fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

52% 1588 hlasů
film / komedie, akční, dobrodružný, krimi, mysteriózní, USA, , 106 min., od 12 let
Charlie's Angels: Full Throttle
Kinopremiéra v ČR 17.7.2003, DVD od 20.11.2003 Bonton, Blu-Ray od 24.4.2013 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:24Drew Barrymoreová, Cameron Diazová a Lucy Liu - sexy agentky znovu v akci!
Natalie Cook, Dylan Sanders a Alex Munday jsou znovu v akci! Tentokrát jsou v sázce dva stříbrné prsteny, které mají mnohem vyšší hodnotu, než by se na první pohled zdálo.
obrazek
Obsahují totiž velmi cenné informace, s jejichž pomocí lze odhalit novou identitu všech osob, zařazených do národního programu pro ochranu svědků.Když svědkové postupně začínají umírat, Charlieho andílky čeká nový úkol. Pouze s použitím jejich talentu pro mistrná přestrojení, dokonalých špionážních schopností a znalostí bojových umění je možné zastavit zákeřného pachatele - tajemného ,padlého andílka' Madison Lee.Za vydatné podpory svého spolehlivého spolupracovníka Jimmyho Bosleyho se ostřílené trio vydává vstříc novému dobrodružství, jehož průběh však nečekaně naruší Dylan, která je přinucena postavit se tváří v tvář temnému tajemství ze své minulosti - tajemství, které ohrozí životy jejích dvou nejlepších kamarádek.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Tak se nám vrátilo trio sexy agentek, tentokrát v režii McG. Tak už máme kočky zpátky. Cameron Diaz .... Natalie Cook , Drew Barrymore .... Dylan Sanders , Lucy Liu .... Alex Munday. A znova se vrhají do nových akčních sekvencí, do nových brutálních akcích a hlavně do několika sexy okamžiků. Rozhodně každá z nich má své pro a proti, Drew je krásná sexy baculka.... Cameron Diaz je krásná modelka - blondýnka a Lucy je jejich asijská dračice.       V touze očekávání jsem se vydal na druhý díl a opravdu byl lepší. Akce byly více cool, holky byly vice sexy, ale hlavně splnilo to účel, moje sexy kamoska - raperka se naprosto unesla hudbou a akcí a nakonec se ji to moc líbilo.       Ale jak je známo, za vším hledej ženu, a tak i za hlavním záporákem ji hledej. Protože hlavním záporákem je Madison, bývalý, tedy už padlý, andílek, který je hrán po dost dlouhých létech Demi Moore, která svou rolí oslavila come back.       Nejen Drew, Cameron či Lucy je živ film. Několik slavných herců si zahrálo epizodní role. Například Bruce Willis, Matt LeBlanc (seriál Přátelé), Robert Patrick (T2 - T1000). Ale krom herců se objevilo i pár zpěváků. Jmenovitě Pink, která si zahrála starterku motocyklových závodů.Nezapomenutelnou postavou je John Cleese a jeho omyl v dceři,       O co jde v tomto filmu? No o to, ze ihned začátku se ukradnou prsteny s dost důležitými údaji. Jsou to archivní data z databáze ochrany světků. Ano je to ten program, kdy opravdu svědci, ne Jehovovi, dostanou novou identitu.     O čem je vlastně tento film, no prostě o akci a akci, a o tom, jak si naše sexy kočky umí vytvarovat sexy podprsenky, sexy zadečky. A hlavně, jak to umí nandat nám chlapům. Takže nic moc neočekávejte, pokud jste žena. Jste-li muž stačí vám rozhodně trocha nadrženosti a chtíč po ženách a tímto filmem si svoje choutky spravíte. Více v naší recenzi.
Všechny komentáře k filmu 38+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Charlieho andílci: Na plný pecky

Pokračování americké akční komedie, ve které se tři krásné agentky musejí vypořádat s nebezpečným případem ukradených tajných dokumentů.
obrazek
Natalie, Dylan a Alex, tři krásné agentky pracující pro záhadného milionáře Charlieho Townsenda, osvobodí v Mongolsku ze zajetí federálního šerifa Raye Cartera. Nepodaří se jim však získat jeho titanový prsten, který je nesmírně důležitý, o čemž svědčí i to, že kvůli druhému takovému prstenu zavraždili šéfa bezpečnosti z ministerstva spravedlnosti Baileyho. Získat tyto prsteny je další úkol, kterým Charlie své andílky pověří. Jsou v nich totiž zakódována důležitá data související s federálním programem na ochranu svědků a někdo se zřejmě tyto prsteny pokouší prodat podsvětí. Dívky se vydají do domu, kde byl nedávno zabit jeden z důležitých svědků, jenž byl součástí tohoto programu.
obrazek
Stopy sledují až na surfařskou pláž, kde najdou nejen vraha, motorkáře Randyho Emmerse, ale setkají se tu také s Madison Leeovou, legendární agentkou, jež byla součástí předchozího týmu Charlieho andílků. Poznají, že k další vraždě má dojít během motokrosového závodu. Obětí se má stát další ze svědků, Leo. Dívky ho chtějí v přestrojení za závodnice chránit, vraha však před jejich očima zabije jezdec, ve kterém dívky poznají zabijáka přezdívaného Hubeňour. U vraha objeví nejen doklady svědků, ale ke svému překvapení také starou fotografii Dylan. Ta se kamarádkám přizná, že také ona prošla programem na ochranu svědků, poté co před osmi lety pomohla usvědčit a poslat za mříže nebezpečného zabijáka, pracujícího pro irskou mafii Seamuse O´Gradyho. Také Leo, vlastním jménem Max, svědčil v případu proti tomuto vrahovi. Prsteny má tedy podle všeho irská mafie, nebo dokonce O´Grady, který byl nedávno propuštěn. V přestrojení za jeptišky se dívky dostanou do sirotčince, ve kterém vyrostl nejen Max, ale také Hubeňour - právě proto podivínský zabiják chlapce chránil. Současně se smrtelně nebezpečným případem musejí dívky řešit také řadu soukromých potíží. Alex mluví se svým otcem o své práci tak nešťastným způsobem, že se otec domnívá, že se jeho dcera živí prostitucí.
obrazek
Natalie neví, jak má reagovat na Peteovu žádost o ruku, Dylan opustí kamarádky, aby je chránila před běsnícím O´Gradym, ale nakonec se k nim po setkání s Kelly Garrettovou, dalším vysloužilým andílkem, zase vrátí. Dívkám se podaří získat prsteny, které předají agentu Carterovi. Když pochopí, že právě on je zrádcem, pustí se po jeho stopách. Ty je však dovedou už jen k jeho mrtvole. Ten, kdo stojí v pozadí celého případu s ukradenými seznamy se ho jako nepohodlného svědka zbavil. Dokáže se však stejně snadno zavit také trojice naštvaných andílků?


O filmu

obrazek
Když se v listopadu 2000 film Charlieho andílci poprvé objevil na plátnech kin, jeho obrovský úspěch výrazně převýšil veškerá očekávání. Za první víkend se mu podařilo vydělat přes 40 milionů dolarů, což je dodnes nejúspěšnější start v historii režijních prvotin.

Stejně tak nečekaný byla i rozsah publika, které film oslovil. "Snažili jsme se zachovat úctu k původnímu seriálu a fanouškům, kteří s ním vyrůstali, ale zároveň jsme chtěli andílky posunout do nového tisíciletí. Šli jsme vlastní cestou a snažili se propojit staré prvky s novými. Díky skvělé práci režiséra McG se nám podařilo oslovit jak fanoušky původního seriálu, tak i celou novou generaci," vysvětluje producent Leonard Goldberg.

O druhém pokračování začali McG a tři hlavní hvězdy filmu uvažovat již krátce po dokončení prvního dílu. "Hned na začátku jsme si ale slíbili, že pokud bychom se měli opakovat, raději druhý díl vůbec natáčet nebudeme. Otázkou tedy bylo, jak tuto podmínku dodržet a přesto si natáčení užít," říká jeden z ,andílků' Drew Barrymore, která se na filmu podílela také jako producentka.
obrazek
"Všechno to samozřejmě začíná scénářem," pokračuje Barrymore. "Tentokrát se diváci dozvědí o andílcích trochu více a ponoří se hlouběji do jejich životních příběhů. Kromě toho jsme také trochu zostřili humor a přidali na akci."

Nancy Juvonen, partnerka Barrymore ve společnosti Flower Films a zároveň producentka filmu vysvětluje, že první díl se věnoval spíše seznámení se základními fakty. "I když to byl velmi populární seriál, celá generace diváků jej vůbec neznala," říká Juvonen. "Proto jsme v původním filmu neměli dostatek času, abychom mohli postavy plně rozvinout. Druhý díl byl skvělou příležitostí začít tam, kde jsme naposledy přestali."
V novém filmu se s minulostí všech tří andílků seznámíme pomocí několika portrétů. "Postava Drew Barrymore byla malým, otrhaným sirotkem. Bylo jí všude plno a pokaždé se zamilovala do špatného chlapa," říká McG. "Vidíme ji, jak zápasí na nějakém zapadlém dvorku pod přezdívkou ,Lady Insane'. V dalším záběru se prohání v obrovském tahači na trhu zemědělských výrobků."
obrazek
Alex, kterou ztvárnila Lucy Liu, naproti tomu prošla několika prestižními školami. "Nejdříve ji vidíme jako mladou gymnastku, kterou trénuje slavný Bela Karolyi. Později jsme svědky toho, jak na světovém šampionátu v šachu poráží génia formátu Bobbyho Fishera," pokračuje McG. "Už v prvním díle bylo možné zpozorovat náznaky, že Alex byla v minulosti astronautkou. Tentokrát se dozvíme, že má za sebou i kariéru neurochirurga."

"Vždycky jsem si ji představoval jako dívku z ideální a šťastné rodiny, která vyrostla po boku sedmi starších bratrů - a proto je tak nespoutaná," říká režisér na adresu postavy, kterou ve filmu hraje Cameron Diaz. "Umí být sama sebou a je velmi soucitná, starostlivá a optimistická. Dívá se na svět očima malého, nevinného diblíka, kterým také je. Pak se usměje a vymlátí ze všech okolo duši."

V tomto pokračování se v průběhu boje se zločinem andílci potýkají s osobními problémy. "Navléknou se do svých úžasných obleků, vydají se na tajnou misi a všem nakopou zadek. V jejich soukromých životech ale není ani zdaleka vše tak ideální," říká Juvonen.
obrazek
Za jeden z klíčů k dosažení úspěchu Goldberg považoval využití základních postupů, které se osvědčily v prvním dílu. "Zároveň jsme ale museli mít v záloze několik nových triků, abychom publikum dokázali překvapit. Tento film má svůj půvab, sex appeal a je nabitý úžasnou akcí. Divák už předem ví, že ho čeká spousta skvělé zábavy.

McG přiznává, že poté, co byl vybrán jako režisér prvního dílu Charlieho andílků, se v něm začaly střídat pocity úžasu a rozrušení. "Byl jsem tak nadšený, že jsem nehodlal promarnit ani jedinou sekundu pocity nervozity či nejistoty. Pamatuji si, jak jsem přijel první den na natáčení a viděl jsem ten konvoj náklaďáků, hromady techniky a zástupy lidí. Připadal jsem si jako mladičký tenista, který se nečekaně probojuje do finále na Wimbledonu. Člověk si ani neuvědomuje, o jak velkou věc vlastně šlo a jak měl být vyděšený, dokud se na to nepodívá s odstupem času."

"Jsem obrovským fanouškem filmů," přiznává McG. "Ale zároveň jsem také vyrostl na práci pro MTV, reklamách a videoklipech. Snímky, které mě ovlivnily nejvíce, mají určité architektonické pojetí - od filmů Hitchcocka, který vytvářel storyboardy snad ke každému políčku filmu, až po film The Graduate Mika Nicholse a velkofilmy jako Lawrence z Arábie nebo Dr. Zhivago. Ty se pro mě staly největší inspirací."
obrazek
Stejně jako ostatní významní režiséři jako David Fincher, Mark Romanek nebo Spike Jonze se i McG dostal k natáčení filmů přes reklamu a hudební videoklipy. "Je to vynikající příležitost, jak si osvojit základy tohoto řemesla. Naučíte se natáčet na vrcholku hory a uprostřed noci, zjistíte, jaké to je, když práci přeruší průtrž mračen. Pochopíte, co od herců potřebujete a naučíte se v nich vzbuzovat emoce. Je to skvělá praxe a já jsem velice rád, že mezi režiséry z tohoto oboru patřím."

Režisérův nakažlivý optimismus brzy pohltil i všechny ostatní lidi na place. Mezi jeho největší příznivce patřilo trio hlavních protagonistek. "Je velmi důležité, aby vám režisér uměl dodat dostatek elánu a energie. Když máte v šest ráno natáčet náročnou akční scénu, je to právě on, kdo vás musí povzbudit. Nejenže si to McG uvědomuje, ale opravdu se snaží dělat všechno pro to, aby bylo natáčení zábavou a každý se na place cítil skvěle," říká Drew Barrymore.

Ani po enormním úspěchu prvního filmu nebylo jisté, zda se diváci dočkají pokračování. "Nikdy jsem si nemyslela, že se někdy vrátím, abych si zahrála v druhém dílu. Ráda se při natáčení setkávám s novými lidmi, režiséry a příběhy. Pak mi ale zavolala Drew, popsala mi novou zápletku a řekla: ,Pojďme znovu do toho!'. A Drew patří k lidem, kteří se nevzdají, dokud nedosáhnou svého. Dokáže se neuvěřitelně nadchnout pro věc a dát vám tolik dobrých důvodů, proč na její návrh přistoupit, že zkrátka nelze odolat," říká Cameron Diaz.
obrazek
Jak ale sama přiznává, tím skutečným důvodem, proč se rozhodla podílet i na natáčení druhého dílu, bylo skvělé přátelství s jejími dvěma kolegyněmi a režisérem. "Jsme opravdu skvělý tým. Navíc je každý natáčecí den dobrodružstvím - nikdy přesně nevíte, co vás čeká. V tomto filmu jsem se mimo jiné naučila svářet, zasurfovala jsem si, závodila jsem na kolečkových bruslích a měla jsem vystoupení se skupinou krásných a sexy tanečnic, které si říkají Pussycat Dolls."

Vítaným přírůstkem do andílkovského týmu je Bernie Mac, který ztvárnil postavu Jimmyho Bosleye - prostředníka mezi andílky a jejich tajemným zaměstnavatelem Charliem. "Bernie má úžasnou energii, jedinečný hlas a skvělý styl humoru. Přináší do filmu osvěžující prvek," vysvětluje McG.

Trio agentek se tentokrát setká také s jednou ze svých hrdinek - vysloužilým andílkem Madison Lee, který je jejich nedostižným vzorem. Madison se díky svým neuvěřitelným schopnostem stala v devadesátých letech legendou. A ještě dnes má v rukávu několik es. "Když jsme začali přemýšlet o důstojném protivníkovi, uvažovali jsme o tom, kam se poděli všichni předchozí andílci. Co se s nimi vlastně stalo?" vysvětluje Juvonen. "A to je také jedním z hlavních motivů filmu. Andílkové se ptají sami sebe: ,Měla bych zůstat? Co se stane, když odejdu?'"
obrazek
Postava Madison Lee byla už od začátku šita na míru jedné herečce - Demi Moore. Ta však s návratem do filmové branže nijak zvláště nespěchala. McG se proto rozhodl využít své tajné zbraně - neodolatelných přesvědčovacích schopností Drew. "Pokud by roli odmítnula - což jsem nehodlala dopustit - utábořila bych se před jejím prahem a zůstala tam, dokud by nezměnila názor," směje se Barrymore.

"McG mluví o Drew jako o své ,tajné zbrani', ale ve skutečnosti se doplňovali navzájem. Jejich společné nadšení bylo velice přesvědčivé," vzpomíná Demi Moore.

Fanoušky původního filmu jistě potěší zpráva, že kromě Peta (Luke Wilson) a Jasona (Matt LeBlanc) se v druhém díle znovu objeví také další výrazná postava - zákeřný padouch ,Thin Man'. Poté, co se v kinech objevili první Charlieho andílci, totiž filmaři zjistili, že se tento nemluvný zlosyn stal mezi diváky velmi populárním.

Tento hlavní atribut - absolutní mlčenlivost - však postavu Thin Mana neprovázel od začátku. Jeho představitel Crispin Glover vzpomíná na původní verzi scénáře, ve které měla jeho postava několik dialogů. "Když mě požádali, abych si s nimi o této roli promluvil, řekl jsem režisérovi, že by možná bylo lepší, kdyby Thin Man v celém filmu ani jednou nepromluvil. Tento nápad se mu ihned zalíbil."
obrazek
"Nikdy předtím jsem nehrál v žádném filmovém pokračování, ale tuto postavu mám hodně rád," pokračuje Glover. "Thin Man vzbuzuje pocit, jako by žil v úplně jiné době. Díky tomu, že vůbec nemluví, působí trochu jako postava z éry němého filmu. Při jeho scénách museli diváci více zapojit svou představivost, a to je podle mě důvod, proč se dočkal takové obliby."

I přesto, že je film nabitý především akcí, se McG snažil zvýraznit také pocity hlavních hrdinek. "Dylan přitahuje pocit rodinné soudržnosti, který mezi andílky panuje. Natalie je od přírody veselý typ a Alex se pokaždé snaží udělat radost svým rodičům. Snažili jsme se vdechnout život těmto složkám jejich osobností."

Kromě toho se film zabývá také další významnou součástí jejich životů - milostnými vztahy. "Přítel Alex - Jason - vlastně ani pořádně neví, čím se jeho drahá polovička živí," říká Matt LeBlanc, který si znovu zahrál postavu přítele Alex Jasona Gibbonse. "A když Alex trvá na tom, aby ve vztahu udělali krátkou přestávku, věci se stávají ještě komplikovanějšími. Jednou z nejpůvabnějších věcí na jejich vztahu je to, že mají úplně obrácené role. Jason se chová jako hrdina z akčních filmů, ale ve skutečnosti takový není. Jeho družka však ano."

Součástí hereckého obsazení se nově stal také Justin Theroux, který ztvárnil roli Seamuse O'Gradyho. Seamus se ve filmu po dlouhé době setkává s Dylan, která věřila, že je tato temná součást jejího života už dávno minulostí.
obrazek
Drew Barrymore se s Therouxem setkala již při natáčení filmu Duplex a byla potěšena možností znovu pracovat po jeho boku. V rámci připrav na roli se Theroux svěřil do péče osobního trenéra, který mu pomohl náležitě vytvarovat jeho tělo, a s maskérkou filmu Kimberly Greene vymyslel četná tetování, která tvoří důležitou součást Seamusovy image. "Společně s Justinem jsme vzkřísili staré vzpomínky na drsné pankáče, k jejichž stylu oblékání neodmyslitelně patřily rudé martensky s ocelovými špičkami a těsné kalhoty, zavěšené na tenkých kšandách," říká McG. "Kromě toho nikdy nenosili tričko a měli klasická námořnická tetování. Byl to ten styl lidí, které jste potkali na ulici a řekli si ,wow, z toho jde docela hrůza!'"

"Dostal jsem klasickou roli nezadržitelného a nesmrtelného padoucha, což je vždycky velká zábava. Užijete si spoustu skvělých momentů, kdy už máte být dávno mrtví, ale stále se vracíte," směje se Theroux.

I když Theroux neměl příliš velkou radost z toho, že musí s Drew ve filmu bojovat, jeho rozpaky se brzy rozplynuly. "Ve skutečnosti umí být Drew při natáčení podobných scén pěkně ostrá," říká herec. "Odnesl jsem si několik zranění a ona také. Chudáci maskéři museli pracně zakrývat ty nejhorší šrámy, které hrály všemi barvami."
obrazek
Dalším hereckým přírůstkem se stal legendární John Cleese, který ve filmu obsadil úlohu otce Alex. Podle Cleeseho byla tato role skutečnou výzvou. "Bylo mi vysvětleno, že mám hrát paní Munday, zámožnou a vlivnou Židovku, která přebývá v New Yorku. Potom ale přišli s tím, že má role zřejmě ještě dozná výrazných změn, což mi přišlo jako mimořádně zdařilý nápad. Myslím, že obsadit mě do role otce Alex byl nádherně excentrický počin," říká Cleese. "Otec Alex nemá ani nejmenší tušení, čím se jeho dcera vlastně živí, z čehož pramení spousta humorných situací. Navíc je pokaždé, když se mu Alex snaží pravdu vysvětlit, ještě zmatenější než předtím."

"Když se objevili v kinech první Charlieho andílci, kombinace tří ženských hereckých hvězd a velkolepé akce publiku učarovala," vzpomíná producent Goldberg. "Tento základní koncept se od té doby snažilo imitovat už několik filmů. S McG jsme se proto domluvili, že posuneme akci ještě o úroveň výše. Zatímco v předchozím filmu andílci jen poletovali vzduchem a rozdávali kopance, tentokrát dojde i na několik poctivých pěstních soubojů."

"Tentokrát jsme chtěli ukázat, že se tyhle holky dokáží plně vyrovnat svým mužským protějškům," pokračuje McG. "Ve filmu je wrestling, motokros, automobilové bouračky i skoky z vysokých budov. Andílci nemají problém obstát i v arénách, které byly vždy doménou mužských hrdinů. Chtěli jsme je umístit do podobných prostředí a ukázat, že si i v podobných situacích dokáží zachovat svou krásu a zůstávají samy sebou."
obrazek
S McG jsme si oblíbili spoustu rozmanitých stylů boje z různých filmů a časových období. V Charlieho andílcích: Na plný pecky jsme pak všechny tyto prvky spojili dohromady a ve filmu se proto prolíná několik různých bojových technik," vysvětluje Barrymore.

Bojového výcviku hereček se znovu ujal hongkongský choreograf filmových soubojů Chaung-Yan Yuen, který byl jejich instruktorem již při natáčení prvního dílu. Když jej filmaři požádali, aby v tomto pokračování zvýšil intenzitu bojových scén, byl přesvědčen, že tento úkol dokáže splnit. "Cameron, Drew a Lucy na sobě velmi tvrdě pracovaly již během příprav na natáčení prvního filmu, proto byly tentokrát už na začátku v mnohem lepší kondici. Vybudovaly si základ, na kterém jsme mohli stavět."

Bojové schopnosti andílků tentokrát odrážejí jejich charakterové rysy. "Důvěra v sebe sama a ve své schopnosti je stejně důležitá jako bezchybná znalost chvatů. Každá z nich má svou silnou stránku: Cameron má úžasnou schopnost rychle reagovat a umí se také dokonale soustředit; Lucy je silná a bojuje s chladnou profesionalitou; Drew je zase velmi přizpůsobivá a odhodlaná."
obrazek
Součástí příprav na bojové scény byla snaha vyhnout se opakování akčních scén, které diváci znají již z prvního dílu. Proto se Yuen snažil u každé herečky posunout bojový styl určitým směrem - výuku Diaz a Liu směřoval ke kung-fu, zatímco u Drew Barrymore se zaměřil spíše na postoje, charakteristické pro pouliční rvačky.

Filmování se samozřejmě neobešlo bez několika šrámů. "Při natáčení bojových scén dochází k fyzickému kontaktu dvou lidí, který se opakuje třeba stokrát denně, a při tom se několika škrábancům a modřinám zkrátka nelze vyhnout. Je to prostě součástí práce. Modřiny a oděrky ale časem stejně zmizí. Zůstane však dobrý pocit z toho, že se vám to nakonec podařilo zvládnout a záběr je perfektní," říká Diaz.

Důležitou součástí akce jsou tentokrát kaskadérské kousky na motocyklech. "Na začátku McG přemýšlel o věcech, které se v ženském podání dosud v žádném filmu neobjevily," říká Diaz. "Prohlásil, že ježdění na motocyklech a surfování nebylo ještě nikdy ztvárněno dostatečně dynamickým způsobem. Proto se tyto prvky staly součástí filmu a McG si dal velmi záležet, abychom to dokázali lépe než kdokoliv před námi."
obrazek
"Když vstoupíte na motokrosářský stadión, máte pocit, že před vámi ožila videohra," říká McG. "Věci, které tihle chlapíci dokáží udělat v okamžiku, kdy se se svou motorkou vznášejí 15 metrů nad zemí, jsou prostě úžasné a přesně ve stylu Charlieho andílků. Ve světě motokrosu se nepohybuje příliš mnoho žen a já jsem chtěl ukázat, že tyto kaskadérské kousky nejsou jen výsadou mužů."

Když McG poprvé zasvětil Barrymore do tajů tohoto sportu, herečka neskrývala své nadšení. "Vzal nás na supercross do Anaheimu, abychom získaly představu, o čem tento sport vlastně je. Nemohla jsem uvěřit vlastním očím. Jasně, jeden špatný pohyb a mohla jsem přijít o hlavu," směje se Barrymore. "Ale pozorovat tu jízdu bylo zkrátka okouzlující. Pak se ukázalo, že se s těmito úžasnými sportovci McG zná a má v úmyslu jejich schopností ve filmu využít."

Kromě profesionálních sportovců, kteří předvádějí svůj talent ve scéně s motokrosovým závodem, byl do štábu přijat také bývalý závodník Richard C. Taylor, který filmařům pomohl najít způsob, jak na motorku umístit kameru. "Nevím o tom, že by někdo v minulosti dokázal skákat přes dvacetimetrové díry na motorce s připevněnou 35mm kamerou. Museli jsme vyřešit několik zásadních problémů, které se týkaly hmotnosti a bezpečnosti," říká koordinátor kaskadérských scén Mic Rodgers. "Pokud se uprostřed skoku dostanete do potíží, za běžných okolností se dá ještě leccos zachránit. Pokud máte ale na motorce připevněnou kameru, hmotnost navíc vám způsobí velmi nepříjemné problémy."
obrazek
Zlatým hřebem motokrosové scény je zpětný obrat o 360° v podání Mike Metzgera. Vzhledem k tomu, že se jedná o jeden z nejnáročnějších kousků ve freestylovém motokrosu, předvádí jej Metzger jen velmi zřídka. V den natáčení proto stadion zaplnily davy Metzgerových fanoušků, kteří si tento vzácný okamžik nemohli nechat ujít. Ten den připomínala atmosféra spíše než natáčení karneval.

Návrat všech klíčových členů filmového štábu, kteří se podíleli na natáčení prvního filmu, byl pro režiséra poctou. Kromě Russella Carpentera (kamera), Josepha G. Aulisiho (kostýmy), Wayneho Wahrmana (střih) a několika dalších členů původního týmu se na plac vrátil také hlavní výtvarník J. Michael Riva. Jeho práce spočívala v převodu textového popisu prostředí do reálné podoby. V tomto filmu bylo jeho hlavním záměrem vizuálně podbarvit osobní dramata, která se odehrávají v životech andílků. "V tomto příběhu se Natalie chystá vstoupit do vážného vztahu, Dylan má v úmyslu andílky opustit, protože nechce své kamarádky zbytečně vystavovat riziku a Alex neustále lže svým rodičům a příteli o tom, co ve skutečnosti dělá. A do toho všeho přichází vysloužilý andílek Madison Lee."

Domov Natalie si představoval jako malý, jednoduchý dům na pláži - první skromný krůček k partnerskému soužití. V rezidenci Alex je vše naprosto perfektní a dokonale uspořádané, jen se zde člověk cítí trochu osaměle. Dylan bydlí v hotelovém pokoji a Riva se snaží vyvolat dojem, že v tomto nestálém prostředí přežívá již několik let, což zdůrazňuje její odvěkou nechuť usadit se.
obrazek
Jedním z náročnějších úkolů bylo navržení úkrytu zákeřné Madison. Aby dokázali zrealizovat svou představu o vzezření tohoto místa, musel Riva se svým týmem najít dostatečně rozměrné prostory. Vhodným místem se nakonec ukázala být bývalá nádražní hala v Los Angeles. "Vzhledem k tomu, že šlo o doupě Madison, muselo být hodně velké a velkolepé," vzpomíná Riva. "Strop byl ve výšce 15 metrů. Postavili jsme krb, který byl tak obrovský, že by se do něj vešli na výšku dva lidé. Vše bylo dovedeno do extrému. Naše aranžérka Lauri Gaffin zaplnila prostor dalekohledy, obrovitým nábytkem z černého dřeva a nahými sochami... a mezi tím vším se procházela napůl oděná Demi. Bylo to velice sexy. Postavili jsme postel, která byla velká skoro jako Titanik. Měla obrovská nebesa a čelo, ze kterého vycházel zlatý sluneční paprsek. Všechno bylo velmi stylové."

O hercích

Cameron Diazová
obrazek Jako Natalie Cooková.
Debutovala v celovečerním filmu ve svých 21 letech, kdy se představila diváckému publiku po boku Jima Carreyho v komedii Maska. Po ní následoval nezávislý film Poslední smích a netradiční milostný příběh Líbánky bez ženicha, ve kterém si zahrála s Keanu Reevesem a Vincentem D'Onofrio. Poté Diaz obsadila roli chladné a manipulativní ženy ve filmu Edwarda Burnse Ona, jedině ona a zahrála si spolu s Harvey Keitelem a Craigem Shefferem v thrilleru Hlava nad vodou. V roce 1996 získala od National Association of Theatre Owners ocenění ShoWest's Female Star of Tomorrow. O rok později si spolu s Julií Roberts, Dermotem Mulroneym a Rupertem Everettem zahrála ve filmu Svatba mého nejlepšího přítele, který se stal jedním z komerčně nejúspěšnějších filmů roku. Za svůj výkon získala cenu Blockbuster Entertainment Award. Ve filmu Extra život poté ztvárnila rozmazlenou bohatou dívku, která se zamiluje do svého únosce. Za svůj herecký výkon v titulní roli filmu Něco na té Mary je Diaz obdržela cenu pro nejlepší herečku od organizace New York Film Critics Circle. Kromě toho byla nominována na Zlatý glóbus a stala se držitelkou ocenění American Comedy Award, Rembrandt Award, Blockbuster Entertainment Award a MTV Movie Award. Po černé komedii Petera Berga Šest pohřbů a jedna svatba si Diaz zahrála ve filmu Spike Jonzeho V kůži Johna Malkoviche, který jí přinesl další nominaci na Zlatý glóbus a dále nominace na ceny Screen Actors Guild Award a British Academy Film Award. Po rolích v dramatech Vítězové a poražení a The Invisible Circus a televizním snímku Things You Can Tell Just By Looking At Her propůjčila svůj hlas princezně Fioně v populárním animovaném filmu Shrek. Tuto postavu namluví také v jeho druhém pokračování, které bude uvedeno do kin v průběhu roku 2004. V poslední době si Diaz zahrála ve filmech Prostě sexy, Vanilkové nebe (za roli v tomto filmu byla nominována na Zlatý glóbus a ceny AFI a SAG, organizací Boston Society of Film Critics pak byla zvolena nejlepší herečkou ve vedlejší roli) a Gangy New Yorku.

Drew Barrymoreová
obrazek Jako Dylan Sandersová.
Stala se velmi úspěšnou herečkou již v dětských letech. Její celovečerní prvotinou se stal v roce 1980 film Altered States, po němž následoval obrovský hit E.T. - Mimozemšťan. Za roli dívky Gertie v tomto filmu získala Barrymore ceny Youth in Film a BAFTA. Po něm si zahrála v thrilleru na motivy románu Stephera Kinga Ohnivé oči a filmu Irreconcilable Differences, za který byla nominována na Zlatý glóbus jako nejlepší herečka ve vedlejší roli. V thrilleru Kočičí oko, který napsal Stephen King přímo pro ni, si pak zahrála pět různých rolí. Další nominaci na Zlatý glóbus obdržela za roli ve filmu Gun Crazy. Zahrála si také ve filmech Jedovatý břečťan, Pistolnice, Dámská jízda, Šílená láska, Batman navždy, Kluci v mém životě, Věčný příběh, Co se doma usmaží..., Píseň pro nevěstu, Všichni říkají: Miluji tě, Vřískot, Tipperary, Doppelganger a Nepolíbená (u tohoto filmu byla také producentkou). Na televizní obrazovce se objevila ve filmech Příběh Amy Fisherové, 15 and Getting Straight, Suddenly Love, Bogie, Byli jednou dva a Spiknutí lásky a v seriálu 2000 Malibu Road. V poslední době si zahrála ve filmu George Clooneyho Milujte svého zabijáka a krátce se objevila ve sci-fi dramatu Donnie Darko, který také společně s Nancy Juvonen (její kolegyní ze společnosti Flower Films) produkovala. Film byl nominován na tři ceny Independent Spirit Award. V současné době Barrymore natáčí film Fifty First Kissses, ve kterém si zahraje po boku Adama Sandlera. Film vzniká v produkci Flower Films a Sandlerovy společnosti Happy Madison Productions. Ještě před jeho vydáním budeme moci Barrymore vidět s Benem Stillerem ve filmu Duplex, který byl také natočen v produkci Flower Films (a Stillerovy společnosti Red Hour Films).

Lucy Liuová
obrazek Jako Alex.
První hereckou zkušeností Lucy Liuové (Alex) byla role v divadelní adaptaci knihy Alenka v říši divů, ve které si zahrála během svého studia na univerzitě v Michiganu. Její herecká hvězda začala velmi rychle stoupat poté, co se v roce 2000 objevila v jedné z hlavních rolí filmu Charlieho andílci. V tomtéž roce si zahrála také v úspěšné akční komedii Tenkrát na východě s Jackie Chanem. Mezi její další významné role patří dominantní Pearl v akčním thrilleru Odplata a Lia ve filmu Boxeři. V poslední době se Liu objevila v muzikálu Chicago a akčním sci-fi thrilleru Tělo na tělo. Do její filmografie patří také snímky Hotel a Cypher. Dalším filmem, ve kterém ji budeme moci vidět, je Kill Bill Quentina Tarantina. Kromě něj bude hrát i ve filmu Charlie Chan, u kterého také zastoupí roli vedoucího výroby. Na televizní obrazovce se proslavila díky roli v seriálu Ally McBealová, která jí vynesla nominaci na Emmy a cenu SAG. Jako hostující herečka se objevila také v seriálu Sex ve městě a svůj hlas propůjčila postavám animovaných seriálů jako Simpsonovi, Futurama nebo King of the Hill a druhého pokračování filmu Legenda o Mulan.

Bernie Mac
obrazek Jako Jimmy Bosley.
Z klubového komika se vypracoval až na jednoho z nejžádanějších komediálních umělců, který vystupuje před vyprodanými hledišti divadel po celé zemi. Jeho úspěchy na tomto poli přilákaly pozornost filmového průmyslu. Mac má vlastní televizní pořad The Bernie Mac Show na stanici Fox, který si získal velkou pozornost diváků a v anketě časopisů Time, Entertaiment Weekly a TV Guide se stal jedním z nejoblíbenějších pořadů roku 2001. Kromě toho show získala ceny Emmy, Peabody Award, dvě ocenění Television Critics Association Award a další dvě ceny NAACP. Sám Mac byl na další Emmy nominován. Tento rok se objeví v dalších dvou očekávaných celovečerních filmech - v komediích Head of State a Bad Santa. Nedávno se představil ve filmu Stevena Soderbergha Ocean's 11. Macův tvůrčí potenciál zasahuje i do knižní tvorby - napsal knihy I Ain't Scared of You a Maybe You Never Cry Again, které vyšly v nakladatelstvích MTV/Pocket Books a Regan Books/Harper Collins. S dalšími třemi komiky podniknul turné Kings of Comedy, na jehož základě vzniknul v režii Spike Leeho záznam The Original Kings of Comedy. Mac debutoval v komediálním seriálu Russell Simmons' Def Comedy Jam, díky kterému získal roli ve filmu Mo' Money. Zahrál si také ve filmech Life, House Party 3, Lovec žen a Co horšího se může stát.

Crispin Glover
obrazek Jako Thin Man.
Účinkoval již ve více než třiceti filmech. Na kontě má mimo jiné snímky Na břehu řeky, Zpět do budoucnosti, Divokost v srdci, The Doors, Lid versus Larry Flynt, Sestřička Betty a Charlieho andílci. Kromě toho vydal několik knih (Oak Mot, Rat Catching, What It Is a How it is Done), záznam svého jevištního vystoupení The Big Slide Show a album The big problem does not equal the solution. The solution equals let it be. Glover je režisérem a producentem dvou nadcházejících filmů - What Is It? (k němu napsal také scénář) a jeho pokračování Everything is Fine!

Justin Theroux
obrazek Jako Seamus O'Grady.
Spolu s Naomi Watts a Laurou Elenou Harring si zahrál v dramatu Davida Lynche Mulholland Drive. Dalšími filmy, ve kterých jej budeme moci vidět, je kriminální komedie Duplex a romantické komediální drama Nowhere to Go but Up. Do jeho filmografie patří dramata Americké psycho a I Shot Andy Warhol a dále snímky Zoolander, The Broken Hearts Club a Romy a Michele. Theroux je také úspěšným divadelním hercem. V televizi si zahrál epizodní role v seriálech Odpočívej v pokoji, Sex ve městě a Všichni starostovi muži. Kromě nich hrál také ve filmu The District.

Demi Mooreová
obrazek Jako Madison Leeová.
Vprůběhu let se stala jednou z nejžádanějších hereček Hollywoodu. Před druhým dílem Charlieho andílků si zahrála v romantickém dramatu Passion in Mind. Mezi její nejznámější filmy patří komerční trhák s Patrickem Swayze a Whoopi Goldberg Duch, za který byla nominována na Zlatý glóbus, drama Porotce s Alecem Baldwinem, thriller Skandální odhalení s Michaelem Douglasem, romantické drama Neslušný návrh s Robertem Redfordem a Woody Harrelsonem, filmová adaptace románu Šarlatové písmeno s Gary Oldmanem a Robertem Duvallem, romantická komedie Řezníkova žena s Jeffem Danielsem, drama Pár správných chlapů s Tomem Cruise a Jackem Nicholsonem a komedie Nic než trable s Danem Aykroydem, Chevy Chasem a Johnem Candy. Moore je také producentkou a má vlastní produkční společnost Moving Pictures. Mezi filmy, ve kterých hrála a které zároveň produkovala, patří G.I. Jane, Navždy spolu, Vražedné myšlenky a televizní snímek Kdyby ty zdi mohly mluvit, který byl nominován na cenu Emmy. Kromě toho Moore spoluprodukovala všechny tři filmy s Austinem Powersem. Jejím celovečerním hereckým debutem byl film Za to může Rio, ve kterém si zahrála dceru Michaela Caine. Mezi další filmy, které natočila v začátcích své kariéry, patří Žádná maličkost, Eliášův oheň, Ztřeštěné léto, Wisdom, Ohledně minulé noci..., Sedmé znamení a Nejsme žádní andělé.

O tvůrcích

McG
obrazek Celovečernímu režijnímu debutu McG Charlieho andílci se za první víkend podařilo vydělat přes 40 milionů dolarů. Byl to nejúspěšnější start v historii režijních prvotin a toto prvenství si drží dodnes. Po tomto nečekaném úspěchu McG spolu se Stephanií Savage založil vlastní produkční společnost Wonderland, která momentálně připravuje film Hot Wheels. Společnost také produkuje televizní seriály Fastlane a The O.C. pro Fox. McG v minulosti natočil přes 50 videoklipů pro hudební umělce jako Mase, Barenaked Ladies, Korn, Everclear, The Offspring, Wyclef Jean, Fastball, Spacehog, Sublime, Cypress Hill, Smashmouth nebo Sugar Ray. Na svém kontě má také reklamní spoty pro společnosti The Gap, Ikea a Coca-Cola.

John August
Napsal a koprodukoval film Go, který měl premiéru v roce 1999 na Sundance Festivalu. Kromě něj napsal filmy Charlieho andílci a Titan A.E. Dalším kouskem z jeho scénáristické dílny bude adaptace knihy Daniela Wallace Big Fish, ve které si pod režijní taktovkou Tima Burtona zahrají Ewan MacGregor, Albert Finney, Jessica Lange, Billy Crudup, Helena Bonham Carter a Danny DeVito. August pracuje také na remaku sci-fi filmu Barbarella a dosud nepojmenovaném filmu, který bude také produkovat.

Cormac Wibberley a Marianne Wibberley
Vyrostli v jižní Kalifornii a navštěvovali stejnou střední školu. Poté spolu chodili i na UCLA, kde získali bakalářské tituly - Marianne z matematiky a Cormac z ekonomiky. Marianne poté začala navštěvovat filmovou školu při UCLA. V roce 1993 prodali svůj první scénář studiu Disney. Jejich prvním velkým projektem byl film Šestý den, zatím posledním komedie Jsem agent. V současné době pracují na celovečerní komedii I Dream of Jeannie, který je založen na stejnojmenném televizním seriálu, a filmu National Treasure.

Russell Carpenter
Získal Oscara a cenu ASC za práci na velkofilmu Jamese Camerona Titanic. V minulosti s Cameronem spolupracoval již na filmech Pravdivé lži a Terminátor 2. Jeho zatím posledním filmem je romantická komedie Bobbyho a Petera Farrelyových Těžce zamilován. Mezi jeho další filmy patří Charlieho andílci, Vyjednávač, Řeč peněz, Kouzelný klíč, Pozor, obří žena!, Živý terč, Hřbitov domácích zvířat II, Trávníkář, Sluneční hrozba a Dáma v bílém. Jako kameraman se podílel také na videoklipu Michaela Jacksona Ghosts.

J. Michael Riva
Byl nominován na Oscara za práci na filmu Purpurová barva. Byl také hlavním výtvarníkem filmů Charlieho andílci, Evoluce, Dave, Šest dní, sedm nocí, Kongo, The Adventures of Buckaroo Banzai, Smrtonosná zbraň 1, 2 a 4, Ordinary People, Mizerové a Brubaker. Riva pracoval jako hlavní výtvarník a pomocný režisér na filmech Pár správných chlapů, Radio Flyer, Scrooged a Rošťáci. Mezi jeho práci pro televizi patří film Tuesdays with Morrie, který byl oceněn cenou Emmy, a 74. předávání výročních Cen akademie, za které byl na Emmy nominován.

Podobné filmy

Hrdina až do konce
(The Hero) Lee Hayden, bývalá hvězda westernů, má časy své slávy už desítky let za sebou. ...
dnes 05.15
Nova Cinema
Zlodějská komedie
Ladislav Mrkvička a Jana Preissová v malé televizní komedii o tom, že není zloděj jako zlo...
dnes 15.15
ČT1
Divoká stvoření
(Fierce Creatures) Multimiliardář Kevin Kline chce vydělat na všem co nejvíc peněz, i na z...
dnes 16.20
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 2. 12. 2022 Svátek má Blanka
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz