fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    Podobné filmy    

film / drama, Česká republika, , 67 min.

Režie:
Herci: ,

Dramatický příběh o hledání lidského porozumění.
Lékař přijel na svou chalupu, aby se vyrovnal s faktem, že má nevyléčitelnou nemoc. Zloděj, který ho na chatě přepadne a ohrožuje pistolí, zcela zvrátí lékařovy myšlenky na smrt a probudí jeho zájem o svůj osud. Ale i pro kriminálníka je setkání s filozoficky založeným lékařem svým způsobem šťastné...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Inscenační dílo na který bych se bez přemýšlení vypravil i do divadla. Setkání dvou zcela odlišných lidí jak povahově a osudově, tak i v myšlenkách o další své budoucnosti a životní dráze. Vzájemné ovlivnění svého pohledu na věc s přehodnocením veškerých svých myšlenek je vlastně takovým lidským zázrakem, který nedokáže jen tak leckdo. Na tomto příběhu je velice zřejmé, že jeden bez druhého by to vůbec nedokázali. O to víc dokáže chytit za srdce závěr celého příběhu. Pavel Zedníček v roli lumpa sice chvílemi přišel nevěrohodně, ale to je snad jen tou televizní optikou. Eduard Cupák je v tomto případě kapitola sama o sobě. Člověka s nevyléčitelnou nemocí ani nemusel hrát, protože v době natáčení skutečně nemocný byl a snad dokonce i údajně trpěl bolestmi. O to více je jeho výkon nejen naprosto věrohodný, ale s ohledem na zdravotní stav i neskonale udivující. Naštěstí to nebyla role úplně poslední a tak i pro něj byla tato slova více než čarovná. "Trpělivost ta dáma ví kdy přijít, neb nikdy nestalo se by zmeškala svůj čas."
Všechny komentáře k filmu 3+ Napiš komentář k filmu a získej DVDPopis filmu Dáma ví, kdy přijít

Dva muži v jedné chalupě a každý ze zcela jiných poměrů. Ten večer se setkají za absurdních okolností. Jeden se bojí budoucnosti a druhý minulosti. Jeden je vězeň a druhý bývalý doktor - každý z nich má zcela jiné zkušenosti a jinak se dívá na svůj život i svět. MUDr. Josef Kruml přijel na svou chalupu, aby se vyrovnal s faktem, že má nevyléčitelnou nemoc. Zloděj Jiří Štádler, který ho na chatě přepadne a ohrožuje pistolí, zcela zvrátí lékařovy myšlenky na smrt a probudí jeho zájem o svůj osud. Ale i pro kriminálníka je setkání s filozoficky založeným lékařem svým způsobem šťastné.


Podobné filmy

Šaman
(Medicine Man) Sean Connery se podílí na výzkumu v amazonské džungli a potřebuje asistenta...
dnes 10.50
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Jarmark marnosti
(Vanity Fair) Filmová verze klasického anglického románu W. Thackerayho. Z Becky, dcery ch...
dnes 17.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Masaryk
Karel Roden ve strhujícím dramatu o kariérním diplomatovi, zábavném společníkovi, ale i ne...
dnes 21.15
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 19. 2. 2020 Svátek má Patrik
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz