fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

56%
film / akční, dobrodružný, komedie, krimi, thriller, USA, , 92 min., od 12 let
Charlie's Angels
Kinopremiéra v ČR 30.11.2000, DVD od 20.11.2003 Bonton

Režie:
Herci: , , , , , více...


V TV televize ne. 3.12. Polsat 22.20 (titulky)
Polsat 22.20 (titulky)
Ukázka
02:27Drew Barrymoreová, Cameron Diazová a Lucy Liu - tři sexy agentky v akci!
Cameron Diaz, Drew Barrymore a Lucy Liu jsou krásné a mimořádně schopné agentky, které pracují pro záhadného milionáře. Znají ho pouze podle hlasu a právě se dozvěděly, že mají nový úkol. V boji s dokonale připravenými protivníky uplatní nejen svůj ženský šarm, ale i bojové schopnosti.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Je to taková příjemná podívaná na kterou se da koukat.
Všechny komentáře k filmu 42+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Charlieho andílci

Trojice půvabných a mimořádně schopných agentek Dylan, Alex a Natalie pracuje pro záhadného milionáře Charlese Townsenda, kterého ovšem nikdy neviděly, protože s nimi udržuje kontakt pouze prostřednictvím telefonu a svérázného asistenta Bosleyho. Trojice v rafinované akci na poslední chvíli zneškodní atentátníka, který se propašoval do velkého dopravního letadla s bombou připevněnou na těle. Sotva stačí vydechnout, už je před nimi nový úkol. Byl unesen milionář Eric Knox a spolu s ním byl ukraden jeho převratný software, který umožňuje najít a sledovat každého, kdo používá telefon. Jeho asistentka Vivian Wood podezírá jejich konkurenta Rogera Corwina, který se nedávno pokusil koupit Knoxovu společnost. Andílci proto soustředí pozornost právě na něj.
obrazek
Nejprve v čínském masážním salonu trojice andílků milionáře uspí, zkopíruje jeho elektronický diář a získá odlitky jeho klíčů, a potom proniknou na jeho párty. Zatímco Natalie flirtuje se sympatickým barmanem Petem, Dylan s Alex si všimnou zabijáka Hubeňoura, který se podílel na Knoxově únosu. Během pronásledování s ním svedou souboj v zadních uličkách a přestože jim muž nakonec uteče, objeví andílci místo, kde je ukryt spoutaný Knox. Zbývá tedy jediné: najít a získat zpět jeho software. Andílci v dalším rafinovaném plánu plném převleků získají přístup k hlavnímu počítači v Corwinově podniku. Dylan se po akci sblíží s pohledným Knoxem, který jí vypráví o svém otci, jenž zemřel, když byl zrazen svým nejlepším přítelem. Ještě v noci však dojde k nečekanému zvratu.
obrazek
Hubeňour zavraždí Corwina, Vivan Wood unese Bosleyho a trojice andílků se stane terčem vražedného útoku. Karavan, který obývá Alex se svým nic netušícím přítelem Jasonem, je rozstřílen několika maskovanými muži, Alex se však podaří dešti kulek uniknout. Natalie je napadena zabijákem během rande s Petem, podaří se jí ho však v souboji porazit. Dylan v Knoxově sídle zjistí, že únos zorganizoval sám Knox, aby pronikl do Corwinova počítače a s pomocí jeho satelitu a svého programu našel a zabil Charlieho Townsenda, kterého považuje za muže, který má na svědomí smrt jeho otce. Knox cynicky vystřelí po Dylan, která proletí velkým oknem. Nevšimne si, že kulka dívku minula a ona přežila, když se prostěradlo, do něhož byla zahalena, zachytilo za jeden ze střepů v okně. Unesený Bosley se spojí s andílky pomocí vysílačky ukryté v zubu a přestože neví, kde je uvězněn, dívky dokáží s pomocí několika zvuků místo přesně lokalizovat. Odhodlané zastavit Knoxe dřív než bude moci napadnout Charlieho, vyrazí Dylan, Alex a Natalie do akce.


O natáčení

obrazek
Jsou krásné, jsou úžasné a pracují pro Charlieho... Necelá dvě desetiletí po odvysílání posledního dílu stejnojmenného televizního seriálu přichází do kin jeho aktualizovaná celovečerní verze. Producent Leonard Goldberg, který se na seriálu podílel dva roky coby výkonný producent, se pro zfilmování rozhodl na základě úspěchu Uprchlíka s Harrisonem Fordem, další adaptace kultovního televizního seriálu. Seriál označuje Goldberg za "fenomén, který byl možná počátkem emancipace žen uvnitř populární kultury".
Ke Goldbergově překvapení se mu sama od sebe přihlásila herečka Drew Barrymoreová s tím, že by se chtěla stát jedním z "Andílků", elitních soukromých detektivek. Zároveň se svou produkční partnerkou Nancy Juvonenovou přednesly vlastní návrhy, jak by podle nich měly "Andílci" v novém kabátě vypadat. Pro roli dalšího "Andílka" navrhla Barrymoreová svou dobrou kamarádku Cameron Diazovou. Obě herečky mluvily o projektu telefonicky skoro dvě hodiny, než se baterie v mobilu Diazové vybila. Barrymoreová ji na roli lákala těmito slovy: "'Bude to holčičí akční film. Budeme krásné a drsné a budeme mít ujeté šaty. Nebudeme střílet, budeme dělat kung-fu. V tomhle filmu budou kopat do zadků holky.'" Tomu Diazová nemohla odolat a souhlasila. Otázka třetího "Andílka" zůstala prozatím nezodpovězená ...
obrazek
Ve srovnání s jinými akčními filmy se Charlie'ho andílci v jednom zásadním ohledu liší: Chybí v něm oboustranné přestřelky. Vysvětlí nám to Andy Armstrong, asistent koordinátora kaskadérů Vice Armstronga: "V tomhle filmu používají střelné zbraně jenom protivníci, ne "Andílci", což je samo o sobě výzvou. Museli jsme to provést tak, abychom vzbudili dojem ohrožení života a v akčních sekvencích se obešli s minimálním arsenálem." Bez zbraní a s fyzicky zdatnějšími soupeři museli mít "Andílci" takový způsob obrany, kde by fyzická síla a výška nehrály roli. Jako vhodné řešení připadalo tvůrcům kung-fu.
Tvůrci, inspirovaní způsobem, jakým se bojová umění prezentovala v Matrixu, povolali několik spolupracovníků z tohoto filmu, aby "Andílky" vycvičili. Tým, vedený Cheung-Yan Yuenem (oslovovaným "Mistře"), přijel do Států a setkal se s oběma herečkami a štábem. Diazová vzpomíná na Mistrova slova: "'Nemůžete jet na půl plynu. Jestli chcete, abychom vás trénovali, musíme vědět, že máte vůli.'" Obě herečky se shodly na tom, že vůli mají, a pod pečlivým dozorem Mistra začaly záhy s tréninkem. "Když jsem začínala," vzpomíná Diazová, "nemohla jsem si dosáhnout na prsty u nohou. Náš trenér mě tlačil na záda a říkal: ,Bolest je váš nejlepší přítel. Dejte jí to najevo. Jednoduše řekněte: Miluji bolest.' Doslova jsem to probrečela. Jenže na konci dne jsem se dokázala položit hrudníkem na kolena. Bylo to úžasné." Zatímco Diazová s Barrymoreovou vylepšovaly své přátelství, role a bojové umění, vrtalo všem hlavou, kdože se stane třetím "Andílkem". Poté, co se o roli Alex zajímalo několik hereček, padla volba na Lucy Liuovou. Ta - pracovně i v soukromí - dvojici hereček ideálně doplnila.
obrazek
Jakmile byla trojka kompletní, mohly se herečky pustit naplno do tréninku. "Zezačátku jsme trénovaly šest až osm hodin denně," vzpomíná Barrymoreová. "Byly jsme na kolenou v poloze na koni a učily se ustát váhu našeho těla. Pak jsme se protahovaly a kopaly a mlátily, a potom dělaly otočky. A pak zase kopy a rány. Mlátily jsme do toho pytle hodiny a hodiny. Potíte se. Otročíte. Učíte se věci, o kterých jste ani netušily, že je dokážete. Ke konci dne máte ruce pokryté přetrženými žilkami." Přesto neztrácely elán. Půlku dne bývaly dívky uvázané na provazech, používaných trenéry k výcviku. I natáčení samotných scén, nabitých akcí, bývalo bolestné. Dívky musely přiznat, že být akčním hrdinou je opravdická dřina. Žádné hračičky a exploze, všechno bylo na jejich bedrech: vypnutí, roznožky, výskoky a výkopy. Dívky se do svého úkolu pustily s takovou vervou, že je horko těžko přemlouvali, aby se v jistých scénách nechaly vystřídat kaskadérkami. Yuen dodává: "Cameron, Drew a Lucy se tak snažily, že kaskadérky musely přidat, aby je překonaly."
Tvůrci se shodují na tom, že koncept "Andílků" je i dnes něčím převratným. "Akční film je poslední baštou mužských hvězd," tvrdí Leonarg Goldberg. "Já si ale myslím, že "Andílci" z roku 2000 to změní." A jaké podle režiséra McG plyne z filmu poučení? "To, že jsem krásná ještě neznamená, že nemůžu jít a nakopat ti prdel a to všechno ve 'světě mužů'. Žádný 'svět mužů' už neexistuje, je to svět nás všech."

O hercích

Drew Barrymoreová
je už od dětství známou herečkou. Když jí bylo šest, zúčastnila se konkurzu na horror Poltergeist a místo toho se stala blonďatým děvčátkem ze Spielbergovy legendární rodinné sci-fi E.T. - Mimozemšťan. Od té doby se na plátnech kin objevuje prakticky nepřetržitě a slaví úspěchy u diváků i kritiky. K jejím nejúspěšnějším snímkům z poslední doby patří romantické komedie Píseň pro nevěstu a Nepolíbená a pohádka Věčný příběh. Vedle toho jsme Barrymoreovou mohli vidět v muzikálové komedii Woodyho Allena Všichni říkají: Miluji tě, jako první a nejslavnější oběť krváku pro teenagery Vřískot či jako jednu z "girls" padoucha Two-Face ve třetím pokračování filmů s netopýřím mužem Batman navždy.
Barrymoreová byla typické filmové dítko: Narodila se v Hollywoodu ve slavné filmové rodině; ještě než oslavila první narozeniny, hrála v reklamě; ve dvou letech debutovala v televizi, ve čtyřech na filmovém plátně ve sci-fi Kena Russella Mutace. Z jejích dalších snímků jmenujme: Jedovatý břečťan, Pistolnice, Dámská jízda či Šílená láska. K tomu přidejme několik televizních filmů a seriál "2000 Malibu Road". Jako vášnivá filantropka věnuje Barrymoreová hodně svého času a peněz četným charitám; aktivně se zasazuje za práva zvířat a dětí, protestuje proti přírodním kožichům, přesvědčuje mladé lidi, aby chodili volit.

Cameron Diazová
se nám poprvé na plátně představila jako objekt touhy Jima Carreyho ve fantastické komedii Maska. Vysoké modrooké blondýnce, narozené v kalifornském San Diegu, bylo tehdy jednadvacet a jeden z Carreyových hitů odstartoval její filmovou kariéru. V dalších dvou letech, počínaje hitem klubových kin Poslední smích, nedělala nic jiného, že točila filmy. Objevila se v několika nezávislých projektech: Líbánky bez ženicha s Keanu Reevesem, ceněné komedii Edwarda Burnse Ona, jedině ona a thrilleru Hlava nad vodou s Harvey Keitelem. Její druhý studiový projekt, komedie Svatba mého nejlepšího přítele s Julií Robertsovou v hlavní roli, se opět zařadil mezi nejúspěšnější titulu roku a Diazové vynesl diváckou cenu Blockbuster Entertainment Award pro nejoblíbenější komediální herečku ve vedlejší roli. Po americkém debutu Dannyho Boylea Extra život přišla pro Diazovou doposud životní role v romantické komedii bratří Farrellyů Něco na té Mary je; její sladká Mary ji vynesla několik ocenění, včetně Ceny newyorských kritiků a nominace na Zlatý glóbus. Následovaly snímky Šest pohřbů a jedna svatba, V kůži Johna Malkoviche a Vítězové a poražení, v němž si zahrála po boku Al Pacina.

Lucy Liuová
určitě neušla naší pozornosti jako asijská domina ve snímku Odplata s Melem Gibsonem v hlavní roli a před časem v roli unesené čínské princezny v akční komedii s Jackiem Chanem Tenkrát na východě. Na televizních obrazovkách je navíc k vidění její nejpopulárnější postava: vášnivě se soudící Ling Woo ze seriálu "Ally McBealová". Před časem za ní byla nominována na cenu Emmy v kategorii komediálních seriálů. Vedle Rhey Pearlmanové a Malcolma McDowella se objevila v sitcomu "Pearl" a hostovala v seriálech jako "Pohotovost", "Policie New York", "Zákon v L.A." či "Akta X".
Rodačka z New Yorku navštěvovala New York University. Později absolvovala specializaci asijské jazyky a kultura na University of Michigan. Během posledního ročníku studií dostala roli ve studentském představení "Alenky v říší divů" - k jejímu překvapení roli hlavní... Liuová je navíc multimediální umělkyně, která své práce vystavovala na východním i západním pobřeží.

O tvůrcích

McG
Pro cenami ověnčeného režiséra reklam a hudebních videoklipů představuje snímek Charlie'ho andílci jeho celovečerní debut. McG je autorem téměř 50 videoklipů nejrůznějších skupin a umělců, včetně Korn, Evercleara, The Offspring, Wyclefa Jeana, Barenaked Ladies, Smashmouth, Sugar Ray a dalších. Za klip k písni "Walking on the Sun" od Smashmouth získal Billboard's Pop Award za video roku, "Fly" od Sugar Ray, na které se navíc podílel jako spoluautor, mu pro změnu vynesla cenu Music Video Production Association za popový videoklip roku. Na Londýnském mezinárodním filmovém festivalu v roce 1999 obdržel First Place Honor za reklamní spot na "Gap Country" s tanečnicemi oblečenými do khaki. Vedle toho režíroval koncertní dokumenty skupin Korn a Sugar Ray a reklamy pro baseballovou Major League či Coca Colu.
Rodák z Kalmazoo v Michiganu vyrůstal v kalifornském New Portu. Navštěvoval University of California-Irvine a absolvoval s titulem bakaláře psychologie. V roce 1993 založil nahrávací společnost G Recordings a následně uzavřel smlouvu se skupinou Sugar Ray.

Cheung-Yan Yuen (specialista na bojová umění)
Yuen pochází z rodiny vysoce ceněných choreografů hongkongských akčních filmů. Je druhým z osmi synů vůbec prvního asijského bojového choreografa - všichni až na jednoho z jeho bratrů jsou choreografové nebo režiséři akčních scén, starší Wo-Ping je autorem akrobatických kousků v kultovním hitu Matrix. Pro jejich fanoušky v Hong Kongu jsou jména obou bratrů dostatečným důvodem k tomu, aby šli na film, na kterém se podíleli. Oba vymýšlejí akci tak, aby sedla na tělo charakteru a motivacím postavy. Nejenže dokáží vytěžit maximum z bojových dovedností trénovaných herců, ale i herci s minimálními zkušenostmi s bojovým uměním vypadají v jejich péči velice dobře a přesvědčivě.
Yuen začínal jako kaskadér. V 70. a 80. letech bylo jeho jméno mezi hongkongskými kaskadéry pojmem; kolegové mu přezdívali "Král kaskadérů" a jeho více než 80 salt za sebou na jednom místě dodnes v hongkonském filmovém průmyslu nikdo nepřekonal. Za již klasické mistrovské dílo svého žánru Wong Fei-hung (Once Upon a Time in China) obdržel Yuen v roce 1991 na Hongkongském filmovém festivalu cenu pro nejlepšího režiséra akčních scén.

Podobné filmy

Jak ulovit Dr.Lewise
(The Grand Seduction) Kdysi býval Tickle Head v Newfoundlandu hrdým rybářským přístavem, k...
dnes 17.45
Nova Cinema
Pátá vlna
(The 5th Wave) Většina planety Země je zničena čtyřmi vlnami útoků mimozemské civilizace. ...
dnes 20.00
Nova Cinema
Mamka a taťka
(Mom and Dad) Ryanovi jsou čtyřčlenná rodina, kde panují napjaté vztahy. A za této situace...
dnes 22.20
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 29. 11. 2023 Svátek má Zina
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz