fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

73% 2150 hlasů
film / thriller, krimi, hororový, mysteriózní, USA, , 123 min., od 15 let
Red Dragon
Kinopremiéra v ČR 31.10.2002, DVD od 23.6.2003 Universal, Blu-Ray od 24.1.2011 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:31Třetí setkání s legendárním zločincem Hannibalem Lecterem, který má z vězeňské cely pomoci při pátrání po šíleném vrahovi.
Will Graham, agent FBI, je sice muž středního věku, a přece je již třetím rokem v penzi. Do důchodu odešel po vyšetřování série mimořádně brutálních vražd, kdy se seznámil i s doktorem Lecterem. Ten mu tehdy pomáhal. Will ovšem netušil, že mu pomáhá právě ten, po kom pátrá. Někdejší kolega Jack Crawford má nyní na krku neméně hrozivý případ. Masakr dvou rodin, vždy za úplňku. Do plného měsíce nyní zbývají tři týdny, když Jack požádá Willa o pomoc při pátrání po muži, který je s největší pravděpodobností geniálním šílencem nebo ztělesněním zla. Agent ve výslužbě musí znovu nasadit vlastní život a riskovat bezpečnost své rodiny. Jen tak má šanci Červeného draka vypátrat.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Naprosto trefný a dokonalý komentár od trona, súhlasím vo všetkom...ani špičkový herci neutiahli svoj márny boj s lajdáckym scenárom...veľká škoda.
Všechny komentáře k filmu 38+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Červený drak

obrazek
V roce 1980 agent FBI Will Graham pracoval na případu sériového vraha, kanibala, který pojídal části svých obětí. Na profilu zločince spolupracoval s uznávaným soudním psychiatrem dr. Hannibalem Lecterem. Jednoho dne však z náhodně odložené knihy Will Graham pochopil, že hledaným zločincem je sám Lecter. Zatímco Hannibal je posléze odsouzen na doživotí, Will Graham opustil FBI a žije se svou rodinou na Floridě. Věnuje se lodím, manželce Molly a malému synkovi Joshovi. O několik let později ho navštíví bývalý kolega Jack Crawford a požádá ho o pomoc při pátrání po brutálním vrahovi, který už vyvraždil dvě celé rodiny včetně několika malých dětí. Zabíjí vždy při úplňku a do dalšího zločinu tedy zbývají tři týdny. Will, který má schopnost vcítit se poměrně přesně do hledaných zločinců, zprvu váhá, ale nakonec souhlasí, že s pátráním pomůže.
obrazek
Prohlédne si místo činu posledního zločinu a dozví se hrůzné podrobnosti. Po delší úvaze si on i Jack uvědomí, že jediný, kdo by jim mohl pomoci pátrání urychlit je Hannibal Lecter, který je držen v prosklené podzemní cele v baltimorské věznici. Lecter ví proč za ním Will přišel a vezme si od něj spis o zločinech vraha, kterému policisté prozatím říkají "Zuboun" podle otisků po kousnutí, jež byly nalezeny u některých obětí. Pátrání poněkud komplikuje slizký novinář Freddy Lounds, který zveřejní, že Will navštívil ve vězení Lectera. Will se znovu vrátí na místo činu. Znovu se snaží odhalit nějakou stopu. Podaří se mu najít strom, kde vrah číhal a také objeví v kůře vyrytý jeho znak. S radou Lectera se dostane ke knize Williama Blakea nazvané Velký červený drak a žena oděná sluncem. Vrah, který si vede deník nazvaný Skutky Velkého červeného draka, pracuje ve firmě zpracovávající videokazety s domácími nahrávkami.
obrazek
Právě z videokazet si vybral své oběti. Také ho zaujme slepá kolegyně Reba McClaneová. Nabídne jí svezení a ona ho pozve domů, protože v něm vycítí spřízněnou duši, danou jejich odlišností. Ta je u vraha vytvořena nejen tím, že má operovaný rozštěp horního rtu, ale také traumatickým dětstvím, kdy ho psychicky týrala babička, majitelka domova důchodců. Will zjistí, že Lecter je s vrahem ve spojení. Dokonce mu sdělí Willovu adresu s tím, že má zabít Willovu manželku a malého Joshe. Will to zjistí v poslední chvíli a podaří se mu dostat manželku a syna do bezpečí. Další obětí se stane novinář Freddy Lounds. Vrah je posedlý červeným drakem, za jehož převtělení se považuje, nedokáže však zabít Rebu a proto zničí obraz Blakeova draka v brooklynském muzeu. Mezitím se mu agenti FBI dostali na stopu, když si Will uvědomí, že znal rodiny a jejich domácnost z videokazet. Majitel firmy pak podle popisů označí za vraha svého zaměstnance Francise Dolarhydea. Když si to vrah uvědomí, rozhodne se k brutálnímu kroku.


O filmu

obrazek
V roce 1981 publikoval Thomas Harris Červeného draka, první díl volné trilogie o skvělém psychiatrovi, který své znalosti dal do služeb krvavých zločinů. Muže, který je esencí zla, si většina z nás spojuje s mistrovským hereckým výkonem britského herce Anthony Hopkinse v "oskarovém" MLČENÍ JEHŇÁTEK a jeho pokračování HANNIBAL. Obě filmové adaptace doslova eskalovaly popularitu lidského monstra jménem Hannibal (kanibal). Na rozdíl od časové posloupnosti literárních předloh se na plátnech kin objeví první část až jako poslední. Režisér Brett Rattner držel v ruce scénář Teda Tallyho, který je podepsán i pod dnes již klasickým MLČENÍM JEHŇÁTEK, a povolal před kameru Dante Spinottiho skutečně mimořádné obsazení v čele s Hopkinsem. Co jméno, to silná herecká osobnost. Není proto divu, že Červený drak je právem považován za jeden z komerčně nejsilnější titulů letošního roku.

O hercích

Anthony Hopkins
obrazek Narodil se 31. prosince 1938 v Margum poblíž Port Talbot ve Walesu jako jediný syn Hopkinsových. Otec byl bankéřem. V sedmnácti letech vstoupil do amateérské divadelní společnosti YMCA a zjistil, že to byl správný krok. Díky svému nadšení a talentu ve hře na piano získal stipendium na Welšské akademii hudby a dramatu v Cardiffu, kde studoval v letech 1955-57. Jeho filmovým debutem byl v r.1967 LEV V ZIMĚ, kde hráli rovněž Peter O´Toole a Katherine Hepburnová. Film získal Cenu Britské akademie jako nejlepší film a Hopkins nominaci na cenu Akademie. Za svůj výkon ve filmu MLČENÍ JEHŇÁTEK (1991) získal Oscara jako nejlepší herec a ve stejné kategorii byl nominován na Oscara za filmy SOUMRAK DNE (1993) a NIXON (1995).

Edward Norton
obrazek Jako svůj režijní debut natočil úspěšnou komedii RABÍN, KNĚZ A KRÁSNÁ BLONDÝNA, kterou také produkoval a vystupoval s partnery Benem Stillerem a Jennou Elfmanovou. Jako nejlepší herec získal nominaci na Oscara za AMERICKOU HISTORII X a PRVOTNÍ STRACH. Tento výkon mu také přinesl Zlatý globus pro nejlepšího herce ve vedlejší roli a řadu dalších ocenění. Nedávno dokončil kriminální drama THE 25TH HOUR režiséra Spike Lee.

Ralph Fiennes
obrazek Narodil se v Suffolku, vyrůstal v Anglii a v Irsku a vystudoval Královskou akademii dramatických umění, kterou absolvoval v roce 1985. Profesionálně začal pracovat jako herec divadelní. V r. 1991 získal uznání za malou ale výraznou roli v TV seriálu PRIME SUSPECT, po níž ho obsadil David Putnam jako T. E. Lawrence v televizním filmu o tomto legendárním hrdinovi NEBEZPEČNÝ MUŽ: LAWRENCE PO ARÁBII. V témž roce vytvořil svůj filmový debut v adaptaci Emily Bronteové BOUŘLIVÉ VÝŠINY, s partnerkou Juliette Binocheovou. Známým se stal především díky Spielbergovu filmu SCHINDLERŮV SEZNAM (role SS Amona Goetha, za níž získal řadu významných ocenění jak v USA tak ve Velké Británii, mezi nimi i oscarovou nominaci.).

O tvůrci

Brett Ratner
obrazek Vyrostl v Miami a od osmi let toužil stát se režisérem. Zapsal se na Newyorskou univerzitní školu umění když mu bylo 16 let, kterou absolvoval jako nejmladší student. V době studií natočil krátký film WHATEVER HAPPENED TO MASON REESE. Tato práce získala stipendium od společnosti Amblin Entertainment Stevena Spielberga a umožnila Ratnerovi pracovat pro impresaria Russela Simmonse. Natočil tak více než stovku videosnímků pro umělce jako Madonna, Mariah Carey, Jay-Z, Wu Tang Clana, D´Angela, Heavy S. Mary J. Blige, Foxy Browna, Public Enemy, P. Didy a mnoho dalších. V roce 1999 vyhrál Ratner cenu MTV za nejlepší video pro Madonnin film BEAUTIFUL STRANGER. Získal ceny také za své reklamní snímky.

Podobné filmy

Zátah
(Dragnet) Dan Aykroyd a Tom Hanks mají za úkol vyřešit případ podivných loupeží, které spo...
dnes 05.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Smrt si vybírá
Pátrání na vlastní pěst může být úspěšné - někdy. A nebezpečné - vždy. Český kriminální fi...
dnes 14.25
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Iron Man 3
(Iron Man Three) Svérázný, ale geniální průmyslník Tony Stark je nucen čelit nepříteli, je...
dnes 16.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 25. 5. 2020 Svátek má Viola
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz