišli o práci a začali se starat o své děti, už počítalo v tisících."

Stejně jako u klasických komedií Pan máma nebo Tři muži a nemluvně viděl Eddie Murphy velký komediální potenciál i v tomto filmu. "Když dáte dohromady pár chlapů, kteří nejsou zvyklí na hlídání dětí, a pozorujete, jak se ve své péči snaží vyrovnat maminkám, musí to nutně vyústit ve spoustu humorných situací," říká Murphy, který ve filmu obsadil roli Charlieho.

"Práce s dětmi je založena na schopnosti reagovat, protože jsou velice spontánní a pokaždé udělají něco, co byste vůbec nečekali," říká Roth. "A v tomto směru není nikdo lepší než Eddie."

Druhou polovinu ústředního dua tvoří Phil v podání komediálního herce Jeffa Garlina. "Ihned bylo vidět, že je to velmi vyvážená dvojice," podotýká Godfrey. "Zatímco Eddie je větší nadšenec a je hodně bláznivý, Jeff je spíše realista a drží se nohama na zemi."
obrazek
"Tento film je o dvou otcích a jejich snaze nalézt cestu ke svým dětem. Charlie (Murphy) se většinu života hnal za americkým snem a při tom občas zanedbával svého syna. Phil (Garlin) si se svým synem rozumí, ale má poněkud konkrétnější problém - neumí mu vyměnit plenky," vysvětluje Carr. "Důvodem jsou velmi špatné zkušenosti, které s tímto úkonem v minulosti měl. Má syna velice rád a je mu s ním fajn. Když ale dojde na výměnu plenek, přichází zásadní problém," dodává Garlin.

"Charlie je natolik zaměstnán svou snahou zaopatřit manželku a syna, že si neuvědomuje, jak je při tom zanedbává," říká Murphy. "V průběhu filmu pak vidíme, jak se jejich vztah vyvíjí v něco velmi silného a pevného."

Když se pečovatelská služba začíná rozjíždět, Charlie a Phil nalézají dalšího společníka, který, ačkoliv sám otcem není, dokáže s dětmi komunikovat na jejich úrovni. "Ze začátku působí Marvin (Steve Zahn) docela zvláštně. Má ale velmi blízký vztah k dětem, protože je sám tak trochu dětinský a navíc se mu při komunikaci s dětmi nestaví do cesty žádné sociální zábrany," vysvětluje Carr. "Charlie a Phil mají velké potíže a nevědí jak dál. Když se k nim ale přidá Marvin, ukáže jim, že zvládnout děti není až tak komplikované. Stačí se naladit na jejich vlnu a mluvit stejnou řečí," dodává vedoucí výroby Heidi Santelli.

"Marvin je jako dospělé dítě," říká Zahn. "Je to ten typ člověka, kterého děti berou jako hodného strejdu. Dívá se na děti jako na sobě rovné, je jenom trochu větší a starší."

Regina King, která ve filmu ztvárnila Murphyho manželku Kim, vidí rozdíl mezi mužskou a ženskou péčí o dítě zejména v tom, že vztah mezi muži a dětmi se obvykle vyvine v kamarádství. Ve filmu i ve skutečném životě přispívá vznik pouta mezi rodičem a dítětem k upevnění vztahu mezi oběma rodiči navzájem. "Když víte, že váš syn nebo dcera má blízký vztah ke svému otci, milujete jej ještě více," říká Knight. "Není nic příjemnějšího než otec, který miluje své děti a nebojí se to dávat najevo."
<>Obrázek nenalezen<> Stejně jako každá správná komedie vyžadovala i Bláznivá školka silného záporného hrdinu, který by ohrožoval záměry ústředního otcovského tria. "V rodinném filmu musí být padouch neobyčejně zákeřný," říká Godfrey. "V tomto případě je hlavní zápornou postavou arogantní Gwyneth Harridan (Anjelica Huston), která provozuje exkluzivní pečovatelské středisko Chapman Academy a konkurenční Daddy Day Care je odhodlána zničit za každou cenu."

"Ráda hraji postavy podobného druhu," přiznává Huston. "V minulosti jsem hrála i několik čarodějnic. Je to skvělá příležitost užít si legraci a zkusit pár nových věcí. Velice ráda pracuji na komediích, protože je při natáčení vždycky spousta legrace. Každý den se těším do práce."

"Už jsem natáčel filmy se zvířaty, náročnými vizuálními efekty a nyní i s dětmi. Teď už mi zbývá jen dětský film se spoustou počítačové grafiky a mluvícími zvířaty, odehrávající se ve vesmíru," popisuje Carr s úsměvem svůj režisérský osud.

Nejnáročnější částí příprav filmu byl výběr šestice dětských protagonistů. "Děti umějí skvěle napodobovat ostatní," říká Davis. "Problém je v tom, že se tyto dovednosti většinou projevují až v době, kdy je jim šest nebo sedm let. Potřebovali jsme čtyřleté děti, které by dokázaly zahrát širokou škálu emocí. Během konkurzu jsme vybírali mezi několika tisíci dětí."

"Bylo báječné pozorovat, jak rychle děti pochopily postupy při natáčení filmu," říká Murphy. "V pauzách mezi natáčením byly velice rozpustilé, ale v okamžiku, kdy se rozjela akce, se ihned vrátily do svých rolí."

Během natáčení děti často určovaly průběh pracovního dne. "Měly pauzu na spánek, pauzu na pití mléka, pauzu na hraní na Gameboyi," říká Zahn. "Drží spolu a jejich jednota je velice silná. Kéž by tomu tak bylo i u dospělých herců. Nepamatuji si, že bych měl někdy pauzu, abych se mohl vyspat."
obrazek
Anjelica Huston vyvinula veliké úsilí, aby děti dokázaly rozlišovat mezi její skutečnou identitou a zlotřilou Gwyneth Harridan, kterou ve filmu ztvárnila. "Když hraji zápornou postavu ve filmu, ve kterém hrají také malé děti, snažím se zamezit tomu, aby se po mém příchodu na plac začaly bát," vysvětluje herečka. "Proto jsem mimo kameru hodně pracovala na tom, abych s nimi navázala přátelský vztah. Byly neuvěřitelně vnímavé a vstřícné. Myslím, že si pro slečnu Harridan vypěstovaly malou slabost."

Gwyneth a její Chapman Academy jsou ztělesněním přísných nároků, které jsou kladeny na některé děti téměř už od jejich narození. "Mnoho dětí je už ve velmi útlém věku nuceno, aby rozvíjely některé konkrétní schopnosti a směřovaly své úsilí určitým směrem," vysvětluje Rodkey. "A to všechno jen proto, aby se později dostaly na správnou vysokou školu. Díky tomu jsou pak už čtyřleté nebo pětileté děti zahlceny různými kroužky a mají předem stanovený program na celý den - kroužek karate, počítačový kroužek, jazykový kroužek..."

"Chapman Academy je až příliš orientována na to, aby děti podávaly oslnivé výkony. Daddy Day Care jim naopak dává možnost užít si dětství o trochu déle. Na to, aby dosáhly svých cílů, mají celý život. Během jejich dětství by měly být povzbuzovány zábavným způsobem," dodává Davis.

Místo toho, aby své svěřence nutili do učení nezajímavých věci, se tatínkové snaží zjistit zájmy dětí podle jejich chování. "Hlavní myšlenkou filmu je to, že pokud člověk dětem naslouchá, povědí mu samy, co by se rády naučily. Ve výsledku pak získají mnohem hodnotnější zkušenosti, než kdyby se skladba výuky podřizovala výhradně názorům dospělých," říká Carr.

O hercích

Eddie Murphy
obrazek Začal svou kariéru před 25 lety jako sólový komik. V roce 1980 začal vystupovat v pořadu Saturday Night Live a postupem času se stal úspěšnou televizní hvězdou. Na stříbrném plátně se objevil například ve filmech Dr. Dolittle (a jeho druhém pokračování), 48 Hours, Záměna, Zamilovaný profesor, Zamilovaný profesor 2, v sérii Policajt v Beverly Hills ... Svůj hlas propůjčil postavám animovaných filmů Legenda o Mulan a Shrek.

Jeff Garlin
Je jednou z hlavních hvězd a vedoucím výroby televizního seriálu HBO Curb Your Enthusiasm, který v roce 2001 vyhrál cenu AFI jako nejlepší komediální seriál roku a o rok později získal ve stejné kategorii také Zlatý glóbus. Mezi jeho další práci pro televizi patří tříletá herecká účast na seriálu Jsem do tebe blázen a epizodní role v seriálu Raymonda má každý rád. Vystupoval také v pořadech The Late Show With David Letterman, The Daily Show with Jon Stewart a Late Night with Conan O'Brian. Několik speciálních vydání pořadů Jona Stewarta a Denise Learyho také režíroval.

Regina Kingová
obrazek Díky několika významným rolím se postupně stává velmi žádanou herečkou. King debutovala v sitcomu 227. Po pěti sezónách dostala příležitost i na stříbrném plátně a obsadila jednu z rolí v režijní prvotině Johna Singletona Chlapci ze sousedství. Poté si zahrála v dalších dvou Singletonových filmech Poetic Justice a Holé lebky. Další významné role pak obsadila ve filmech Friday a Honička na playboye. V roce 1997 přišel dosud největší zvrat v její kariéře - komerční trhák Jerry Maguire. Na televizní obrazovku se vrátila v televizním filmu HBO If These Walls Could Talk 2 a komedii NBC Leap of Faith.

Steve Zahn
obrazek Zahrál si ve filmu Pennyho Marshalla Kluci v mém životě s Drew Barrymore, ve snímku Pekelná ženská Dennise Dugana, thrilleru Johna Dahla Joy Ride a akční komedii Policajti na baterky. Pozitivních kritických ohlasů se dočkal za svůj herecký výkon ve filmu Stevena Soderbergha Zakázané ovoce. Svůj hlas propůjčil postavám filmů Myšák Stuart Little 2 a Dr. Doolittle 2.

Anjelica Hustonová
obrazek Zahrála si s Clintem Eastwoodem v akčním thrilleru Blood Work. Za svůj herecký výkon ve filmu Čest rodiny Prizziů získala v roce 1985 Oscara jako nejlepší herečka ve vedlejší roli. Na Oscara byla nominována také za role ve filmech Švindlíři a Enemies: A Love Story. V roce 1996 zrežírovala televizní film Bastard Out of Carolina, který byl nominován na cenu Emmy. Později zrežírovala a vyprodukovala komediální drama Agnes Browne, ve kterém také obsadila hlavní roli. Huston byla nominována na tři ceny Emmy za herecké výkony v seriálech Osamělá holubice, Konec Divokého západu a Mlhy Avalonu. K jejím dalším významnějším televizním rolím patří Lainey Eberlin ve filmu Rodinné fotografie a Dr. Betsy Reisz ve filmu And the Band Played On. Huston byla během své kariéry nominována na šest Zlatých glóbů a v rámci festivalu ShoWest byla jmenována největší ženskou hvězdou roku 1990.

O tvůrci

Steve Carr
Ihned po dokončení studií si otevřel s Heidi Santelli firmu The Drawing Board Graphic Design Company, která se v průběhu několika následujících let stala tvůrcem výtvarného pojetí alb známých hip-hopových skupin jako Public Enemy, LL Cool J, The Beastie Boys, Mary J. Blige, Puffy nebo Notorious B.I.G. Carr začal také natáčet videoklipy pro umělce jako Moby, Method Man, Public Enemy, Slick Rick, Timberland nebo Redman a za svůj videoklip k písni Jaye-Z Can I Get A vyhrál cenu MTV Music Video Award v kategorii nejlepší rapové video. Na tři další ceny MTV byl nedávno nominován za videoklipy, které natočil pro hudební interprety Nelly a Ludacris. Jeho filmovým debutem byla komedie Zkurvenej pátek, po kterém následoval Dr. Dolittle 2.

Podobné filmy

Jak napálit advokáta
Miloš Kopecký odhalí pojišťovací podvody i čachry v autoservisu! Česká komedie (1980). Dál...
dnes 10.20
Nova Cinema
Spáč
Začátek byl stejný jako vždycky... Povídka z oblíbeného cyklu Bakaláři (1977). Hrají: J. S...
dnes 10.50
ČT1
Léto s kovbojem
Psycholožka Daniela Kolářová se seznámí s Jaromírem Hanzlíkem, dočasným pasákem družstevní...
dnes 12.15
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 1. 6. 2023 Svátek má Laura
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz