fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Videoarchiv    Podobné filmy    

70% 734 hlasů
film / drama, Životopisný, sport, Švédsko/Dánsko/Finsko, , 107 min., od 12 let
Borg vs McEnroe
Kinopremiéra v ČR 28.12.2017 v SK 14.12.2017

Režie:
Herci: , , , , , více...


ArchivNěkteré hvězdy září věčně.
Roku 1980 se Bjorn Borg, světové tenisové eso, chystá vyhrát svůj pátý Wimbledonský titul. Musí však porazit neúprosného Johna McEnroa. Film vrcholí během jejich napínavého finálového zápasu.
Uprav informace o filmu

+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Borg/McEnroe

V létě roku 1980 je tenista Bjorn Borg na vrcholu své sportovní kariéry. K získání pátého Wimbledonského titulu však musí porazit talentovaného a nezkrotného mladého Američana Johna McEnroa. Do finálového zápasu chybí už jen tři dny a Borg pilně trénuje ve svém přepychovém sídle v Monaku, podporován trenérem Lennartem i svou přítelkyní Marianou. Jenže McEnroovo výbušné sebevědomí a divoký temperament naruší dokonce i Borgův ledový klid a přísnou disciplínu. Borg a McEnroe jsou totiž dokonalé protiklady. Zatímco se blíží osudný zápas, ponořují se oba do svých myšlenek a vzpomínek. Samotné finále je dech beroucím zážitkem, a ne nadarmo je považováno za jeden z nejlepších tenisových soubojů v historii. Je to také dokonalý závěr střetu dvou odlišných povah - ohně a vody - McEnroa a Borga.


O filmu

obrazek
Komentář režiséra

Pro mne je Borg/McEnroe tenisová verze filmu Raging Bull. Je o dvou mužích bojujících o to být nejlepší, dokázat svou důležitost, být někdo. Uzavřeni ve vzájemné rivalitě - v souboji být tím nejlepším v historii tohoto sportu - hrají nejen proti sobě, ale i proti svým démonům. Björn a John mají zvláštní schopnost jít až na hranu, i za ni. Myslím si, že přesně tahle schopnost charakterizuje většinu velkých úspěchů. I když je svět viděl jako perfektní protiklady, měli tuto vlastnost společnou, a jeden ji u druhého rozeznali. Oba hráli tenis, jako kdyby na tom závisel jejich život. Při rozkrývání příběhu vidíme, jak dva samotáři nakonec nachází pochopení a přátelství.

Skutečné události jsou inspirované životy Björna a Johna, zvláště jejich legendárnímu finále ve Wimbledonu v roce 1980. Borg/McEnroe přibližuje dobu tohoto sportu, kdy tenisoví hráči byli něco jako “rock stars” a kdy John a Björn byli právě dvěma největšími ikonami.

I když já sám jsem byl v roce 1980 teprve dítě, pamatuji si tu dobu velmi jasně. V naší rodině jsme všichni čekali na finále Wimbledonu v roce 1980, jako kdyby to byla vánoční mše v katedrále Sv. Pavla. Nejspíš jsem pouze viděl jednoho muže s legračním účesem úpět a sténat na jedné straně sítě a druhého v temperamentních záchvatech na straně druhé. Stejně se vzduchu vznášelo cosi posvátného, No to si pamatuji dodnes. Nyní už vím, že to bylo celé o tom, jakým způsobem byli tito dva proti sobě postaveni. To nebyli jen dva muži, kteří hrají tenis. Byly to dva absolutně odlišné světy. Dva naprosto opačné postoje i povahy. Dva zcela odlišné druhy existence, a to náš film nádherně zachycuje.

Podobné filmy

Manželství na kšeft
(Arrangement, The) Billy Whitley je syn bývalého guvernéra Floridy. Také on by chtěl uspět...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Laputa
Tereza Voříšková jako Johanka v hlavní roli příběhu o mladých lidech, kteří vyrůstají ve s...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Řidič slečny Daisy
(Driving Miss Daisy) Když se potkali poprvé, zdálo se, že je nemůže nic sblížit. Americký ...
dnes 21.35
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 15. 7. 2020 Svátek má Jindřich
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz