fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

66% 385 hlasů
film / komedie, Velká Británie, , 101 min., od 15 let
Bunny and the Bull
Kinopremiéra v ČR 29.7.2010 v SK 7.7.2011

Režie:
Herci: , , , , , více...


V TV televize st. 17.8. FilmBox Premium (hr) 21.00
FilmBox Premium (hr) 21.00
Ukázka
02:10Černohumorná roadmovie od tvůrců kultovního britského seriálu Mighty Boosh. Kombinace vizuálních nápadů inspirovaných Michelem Gondrym a hořkosladkého komediálního příběhu jako v Bokovce dělá z filmu Bunny a býk vtipnou, dojemnou a naprosto jedinečnou cestu z jednoho konce pokoje na druhý.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Super film, dokonale vizuálně provedený. I přes komediální provedení má film hloubku a zajímavý příběh. Není to obyčejný roadmovie u kterého se bezvadně pobavíte a zasmějete.
+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Bunny a býk

Stephen ve svém bytě, ze kterého nikdy nevychází, vzpomíná na cestu přes celou Evropu, kterou podnikl před lety se svým kamarádem Bunnym. Stephen vzpomíná a jeho byt se proměňuje v kulisy cesty, na kterou by nejradši zapomněl. Krajinou vzniklou z fotek a suvenýrů se znovu vydá z industriálního polského Slezska až do španělské Andalusie za osudovým býkem. Po cestě potkává spolu s Bunnym podivného průvodce po Polském národním obuvnickém muzeu, Eloisu, která osudově vstoupí do jejich milostných životů, vycpaného medvěda, milovníka psů bez domova či bývalého toreadora Javiera.


O filmu

obrazek
Stephen Turnbull je kreaturou svých vlastních návyků. Každý den je naplněn naprosto stejným obsahem: Edward jí stále stejné jídlo, dívá se na stejné televizní programy, dokonce chodí na malou podle daného časového plánu. Obsesivně se vyhýbá všem nepříjemným a nechtěným vzpomínkám i myšlenkám. Jednoho dne však s hrůzou zjistí, že několik myší narušilo jeho dokonale vystavěné univerzum a napadlo jeho nekonečné zásoby zamražených vegetariánských lasagní. Stephen se ocitne u vchodových dveří do svého bytu, ale není schopen vyjít ven...

Místo lasagní si Stephen objednává „vegetariánskou položku“ na menu jedné restaurace s plody moře a jeho vzpomínky zalétávají do doby přesně před jedním rokem, kdy Stephen v této restauraci byl. A přesně v této restauraci z řetězce Kapitán Krab mu zlomila srdce žena, kterou po tři roky tajně miloval: Melanie. Po této nepříjemné zkušenosti se Stephen dobrovolně uvrhnul v celibát - o tom však vůbec nechtěl slyšet jeho vykutálený kamarád a lotr Bunny, který Stephena přemluvil k účasti na velkém evropském výletě.

Poté, co Bunny vyhraje na dostizích pěknou sumičku peněz, nestojí výletu dvou přátel již nic v cestě. Stephen se velmi pečlivě balí a Bunny přichází s několika pivy. Stephen vybírá nejdůležitější místa jejich budoucí cesty: belgické národní muzeum kuchařek, muzeum rentgenu či polské národní muzeum bot.

Cesta Edwarda a Bunnyho začíná právě v Polsku, kde oba hrdinové nachází pobočku restaurace Kapitán Krab, kde vaří dokonale otřesná jídla. Španělská číšnice Eloisa (Veronica Echegui) dává v restauraci výpověď, zatímco Bunny nachází několik živých krabů a uspořádá malé krabí závody. Stephen sebere odvahu a oslovuje Eloisu, která mu sděluje, že by ráda stihla fiestu v jejím rodném andaluském městě, fiestu, při které všichni „čurají a kakají a milují se v ulicích“. Bunny je z nového výletního cíle nadšený a díky sázce vyhrané nad majitelem restaurace získává pro nyní už trojici hrdinů vhodné vozidlo: dodávku Kapitán Krab s obrovským reklamním krabem na střeše.

A tak začíná výlet malebně animovanou Evropou, který je provázen vzájemným sbližováním Bunnyho a Eloisy a Bunnyho věčným gamblerstvím. Poté, co musí odstavit auto v jednom z alpských průsmyků, se Bunny a Stephen dostávají k podivnému muži žijícímu pod dálničním mostem a toužícímu po sexu s vycpaným medvědem, kterého Bunny ukradl z jednoho švýcarského hotelu. Bunny se dotěrného muže nakonec zbaví tím, že mu navrhne sázku o to, kdo vydrží déle plavat pod ledem a tuto sázku vyhraje...

Po této zkušenosti, při které se Bunny dostal na pokraj smrti, začíná náš hrdina stále více a více riskovat. Mezitím se Stephen a Eloisa sbližují u několika nebesky modrých koktejlů a Eloisa vypráví Stephenovi o svém strážném andělovi jménem Conchita, který jí pravidelně způsobuje životní potíže. Conchitě se prý velmi líbí Bunny, ale Eloisa s ní nesdílí její vkus pro muže: Stephen, který se mezitím do Eloisy zamiloval, cítí svojí šanci.

Bunny se dovídá, že Eloisin bratr Javier je bývalým matadorem, a zmocňuje se jej nová a dosud nepoznaná posedlost: vyzkoušet si býčí zápasy přímo v aréně. Štěstí se od něj však odvrací, když v kartách prohrává Javierův drahý matadorský oblek a když se kvůli Eloise rozkmotří se svým nejlepším přítelem Stephenem.

Nakonec se však oba zase smíří a pozdě v noci opouštějí město, když přímo vedle silnice spatří na poli obrovského býka. Nastal čas finálního zúčtování...

obrazek
Komentář režiséra Paula Kinga

Bunny a býk je road-movie odehrávající se v lidské hlavě. Velkou motivací pro natočení tohoto filmu byla moje vlastní cesta po Evropě poté, co jsem dokončil druhou sezónu seriálu The Mighty Boosh. Toulání se vlakem a autem po Evropě se mi zdálo jako skvělý motiv pro „film o kámoších“ (buddy movie).

Zajímal mne ten typ přátelství, který máte, když jste mladý a když se do toho druhého skoro zamilujete. Nemusí to být nutně sexuální vztah, prostě jste jen zblázněný do svého kamaráda - přesně jako je Stephen zblázněný do Bunnyho v tomto filmu. Jednou jsem v divadle dělal hru Virginie Woolfové Vlny: v této hře se objevuje šest postav, které mají dialogy, a jedna postava, která vůbec nemluví. Přesto ale drží celou skupinu pohromadě: tím, jak si ji ostatní postavy různě idealizují. Tato postava Percivala také umírá mladá a ostatní si ji tak ve vzpomínkách konzervují jako dokonalou bytost, která by je nikdy nezklamala. Bunny je pro mne podobnou postavou - někdo, o kom máte daleko lepší mínění, než by si býval zasloužil. Cesta v tomto filmu je i cestou k vyrovnání se s minulostí, k pochopení principu přátelství a k dalším životním etapám.

Také mne velmi zajímá téma závislosti na hraní a gamblerství. Se Simonem Farnabym jsem napsal hru I Am Thicker Than Water o rodině plné gamblerů. Simonův děda byl opravdový hráč (ještě na smrtelné posteli chtěl sázet na koně) a Simon je snad pokaždé, když mu volám, někde na dostizích nebo v sázkové kanceláři. Vždy mně zajímali baroví otrapové jako z písní Toma Waitse a proto jsem chtěl napsat příběh postavený na podivném vztahu gamblera a jeho kamaráda, který jej vlastně považuje za idiota, ale zároveň ho určitým způsobem obdivuje.

Chtěl jsem do filmu dostat vizuální styl série The Mighty Boosh a nakonec jsme nalezli různé triky a techniky, díky nimž jsme mohli vytvořit šílené krajiny a prostředí za velmi málo peněz. Ale chtěl jsem i změnit samotný charakter žánru road-movie, vzorem mi byla kniha Xaviera de Maistreho Voyage autour de ma chambre, ve které autor popisuje cestu po jediném pokoji ve velkém stylu cestovatelských románů. Jeho otázka byla následující: najdeme sebe sama a smysl života spíše za romantické úplňkové noci uprostřed oázy na Sahaře, nebo na okraji naší postele vedle koše s prádlem? Chtěl jsem vytvořit fungující vizuální ekvivalent, svět ve kterém můžete najít epická prostředí ve všednodenních objektech.

Stephenův byt ve filmu funguje jako vizuální metafora pro prostor jeho mysli. I proto je na začátku příběhu byt dokonale uklizen - všechny vzpomínky jsou pečlivě seřazeny a uklizeny v krabicích tak, aby našeho hrdinu nerušily. V momentě, kdy si vzpomene na jednu jedinou zásadní věc, doslova ho zaplaví vodopád dalších a dalších vzpomínek. A dříve, než se stačí vzpamatovat, všechny krabice jsou otevřeny a vše je zpřeházeno a rozházeno po celém bytě. Stephen ztratil to nejcennější - dokonalý řád - a ať se snaží sebevíc, není schopen vše znovu uspokojivě uspořádat. Ve filmu se objevuje velmi mnoho pohybu a akce, ve skutečnosti je však jediným opravdovým pohybem v celém příběhu Stephenova cesta ke dveřím bytu. Jeho cesta je možná na první pohled limitována prostorem malého bytu, znovu se však dostáváme k dvojznačnosti celého filmu: ústředním tématem je totiž vnitřní cesta hlavního hrdiny Stephena po všech nepříjemných vzpomínkách.

Nenávidím ryby, opravdu je nedokážu pozřít. Mám také traumatický zážitek z dětství: v jedné italské restauraci jsem viděl humra jak unikl z vroucí vody, zničil půlku restaurace a na mně převrhl hrnec s horkou vodou. Kapitán Krab byl tedy můj nápad - má se jednat o nejhorší možný řetězec restaurací, jaký si vůbec umíte představit, a zároveň řetězec, před kterým se nedá uniknout a který najdete i v malé horské vesničce v Maroku. V tomto také vycházím ze svých zkušeností na cestě po východní Evropě - chtěl jsem vždy najít něco jedinečného a poctivého, ale vždy jsem našel něco podobného Kapitánu Krabovi.

Podobné filmy

Horko jako v červnu
(Hot Enough for June) Agent 007 je mrtev, ať žije Nicholas Whistler! Britská parodie na bo...
dnes 15.50
ČT2
Konec básníků v Čechách
Lékař Štěpán je pro svou prostořekost vyhozen z nemocnice a stává se nezaměstnaným. Vrací ...
dnes 16.00
Nova Cinema
Babovřesky 3
Do Babovřesk přijíždí bývalá řádová sestra Glorie, která vystoupila z řádu a chce žít v mí...
dnes 18.05
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 9. 8. 2022 Svátek má Roman
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz