fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

80%
film / krimi, komedie, thriller, USA, , 116 min., od 12 let
Ocean's Eleven / O11 / Ocean's 11
Kinopremiéra v ČR 7.3.2002, DVD od 9.9.2002 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...


V TV televize st. 24.7. Sky Movies Crime & Thriller HD 21.00, po. 22.7. Sky Movies Select HD 21.00
Sky Movies Crime & Thriller HD 21.00
Sky Movies Select HD 21.00
Ukázka
02:093 kasina, 11 chlápků, 150 milonů babek.
Pomsta a touha po balíku peněz přiměla George Clooneyho a jeho parťáka Brada Pitta rozehrát velkolepý plán. S pomocí nejschopnějších gangsterů chce vyloupit tři největší kasina v Las Vegas. Ani fakt, že má v patách svého největšího nepřítele Andy Garciu, ho už nezastaví.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu To je překvapení, že se to povedlo, byť teoreticky to bylo zhola nemožný. A cesta k tomu předvídatelnýmu konci? Za mě nic tak světobornýho, ať se na mě nikdo nezlobí. P.S.: Bejt herec je mnohem lepší job, než ta nejistá rachota lupiče.
Všechny komentáře k filmu 52+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka 1, Oficiální stránka 2, Oficiální stránka 3    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Dannyho parťáci

Sotva je okouzlující zloděj Danny Ocean podmínečně propuštěn z vězení v New Jersey, pustí se do přípravy další velké akce. Hodlá vyloupit trezor kasina Mirage, který je považován za nedobytný. Dodávají se sem peníze z dalších dvou kasin patřících Terrymu Benedictovi. Společně s falešným karetním hráčem Rustym přesvědčí boháče Reubena, aby jejich akci finančně zabezpečil, a začne dávat dohromady tým složený z druhořadých kriminálníků různých specializací. Vybudují dokonalou repliku podzemních prostor kasina, kde trénují jednotlivé kroky loupeže. Rusty zjistí, že milenkou majitele je umělecká kurátorka Tess, bývalá Dannyho manželka. Přes všechny obtíže se plán rozjíždí. Saul se vydává za bohatého obchodníka a přesvědčí Benedicta, aby mu v trezoru krátkodobě uložil důležitou zásilku. Netuší, že v kufříku je zařízení, které lupičům pomůže proniknout do trezoru. Bratři Malloyovi pomohou dopravit do trezoru důmyslně ukrytého Jena. Linus do střežené zóny vstoupí jako kontrolor asociace heren a společně s Frankem ukradne bezpečnostní kódy. Odvážnou fintou pronikne do trezoru i Danny. Jeho parťáci otevřou sejf. Vše jde hladce. Pak zazvoní Benedictův mobil a Rusty majiteli kasina oznámí, že ho právě okrádají, že trezor je plný výbušnin a pokud nenechá lupiče odejít s osmdesáti miliony, přijde o všechno. Benedict však nehodlá o své peníze přijít. A to je chvíle, kdy udělá chybu, na kterou Danny čekal.


O hercích

George Clooney
obrazek Narodil se 6. května 1961 v Lexingtonu, Kentucky, USA. V našich kinech jsme ho mohli vidět ve filmech jako byla černá komedie bratří Coenů Bratříčku kde jsi?, drama Perfektní bouře, které režíroval podle skutečné události Wolfgang Petersen, akční snímek Tři králové, kde hrál spolu s Markem Wahlbergem amerického vojáka, který se v Iráku rozhodne uloupit náklad zlatých cihel nebo komedie Zakázané ovoce, kde byl charismatickým bankovním lupičem, který se zamiluje do své pronásledovatelky. Je synem Nicka Clooneyho, který v americké televizi uváděl klasické filmy. Také je bratrancem Miguela Ferrera (syna slavného herce José Ferrera), který mu pomáhal v počátcích jeho kariéry, kdy byl Clooney dlouho bez práce. Hráli spolu například ve snímku The Harvest.

Clooneyho cesta na herecký Olymp vedla přes malé role v televizních seriálech jako je například Roseanne, aby nakonec získal velkou roli v superúspěšném seriálu z lékařského prostředí Pohotovost. Jako host se v tomto seriálu objevuje dodnes. Na vrchol se potom dostal díky titulní roli netopýřího muže ve snímku společnosti Warner Bros. Batman a Robin. Roku 1999 napsal a produkoval televizní snímek Kilroy. Za zmínku stojí, že před filmovou kamerou začínal v levných béčcích, z nichž některá jsou u nás dostupná na videu, například Vyšší škola strachu nebo Bojová akademie. Později, když se mu průlom do světa A filmu podařil, jsme ho mohli také vidět ve filmech Tenká červená linie, Peacemaker, Báječný den nebo Od soumraku do úsvitu.

Brad Pitt
obrazek Narodil se 18. prosince 1963. V jeho životě vždy hrály ústřední roli dvě věci: víra a přitažlivý zjev. Vyrůstal jako spořádaný věřící, pravidelně navštěvující kostel v missourijském Springfieldu, později studoval žurnalistiku na prestižní columbijské univerzitě a vybočoval z řady snad jedině hrou na kytaru v několika kapelách. Zlom nastal těsně před tím, než získal diplom. Tehdy odjel do Los Angeles, kde si zahrál v jednom nepříliš úspěšném TV seriálu. Potom, aby si vydělal na herecké kurzy, věnoval se obvyklým zaměstnáním začínajících herců: prodával zmrzlinu, hlídal parkoviště a převlečen za kuře dělal živou reklamu. Brzy víře ve vlastní herecké schopnosti, která mu dodávala naději, podal pomocnou ruku jeho mladistvý sexy zjev. Dostal roli v prestižní reklamě na Levis a v seriálu Dallas, kde hrál přítele dcery Priscilly Presleyové. Odtud už byl jen krok na filmové plátno.

Debutoval filmem Cutting Class, který se pro něj stal odrazovým můstkem k pozici filmové superhvězdy. Vysoce ceněný režisér Ridley Scott jej obsadil do Deanovské role floutka, který ve feministickém roadmovie Thelma a Louise dá Geeně Davisové poznat její první orgasmus a zároveň, jaké to je nechat se okrást o všechny peníze. Následovala hlavní role mladíka toužícího se přiblížit svému rokenrolovému idolu ve snímku Johnny Suede a o něco později film The Favor. Pak už vedla Pittova cesta pouze od úspěchu k úspěchu. V Senzačním světě měl za partnerku Kim Basingerovou, režíroval ho Robert Redford v kritiky opěvovaném a zároveň vysoce divácky úspěšném dramatu Teče tudy řeka, čistě záporná role psychopata jej v thrilleru Kalifornie zbavila svazující nálepky milovníka a Interview s upírem mu konečně po boku Toma Cruise poskytlo status superhvězdy.

Ten následující trháky jako Legenda o vášni, Sedm a Dvanáct opic (byl za ně nominován na Zlatý glóbus i Oscara) jedině potvrdily. Brad Pitt se stal jedním z divácky nejpřitažlivějších mladých herců v Hollywoodu a People Magazine jej označil za Nejvíc sexy ze všech žijících mužských idolů. Mohli jsme jej vidět také ve filmech jako Bláznivá spolubydlící, Odvážné příběhy, Pravdivá romance nebo Spáči.

Julia Robertsová
obrazek Poprvé na upozornila rolí mladičké číšnice v milostné komedii Mystic Pizza. A jen dva roky poté, co debutovala ve filmu Blood Red už také získala svoji první nominaci na Oscara. Tak skvělý výkon podala v melodramatu Ocelové magnólie, kde ztvárnila diabetičku ochotnou obětovat v touze po vlastním dítěti i svůj život. A za pouhý rok na to obdržela Zlatý glóbus a další nominaci na Oscara za roli v Pretty Woman. Jako exkluzivní prostitutka, která učaruje milionáři v podání Richarda Gereho vstoupila okamžitě mezi největší hvězdy světového filmu i nejlépe placené herečky dneška.

Poté co zažila z hlediska popularity slabší herecké období s filmy jako Zbožňuju trable, May Reillyová a Síla lásky začala se postupně vracet mezi nejúspěšnější herečky. Návrat se jí podařil komedií Svatba mého nejlepšího přítele, thrillerem Spiknutí a především dramatem Erin Brokovich, které režíroval Steven Soderbergh. Co se týče jejího osobního života, otec jí zemřel když jí bylo deset let. Je sestrou o jedenáct let staršího Erica Robertse, který získal Zlatý glóbus a nominaci na Oscara za Splašený vlak. V letech 1990 a 1991 byla zařazena časopisem People mezi padesát nejkrásnějších lidí světa. Mohli jsme ji vidět ještě ve filmech jako Hráči se smrtí, Noci s nepřítelem nebo Zemřít mladý.

Matt Damon
obrazek Narodil se 8. října 1970 jako Matthew Paige Damon. Studoval na Harvardu a vzápětí vstoupil do divadla American Repertory Theatre v domovském Cambridgi. Jeho prvním filmem byla Mystic Pizza, kde pronesl celou jednu větu. Už výraznější roli měl ve Školních poutech a kritiku na sebe upozornil postavou závislou na heroinu ve válečném dramatu Odvaha pod palbou. Spolu se svým kamarádem Benem Affleckem si pak napsali scénář a rozdělili si role ve filmu Dobrý Will Hunting. Oscar a Zlatý glóbus za scénář. Vzápětí ho Steven Spielberg obsadil do titulní role válečného snímku Zachraňte vojína Ryana. Pak Damon nasadil tvář pokerového karbaníka ve filmu Hráči. Někdy v té době se zařadil mezi padesát nejhezčích herců světa. Možná také proto dostal roli vraždícího anděla v náboženské komedii Dogma. Dále jsme ho mohli vidět ve filmech jako Talentovaný pan Ripley, Vyvolávač deště, Zoufalec, Poslední kovboj nebo Geronimo.

Don Cheadle
obrazek Narodil v Kansas City, Missouri. Se Soderberghem spolupracoval už na filmech Zakázané ovoce a Traffic - Nadvláda gangů. Hrál ve filmu společnosti HBO, v biografickém příběhu basketbalové legendy Earla "Kozla" Manigaulta Nejtvrdší zápas. Mohli jsme ho vidět také v sitcomu Willa Smitha Fresh Prince. Role Roscoe Meanse byla v původní verzi snímku svěřena Sammymu Davisovi, Jr, kterého Cheadle ztvárnil v televizním snímku The Rat Pack.

Andy Garcia
obrazek Narodil se 12. dubna 1956 v Havaně na Kubě. K filmu se propracoval přes provinční divadelní scény na Floridě. Prostor získal především v De Palmově dramatickém retru Neúplatní a v Coppolově mafiánském eposu Kmotr III, za který byl nominován na Oscara. Asi největší hereckou příležitost pak dostal v dramatu Hrdina proti své vůli. Mezi jeho další filmy patří Noc v ráji, Vražedný ráj, Ukaž, co umíš, Výkupné, Černý déšť, Vnitřní záležitosti, Znovu po smrti, Jennifer 8 nebo Když muž miluje ženu.

O tvůrcích

Steven Soderbergh
obrazek Prorazil do světa filmu svým autorským debutem Sex, lži a video. Dále natočil thriller Skryté zlo, s Georgem Clooneym gangsterskou komedii Zakázané ovoce a s Julií Robertsovou veleúspěšnou komedii Erin Brockovich. V našich kinech běží v současné době jeho snímek Traffic - Nadvláda gangů.

Ted Griffin
Má za sebou už dva realizované scénáře filmů Dravci s Guyem Pearcem a Robertem Carlylem a Best Laid Plans s Reese Witherspoonovou. Je vnukem filmového režiséra Williama A. Seitera, který natočil několik komedií například film bratří Marxů Obsluha na pokoji nebo Sons of the Desert s Laurelem a Hardym.

David Holmes
Poprvé spolupracoval se Stevenem Soderberberghem na filmu Zakázané ovoce. Narodil se v severním Irsku a svou hudební kariéru odstartoval už v patnácti jako DJ v belfastském klubu. Roku 1995 natočil své první album This Film's Crap, Let's Slash the Seats for Go Beat!, které sklidilo u kritiky velký úspěch. Píseň No Man's Land se stala znělkou televizního seriálu Prime Suspect. Za dva roky na to se Holmes přestěhoval do New Yorku, kde vydal album Let's Get Killed. Začal produkovat a mixovat desky skupin jako U2 nebo Manic Street Preachers. Protože vždy chtěl psát filmovou hudbu spojil se s režisérem Markem Evansem, který právě připravoval televizní film o Belfastu Resurrection Man. Hudba měla úspěch a díky tomu získal Holmes pozornost Stevena Soderbergha.

Podobné filmy

Když si Chuck bral Larryho
(I Now Pronounce You Chuck & Larry) Chlouby brooklynského hasičského sboru Adam Sandler a ...
dnes 15.30
Nova Cinema
Návrat velkého blondýna
(Retour du grand blond, Le) Když hraje na housle, je obdivuhodný, když si hraje na agenta,...
dnes 17.25
ČT2
Líbáš jako ďábel
Helena s Františkem se pokoušejí začít nový život, ovšem pouto s tím bývalým nelze zpřetrh...
dnes 17.45
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 18. 7. 2024 Svátek má Drahomíra
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz