fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

75% 1032 hlasů
film / komedie, drama, USA, , 132 min., od 12 let
Terms of Endearment

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1983, Oskar, Film, Adaptovaný scénář (J. L. Brooks), Mužský herecký výkon ve vedlejší roli (J. Nicholson), Ženský herecký výkon (S. Maclaineová), Režie (J. L. Brooks)


V TV televize pá. 6.11. Cinemax 14.35 (titulky)
Cinemax 14.35 (titulky)
Ukázka
04:41Pěti Oscary oceněný příběh excentrické stárnoucí ženy a její jediné dcery, jejich problematického vztahu, životních nálezů i ztrát.
Příběh Aurory a její dcery Emmy, které spojuje silný vztah. Rodinná sága se odehrává v období třicátých let a začíná zpětným pohledem na Emmino dětství. Aurora se jen těžko smiřuje s tím, že její dospělá dcera začíná žít svůj vlastní, nezávislý život. Nelíbí se jí Emmin manžel a nemůže se vyrovnat s rolí babičky.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Bezchybný film ! Z filmu priam tečie ľudskosť...pokora...nefalšovaná chémia medzi hercami....plus dokonalý scenár idúci do hĺbky aj do detailu.
Všechny komentáře k filmu 11+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Cena za něžnost

<>Obrázek nenalezen<> Vdova Aurora Greenway je přehnaně ochranitelskou matkou, která na své jediné dceři Emmě doslova visí. Proto se jí také vůbec nezamlouvá fakt, že se Emma chce provdat za mladého učitele angličtiny Flapa Hortona. Odmítne se dokonce zúčastnit svatebního obřadu, Emma však neustoupí a provdá se i bez matčina souhlasu. Vztahy mezi Aurorou a mladými manželi zůstanou napjaté i poté, co se Emmě narodí syn Tommy. Krátce před narozením dalšího dítěte, syna Teddyho, dostane Flap mimořádnou profesuru v Des Moines a rodina se přestěhuje do Iowy. Po narození třetího dítěte, dcery Melanie, se manželé začínají stále častěji hádat.
<>Obrázek nenalezen<> Důvodem je nejen neustálý nedostatek peněz, ale také Emmino podezření, že ji manžel podvádí se svými studentkami. Útěchu nakonec najde v náručí nešťastně ženatého bankovního úředníka Sama Burnse. Mezitím se Aurora, slavící padesáté narozeniny, seznámí se svým novým sousedem, bývalým astronautem a svérázným sukničkářem Garrettem Breedlovem. Sblíží se a žijí spolu, když však Emma přistihne manžela se studentkou Janice a vrátí se s dětmi k matce, Garrett se vrátí do svého domu. Po čase se Flap ozve, že vzal nové místo v Nebrasce. Manželé se usmíří a Emma se k němu vrátí. Zanedlouho však znovu narazí na manželovu milenku Janice. Než se dokáže rozhodnout, jak situaci řešit, zjistí u ní lékaři zhoubný nádor, který, jak se později ukáže, postupuje příliš rychle a nedá se zastavit.


Podobné filmy

Doktor Flastr
(Patch Adams) Robin Williams studuje v pokročilejším věku medicínu, aby mohl v praxi prosa...
dnes 05.10
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Lepší pozdě nežli později
(Something's Gotta Give) Stárnoucí sukničkář Jack Nicholson právě vyrazil na milostný víke...
dnes 13.35
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Úspory
Nečekaná návštěva... Povídka z oblíbeného cyklu Bakaláři (1972). Hrají: V. Menšík, G. Vrán...
dnes 14.00
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 26. 10. 2020 Svátek má Erik
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz