fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

57% 1037 hlasů
film / komedie, USA, , 118 min., od 10 let
Stuck On You
Kinopremiéra v ČR 12.2.2004, DVD od 7.7.2004

Režie: ,
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:11Patří k sobě a drží spolu.
To, co se v přeneseném smyslu slova říká o některých sourozencích _ že jeden bez druhého neudělají ani krok _ platí v případě Boba a Walta doslova. Jsou siamská dvojčata srostlá od ramen po boky a sdílejí společný život prací počínaje a milostným životem konče. Méně průbojný Walt je smířen s tím, že musí ustupovat asertivnějšímu a ctižádostivějšímu Bo. Ale když si jeho dvojče - vášnivý ochotník, usmyslí jet do Hollywoodu a pokusit se o kariéru herce, je to i na Walta trochu silná káva. Jenže Bo prosadí svou: nejenže odcestují, nejenže sežene po mnoha peripetiích vlastního agenta (byť vysloužilce, který dožívá v domově důchodců), ale světe, div se!, dostane roli v televizním seriálu.
Pro zázrak takového kalibru je jednoduché vysvětlení: superstar Cher, která se chce vyvléknout ze smlouvy na seriál, využije právnické kličky, která by jí umožnila se ze smlouvy vyvázat. Proto trvá na angažování Bo, neobvyklého dvojpartnera. Jenže producent rozpozná, oč jde, a proto kývne i na tak nesmyslný požadavek. Seriál odstartuje, a zcela nečekaně díl od dílu stoupá popularita hereckého začátečníka. Ten s notnou pomocí celého televizního štábu předstírá, že Walt neexistuje ...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Je to příjemná a pohodova komedie na kterou se dá koukat.
Všechny komentáře k filmu 11+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka 1, Oficiální stránka 2    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Bratři jak se patří

obrazek
V komedii bratří Farrellyových je nevázaný humor spjat se sentimentem úplně stejně jako držitel Oscara Matt Damon s Gregem Kinnearem (nominovaný na stejnou cenu), protože v ní hrají siamská dvojčata Boba a Walta Tenorovi. Jejich neobvyklé spojení jim přináší bouřlivé komplikace od okamžiku, kdy se Walt rozhodne realizovat svůj sen stát se hercem a přemluví neochotného sourozence, aby se s ním vydal na cestu.

Bob a Walt Tenorovi patří k legendám městečka, kde patří ke sportovním hvězdám a jsou pyšnými majiteli fastfoodové restaurace, v níž bleskurychle čtyřruč obsluhují hosty.
obrazek
Když Walta posedne nápad stát se hercem, přemluví Boba, aby dodržel slib, který si dali v dětství: jeden druhému nebude nikdy zbraňovat v jeho úsilí. A tak se dvojčata vydají na cestu za světly Hollywoodu. Bob a Walt se rychle spřátelí se svou sexy sousedkou, která pomůže Waltovi a dohodí ho vysloužilému agentovi; ten si usmyslí, že uplatní Walta jako hrdinu pornofilmů.

Ale věci se pro Walta dají do pohybu, až když bratři potkají legendární divu ověnčenou Oscarem _ Cher. Ta má v plánu sabotovat svůj nový televizní seriál, ve kterém už nechce hrát. Cher obsadí Walta jako svého partnera, jenže stane se pravý opak. Místo aby Walt seriál potopil, vytáhne ho až na vrchol sledovanosti a bratři se stanou celebritami. Ale jejich skutečné dobrodružství teprve začíná, když se Bob zamiluje do dívky, s níž si už dlouho chatuje. Bratři učiní rozhodnutí, které navždy změní jejich životy. Ať se jim ale stane cokoli, jedno je jisté _ nic mezi ně nemůže vstoupit.


O filmu

obrazek
Komediální rukopis Petera a Bobba Farrellyových je už na první pohled velmi svérázný a charakteristický. Slavil úspěch všude na světě od roku 1994, když natočili svůj první film Blbý a blbější. Vytvořili typické postavy v originálních situacích, které lechtají bránici, ale zároveň i chytnou filmové diváky za srdce. Předchozí filmy režisérské dvojice Farrellyů - Kingpin, Něco na té Mary je, Já, mé druhé já a Irena, Shallow hal - vydělaly po světě víc než miliardu dolarů.

Navzdory všem komerčním úspěchům Farrellyovi nikdy nezapomněli, proč a čím jsou jejich filmy úspěšné - budí v divácích dobré pocity. "Aby naše filmy fungovaly, musí diváci soucítit s hrdiny," říká Peter Farrelly. "Když píšu scénář, začínám postavami - aby se líbily a nesly moji ´výrobní značku humoru´. Pokoušíme se dát našim hrdinům kus srdce, aby vzbudili okamžitou empatii, protože tím jsou realističtější. Komedie, která budí 90 minut smích, by bez dalších emocí působila ploše."

Ve filmu Bratři jak se patří vložili Farrellyovi svou "brand mark" humoru do nového rozměru tím, že odhalují spojení mezi Waltem a Bobem Tenorovými, jimž jejich situace nikdy nedovolila vést normální úspěšný život.
obrazek
Zrod původního příběhu vykrystalizoval záhy po napsání Blbý a blbější. "Ten nápad je starý 13 let," říká Bobb Farrelly. "Náš tehdejší spoluscenárista Bennet Yelin si myslel, že by byl dobrý nápad příběh siamských dvojčat. Peter, Charlie Wessler a já jsme souhlasili za předpokladu, že dvojčata nebudou terčem vtipů. Bylo velmi důležité, aby v příběhu zvítězili." "Chtěli jsme natočit film o siamských dvojčatech, kterým se podaří dosáhnout svého," dodává Peter Farrelly. "O srostlých dvojčatech určitě není moc snímků a určitě žádný s humorem a pozitivním poselstvím. Prvních pět let jsme se potili nad scénářem. Každý nad naším konceptem lámal hůl. Ale pak lidi pro námět zahořeli, ale z různých důvodů nebyl správný čas začít s natáčením." Přestože scénář byl hýčkaným dítětem Farrellyových, teprve po dokončení snímku Těžce zamilován v roce 2002 dostal projekt zelenou. "Naše filmy obvykle vznikají organicky," říká Bradley Thomas, dlouholetý produkční partner bratří Farrellyových. "Film Bratři jak se patří vznikl záhy poté, co Peter Farrelly vzal několik starších verzí scénáře a přetavil je do nové podoby."

Jeden z problémů ještě před natáčením bylo najít správné herce, kteří by vdechli život postavám, jež žily bok po boku 32 let. "Bratři jak se patří stojí padají s obsazením," říká Bobby Farrelly. "Nejdřív jsme se museli ujistit, že jsme schopni dát dohromady správné herce. Aby příběh fungoval, bylo třeba, aby oba protagonisté byli charismatičtí. Role navíc vyžadovaly takové herce, co by byli ochotni a schopni být fyzicky spojeni jen s druhým tři měsíce, aniž ztratí schopnost hrát."
obrazek
"Během těch let, co jsme o filmu uvažovali, jsme měli na mysli několik hereckých dvojic, ale pořád to nebylo ono. Až když moje sestra Cindy navrhla Grega Kinneara a Matta Damona. Peter a já jsme pochopili, že ti dva tvoří dokonalý pár."

V první verzích scénáře vypadala postava Walta o dvacet let starší než Bob, protože bratři mají společná játra a Walt byl ten, kdo stárnul rychleji. Obsazení Damona a Kinneara to ale úplně změnilo. "Společná játra zůstala," říká producent Charles B. Wessler, "ale Matt a Greg jsou jen několik let od sebe, což činí příběh o hodně přirozenější a věrohodnější."

Farrellyové a Bradley letěli do New Yorku, aby povečeřeli s Mattem Damonem, a doufali, že ho přitom přesvědčí, aby roli Boba Tenora přijal. "Matt není typicky komediální herec, ale vycítili jsme, že když je někdo výborný, zahraje cokoli - a to je přesně Matt."
"Slyšel jsem, že Peter a Bobby mají o mě zájem do role ve filmu o siamských dvojčatech," říká Damon. "Byl jsem zprvu poněkud skeptický, protože jsem si myslel, že by to mohlo být urážlivé. Když jsem si přečetl scénář, zjistil jsem, že je to opravdu milý a hřejivý příběh a navíc pekelná legrace.
obrazek
Peter, Bobby a Bradley mě rozchechtávali celou dobu, co jsme večeřeli," pokračuje Damon. "Pozval jsem je k sobě domů, kde byla i moje přítelkyně s několika kamarádkami. Peter se zeptal: Můžu k vám do koupelny? O dvě minuty později vylezl úplně mokrý se šamponem ve vlasech, na sobě jen ručník. Máte kondicionér? zeptal se. Čímž chtěl říct: Jestli tohle pro tebe není sranda, tak s námi nedělej, ale jestli ti to přišlo legrační, tak tu roli vezmi! Mně to přišlo geniální, ale co on netušil, že i bez téhle scénky jsem se rozhodl smlouvu na film podepsat." Greg Kinnear, dlouholetý kamarád obou filmařů, byl těchto bizarních námluv ušetřen.
Okamžitě nabídku bratří Farrellyů hrát po boku Damona přijal.
"Miluju nadšení a vášeň Petera a Bobbyho," říká Kinnear. "Napsali legrační scénář o dvou bratrech, z nichž každý má vlastní identitu, přestože jsou srostlí na 10 centimetrech těla. To není typický ani jednoduchý příběh na vyprávění, ale měl jsem za to, že pokud to vůbec někdo dokáže, jsou to Peter a Bobby Farrellyové."

Peter Farrelly říká: "Cítím, že Greg je, zvláště v komediích, nedoceněný hrdina. Podobně jako postava Walta je i Greg věčný optimista a šťastlivec. Mattova postava je praktičtější a uzavřenější. Bylo to dokonalé obsazení a oběma se zdálo, že vypadají jako bratři."
obrazek
Bob a Walt vyrostli v městečku Martha´s Vineyard, kde je všichni berou a mají rádi. Bratři vlastní a provozují Quickee Burger, což je místní oblíbený fastfood. Přestože jsou srostlí, dokazují, že dva jsou víc než jeden a vynikají v baseballu, americkém fotbalu, tenisu, boxu a hokeji.

Přes úspěchy, které mají dvojčata v rodném městě, Walt nedokáže žít bez svého snu o herecké kariéře v Hollywoodu. I když se Bob jeho nápadu brání, nakonec bratru ustoupí.
"Waltova touha stát se hercem je žene na cestu," říká Damon. "Bob má 90 procent jater, takže Walt stárne rychleji. Proto pociťuje, že pokud vůbec existuje nějaká šance, tak je to teď. Pro Boba je velká oběť opustit Quickee Burger, ale nakonec vidí, jak moc Walt touží být hercem. Bratři jak se patří rozhodně jsou film o sourozenecké lásce a obětování se během dvaatřicetiletého soužití."

Poté, co dvojčata opustí pohodlí a jistotu Martha´s Vineyard pro nejistotu světel Hollywoodu, nastěhují se do zpustlého apartmánu v Rising Star. Bob a Walt se skamarádí se sousedkou April, mladou sexy hvězdičkou, která se taky žene za pomíjivou slávou. Hraje ji Eva Mendézová, jedna ze současných nejžhavějších hereckých adeptek na star. <>Obrázek nenalezen<> "Před konkursem jsme Evu neznali," říká Bobby Farrelly. "Přišla s dalšími 50 herečkami a doslova nás zvedla ze židlí. Když opustila místnost, shodli jsme se, že nikoho dalšího už vidět nepotřebujeme, a rolí jsme jí nabídli."

"Okamžitě jsem si April oblíbila," říká Eva Mendezová. "Není žádný vědátor, ale má dobrou povahu a o něco jí jde. April se nepozastavuje nad tím, že Bob a Walt jsou srostlí, protože oba jsou jedineční. Možná, že vypadá jako typická losangeleská štětka, ale je samorost a totéž se jí líbí i u kamarádů. Hrdinové Farrellyů jsou vždycky milí, ať už jsou jakkoli potrhlí nebo odlišní."

Přes April se chlapci seznamují s bělovlasým vysloužilým agentem Mortym O´Reillym, kterého hraje Seymour Cassel. "V Bo a Waltu spatřuje Morty dva dobře vypadající chlápky, a má za to, že se mu podaří rychlý obchod," říká Cassel. "Bere je, protože tvoří pekelnou dvojici."

Morty najde pro Walta roli - naneštěstí ve "filmu pro dospělé". Nicméně Waltovi štěstí přeje, protože náhodné setkání s Cher způsobí, že ho diva obsadí jako svého partnera do nového tv-dramatu Honey a Beaze. Jakou má pohnutku, že sáhne právě po Waltovi? Přeje si seriál zničit, aby se mohla vyvázat ze smlouvy. Když jí tenhle plán nevyjde a seriál je úspěšný, Cher se pokouší Waltovou stoupající hvězdu srazit
obrazek
V raných verzích scénáře byla role Cher fiktivní filmovou hvězdou. "Na poslední chvíli jsme se rozhodli angažovat skutečnou osobnost a nechat ji hrát komickou verzi sebe samé," říká Bobby Farrelly. "První, kdo nás napadl, byla Cher."
"Přesně odpovídala scénáři, ale když jsme jí poprvé zavolali, byla trochu nervózní," říká Peter Farrelly. "Ve scénáři byla popsána komická a frivolní verze Cher, což neodpovídá tomu, jaká je ve skutečnosti. Znám Cher jen na dálku, zato dlouho - provází mě celý život už od dětství. A vždycky na mě působila jako jedna z nejbrilantnějších ženských. Cítil jsem, že ona je přesně ten typ, který dovolí ze sebe dělat legraci a přistoupí na to, abychom ji k tomu využili."

Další žena, která vstupuje do života dvojčat, je Bobova internetová přítelkyně May-Fong, kterou hraje debutantka Wen Yann Shih. Poté, co s ní Bob tři roky chatuje, si Walt usmyslí, že nejlépe bratrovi poslouží tím, když bez jeho vědomí zorganizuje osobní setkání. Jaké je jeho překvapení, když zjistí, že Bob "zapomněl" dívce sdělit maličkost - že je ze siamských dvojčat.
obrazek
May má podle scénáře propadat záchvatům paniky a je všechno jen ne sebejistá. "Herečky, které přišly na konkurs, sršely sebevědomím a byly prostě oslňující," říká Bobby Farrelly. "Každá vypadala, jako že jí svět leží u nohou, což by ale divákovi znesnadňovalo věřit, že hrdinka se svíjí v rozpacích, když se má setkat s Bobem. Tak jsme se rozhodli, že to bude Neameričanka, z čehož pramení její nejistota v cizím prostředí. Dívali jsme se na různé národnosti a Wen přišla a splňovala všechna naše očekávání."

Pro neznámou Wen Yann Shih hrát po boku Matta Damona a Grega Kinneara byla mimořádná zkušenost. "Byla jsem úplně v šoku, když mě obsadili," říká. "Předtím jsem se nemohla prosadit v sitcomu a najednou jsem dostala velkou roli ve filmu Farrellyových."

O produkci

obrazek
Toni Gardner, dlouholetý šéfmaskér bratří Farrellyů, měl na starosti slepit Damona s Kinnearem, a to doslova a do písmene.
Gardner vytvořil jakousi protézu, která herce držela pohromadě, když byli oblečení; jinou, která se používala při scénách, kdy jsou bratři bez košile.

"Když jsem poprvé s Farrellyovými mluvil o tomto filmu, probírali jsme, zda je možné to technicky vyřešit," říká Gardner, který v roce 2002 změnil éterickou Gwyneth Paltrow ve 140kilogramovou ženu v Těžce zamilován a Bobby mi řekli: Předveď, že jsme schopni ten film udělat. To nejtěžší, co jsem kdy ve své branži dělal, bylo zařídit, aby se spojená těla pohybovala, každé jinak a zapojit všechny svalové skupiny, kterých se pohyb týká." Garner sestrojil několik zařízení, která herce spojovala, a zároveň jim umožňovala individuální pohyb. "Když jsme se rozhodli jít cestou ´postroje´, první otázka zněla: Kdo bude na které straně a jaké bude držení těl?" říká Gardner. "Umístili jsme je do různých pozic a zkoušeli všelijaká spojení. Nakonec jsme postavili Walta a Boba tvářemi od sebe a trupy pootočenými lehce k sobě.

obrazek
Když jsme vyřešili postavení bratří vůči sobě navzájem, vytvořili jsme modely těl, abychom si ověřili, jak jedno tělo ovlivňuje pohyb toho druhého. Z modelů se vytvořily duplikáty ze skelné vaty, pak se zkonstruovaly postroje, které je v jednotlivých zvláštních pozicích držely při sobě."

Po týdnech pokusů a omylů Gardner a jeho tým byli připraveni otestovat celé zařízení. "Dali jsme Matta a Grega do postroje, který měli pod oblečením; druhý postroj, který nosili na holém těle, byl z látky a síťoviny, jsme zamaskovali protetickým make-upem. Přes něj jsme jim připevnili mohutný pětidílný umělý trup. Matt a Greg se naprosto fascinovaně pozorovali v zrcadle."

Zatímco Gardner pokračoval v propracovávání a vylepšování svého vynálezu, Matt a Greg trénovali, aby se v postroji pohybovali jako akceschopná jednotka. Dřív, než začalo vlastní natáčení, nacvičovali v domě herečky a autorky Carrie Fischerové. "Svázali jsme se řemeny jako kaskadéři a trénovali," říká Damon. "Nacvičili jsme všechny úkony, které nás během natáčení čekaly, a to včetně grilování, které jsme si vyzkoušeli v kuchyni u Carrie."

obrazek
Od prvního dne natáčení tvůrčí přístup Damona a Kinneara silně zapůsobil na celý štáb Bratří jak se patří. "Ve filmu je mnoho nuancí a grifů, s nimiž oba herci přišli a které nás vůbec nenapadlo do příběhu vložit," říká Peter Farrelly. "Opravdu tím otevřeli filmu úplně nový aspekt."

Bobby Farrelly k tomu dodává: "Matt a Greg dohromady vytvořili pár, který byl lepší, než by byl každý z nich sám o sobě; rozvíjeli vždy repliky toho druhého."
"Řekli jsme si, že po 32 letech spojení najdou ti chlápci způsob, jak uznávat životní prostor toho druhého," říká Damon. "Proto když jeden z nich potřebuje chvíli klid k zamyšlení, tak to druhý bratr respektuje a laskavě se podle toho zařídí. Předpokládali jsme, že ačkoli bylo mezi nimi vždycky fyzické pouto, našli způsob, jak respektovat soukromí toho druhého."

Pro Damona a Kinneara být spolu srostlí bylo únosné jen díky tomu, že se stali blízkými přáteli.

obrazek "Matt byl dost sprostý," směje se Greg Kinnear. "Ve skutečnosti je to ten pravý člověk, pokud máte být k někomu připoutaní tři měsíce. Byla to součást práce, kterou jsme přijali: ukazovat se, pracovat a plazit se svázáni postrojem, kterému jsme mezi sebou říkali čalouněné mučidlo. Když se lidi přišli podívat na natáčení, pokaždé prohlásili: Chlapci, vy spolu fakt táhnete za jeden provaz."

"Rychle jsem si uvědomil, že začínám mít Grega rád," říká Damon. "Má smysl pro humor a je to zajímavý člověk, se kterým se dobře povídá - což je docela úleva, protože jsme byli spolu 14 hodin denně. Kdybychom se nesnesli, tak to bylo opravdu hrozné, protože jsme dělali spolu úplně všechno včetně chození na záchod. Vsadili jsme se, kdo z nás dřív vybuchne, vyvlékne se z postroje a zmizí."

O hercích

Eva Mendesová
obrazek Mendesová se narodila v Miami a vyrůstala v Los Angeles. Byla objevena náhodně fotografem, který ji požádal, zda s ní může udělat několik snímků. Tyto fotky spustili řetězovou reakci, které Mendesové přinesly úspěch, popularitu, zakázky v reklamě i filmové role. Mendesová studuje herectví u Ivany Chubbuckové, které je lektorkou takových hereček jako Elisabeth Shueová a Halle Berryová.
Hned po příjezdu do Hollywoodu stoupala rychle k hvězdným výšinám díky filmům natáčených velkými studii v roce 2003: ve snímku 2Fast 2 Furios, ve kterých se setkala s Paulem Walkerem a Tyresem, hrála tajnou agentku, která proniká do tajné sítě gangu, který se zabývá přepravou drog.
Mendesová dosáhla uznání za svou roli po boku Denzela Washingtona za komerčně úspěšný trhák Training Day režiséra Antoina Fuquaeho. Carl Franklin ji obsadil - opět s Denzelem Washingtonem - do filmu Out of Time. V tomto snímku Mendesová hraje členku detektivního týmu v malém městě, který vyšetřuje případ několika pohřešovaných osob.
Mezi jednotlivými natáčení Mendesová si udělala čas, aby se stala vedle Julianne Moorové a Halle Berryové jednou z tváří kosmetické filrmy Revlon.

Cher
obrazek Je mezinárodně uznávaná hvězda, která nahrává, koncertuje, hraje v televizi a ve filmu, kde získala Oscara. Nejnovější hudební dobrodružství, do něhož se Cher pustila, je Living Proof, kvůli nimž se znovu sešli hudebníci, kteří se v roce 1998 podíleli na vzniku hitu Believe, což byl absolutní hit ze stejnojmenného alba ověnčeného několika platinovými deskami. Píseň Believe dosáhla absolutního rekordu v Anglii jako nejprodávanější píseň od ženského interpreta vůbec v historii hudebních nahrávek.
Kariéra Cher začala v 60. letech, kdy začala zpívat s kapelou. Po romantickém seznámení s asistentem studia a p-r manažerem Sonny Bono nahrávala pro producenta Phila Spectora doprovodné vokály. S Bonem vydali dva singly jako duo Caesar + Cleo, a pak dosáhli mezinárodní proslulosti jako Sonny + Cher. Pár odstartoval řadou dobových popových nahrávek včetně nadčasové klasiky The Beat Goes On a I Got You Baby, která provázela jejich úspěšný program na CBS The Sonny and Cher Comedy Hour. Show byla úspěšná a Cher získala pevnou pozici jednak jako zpěvačka, jednak jako komediální herečka.
Během tohoto období byla Cher úspěšná i jako sólistka; bodovala několika hity včetně rané cover verze All I Really Want to Do od Byrds, vášnivé Bang Bang (Baby Shot me Down), Gypsies, Tramps and Thieves, Half Breed a Dark Lady.
V roce 1981 přenesla Cher pozornost na herectví. Po hlavní roli na Broadwayi ve hře Come Back to Five and Dime, Jimme Dean, Jimmi Dean (1982) dostala nabídku na roli ve snímku Silkwoodová, za niž byla nominována na Oscara. Po roli v Masce (1985) následovaly Čarodějky z Eastwicku (1987) a Podezřelý (1987), který vynesl Cher na pozici uznávané herečky.

O tvůrcích

Bobby Farrelly a Peter Farrelly
obrazek Bobby Farrelly a Peter Farrelly (režiséři/spoluscenáristé/producenti) j Jsou známí z rozverných komediálních hitů jako Něco na té Mary je a Blbý a blbější.
Obklopeni přáteli a rodinou tvoří filmaři v atmosféře řízeného demokratického šílenství, kde se dává přednost šprýmům před příkazy a rozkazy.
Tato filozofie společně sdíleného bohatství je vlastní i společnosti Farrellyových, příhodně pojmenované Conundrum Productions, která byla vytvořena v rámci Twentieth Century Fox, a která slouží oběma bratrům jako domovská základna stejně jako objevivším se talentům.
V týmu s Pietem Kroonem a Tomem Sito společně režírovali komediální dobrodružství Osmosis Jones s Billem Murrayem, Chrisem Elliotem a Molly Shanonovou pro Warner Brothers. Částečně animovanou pohádku o životě uvnitř lidského těla sužovaného virózou, která byla uvedena na podzim 2001, namluvili Chris Rock, David Hade Pierce a Laurence Fishburne.

Farrellyové vyrostli v Cumberlandu ve státě Rhode Island v malém městě, kde se bizarnost snoubí s klauniádou. Poté, co dokončili střední školu, bez jasných plánů do budoucna, chlapci vstoupili na vysokou školu. Bobby studoval geologii na Rensselaer Polytechnic Institute (New York), ale víc času strávil vývojem Sunspotu, první kruhové plážové osušky na světě. Peter studoval obchod na Providence College a později vystudoval kreativní psaní na Columbia University.
První úspěch přišel, když Eddie Murphy se koukl na Peterův debutantský scénář Dust to Dust (který napsal podle příručky). Peter se přestěhoval do Los Angeles a krátce po něm i Bobby. Vytvořili scenáristický tým, který spáchal více než 12 nerealizovaných scénářů, několik dalších verzí scénářů a pár televizních věcí včetně Seinfeld´s - neslavné panické příběhy. Když ani po téměř desítce scénářů nebyl žádný realizován, a proto se Farrellyovi rozhodli vzít věc do vlastních rukou a další scénář režírovat sami. Na základě scénáře Dust to Dust natočili v roce 1994 Blbý a blbější, kde tandem Jim Carrey a Jeff Daniels oslavoval lidskou blbost padáním na zadek a prděním. S Peterem u kormidla a Bobbym jako spoluproducentem se tato nízkorozpočtová komedie stala hitem, který vydělal víc než 340 miliónů dolarů a učinil z Farrellyových žhavou součást Hollywoodu.

Podobné filmy

Postrach Dennis
(Dennis the Menace) Dennis je takový roztomilý chlapeček, ale jeho soused Walter Matthau m...
zítra 06.55
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Sněženky a machři
Studenty gymnázia na lyžařském kurzu příliš netěší, že vedoucím zájezdu je přísný profesor...
zítra 16.05
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Kameňák 3
To Kameňákov ještě nezažil! Nesmiřitelný boj mezi Khonem a jeho nenáviděnou tchyní vrcholí...
zítra 17.50
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 1. 12. 2020 Svátek má Iva
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz