fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

70% 1382 hlasů
film / thriller, mysteriózní, Austrálie/USA, , 108 min., od 12 let
The Gift
Kinopremiéra v ČR a SK 20.8.2015, DVD od 10.2.2016 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:20To, co jste si nepřáli.
Simon a Robyn jsou mladý manželský pár, jehož život se odehrává přesně podle představ a plánů. A to až do dne, kdy náhodně potkají Gorda, Simonova dávného známého ze střední školy. Od té chvíle se jejich budoucnost začíná pomalu ale jistě rozjíždět po děsivém a šíleném tobogánu. Po několika dalších náhodných setkáních a nečekaných návštěvách Simon a Robin začínají být z Gordova chování a slov znepokojení. A navíc se začnou objevovat záhadné dary, díky nimž se odkrývají podivná tajemství z minulosti. A Robyn se tak nejen dozvídá znepokojující pravdu o tom, co se odehrálo před dvaceti lety mezi Simonem a Gordem, ale především stojí před nečekanými otázkami. Jak dobře opravdu známe nám nejbližší lidi? Je dávná minulost navždy už jen minulostí?
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Pomsta a odpuštění. Dvě  hlavní témata psychologického thrilleru napsané a zrežírované Joelem Edgertonem, který má ve své herecké filmografii samé známé filmové pecky. Ve svém filmu si samozřejmě také jednu z rolí střihl, takže úspěch takřka trojnásobný. Námět není nijak cizí, neboť snímků o podivínech jakkoliv trýznící nějakého jednotlivce či přímo  manželský pár tu bylo již přeci jen skutečně mnoho, takže dějová linka je v mnoha odvětvích předvídatelná, ale i tak se přes to všechno jedná přeci jen snímek výjimečný. Příběh buduje svou temnou atmosféru opatrně a pomalu, čímž vyniká preciznost daného formátu. Ono i přes tu předvídavost se i tak v ději objevuje spousta nečekaných obratů, které samozřejmě nijak nepřekvapí, ale alespoň příběhu dávají právě tu správnou psychologicky temnou prezentaci děje. Koncepce je tedy napínavá, v jistém směru zábavná a kupodivu zároveň sarkastická. Film tak diváka v určitém směru děsí a uvolňuje zároveň. Svým způsobem tím snímek připomíná styl Alfreda Hitchcocka, čímž se vymaňuje od námětově podobných snímků. Příběh má vlastně v sobě poselství a to takové, že události v minulosti, a to jak dobré, tak ty špatné, se mohou jednoho krásného dne vrátit a danému jednotlivci v nevhodnou dobu pořádně zatopit. Mráz na zádech sice nevyvolává, ale svým silným příběhem dokáže vyvolat divácký ponurý zážitek.
Všechny komentáře k filmu 3+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Dárek

Mladá dvojice Simon a Rubyn se stěhují do nového domu. V obchodním domě narazí na muže, který Simonovi tvrdí, že spolu chodili do školy. Simon si Gorda pamatuje, ale nepoznal jej. Gordo pak nechává přede dveřmi láhev vína, později přichází na návštěvu. Jeho druhý dárek je krmení pro ryby v jezírku. A i ty tam nasadil, což Simona trošku štve, že k nim vlezl bez svolení. Gordo přijde opět, zprovozní televizi a pozve je k sobě. Na této návštěvě je nechá o samotě v domě a oni zjistí, že má ženu a dítě. On to pak přizná a Simon mu na rovinu řekne, že si nepřeje další styky. Hned nato jsou otráveny ryby a zmizí jejich pes. Když si to jde Simon s Gordem vyřídit, otevře mu cizí žena i s manželem. Detektiv pak zjistí, že Gordo zde byl jen zaměstnán. Ztracený pes se vrací domů a zdá se, že je konec. Gordo jen ještě napíše, že je respektuje a že se již nikdy neukáže. Rubyn u kamarádky ukradla prášky a zfetuje se jimi jako kdysi. Tím Simona děsně naštve. Uběhne nějaký čas, Rubyn je těhotná, když zjistí, že Simon a Gordo spolu měli nějaké potíže již dávno v minulosti. Vypátrá, že si Simon vede na Gorda složku jako u lékaře, v ní figuruje jméno třetího, který byl v tomto také namočen. Rubyn jej navštíví, ale bezvýsledně. Ve výsledku Rubyn sděluje Simonovi obvinění, že na Gorda svedli sexuální delikt. Ten byl za to tvrdě potrestán a pokazilo mu to celý život. Na Rubynin popud jej Simon vyhledá a omlouvá se. Omluva není přijata. Probíhá oslava Simonova povýšení, když začne útok. Rozbitá okna jsou jen jedním zlem. Pachatel je však ihned dopaden. Je to muž jménem Denny, který byl na Simonově pracovním místě. Tvrdí, že Simon jej pomluvil, a proto byl vyhozen. Když si to nadřízení ověří, je Simon hned druhý den vyhozen, což mu pokazí radost z narození miminka. A Rubyn mu sdělí, že s ním již nechce být v tom domě. Když se tam Simon vrátí, najde další dárek. Kočárek a v něm tři balíčky. Ty odkryjí něco, co Simon nečeká.


Podobné filmy

Ulice Cloverfield 10
(10 Cloverfield Lane) Michelle se po autonehodě probudí připoutaná řetězem ke zdi v podzem...
zítra 23.00
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Babe: Prasátko ve městě
(Babe: Pig in the City) Jako tři mušketýři se Babe, Ferdy a pan Hoggett vydávají na křížov...
so. 24.10. 16.20
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Mezi námi děvčaty
(Freaky Friday) Energická psycholožka Jamie Lee Curtis řeší neustálé konflikty se svojí do...
so. 24.10. 17.30
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 22. 10. 2020 Svátek má Sabina
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz