fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Fotky    Podobné filmy    

62%
film / western, USA/Kanada, , 92 min.
Black Fox

Režie:
Herci: , , , , , více...

Píše se rok 1860 a dva přátelé - osvobozený otrok a jeho bývalý majitel - se rozhodnou usadit se a hospodařit na přidělené půdě v Texasu. Nejdřív ale musí usmířit indiánský kmen s přistěhovalci.
První z trojice televizních westernů, mapujících jednu z významných kapitol dobývání amerického Západu, vypráví příběh bývalého černého otroka Britta Johnsona, přezdívaného Černý lišák. Ten se spolu se svým bývalým majitelem, odvážným Alanem Johnsonem, nemalou měrou zasloužil o mír mezi indiánskými kmeny a přistěhovalci, kteří se v roce 1860 chtěli usadit na přidělené půdě v oblasti Texasu.
Uprav informace o filmu

+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Černý lišák

Britt s Alanem jsou jako dva bratři, i když je Alan bílý a Britt černý. Žijí v Texasu a snaží se uživit své rodiny. Bohužel dojde k občanské válce, mnozí muži odejdou do války a odvolána je také vojenská posádka, která až do té doby chránila obyvatele Elm Creeku před nájezdy indiánů. Vojáci odjeli a indiáni cítí šanci získat zpět svoji zemi a chystají se k nájezdu. Dva kmeny se spojí, Kiowové s Komančové. Při nájezdu Indiáni kradou dobytek, koně a unášejí ženy a děti. Britt je jediný, kdo je může zachránit. Vydává se za Indiány, aby jim výměnou za ženy a děti nabídl koně. Kiowové jsou k obchodu přístupní, hlavně díky Běžícímu psu, který se s Brittem spřátelí. Ale u Komančů musí Britt bojovat souboj na život a na smrt, aby své blízké zachránil.


Podobné filmy

Útěk do bezpečí
(Run for Cover) Podivná vlaková loupež byla na počátku jejich dobrodružné cesty. Americký ...
ne. 21.4. 20.00
ČT2
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 15. 4. 2024 Svátek má Anastazie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz