fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

59% 1052 hlasů
film / akční, USA, , 87 min., od 12 let
Cobra
DVD od 3.11.1999 Warner, Blu-Ray od 26.1.2011 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:47


Drsný policajt S. Stallone sleduje stopu zvláštního gangu, který zabíjí.
Po tom, co do supermarketu vnikne šílený maniak a drží v zajetí několik rukojmích, zavolá policie na pomoc zkušeného bojovníka za spravedlnost Mariona Cobrettiho zvaného Cobra. Cobra šílence zabije a veřejnost je přesvědčená, že šlo o zabijáka, který zavraždil v městě už několik nevinných lidí.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Nestárnoucí akční osmdesátková klasika s drsným policejním týpkem, jakého jsme v akčním žánru vždy měli nejraději. A tady stačí asi deset úvodních minut k poznání, s kým máme tu čest. Přepadení v obchodě potravin šílencem se také stal v akčním žánru nepsaným standardem. Kobra se drsnému policejnímu týpkovi neříká jen tak náhodou či pro legraci. Zajímavostí je, že se pro design takového poldy Sly inspiroval u Chow Yun-Fata, známého především z akčních snímků Johna Woo. Tmavé brýle, sirku v puse, tmavé oblečení včetně tmavého kabátu. Jen pistoli má jednu, což je asi jediný rozdíl. Kobrovi se v tomto příběhu největšími protivníky stane podivný kult neberouc si s nikým a s ničím servítky. Dějová zápletka je však jednodušší, než by si kdo mohl představit. Kobra před kultem chrání modelku, která se jim náhodou postaví do cesty, vlivem čehož se dostala do smrtelného nebezpečí. Je to v podstatě jedna velká honička, po divácké stránce dnes již s výjimečným nostalgickým nádechem. Do role modelky Sly angažoval v té tobě svou manželku Brigitte Nielsen, což je v mnoha scénách vidět dle jistého jiskření mezi nimi. Snímek je pojat v osvědčeném stylu žánru, což znamená, že není nouze o pořádnou akci, drsné hlášky a to vše za pomoci ostrého střihu. Dobová kritika tvrdí, že Sly tímto snímkem naprosto trumfl své oponenty akčních hrdinů, neboť tam, kde své činy vysvětlují, on přímo koná. Kobra je svým způsobem charakterově hodně podobný komiksovému soudci Dreedovi, kterého si ostatně v roce 1995 Sly také střihl. Své konání nijak nepotřebuje ospravedlňovat, čímž se jeho výroky právě podobají výrokům samozvaným soudcům a katům. Suma sumárum, jedná se o skutečnou akční klasiku, ke které se dá stále vracet a touž z toho důvodu, že u jednoduchého dějství není potřeba přemýšlet a akční fanoušek si jen plně vychutnává danou akci. A to za podpory výborného soundtracku, který vytváří dokonalou akčně zábavnou atmosféru. Snad jedna moralita řečená hned na začátku po akci v obchodě stojí za zvážen
Všechny komentáře k filmu 14+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Cobra / Kobra

<>Obrázek nenalezen<> Celým jménem se jmenuje Marion Cobretti, ale nemá rád své dívčí křestní jméno, a tak si nechá přáteli i nepřáteli říkat Cobra, což zní přece jen ostřeji a víc chlapsky. Hned v úvodní scéně také předvede, co to v jeho případě znamená chlap a jakým způsobem léčí chorobu zvanou zločin, když chladnokrevně, téměř rutinně, odpráskne pobudu terorizujícího předměstskou samoobsluhu. Je stejně krutý jako zločin, proti kterému bojuje, což je mu sice nadřízenými vytýkáno, leč není mu v tom bráněno. A právě Cobra dostane za úkol chránit důležitou svědkyni, modelku Ingrid, která jen zázrakem unikla smrti při řádění bandy vedené vrahem přezdívaným "Noční řezník". Sotva převezme úkol, už má plné ruce práce, aby Ingrid zachránil před dalšími útoky gangu zabijáků.
obrazek
A když nepomůže ani to, že ji ukryje na zcela neznámém místě, je jisté, že zrádce je někde velmi blízko a nejspíše také vlastní služební odznak. Zatímco se k jeho skrýši blíží desítky motocyklů se svými smrtonosnými jezdci, Cobra nabíjí zbraně, připravuje granáty a chystá se k nejtěžší bitvě svého života.


Podobné filmy

Hulk
Vědec Bruce Banner se právě rozešel s kolegyní Betty Rossovou, podařilo se jim však zůstat...
zítra 09.55
Nova Cinema
Smrtící erupce
(Eruption: LA) Los Angeles čelí skrytému nebezpečí. Výbuch sopky přímo uprostřed velkoměst...
zítra 15.20
Prima Cool
Osobní strážce
(The Bodyguard) Osamělý Kevin Costner se uvolil, že bude osobním strážcem populární zpěvač...
zítra 16.55
Nova
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 5. 3. 2021 Svátek má Kazimír
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz