fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

65%
film / thriller, akční, krimi, drama, mysteriózní, USA, , 94 min., od 13 let
Kinopremiéra v ČR 11.11.2004, DVD od 8.6.2005 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:16Hranicí mezi životem a smrtí je signál.
Jak byste asi reagovali, kdyby vám na váš mobil zavolala naprosto cizí osoba, která by vás vyděšeným hlasem prosila o záchranu svého života? Zavěsili byste s tím, že se jedná o kanadský žertík? A co kdyby existovala byť jen nepatrná možnost, že tomu tak není a že jste pro onu osobu poslední nadějí? Jak byste se zachovali?
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Mladík Ryan obdrží hovor na mobilní telefon od starší ženy, která tvrdí, že byla unesena. Ryan samozřejmě tomu z počátku nevěří, ale netrvá dlouho a je přesvědčen o plné pravdivosti. A hon o čas může začít. Napínavý thriller nepostrádá nic na své žánrové zábavnosti. Příběh postavený na telefonním hovoru není žádnou novinkou, a však proč nevymyslet další rozličný příběh plný honiček, přestřelek, zoufalství, naděje a humoru na odlehčení? Debutující scénárista Chris Morgan si s námětem poradil dobře, čímž si otevřel dveře především pro sérii ´Rychle a zběsile´ od třetího snímku. Ryze popkornový filmový počin v plné parádě a podle toho je třeba k tomu přistupovat! Vážně ještě někdo v takových filmech hledá realitu? Už ve třetí minutě se vše patřičně rozjede a zastaví se až těsně před závěrečnými titulky. Napětí se drží po celou stopáž, což je hlavně vlivem faktu, že děj jedinkrát neodbočí jinam a nezdržuje dějovými zbytečnostmi. Snímek jednoduchý, ale divácky účinný.
Všechny komentáře k filmu 32+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Cellular

obrazek
Jessica Martinová je ničím z průměru nevyčnívající milující manželka a matka, která učí na střední škole. Zcela nenadále je však unesena na neznámé místo, přičemž vůbec netuší, co bylo příčinou únosu, ani kdo jsou její věznitelé. Náhodně se jí podaří prostřednictvím mobilního telefonu kontaktovat mladého muže jménem Ryan, kterému popíše svou situaci a své obavy, že jí hrozí smrt z rukou neznámých únosců, kteří navíc mají v úmyslu unést i jejího manžela a syna. Ryan se stane pro Jessicu jediným člověkem, který může zabránit únosu jejího muže a syna a přestože z Jessicy zná pouze její vyděšený hlas z telefonu, rozhodne se jí pomoci. Stává se tak součástí světa plného podvodů a vražd. Má v rukou život Jessicy i její rodiny, aniž by tušil, co je doopravdy na druhé straně telefonu a co ho za jeho snahu o jejich záchranu vlastně čeká ...


O hercích

Kim Basingerová
obrazek Americká hvězda první třídy, která se proslavila především rolemi v erotických či psychologických thrillerech, jako například Devět a ½ týdne (1986) či Mrazivá vášeň (1992).
Narodila se 8. prosince 1953 v městečku Athens ve státě Georgia. Oba její rodiče měli blízko k umění; otec byl hráčem velkého jazzového orchestru a matka byla baletkou. Malá Kim byla po otci velmi uzavřená a stydlivá, s čímž se její rodiče snažili bojovat tím, že jí jako malou přihlásili do školy baletu. A zřejmě byli úspěšní, neboť již v šestnácti letech Kim zvítězila v soutěži o juniorskou miss v Athens i v Georgii, zúčastnila se i celoamerického kola v New Yorku a nakonec získala smlouvu s Ford Modelling Agency. V průběhu 70. let se stala topmodelkou, která se objevila na titulních stránkách řady módních časopisů i v řadě reklam. Ještě v New Yorku vystupovala i jako zpěvačka, avšak v roce 1976 odjela do Los Angeles dobýt Hollywood. Účinkovala v různých televizních seriálech, včetně populární série Charlieho andílci (1976). Její první role ve známějším filmu přišla v roce 1983, kdy si zahrála bondgirl v trucbondovce Nikdy neříkej nikdy (1983) po boku znovuvzkříšeného Jamese Bonda Seana Conneryho či Klause-Maria Brandauera. První větší úspěch se však dostavil teprve v roce 1986, kdy Kim Basingerová vytvořila po boku Mickeyho Rourka hlavní roli Elizabeth v erotickém thrilleru 9 a ½ týdne.

Chris Evans
obrazek Mladičký americký herec, který si během zatím velmi krátké kariéry získal značnou popularitu zejména u mladého publika. Narodil se 13. června 1981 v Sudbury v Massachusetts jako syn tanečnice a zubaře, vyrůstal v Bostonu a v 18 letech odjel do New Yorku absolvovat letní herecké kurzy. Studoval v Divadelním institutu Lee Strasberga, hrál v divadle v Bostonu a má za sebou pár rolí v televizi. První dvě role ve filmech dostal až v letech 2000-2001, kdy se objevil v rodinném dramatu The Newcomers (2000) o rodině, která začíná nový život v novém městě, a dále v parodii na teenagerské filmy Bulšit (2001), ve kterém Chris vytvořil hlavní roli hvězdy místního fotbalového mužstva a místních dívek mladíka Jakea, který se vsadí se spolužákem, že udělá z největší ošklivky ve třídě královnu maturitního plesu.

Jason Statham
obrazek Jason Statham se narodil v roce 1972 v Londýně. Ještě než se stal hercem, tak prošel řadou zajímavých profesí. Jako člen anglického potápěčského filmu se umístil na dvanáctém místě na světovém šampionátu v roce 1992. Pracoval také jako model u firmy Levi's Jean, pro kterou předváděl džíny. Tady si jej všimnul Guy Ritchie, který jej pozval na konkurz svého nového snímku, a tak získal svou první filmovou roli Bacona ve snímku Sbal prachy a vypadni (1998). Tato role ilegálního prodavače diamantů mu vynesla pozvánku k další spolupráci s Guyem Richiem na ještě ambicióznějším filmu Podfu(c)k (2000), kde si zahrál malého gangstera.

Noah Emmerich
Narodil se a vyrostl v New Yorku, kde také studoval na filmové škole, na níž napsal a režíroval svůj první krátký film The Painter, se kterým uspěl na dvou filmových festivalech. Kromě filmu vystudoval také historii na univerzitě v Yale. Jeho první významnějším filmem bylo kultovní drama Nádherný holky (1996), kde hrál mj. po boku Umy Thurman, Timothy Huttona a Natalie Portmon.

William H. Macy
obrazek Bohatá filmografie tohoto herce zahrnuje desítky filmů včetně řady slavných snímků, ve kterých hrál povětšinou vedlejší postavy. Narodil se 13. března 1950 v Miami na Floridě, studoval v Západní Virginii a Vermontu a během pobytu v Chicagu se stal zakládajícím členem divadla St. Nicholas. Ve filmu začínal hrát na konci 70. let a jeho prvními známějšími filmy byly retrosnímek Woodyho Allena Zlaté časy rádia (1987), kde se objevil pouze jeho hlas, či kafkovská detektivka téhož režiséra Stíny a mlha (1992). Jeho zřejmě nejznámější postavou byla role Jerryho Lundegaarda v kultovním snímku bratří Coenů Fargo (1996), za kterou získal nominaci na Oskara na nejlepšího herce ve vedlejší roli.

Podobné filmy

Princezna a námořník
(The Princess and the Marine) Bahrainská princezna se nehodlá podřídit zvyklostem své země...
dnes 05.55
Nova Cinema
Pořád jsem to já
(Still Alice) Alice Howlandová je profesorka lingvistiky na Kolumbijské univerzitě. Právě ...
dnes 09.20
Nova Cinema
Dannyho parťáci 2
(Ocean´s Twelve) Uplynuly tři roky od doby, co Dannyho parťáci vyloupili najednou hned tři...
dnes 11.10
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 18. 7. 2024 Svátek má Drahomíra
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz