fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

41% 732 hlasů
film / komedie, USA/Spojené arabské emiráty, , 92 min., od 13 let
Furry Vengeance
Kinopremiéra v ČR 3.6.2010 v SK 22.7.2010, DVD od 3.9.2010 HCE

Režie:
Herci: , , , , , více...


V TV televize zítra Filmbox Premium 06.25, pá. 26.8. TV 1000 Balkans 07.10
Filmbox Premium 06.25
TV 1000 Balkans 07.10
Ukázka
02:19Rodinná komedie, která má pro svůj žánr velmi nezvyklé téma - válku. Brendan Fraser, hrdina dobrodružné trilogie Mumie, musí v roli stavaře nového projektu obytných domů čelit vzdoru těch, kteří jsou na místě stavby doma. Těch, kteří chtějí ve svém lese klid. Těch, kteří už nebudou couvat a kteří neváhají proměnit místo, kde žijí, v bojiště. Lesem se nese odhodlaný řev, odplata bude krutá, nelítostná . . a chlupatá! Generál mýval velí útok!
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Rodinná ekokomedie o tom, jak si zvířátka v lese chrání svůj domov. Sice tady nemluví, jak je to v jiných podobných snímcích, ale zato mají bojovného ducha. Roli developera, majícího v úmyslu les pokácet a zastavět, si střihl komediální herec Brendan Fraser, který se v Česku do diváckého povědomí dostal dobrodružným snímkem 'Mumie’. A to je zřejmě důvod, proč jeho komediální role čeští diváci stále nemohou nějak překousnout. Tento snímek má převážně výchovný charakter ukazující, že nejen lidé chtějí bydlet v zájmu své rodiny a že příroda a zvířátka v něm by se měli chránit. Film obsahuje spoustu situačního a groteskního humoru a to v takovém rozmezí, aby pobavil hlavně dětské diváky. Nenáročná, odpočinková a úsměvná podívaná pro všední den.
Všechny komentáře k filmu 17+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Chlupatá odplata

Realitní developer Dan Sanders se kvůli práci přestěhuje i s rodinou z Chicaga do oregonských lesů, kde má dohlížet na stavbu zdánlivě ekologického projektu. Zhýčkaná manželka a pubertální syn, který má z přírody panickou hrůzu, nesou tuto změnu velmi nelibě. Dan, který je schopný pro svého šéfa Lymana udělat téměř cokoliv, se pouští do ničení okolní krajiny a přírody bez jakýchkoliv potíží. Vzápětí mu Lyman sdělí, že hodlá vykácet a rozparcelovat úplně celý les a uprostřed zbudovat velké obchodní centrum. To se ovšem nelíbí zdejším zvířatům, která se snaží každého nezvaného hosta odstranit všemožnými prostředky. A tak se pro ně Dan stává nepřítelem č. 1.


O filmu

obrazek
Příběh

Dan Sanders se kvůli práci přestěhuje i s rodinou z Chicaga do oregonských lesů, kde má dohlížet na stavbu zdánlivě ekologického projektu. Zpočátku si myslí, že největším problémem pro něj budou zhýčkaná manželka a pubertální syn, jenž má z přírody panickou hrůzu. To ovšem ještě netuší, že se kvůli své nové funkci stal nepřítelem č. 1 pro všechna místní zvířata, která se nehodlají svého domova vzdát bez boje! Divoká stvoření z místních lesů ztrpčují Danovi život na každém kroku. Ničí jeho práci, rodinný život i oblečení. Zoufale se brání útokům perfektně organizované zvířecí armády. Postupně ale zjišťuje, že jsou jeho pokusy zcela marné a navíc mu nikdo nevěří.

Jak se zrodil nápad

První myšlenka na film Chlupatá odplata se zrodila v hlavách scénáristů Michaela Carnese a Joshe Gilberta během ničivých požárů v jižní Kalifornii v roce 2004. Napadlo je, co by se stalo, kdyby se zvířata rozhodla pomstít se lidem za to, jak se k nim chovají. A z prvotního nápadu se postupně rozvinul koncept na celovečerní komedii s originální zápletkou. „Vždycky jsem v hlavě nosil představu, jak by to asi vypadalo, kdyby se zvířata jednoho dne rozhodla pomstít se lidem za všechny špatnosti. Je v tom obrovský komediální potenciál,“ vysvětluje Carnes.

Producent Keith Goldberg dodává: „Dosud se téma útoku zvířat na lidi objevovalo pouze v hororech a thrillerech. Nápad zpracovat toto téma formou rodinné komedie mi připadal naprosto skvělý.“

Přestože jde o rodinnou komedii, chtěli tvůrci vytvořit co nejrealističtější obraz zvířecích hrdinů. „Nesčetněkrát jsme viděli komedie plné roztomilých malých zvířátek, která obvykle mluví nebo jsou prostě animovaná. Rozhodli jsme se vrátit ke klasickým postupům, jako v němém filmu,“ podotýká režisér Richard Kumble.

Výsledkem je originální snímek s nádechem „slapstick“ komedií, jaké známe ze zlaté éry kinematografie na začátku minulého století, v kombinaci s aktuálním tématem ekologie a životního prostředí.

Brendan Fraser, který ztvárňuje hlavní postavu, se na výrobě podílel také jako výkonný producent. „Vzhledem k mé dvojí roli v průběhu natáčení jsem měl možnost opravdu proniknout do celého procesu od přípravných prací až po postprodukci. Takový způsob práce vás sblíží prakticky s každým na place,“ říká.

obrazek
Zvířata jsou vždycky risk

Od počátku měli tvůrci v úmyslu použít při natáčení živá zvířata a omezit počítačové triky na minimum. Záměrem bylo využít jejich opravdové emoce, které by byly pouze nepatrně upraveny během postprodukčních prací, např. úsměv, což už dnešní technologie umožňují. Pro natáčení byl povolán Ken Beggs, jeden z nejlepších cvičitelů v Hollywoodu, který má na kontě na 60 filmů. I tak považuje práci na tomto filmu za jednu z nejnáročnějších: „Byl jsem si naprosto jistý, že se jedná o animovaný film. Už vzniklo mnoho snímků, kde zvířata mluvila, ale tady dělají všechno jiné, jen nemluví. To vedlo k nutným změnám. Museli jsme přiřadit určité rysy a skutky jiným zvířatům, než předepisoval scénář, aby to lépe odpovídalo jejich povaze. Tři týdny nám trvalo jenom vybrat 25 až 30 vhodných jedinců,“ vzpomíná. A na riziko natáčení se zvířaty upozorňuje i David Goldberg, který měl na starosti speciální efekty. „I když jsou vybraná zvířata špičkově trénovaná, nikdy nevíte, co přesně v následujícím okamžiku udělají. Z dvaceti natočených minut s mývalem nakonec můžeme použít třeba jen šest sekund!“ Větší část jednotlivých scén, ve kterých se objevují společně lidé i zvířata, vznikala odděleně, a to i z bezpečnostních důvodů. Výsledek je tedy kombinací živé akce a počítačem vytvořených obrazů; v celém snímku je asi 250 elektronicky upravených záběrů.

Hvězdy z lidské říše

I když hlavní pozornost si ve filmu jistě vyslouží právě škodolibá zvířátka (v čele s mývalem Scoobym), tvůrci nešetřili při hvězdném výběru ústředních představitelů. Vedle Brendana Frasera, který se bez problémů pohybuje z jednoho žánru do druhého, od akčních trháků až po komorní dramata, byla oslovena někdejší dětská hvězda Brooke Shieldsová známá mj. z Modré laguny, ale též ze seriálu Správná Susan nebo Džungle rtěnek. A do třetice mladý Matt Prokop, který se proslavil v superhitu Muzikál ze střední 3 a seriálech Hannah Montana či v kultovním sitcomu Kancl.

Režisér Richard Kumble, původně divadelní autor a režisér, na sebe upozornil hned prvním filmem - svéráznou adaptací proslulého románu Nebezpečné známosti, který převedl do současného New Yorku. Následovaly neméně úspěšné komedie Prostě sexy a Miluji tě k sežrání.

Podobné filmy

Mít tak holku na hlídání
S dětmi jsou starosti. A co teprve, je-li tím dítětem dcera na vdávání. Malá televizní kom...
dnes 13.30
ČT1
Láska na hlídání
(First Daughter) Samantha je dívka, jejímž jediným snem je chodit do normální školy a vyhn...
dnes 14.10
Nova Cinema
Tetovaný
(Tatoué, Le) Zavilý sběratel umění potká muže, který má Modiglianiho přímo na své kůži. Lo...
dnes 16.25
ČT2
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 17. 8. 2022 Svátek má Petra
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz