fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

73% 868 hlasů
film / komedie, drama, Velká Británie, , 129 min., od 12 let
Another Year
Kinopremiéra v ČR 13.1.2011 v SK 12.5.2011, DVD od 15.11.2011 Aerofilms

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:39Čtyři strhující kapitoly ze života obyčejných lidí.
Kolem šťastného manželského páru obíhají nešťastné a osamělé životy jejich přátel a příbuzných. Jako jejich důvěrníci vidí do jádra všech jejich zamotaných životů, do jejich přátelství a osamělosti, do naděje a zoufalství, do vzniku nového i zániku starého. A to vše by bylo v pořádku, pokud by se jedna neprovdaná kamarádka nezamilovala do jejich syna. Režisér Mike Leigh, šestkrát nominovaný na Oscara, občas přezdívaný jako "antropoloog s kamerou", přichází s další skvělou studií lidských osudů. A v čase, který se odehraje ve filmu, mu na to stačí jeden rok.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu dalsi nudny fim o tom, co vsetko sa premelie okolo jednej rodiny kdesi vo Velkej Britanii. Kto ma rad nudne chvile, prazdne dialogy, film je ako stvoreny prenho. Osobne sa takymto filmom vyhybam : 50 %
Všechny komentáře k filmu 4+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Recenze

Další rok je komorní příběh, ale není úplně jasné, čí především. Oficiálně jsou průsečíkem harmoničtí manželé v letech, kocour Tom (Jim Broadbent ) a myšice Gerri ( Ruth Sheen). Mají to ve svém životě hezké a snad si to i zaslouží. Na druhou stranu jsou obklopeni přenešťastnými, frustrovanými kamarády. Možná je to dané výslednicí jejich dobrých a špatných skutků, které ale na pohled nejsou svázané s dosavadním bytím. Tak třeba Mary (Lesley Manville). Když přijde na scénu, je to většinou velmi smutná podívaná. Ona je totiž tak trochu střelená zmatkářka, tolik vzdálená tomu základnímu naplnění, které přináší zejména plnohodnotný vztah. Její přátelský záchytný bod v ústřední vyklidněné dvojici vezme za své, když ji krutě odvrhnou kvůli její žárlivosti. Potažmo zoufalství, neodbytnému pocitu křivdy a nespravedlnosti. Okamžik, kdy mám problém se vzkazem, který Mike Leigh (Tajnosti a lži, Vera Drake, Všechno nebo nic) předává. Nezdá se, že by tento svět, uzavřený v celku čtyř ročních období,... Celá recenze

Popis filmu Další rok

Komediálna dráma zo života starnúceho manželského páru a ich priateľov.


O filmu Další rok

obrazek
Na jaře se lékařská konzultantka Gerry se svým manželem, geologem Tomem, stará o svou zahrádku na předměstí. Dělají společnost Mary, Gerryině osamělé kolegyni, která pije jak duha a naříká nad svými zpackanými vztahy. Gerry a Tom žijí ve šťastném manželství a mají vřelý vztah se svým třicetiletým synem Joem, který pracuje jako právník a žije sám, přestože všichni jeho kamarádi uzavírají sňatky.

V létě přijíždí za Gerri a Tomem do Londýna Ken. Ken kdysi vyrůstal s Tomem ve městě Derby a dnes pracuje na Úřadu práce v Hullu. Pije jako duha a naříká nad svým zpackaným, osamělým životem. Na druhý den si Gerri užívá krásný slunečný den na své zahrádce a Tom, Ken, Joe a sousedka hrají golf. Poté následuje grilovačka. Mary přijíždí svým fungl novým vozidlem z autobazaru pozdě a k tomu podroušená. Vůči Kenovým nevinným zamilovaným pohledům se staví naprosto chladně, zato však okamžitě vytasí své ženské zbraně na Joea, který je o celou generaci mladší než ona.

Na podzim se Gerri a Tom vrací domů ze své zahrádky, kde si pro ně Joe přichystal milé překvapení. Schoval svou novou partnerku Katie za dveře. Katie je poradkyně při výběru zaměstnání a Gerri s Tomem si ji ihned oblíbí. Zato Mary, která dostala pozvání na svačinu, začne okamžitě žárlit a chová se vůči Katie velmi neomaleně. Přestože všichni soucítí s Mary a jejími potížemi s autem, její chování vůči Katie zanechá i v dobromyslných Gerri a Tomovi hořkou pachuť.

V zimě se vydají Gerri, Tom a Joe do Derby na pohřeb manželky Tomova staršího bratra Ronnieho. Ronnieho odcizený syn Carl přijíždí do krematoria se zpožděním. Později u Ronnieho doma dojde ke konfrontaci mezi agresivním Carlem a jeho otcem, Tomem i Joem, kvůli které vzápětí odjede většina pohřebních hostů, načež Carl v záchvatu vzteku opustí dům. Gerri a Tom odvezou Ronnieho s sebou do Londýna. Manželé odjedou na zahrádku a mezitím se u nich doma zničehonic objeví Mary ve velmi podnapilém stavu. Popíjí pak čaj a kouří ve společnosti zadumaného Ronnieho. Po návratu nejsou Gerri a Tom pranic nadšení z toho, že vidí Mary, protože každou chvíli má přijet Joe s Katie na rodinnou večeři. Poté, co se ovšem Mary s omluvami téměř zhroutí, Gerri neochotně souhlasí s tím, aby zůstala. U stolu pak Gerri a Tom vzpomínají na to, jak v mládí procestovali s batohy celý svět a Joe s Katie se těší na blížící se výlet do Paříže, Ronnie si tiše popíjí pivo a pojídá večeři a Mary stojí tváří v tvář smutné samotě svého pomíjivého živobytí.

Podobné filmy

Dva jeli spolu
(Two Rode Together) Dramatické pátrání po unesených dětech. James Stewart a Richard Widmar...
dnes 12.03
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
V plném slunci
(Plein soleil) Alain Delon, v roli neúspěšného herce Toma, uzavírá obchod se zámožnou amer...
dnes 12.25
NAHRAT
ZDARMA
Barrandov
Záhady Emmy Fieldingové: Staré křivdy
(Emma Fielding Mysteries 2 - Past Malice) Emma se chystá na konzultaci s profesorem, který...
dnes 14.25
NAHRAT
ZDARMA
Prima
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 22. 2. 2020 Svátek má Petr
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz