fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

68% 1799 hlasů
film / hororový, mysteriózní, Kanada/USA, , 90 min., od 15 let
The Witch
Kinopremiéra v ČR a SK 24.3.2016, DVD a Blu-Ray od 27.7.2016 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:18Zlo může mít mnoho podob.
Divoké lesy Nové Anglie sedmnáctého století. Pětičlenná rodina se snaží v drsném prostředí nespoutané přírody vybudovat nový život. Pokradmu ji však začne obklopovat temnota: novorozeně zmizí, kozí mléko se proměňuje v krev a nevysvětlitelné příhody začnou sužovat životy jejích členů. Obavy z čarodějnictví se začnou vkrádat do jejich myslí.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Satan is real!
Odvážný a maximálně stylový počin. Už jenom zachycení života v Nové Anglii v 17.století a použití oldschoolové angličtiny by stálo za samotný film. Tady jsou to ale jen kulisy ke strašení.
I když, strašení... tady se snad ani nedá mluvit o hororu v pravém slova smyslu, není tu vlastně žádná klasická lekačka a veškeré napětí je postaveno na pomalu houstnoucí atmosféře uvnitř rodinného kruhu.
Krásně to vypadá, herci jsou moc dobří (Anya Taylor-Joy je, ehm, božská) a zmíněná atmosféra je (hlavně díky práci se zvukem) ve finále hustá jako krev valící se z rozervaného břicha. A trnovou korunu tomu všemu nasazuje fantastický černý kozel, učiněnej spratek made in hell!
75%
Všechny komentáře k filmu 23+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Čarodějnice

V polovině sedmnáctého století měli lidé blíž k přírodě, blíž k Bohu, blíž k iracionálním jevům, které dnes považujeme už jen za pohádky. Sedmičlenná rodina farmáře Williama, která v té době žila v relativním bezpečí jedné z osad v Nové Anglii, se po vážném střetu se sousedy rozhodla kolonii opustit a vydala se dobývat americkou divočinu. Po krátkém putování se usadili v zemi nikoho, poblíž rozlehlého temného lesa, o němž by leckterá citlivá povaha řekla, že působí zlověstně. Neblahé tušení členů farmářovy rodiny umocňuje i řada obtížně vysvětlitelných událostí, které jejich nový život provázejí, zašlou úrodou počínaje a podivným chováním domácího zvířectva konče. Vrcholem série katastrof je pak zmizení farmářova nejmladšího syna přímo před očima nejstarší dcery Tomassin, která ho měla hlídat. V atmosféře všudypřítomné paranoie plynoucí z dalších podivných událostí dochází k postupnému rozkladu rodiny, Tomassin je jednomyslně označena za viníka všech neštěstí a obviněna z čarodějnictví, ačkoliv je to paradoxně právě ona, kdo si ještě zachovává alespoň zdání zdravého rozumu. A to, co se skrývá v temném lese a doposud bylo jen v roli pouhého pozorovatele, se rozhodne udeřit.


Podobné filmy

Harry Potter a Fénixův řád
(Harry Potter and the Order of the Phoenix) Pán Zla nemíní tentokrát nic ponechat náhodě a...
dnes 20.20
Nova
Underworld
Znepřátelené rody vlkodlaků a upírů pokračují ve válce, která trvá po celá staletí. Až spo...
dnes 22.30
Prima Cool
Addamsova rodina
(The Addams Family) Addamsova rodina je jiná než všechny ostatní. Její členové jsou divní ...
zítra 20.15
Prima Cool
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 3. 2. 2023 Svátek má Blažej
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz