fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

56% 13 hlasů
film / drama, Slovensko, , 94 min., od 15 let
Kinopremiéra v ČR 5.5.2016 v SK 15.10.2015

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:38Všechnu špínu nesmyješ.
Tomáš není společenský typ. Jeho minulost a jeho práce ho uzavřely do osamělé smyčky: na zavolání se dostaví do práce, vyčistí domácnost, většinou zcela o samotě, po práci si vyzvedne výplatu a jde domů - čekat na další telefonát. Nejbližšími lidmi jsou sousedé, jejichž hovory jsou slyšet větrací šachtou. S matkou si pouze telefonuje a shodnou se, že se mají fajn. Jeho stereotyp naruší zmatek v jedné z domácností, kde pracuje. Musí se v ní ukrýt a stane nepozorovaným svědkem rodinného života, na hony vzdáleného tomu, jak žije on sám. Z pozorování cizích životů se stane záliba a ze záliby brzy vášeň. Takhle se jednoho dne dostane do bytu krásné Kristíny a jejího pochybného bratra Adama. Rozhodne se porušit své hlavní pravidlo jediné návštěvy a opakovaně se sem vrací. S každou další návštěvou poznává, že v této rodině není něco v pořádku a pravděpodobně je jen otázkou času, kdy bude muset zasáhnout.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Hlavou se mi v průběhu sledování tohoto vylhanýho blábolu honilo odhadem tak 500 sprostých slov. Nechám si je pro sebe a zeptám se jen: proč? Proč jste nezůstali pod postelí nebo ve skříni a utratili všechny ty prachy za tuhle příšernost?
+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Čistič

Velkoměstské drama Čistič se odehrává na periferii v nevlídných lokacích sídliště současné Bratislavy. Samotářský Tomáš se živí čištěním míst, na nichž zemřeli lidé nebo domácí zvířata. Nejradši pozoruje lidi anonymně a bez jejich vědomí. Voyeurismus je bezpečnou formou odstupu i způsobem jeho obrany před nimi, ale zároveň poukazuje i na současné odcizení člověka a jeho neschopnost komunikovat či prožívat čisté a upřímné city. Ve světě pokřivených hodnot, kde absentují přirozená důvěra a morálka, to ani není jinak možné. Tomáš se totiž pohybuje v nejistém sociálním prostředí a z jeho sevření se nedokáže vymanit. Panoptikum periferie sídliště je plné přetvářky, falše a pochybných charakterů. Lidská bytost, v ekonomickém vyčíslení drobných zlodějíčků a podfukářů, nemá žádnou cenu. Ve světě bez hodnot se i ty nejzvrácenější činy dají obhájit jen za cenu nabídky a poptávky. Práce přivede hlavního hrdinu do situace, která ho vytrhne z letargického pokoje nezúčastněného pozorovatele. Citové vzplanutí, které zažije, však ničím nevybočuje z nastavených rámců. Ocitne se v pasti paralyzovaných vztahů, fyzických i duševních, a nechtěně se zaplete do problémů, které ho do té doby obcházely.


Podobné filmy

Bitva o Midway
(Midway) Bitva, která rozhodla o 2. světové válce v Tichomoří. Americký válečný velkofilm ...
dnes 17.30
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Osamělý vlk McQuade
(Lone Wolf McQuade) J. J. McQuade je svérázný ochránce zákona. Spolu s mladým kolegou Kaye...
dnes 22.00
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Kokain
(Blow) Psal se začátek šedesátých let a Johnny Depp žil v obyčejné americké rodině. Jeho o...
zítra 01.35
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 9. 7. 2020 Svátek má Drahoslava
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz