fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

58% 985 hlasů
film / thriller, akční, komedie, krimi, USA/Česká republika, , 125 min.
Bad Company
Kinopremiéra v ČR 8.8.2002, DVD od 17.3.2003 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:18Anthony Hopkins a Chris Rock zachraňují svět přímo v Praze.
Anthony Hopkins hraje vysloužilého agenta CIA Gaylorda Oakese, který musí ze sarkastického zlodějíčka Jakea Hayese udělat sofistikovaného a fikaného špióna, který má nahradit svého zavražděného bratra - identického dvojčete. Oakes má na tento nepravděpodobný úkol pouhých devět dní. Pak bude Jake muset vyjednávat obchod o nukleárních zbraních.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Nejhorší Hopkins, kterého jsem kdy viděl. No aspoň, že to přiznal... Chris Rock mi nějak vůbec neseděl a ty jeho pokusy o grimasní obličeje byly marné jako náš současný prezident. Jedinou zajímavou věcí na tomto filmu je Praha a Marek Vašut ( Ten jeho "slušnej vohoz" mě vždy spolehlivě pobavil, když jsem se zrovna nebavil...) Zezačátku vypadala slibně i kamera, ovšem se ukázalo, že to nejspíš byla náhoda. Scénář velice rutinní záležitostí, a tak nemohu udělit výš než nad **. Bohužel. Tohle se nepovedlo... //35%//
Všechny komentáře k filmu 25+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Česká spojka

<>Obrázek nenalezen<> Černoch Kevin Pope je špičkovým agentem CIA. Společně se svým šéfem Gaylorem Oakesem se právě pokouší získat od ruského překupníka Adriana Vase kufříkovou jadernou bombu. Podaří se jim získat důvěru nedůvěřivého muže a domluvit s ním obchod, který se má uskutečnit za deset dnů. Na ulici však odcházejícího agenta napadnou neznámí útočníci a smrtelně ho postřelí. Oakes se svým týmem je přesvědčen o tom, že za útokem stojí skupina teroristů, která má o zbraň také zájem, a že její členové neví jistě, zda se jim podařilo Kevina zabít. Postaví na tom svůj nový plán. Kontaktují Jakea Hayese, který se živí kšeftováním s lístky, drobnými podvody a šachy. Právě se s ním rozešla jeho přítelkyně Julie, protože je neužitečný povaleč. Od Oakese se Jake dozví, že měl bratra, dvojče Kevina. Ten však nevyrostl v nuzných poměrech jako on, ale byl adoptován bohatými rodiči, kteří mu umožnili dobrý život a vzdělání. <>Obrázek nenalezen<> Za sto tisíc dolarů je Jake ochoten přijmout Oakesovu nabídku a zastoupit bratra, který údajně zahynul při havárii. Agenti ho umístí do izolace a podrobí intenzivnímu výcviku, jehož součástí je nejen proměna chudého povaleče v elegantního světáka, ale také částečná znalost češtiny. I když Oakes zpočátku příliš v úspěch akce nevěří, Jake ho překvapí svou přizpůsobivostí. Když se však ubytuje v bratrově newyorském bytě, stane se terčem útoku neznámého vraha. Odmítne v úkolu pokračovat a zmizí. Oakes ho však najde, řekne mu pravdu a přesvědčí ho, aby v akci pokračoval. Vydají se s ním do Prahy, kde má dojít k setkání s Vasem a dokončení obchodu. Jake je vybaven notebookem, který reaguje pouze na jeho sítnici, do které má zaznamenat kódy, potřebné k odjištění a odpálení zbraně.
obrazek
Jednání s překupníkem probíhá dobře, potom však Jakea vyhledá milenka jeho bratra, reportérka CNN Nicole, která záměnu zanedlouho odhalí. A vzápětí je dvojice napadena jugoslávskými teroristy zákeřného Dragana Adjaniče. Oakes s kolegy jejich útok zmaří. Další schůzka, která se má uskutečnit na Olšanských hřbitovech pokračuje na venkov, kde konečně v troskách zničeného kláštera dojde k obchodu. Než si však stačí Vas přepočítat peníze a Jakes s Oeakesem vydechnout, situace se zvrtne v další přestřelku, když se objeví Adjaničovi teroristé. Ti zabijí Vase i jeho zrádné muže a zmocní se kufříku s bombou i laptopu s kódy. Adjanič najde Jakevou lásku Julii a zajme ji jako rukojmí. Jake jí může zachránit život pouze když aktivuje laptop a umožní Adjaničovi získat kódy. Tím by však ohrozil miliony lidí v New Yorku, kde teroristé chystají bombu odpálit.


O filmu

obrazek
Jádro konceptu filmu Česká spojka vzniklo již ke konci 80. let. Podle producenta Jerryho Bruckheimera je nejobtížnější částí výroby filmu tvorba scénáře. "Je to skutečně ta nejnáročnější část produkce. V průběhu let jsme se setkali s bezpočtem skvělých nápadů, ale zpracovat je do zajímavého scénáře vyžaduje hodně času a důrazu na detaily, zejména pak v případě komedií. Když je scénář hotov, začínáme se zabývat otázkou, kdo bude ve filmu hrát, kdo vdechne scénáři život," říká Bruckheimer. "Myslím si, že obsadit zároveň Anthonyho Hopkinse a Chrise Rocka byl úžasný nápad a představa spolupráce s těmito herci a Jerrym zároveň byla neodolatelná," dodává režisér Joel Schumacher, mezi jehož snímky patří hity jako Batman navždy, Volný pád, Čas zabíjet, Flawless nebo Tigerland. "S Jerrym jsme přátelé už od doby, kdy jsem točil film The Lost Boys. Tehdy mi zavolal, protože se mu film líbil, a od té doby jsme již mnohokrát uvažovali o společném projektu. Česká spojka byl skvělou příležitostí pro spolupráci a dohromady s Anthonym a Chrisem šlo o fantastickou kombinaci."

obrazek
"Česká spojka je rozhodně zajímavý akční film. Ústřední agenti netvoří tradiční dvojici parťáků, protože k sobě nejsou navzájem nijak zvláště přátelští. Obsazení Anthonyho a Chrise už na první pohled prozrazuje, že se v tomto filmu ze špionážního prostředí objevuje zvláštní prvek v podobě nesourodého hlavního páru. Myslím, že to, co jsme do tohoto mixu přinesli, překonává hranice jednotlivých žánrů a slibuje unikátní zážitek. Je to něco nového a neotřelého." "Jsem velkým fanouškem akčních filmů," vysvětluje svůj zájem o projekt Anthony Hopkins. "Mám rád filmy se Schwarzeneggerem nebo sérii o Indiana Jonesovi s Harrisonem Fordem, je to čistá zábava. Když se dívám na vážné snímky, často se nudím. Hrát v akčním filmu může být těžká práce, ale zároveň je to i vídaná změna a člověk si užije spoustu zábavy."

obrazek
"Oakes a CIA mají jedinou možnost, jak vyřešit jejich problém, a tou je rychlá převýchova Jacka v osobu, která by byla schopna vydávat se za jeho dvojče. Oakes je staromódní a ví zcela přesně co chce. S 'dětmi' jako je Jake již v minulosti pracoval a má pro ně trpělivost, protože umí rozeznat jejich hodnotu. Ví, že k tomuto výrostkovi musí být laskavý a vlídný, ale zároveň tvrdý a nekompromisní, aby jej vybičoval k potřebnému výkonu. Jake je chytrý, bystrý, ale také poplašený. Ve scéně, kde je spolu s Oakesem pronásledován, Chris velmi věrohodně zahrál zbabělce a vypadal při tom hodně legračně." "Jakeova zaměstnání jsou značně nestabilní a jeho přítelkyně Julie už toho má dost," vysvětluje Chris Rock. "Nechce se s ní rozejít, proto přijme tuto bláznivou nabídku a doufá, že se mu podaří získat finanční zajištění a zároveň si udržet vztah." "Chrisův styl humoru je drsný a často překračuje meze, ale on sám je gentleman a velmi inteligentní muž," podotýká Schumacher. "V postavě Jaka Hayese je velmi mnoho z jeho osobnosti, ale ve chvílích, kdy měl být seriózní, se ujal skvěle i této role a myslím si, že překvapil i sám sebe."

obrazek
"Kevin Pope je důstojný, vážný a velmi elegantní mladý muž a Chris jej zahrál výtečně," pokračuje Schumacher o Rockovi, který musel navíc ztvárnit ještě druhou identitu Kevina Pope - prodejce starožitností Michaela Turnera. "Věděl jsem, že pokud by nebyl se svým stylem hraní sám spokojen, byl by připraven na tom tvrdě pracovat." Po obsazení všech rolí a sestavení produkčního týmu začalo na jaře 2001 natáčení. "Příběh se odehrává v New Yorku a v Praze, v obou městech jsme natáčeli," říká Schumacher. "Chtěli jsme využít všech výhod unikátní architektury a přirozené krásy Prahy, která jako město reflektuje svou historii," dodává Bruckheimer. "Praha je jedním z nejkrásnějších měst na světě a i zdejší lidé k nám byli velmi vstříční. Během druhé světové války Hitler Prahu nebombardoval, proto je většina slavných architektonických skvostů nedotčených a Praha vypadá tak trochu jako pohádkové království," pokračuje Schumacher. "Mnoho scén bylo původně určeno pro interiéry, ale jakmile jsme se dostali do Prahy, došlo nám, že zde nemá smysl natáčet, pokud nezachytíme také okolní prostředí. Byl nám umožněn přístup na některá místa, kam se před námi nedostal žádný jiný filmový štáb."

obrazek
Zajímavostí snímku jsou jeho vazby na autorovo předchozí dílo Sbohem, můj sladký domove (1999). Původně mělo jít dokonce o pokračování (v závěru zmíněné poetické komedie otec odchází od rodiny, stejně jako Vincent v úvodu Rána v Benátkách.) Oba filmy však nakonec spojuje především vypravěčská poetika svázaná s epizodickou vypravěčskou strukturou rezignující na klasickou dějovou stavbu a se smířlivostí k chybám a slabinách jednotlivých protagonistů. Ráno v Benátkách je dalším Iosselianiho dílem pojatým jako poetické podobenství o možnostech volby životního osudu, které ovšem za normálních okolností nejsme schopni vidět, natož využít. Podobně jako ve svých předchozích filmech Iosseliani ani tentokrát nezapře své dokumentaristické kořeny. Uvolněná stylizovanost vyprávění je vyvažována jednak téměř důsledně obsazenými neherci, jednak natáčením v reálných prostředích: filmový štáb skutečně strávil značnou dobu na francouzském venkově a potom v italských Benátkách, kde autor využil možností koprodukce a doobsadil svůj film italskými naturščiky.

obrazek
"Praha je městem mostů. Karlův most je jedním z nejkrásnějších mostů na světě a mnoho lidí z celého světa se sjíždí do Prahy jenom proto, aby se po něm prošli. Rozhodl jsem se umístit jednu scénu na Střelecký ostrov, aby měli diváci možnost Karlův most spolu s velkou částí Prahy v pozadí zahlédnout." Kvůli nepřízni počasí a změnám v časovém rozvrhu se některé scény, které měly být původně natáčeny v New Yorku, nakonec točily v Praze. "Ve filmu se Julie do Prahy ani jednou nepodívá," podotýká její představitelka Kerry Washington. "Avšak díky tomu, že se scény z Grand Central Station natáčely v tomto městě, musela jsem i přesto cestu absolvovat. Připadá mi ironické, že jsem musela jet do Prahy, abych byla v New Yorku." Stejně jako ostatní členové filmového štábu však Washington ráda využila příležitosti Prahu navštívit. Kromě Prahy se natáčelo také ve starém Chotěšovském klášteře, na blízkých chmelových polích nebo na Olšanském hřbitově, který je jedním z největších hřbitovů ve střední Evropě.

O hercích

Anthony Hopkins
obrazek Byl oceněn cenou Akademie za nejlepší herecký výkon ve filmu Mlčení jehňátek (1991) a poté nominován ve stejné kategorii za výkony ve filmech Soumrak dne a Nixon. Za roli ve filmu Soumrak dne obdržel také cenu za nejlepší herecký výkon od Britské akademie filmu a televizního umění (BAFTA). V roce 1993 hrál ve snímku Richarda Attenborougha Země stínů a získal mnoho cen amerických a britských kritiků. V roce 1998 byl nominován na nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli za svůj výkon ve filmu Amistad. V poslední době hrál Hopkins ve filmech Hannibal a Srdce v Atlantidě a namluvil vypravěče v úspěšné komedii Grinch. Objeví se také v připravovaných snímcích The Human Stain a The Devil and Daniel Webster.

Chris Rock
obrazek Stal se jedním z nejvýraznějších komediálních hlasových talentů poslední doby. Za své pořady na stanici HBO získal mnohá ocenění včetně tří cen Emmy a dvou Grammy. Jeho hereckým debutem byl film Policajt z Beverly Hills 2, kde si zahrál po boku Eddieho Murphy. V roce 1993 napsal a vyprodukoval komedii CB4, dále se podílel na filmech Bumerang, Dogma, Smrtonosná past 4 nebo Dr. Dolittle. V černé komedii Sestřička Betty ztvárnil s Morganem Freemanem dvojici nájemných vrahů, kteří musí zabít svědkyni jedné z vražd. Zatím poslední roli hrál Rock ve filmu Down To Earth, na jehož vzniku se podílel také autorsky.

Gabriel Macht
obrazek V poslední době si zahrál po boku Owena Wilsona a Gene Hackmana ve filmu režiséra Johna Moora Za nepřátelskou linií a v akční komedii Američtí psanci, v níž ztvárnil legendárního zločince Franka Jamese. Kromě filmových rolí jsme jej mohli vidět také v televizním seriálu Ti druzí nebo v seriálech Sex ve městě a Spin City, ve kterých se objevil v epizodních rolích.

Peter Stormare
obrazek Proslavil se svou rolí němého vraha ve filmu Joela a Ethana Coenových Fargo, s jehož tvůrci se opět setkal při natáčení filmu Big Lebowski. Objevil se také v thrilleru 8mm režiséra Joela Schumachera a ve filmu Armageddon, který produkoval Jerry Bruckheimer.

O tvůrci

Joel Schumacher
obrazek Postupem času se vypracoval do pozice jednoho z nejtalentovanějších a nejúspěšnějších amerických režisérů. V roce 1995 dosáhl velkého kasovního úspěchu s filmem Batman navždy, na který posléze navázal čtvrtým dílem této série, filmem Batman a Robin. Těmto snímkům předcházely adaptace novel Johna Grishama Nebezpečný klient a Čas zabíjet, ve kterých ztvárnili role herci jako Tommy Lee Jones, Matthew McConaughey nebo Samuel L. Jackson. Svou všestrannost a důraz na herecké výkony a atmosféru prokázal také ve filmech The Lost Boys, St. Elmo's Fire, Cousins a Hráči se smrtí. Následoval kontroverzní snímek Volný pád s Michaelem Douglasem v hlavní roli. V roce 1999 Schumacher natočil thriller 8mm a v témže roce napsal a zrežíroval snímek Flawless. Natočil také válečné drama Tigerland o výcviku mladých mužů pro nasazení ve vietnamské válce. V poslední době Schumacher dokončil práce na filmu Phone Booth a věnuje se natáčení připravovaného titulu Veronica Guerin, pojednávající o žurnalistce, která byla zavražděna během tvorby reportáže o irském organizovaného zločinu.

Podobné filmy

Mrchožrouti
(Morfalous, Les) Jean-Paul Belmondo bojuje za vlast a své peníze ve válečném africkém písk...
dnes 13.25
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Bolt: Pes pro každý případ
(Bolt) Život superpsa Bolta je plný dobrodružství, nebezpečí a nástrah ? přinejmenším tehd...
dnes 14.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Rozpoutané peklo
(Dante´s Peak) Do idylického městečka Dante´s Peak na úpatí již dlouhou dobu nečinné sopky...
dnes 14.55
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 26. 9. 2020 Svátek má Andrea
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz