fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

73% 758 hlasů
film / thriller, akční, komedie, krimi, drama, Norsko, , 116 min., od 15 let
In Order of Disappearance
Kinopremiéra v ČR 6.11.2014 v SK 15.1.2015, DVD od 6.12.2017 Magic Box

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:57Černá pomsta na bílém.
Nils se se svým sněžným pluhem prohání zasněženými cestami v okolí chladného norského městečka. Proráží cesty pro své spoluobčany, což považuje za velmi zodpovědnou práci, kterou ostatní dokáží náležitě ocenit. Jednoho dne je dokonce jmenován Občanem roku, ale zároveň se v ten den dozví o úmrtí svého syna. Předávkování drogami není pro Nilse důvěryhodným vysvětlením, a tak se plný touhy po pomstě rozhodne vzít spravedlnost do vlastních rukou. Vyhrát krvavý spor s mafií není lehké, avšak Nils už nemá co ztratit. Navíc má v záloze mnohem silnější zbraně - mohutný stroj a štěstí začátečníka.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Český název je podle čeho? :-D Jedině podle děje ve filmu, ale stejně mě ty překlady vždy překvapí.... A teď k samotnému filmu- přijde mi, že se nejedná o nový námět, jako bych už podobný film viděla a nic mě nepřekvapilo (kromě hromad sněhu :-D ). Celkově se jedná tedy o průměrný film, kde bylo zajímavě zpracováno úmrtí, jinak si myslím, že do drsného severského prostředí se podobná tématika hodila ;-) K lepšího hodnocení ale něco chybělo....
Všechny komentáře k filmu 8+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

O filmu Boj sněžného pluhu s mafií

obrazek
Slovo režiséra

„Již dlouho jsem chtěl natočit příběh o pomstě. Pomsta je primitivní, avšak nádherně lidská. Jako dítě jsem toužil po pomstě; bojoval jsem s lidmi, kteří mi činili bezpráví, ponížili mne, brali mi věci nebo mne zradili. Doufal jsem, že z pomsty vzejde právo. Představoval jsem si, že dám věci do pořádku - v pořadí podle pomsty. Představoval jsem si, že si tyran uvědomí své prohřešky, když bude sám ponížen. Jak všichni víme, toto se nestalo. Místo spravedlnosti jsem se na oplátku dočkal jen odvety a nového násilí. Takže když nemůžete mít spravedlnost, můžete se alespoň bavit.

Dvě hnací síly Boje sněžného pluhu s mafií - Hrabě a Papa - mají odlidšťující názor na své nepřátele. Jsou to fanatici. Toto je přímá platforma pro moderní život a pro vůdcovství skupiny mužů. Struktura jejich gangu vyžaduje striktní interní pravidla, brutalitu, strach a loajalitu a vylučuje jakýkoliv moderní přístup k vedení. Oni jsou hrozbou pro moderní společnost a zároveň jsou jakýmisi dinosaury.

Gangsteři žijí v liberálním světě plném pokušení, která jsou možná pro ně ještě větší hrozbou, než je výzva, kterou představuje jejich zvířecí chování pro liberální svět okolo nich. Oni jsou naprosto zastaralí. Ale nikdo se jim to neodváží říci. Takže dál si zakládají na tom, že jsou nebezpeční.

Většina postav v tomto příběhu má příliš daleko k sebepoznání. Jsou bohatým zdrojem humoru a mají absurdně extrémní přesvědčení a infantilní pohledy na svět: děti se zbraněmi, které potkají další děti s ještě většími zbraněmi. Dokud nepotkají někoho, který žízní po pomstě, se kterou se dosud nesetkaly. Nils je amatér, jehož jednání je mimo všechny předvídatelné vzorce normálního kriminálního chování. Aniž by to tušil, vtáhne gangstery do světa, který neznají, do světa, který je hravý, vlídný a poklidný. Ten svět se stává pro gangstery mnohem větší hrozbou, než cokoliv jiného, s čím by Nils mohl přijít. Pohodový běžný život je strašně lákavý, když jste těžce pracující gangster.“

Podobné filmy

Mars útočí!
(Mars Attacks!) Stovky létajících talířů z Marsu míří k Zemi. Americký prezident a jeho tý...
dnes 12.40
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Rocky: Nová krev
(Creed) Adonis je nemanželský syn legendárního boxera Apollo Creeda. Jako chlapec se dosta...
dnes 14.25
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Lego příběh
(Lego Movie, The) Obyčejný stavební dělník Emmet se nečekaně stane součástí podivuhodného ...
dnes 14.35
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 24. 10. 2020 Svátek má Nina
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz