fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

72%
film / pohádka, Československo, , 60 min.

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
03:06Pohádka o prstýnkáři Kubovi a jeho milé, víle Rokytce.
I když už dávno nevěříme na nadpřirozené bytosti, všelijaké ty hejkaly, hastrmany, polednice a víly, pořád nás zajímá, jak si vedou v pohádkách. V té dnešní se víla Rokytka zamilovala do pozemského mládence a kdo ví, jak by to s jejich láskou dopadlo nebýt kouzla, které v sobě ukrývaly na první pohled obyčejné prstýnky z pouti.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Pekna pohadka o poutovych prstyncich, ktere jsou pekne predevsim diky tomu, od koho jsou darovane. Rozhodne tahle pohadka nijak extreme nevynika nad ostatnimi tohoto druhu. Ale je mila, pribehem plna a vcelku dobre zahrana. Nic proti nicemu.
Všechny komentáře k filmu 2+ Napiš komentář k filmu a získej DVDPopis filmu Čarovné prstýnky

V chudém kraji Jizerských hor hospodaří na samotě prstýnkář Kuba, kterému s prodejem pomáhá kamarád Martin. Jednou potká v městečku na pouti pohlednou Hanku, kuchtičku ze zámku a oba v sobě najdou zalíbení. Martin se chce oženit a usadit, Kuba tedy musí s prstýnky na pouť sám. Při odchodu mu na palouk přitančí krásná Rokytka, dcera hajného a lesní víly. Mládenec je Rokytkou jako očarován a i jí se Kuba líbí, jdou tedy do města prodávat prstýnky spolu a ten nejkrásnější s modrým očkem dostane víla od Kuby jako zásnubní. Jenže v prodeji se jim moc nedaří a druhý den si Rokytka na palouku posteskne a zahromuje i její otec. Oba je vyslyší víla Sedmikráska, její matka a prstýnky očaruje mocným kouzlem. Další den na pouti lidé prstýnky kupují a objeví se tam i posmutnělý Martin, který byl na zámku žádat o Hančinu ruku, ale pán ji už zaslíbil svému lokajovi, starému Leopoldovi. Rokytka pošle Hance kouzelný prstýnek, druhý dostane Martin a když si pyšný Leopold vede kuchtičku k oltáři, spěchá prstýnek za prstýnkem - tedy Hanka ke svému chlapci. Zostuzený lokaj přesvědčí zámeckého pána Hromouse, aby zavřel v zahradě alespoň Rokytku, která má tančit pro potěšení hostů. Tentokrát uvězněné víle oplatí pomoc s očarovaným prstýnkem Hanka a díky těmto pouťovým pozlátkům spolu v Jizerských horách žijí a hospodaří dva šťastné páry.


Podobné filmy

Legendární parta
(Rise of the Guardians) Před dávnými časy vyvolil kouzelný Měsíc čtyři strážce, kteří bdí ...
pá. 1.12. 20.00
Nova Cinema
Zlatá hvězda na cestách
Dana Hlaváčová a Milan Stehlík v pohádce M. Švandrlíka o princezně se zlatou hvězdou na če...
so. 2.12. 07.58
ČT1
Jorinda a Joringel
(Jorinde und Joringel) I když se Jorinda a Joringel milovali, museli poznat, že lásku je t...
so. 2.12. 10.20
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 29. 11. 2023 Svátek má Zina
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz