fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

67% 1190 hlasů
film / komedie, hororový, USA, , 113 min., od 15 let
The Witches of Eastwick
DVD od 1.5.1998 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:26Ideální muž je okouzlující, vtipný, bohatý a přijel přímo z pekla.
Existují pouze dvě možnosti, jak obsadit roli Ďábla: buď samotným Satanem ... nebo Jackem Nicholsonem. V Čarodějkách z Eastwicku hraje ten lepší z nich a za roli v tomto nejúskočnějším a nejsexističtějším filmu získal dvojnásobný držitel Oskara Jack Nicholson cenu newyorských a losangeleských filmových kritiků pro nejlepšího herce v hlavní roli. Tři novodobé "čarodějnice" (Cher, Susan Sarandon a Michelle Pfeifferová) čekají v malém městečku v Nové Anglii na toho pravého muže. Je příjezd bohatého a neodolatelného Daryla Van Horna pouhou shodou okolností - nebo neuvědomovaným čarodějným kouskem tří žen?
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Tři kamarádky nemají štěstí na muže a tak jim nezbývá nic jiného, než snít o svém temném zachránci, který jim vrátí úsměv do jejich nudného každodenního provinčního života. Když tu se náhle objeví záhadný muž s klasickou démonickou tváří Jacka Nicholsona, čímž začnou se dít věci. Příběh o morální zkaženosti impozantně spojující obyčejnou fanatičnost s ďábelskou nadpřirozeností. Románová předloha Johna Updika prý byla dlouho tématem diskuzí jde-li o pouhou satiru. Filmový přepis má být jednodušší v tom konceptu, že byl příběh pojat jako pouhá komedie. I tak je plně poukázáno na ryze mužskou amorálnost v postavení k ženám, což v dnešní době vyznívá jako takový předvoj současného #MeToo. Pokrytecké patriarchální struktury tu zkrátka doslova září. Avšak je to plně vyrovnané, což dosvědčuje jedna ze scén hned na začátku příběhu, kdy se dámy baví, jak by se chtěli osamostatnit od mužů, ale přitom nevydrží se o nich nebavit. I přes všechny koncepce ochrannou ruku stále tvoří tradiční hodnoty, i když jsou považovány za nepřátelské. Snímek je i přes poukazovanou morálnost k zamyšlení velmi zábavný, i když má určité okamžiky podivné až hloupé ve svém vyznění. Dnes už filmová klasika mající ve vědomí diváků své zasloužené místo, neb má po generace stále co říct.
Všechny komentáře k filmu 20+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Čarodějky z Eastwicku

obrazek
Eastwick je maloměsto v Nové Anglii a všechno to začalo během tradičně nudné slavnosti před Lenoxovou školou. Tehdy si totiž ovdovělá sochařka Alexandra Medfordová, čerstvě rozvedená učitelka hudby Jane Spoffordová a manželem opuštěná novinářka Sukie Ridgemontová přejí, aby přišla bouřka, která by umlčela otravný projev ředitele Neffa. A ona přijde. Když to pak ženy na svém dýchánku zjistí, společnými silami si vysní ideálního muže.
obrazek
V tu chvíli přijíždí do Eastwicku neznámý cizinec, který koupí rozsáhlý dům za městem. Jmenuje se Daryl Van Horne a všude, kde se objeví způsobí patřičný rozruch. První jeho obětí se stane Alex, která jeho svodům podlehne po společném obědě a velmi sugestivním proslovu odhalujícím všechny její skryté myšlenky a přání. Stejně dopadne i Jane a nakonec i Sukie, která se kamarádkami nechá pozvat do Darylova sídla. Maloměsto samozřejmě nezůstane netečné a pobouřeně reaguje na skandální chování tří kamarádek, které se k Darylovi nastěhovaly a pochytily od něj jeho nenucenéch vystupování.
obrazek
V čele pobouřených občanů je prudérní Felicie, varující v plamených proslovech před nečistými ďábelskými silami, které se vplížili do městečka. Chová se jako šílenec až ji nakonec její manžel v afektu zabije pohrabáčem. Trojice kamarádek cítí vinu za její smrt, kterou si v duchu přály a rozhodnou se Daryla opustit. Když nepomůže přemlouvání, rozhodne se použít drsnějších metod a každé z žen dá pocítit to, čeho se v životě nejvíc bojí. Alexandra tuší, kdo jejich trápení způsobil a jde do Darylova sídla. Ten chce pouze to, aby se k němu všechny tři vrátily a vše bylo jako dřív. Ženy, které zjistí, že všechny tři s ním otěhotněly, souhlasí, ale mají připravený plán jak se ho zbavit s pomocí kouzel, která je on sám naučil.


Podobné filmy

Jen blázni spěchají
(Fools Rush In) Krásná Mexičanka Salma Hayek a úspěšný manažer Matthew Perry spolu strávil...
dnes 10.55
Nova
Chléb, láska a fantazie
(Pane, amore e fantasia) Čtyři zamilovaní a mnoho nedorozumění v italské romantické komedi...
dnes 11.35
ČT2
Pokémon: Detektiv Pikachu
(Detective Pikachu) Záhadné zmizení detektiva Harryho Goodmana přiměje jeho jedenadvacetil...
dnes 12.10
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 3. 7. 2022 Svátek má Radomír
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz