fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

63% 25 hlasů
film / pohádka, Německo, , 59 min., od 12 let
Die kluge Bauerntochter

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:34Pohádka o hádankách a chytré dívce, která si oblečená neoblečená přijela nepřijela získat srdce mladého krále.
Jeden chudý sedlák neměl nic, jen moc chytrou dceru. Ta přechytračila i samotného krále a získala si tak jeho srdce. Když však radila poddaným, jak se domoci práva, začaly problémy.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Chudý rolník, který nemá půdu, osije na radu chytré dcery střechu své chalupy, čímž vzbudí pozornost mladého krále, a díky tomu si od něj vyprosí malé políčko. Mezitím na pozvání královny, která by mladého krále chtěla už konečně oženit, přijíždí princezna Eulalie. Král, který nejraději pozoruje hvězdy a víc než na urozenosti mu záleží na chytrosti, však princeznu odmítne, protože mu připadá stejně hloupá jako všech dalších jedenáct princezen, které se o něj už ucházely. Na přímluvu laskavého rádce však předvolá rolníkovu dceru, aby se přesvědčil o její chytrosti. Slíbí jí, že propustí jejího otce a vezme si ji za ženu, pokud splní jeho úkol a ani ve dne ani v noci za ním přijede nepřijede na návštěvu oblečená neoblečená, s dárkem a bez dárku. Dívka si s tím hravě poradí a začne se chystat svatba.
Všechny komentáře k filmu 2+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Chytrá horákyně

Chudý rolník, který nemá půdu, osije na radu chytré dcery střechu své chalupy, čímž vzbudí pozornost mladého krále, a díky tomu si od něj vyprosí malé políčko. Mezitím na pozvání královny, která by mladého krále chtěla už konečně oženit, přijíždí princezna Eulalie. Král, který nejraději pozoruje hvězdy a víc než na urozenosti mu záleží na chytrosti, však princeznu odmítne, protože mu připadá stejně hloupá jako všech dalších jedenáct princezen, které se o něj už ucházely. Rolník při práci na novém políčku objeví zlatý hmoždíř, a protože je poctivec, rozhodne se ho přes dceřino varování odnést králi. Ukáže se, že dívka měla opět pravdu. Intrikánská králova sestřenice totiž rolníka obviní z krádeže paličky a král nechá rolníka uvrhnout za mříže. Na přímluvu laskavého rádce však předvolá rolníkovu dceru, aby se přesvědčil o její chytrosti. Slíbí jí, že propustí jejího otce a vezme si ji za ženu, pokud splní jeho úkol a ani ve dne ani v noci za ním přijede nepřijede na návštěvu oblečená neoblečená, s dárkem a bez dárku. Dívka si s tím hravě poradí, a tak je její otec propuštěn na svobodu a na zámku se začne chystat svatba. Králova matka není situací nadšena, ale jeho sestřenice přímo zuří, protože se chtěla zmocnit trůnu. A tak se rozhodne, že se krále nebo jeho nevěsty zbaví. Na chytrou dívku si však nepřijde.


Podobné filmy

V peřině
V jedné čistírně peří na náměstí malého městečka objevili, jak se zbavit zlých snů z polšt...
dnes 17.50
Nova Cinema
Ďábel se třemi zlatými vlasy
(Der Teufel mit den drei goldenen Haaren) Aby si chudý mládenec Hans mohl vzít za ženu krá...
zítra 04.50
Nova Cinema
Sněhová královna
(Die Schneekönigin) Sněhová královna odláká do svého království chlapce Káje a začaruje ho...
čt. 2.12. 05.35
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 30. 11. 2021 Svátek má Ondřej
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz