fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

68% 1215 hlasů
film / drama, romantický, USA, , 94 min., od 12 let
Collateral Beauty
Kinopremiéra v ČR 22.12.2016 v SK 15.12.2016, DVD a Blu-Ray od 12.4.2017 Magic Box

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:20Všichni jsme propojeni.
Poté, co úspěšného pracovníka reklamní agentury zasáhne osobní tragédie, upadne do hluboké deprese. Když ale začne psát dopisy lásce, času a smrti, dostane překvapivé odpovědi, které mu pomohou vyrovnat se s velkým žalem.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Příběh o životě, smrti, času a smíření s osudem. Není nic horšího, než úmrtí vlastního dítěte. Takový člověk se okamžitě stahuje do ústraní a začne zpochybňovat nejen lásku, čas a smrt, ale dohromady doslova celý vesmír. A někomu takovému je potřeba pomoci. A jak jinak, než psychologickou cestou plného filozofických hříček a rozjímání, protože nic jiného nepomůže tak dobře odhalit nejen to, že láska, čas a smrt se vzájemně blokují, ale hlavně momenty významu a krásy. Probírá se tu smysl života, pojem času a lásky. Filozofie je obor pro laika velmi složitý, takže snímek přirozeně neosloví jen tak každého. A je to škoda, neboť při zamyšlení nad tím vším, co je tu proneseno, si člověk uvědomí, jak je snímek ve své podstatě myšlenkově silný. Hloubka pronesených slov dokáže vnitřně zasáhnout. Ztráta dítěte, nevyhnutelnost smrti, lítost nad zbytečně krátkým životem. To je takový základ dějství, které je zobrazeno hluboce emocionálním způsobem. Will Smith tu ve své roli hodně překvapil a rozhodně byl jasnou volbou k ocenění. Emocionální je i soundtrack, který atmosféře přidává na vážnosti. Takže, pokud se divák zamyslí nad svým životem a bude se ptát, co ho dělá šťastným a jak své štěstí udrží ve smutném či tragickém období, které neustále přichází do života, pak mu snímek ukáže něco, co ve svém životě nikdy neviděl a na co ani nikdy nepomyslel. Jedná se o silný emoční film, který přemýšlí o běžných aspektech života. A něco takového se bez slz prostě neobejde.
Všechny komentáře k filmu 12+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Collateral Beauty: Druhá šance

V době, kdy úspěšný vedoucí pracovník newyorské reklamní agentury prožívá tíživou osobní tragédii a zcela se stahuje do ústraní, jeho kolegové vymyslí drastický plán, jehož cílem je přinutit ho překvapivým a hluboce lidským způsobem se vyrovnat se svým žalem. Sugestivní filmové drama odhaluje, že i přes sebevětší ztrátu lze zažít krásné okamžiky a líčí, jak se v životě prožívaném naplno prolínají konstanty jako jsou láska, čas a smrt.


Podobné filmy

King Kong
Naivní herečka Naomi Watts přijme nabídku bezohledného filmového producenta, který hledá p...
dnes 12.45
Nova Cinema
Táta na plný úvazek
(Jersey Girl) Ben Affleck zůstává po smrti své ženy sám se svou malou dcerkou. Protože dál...
dnes 18.00
Nova Cinema
Cesta zpátky
(The Way Back) Jack Cunningham byl nejlepším hráčem basketbalu na střední škole. Dnes je z...
dnes 22.05
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 28. 11. 2022 Svátek má René
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz