fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

71% 360 hlasů
film / drama, Libanon/Francie/Belgie, , 102 min., od 15 let
The Attack
Kinopremiéra v ČR 1.8.2013 v SK 10.10.2013

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:49Skutečně znáš toho, koho miluješ?
Amin Jaafari je izraelsko-palestinský chirurg, plně zapojený do Tel Avivské společnosti. Má milující ženu, slibnou kariéru a bezpočet židovských přátel. Jednoho dne však sebevražedná bomba zanechá v restauraci 19 mrtvých a izraelská policie ho informuje, že jeho žena - která při explozi také zahynula - byla onou atentátnicí. Amin kategoricky odmítá jejich obvinění, ale jeho přesvědčení je otřeseno, když obdrží posrtný dopis od Sihemy, která v něm potvrzuje svoji roli v onom masakru. Otřesen tímto odhalením a odhodlaný pochopit, jak mohl přehlédnout jakékoliv náznaky jejích vražedných záměrů. Amin opouští bezpečí své adoptivní země a vstupuje do palestinských teritorií, aby se dostal blíže k fanatikům, kteří jeho ženu, dle jeho mínění, zmanipulovali. Jakmile tam je, noří se čím dál tím více do nebezpečných míst, kde není vítán, nepřemýšlející o bezpečí, během svého hledání pravdy. Ale na konci cesty je Amin donucen se postavit čelem mnohem hlubší a děsivější pravdě, než očekával - jeho neschopnost vidět svoji ženu jako skutečnou osobu a neschopnost pochopit svět, který ji stvořil.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Film, ktorý v hlave diváka zanecháva množstvo nezodpovedaných otázok. Napriek snahe tvorcov k danej tématike, len sťažka môže stredoeurópan, či človek z iného kúta sveta než Izraelu a jeho okolia, skutočne zhodnotiť, aké pocity, aká nevraživosť vládne medzi národmi, ktoré sa po stáročia vraždia, ako nejaké zvery. Samozrejme, na dôkaz viery, ktorá je pre oba národy alfou a omegou holej existencie (aké "vznešené"). Môžeme viesť diskusiu či je to správne alebo nie, faktom však zostáva, že "my" nechápeme a ani nikdy nepochopíme. Nie sme oni, nevieme reálne posúdiť, čo všetko sú ochotný obetovať, aby dali svetu jasne najavo, čí boh je ten bohovo "pravý", alebo komu vlastne patrí "sväté" územie. Za zamyslenie samozrejme stojí aj fakt, či je naozaj reálne aby človek nepoznal osobu, ktorá je takmer celú dobu po jeho boku. Aby ani len netušil, že jej jedinou túžbou je naplnenie šialeného plánu samozkazy, ktorým dá jasne najavo - som tu a som pre svoj národ ochotný vraždiť. Keď sa však obyčajný človek svojim sedliackym rozumom zamyslí, mal by si (mohol by si!) uvedomiť, že po stáročia, je viera ako taká, akéhokoľvek vyznania a druhu, najväčším nebezpečím pre holú existenciu ľudstva. "Nie sme ani islamisti, ani kresťanský fanatici. Sme len spustošený národ, ktorí všemožne bojuje za obnovenie svojej dôstojnosti. Nič viac, nič menej." Dá sa toto vôbec brať vážne??? Pokiaľ je toto "obhajoba pred okolitým svetom, či samým sebou - tak potom "Amen tma".
Všechny komentáře k filmu 2+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Černá vdova

Když objeví manželčin dopis na rozloučenou, zhroutí se mu celý dosavadní svět. Čelí složitým životným otázkám, ztrácí dosavadní iluze a začíná si uvědomovat, že doposud žil v uměle vytvořené realitě, jejíž součástí byla neznámá žena. Koprodukčnímu snímku se v roce 2012 na MFF v San Sebastianu dostalo Speciálního uznání poroty a zároveň získal cenu TVE Otra Mirada (Jiný pohled), udělovanou za originální vykreslení problémů diskriminace, hranic a sociálních nerovností s cílem poukázat na jejich potřebné odstranění ve společnosti. Zajímavostí je, že Ziad Doueiri začínal jako asistent kamery v Los Angeles a spolupodílel se na tvorbě filmů Quentina Tarantina z 90. let.


Podobné filmy

Ďáblův advokát
(The Devil's Advocate) Ctižádostivý advokát Keanu Reeves chce za každou cenu vyhrávat. I z...
čt. 28.10. 00.20
Nova Cinema
Divá Bára
Samorostlá dívka a opovrhovaná dcera obecního pastýře se ničeho nebojí. Jenže pověrčiví ve...
čt. 28.10. 07.40
Prima
Milada
Oběť jednoho z největších vykonstruovaných politických procesů v komunistickém Českosloven...
čt. 28.10. 20.00
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 26. 10. 2021 Svátek má Erik
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz