fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    

72% 1472 hlasů
film / katastrofický, USA, , 107 min.
Deepwater Horizon
Kinopremiéra v ČR a SK 29.9.2016, DVD a Blu-Ray od 15.2.2017 Magic Box

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:12Film inspirovaný skutečnými hrdiny.
Příběh popisuje události na plovoucí vrtné plošině Deepwater Horizon, která se v dubnu 2010 potopila následkem exploze a způsobila největší ropné zamoření v americké historii.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Film popisoval jen samotnou příčinu nebo příčiny katastrofy. Následující události tj. ucpání vrtu a sanace důsledků to by bylo na další díl nebo dokumenty... Pro toho, kdo to, co se dělo v té době sledoval /jako třeba já/ to bylo podle výsledného hodnocení filmu přínosné. U ostatních bych doporučoval přečíst si nejdřív wiki stránku nebo nějaký jiný zdroj základních informací, než se podívám na film. JInak se stane přesně to, že nechápu nic a řeším jen subjektivní dojem z nějakého nudného plácání... pro pochopení je taky potřeba mít aspoň základní znalosti z fyziky a technologií, není to film, který by byl samo-vysvětlující jako hollywodské bijáky typu Armageddon. 8-)
Všechny komentáře k filmu 22+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Deepwater Horizon: Moře v plamenech

Dne 20. dubna 2010 došlo v Mexickém zálivu na plovoucí vrtné plošině Deepwater Horizon k jedné z největších člověkem způsobených katastrof na světě. Náš film sleduje rozhodující okamžiky, které měl možnost vidět jen málokdo: nejhrůznější chvíle, jaké si jen lze představit, které onoho osudného dne prožilo 126 členů posádky, kteří právě obsluhovali vrtnou plošinu Deepwater Horizon. Byli to kvalifikovaní a zkušení muži a ženy, kteří se těšili, až se po vyčerpávající směně vrátí ke svým rodinám a životu na břehu. Během okamžiku se však vše změnilo a prožili nejhorší hodinu svého života, ve které museli sebrat veškerou svou odvahu k boji s nezadržitelným ohnivým peklem zuřícím uprostřed oceánu, a když už se zdálo, že je vše ztraceno, pomáhat zachraňovat jeden druhého. Celý svět soustředil svou pozornost na vrtnou soupravu Deepwater Horizon v hlubokých vodách u pobřeží Louisiany ve chvíli, kdy na plošině došlo k ničivému výbuchu s následným požárem a téměř nezadržitelným únikem ropy do oceánu. Milióny lidí sledovaly se zatajeným dechem 87 dlouhých dní, jak v Mexickém zálivu vytéká z mořského dna do oceánu 50 000 barelů ropy denně. Byl to největší únik ropy do oceánu v důsledku nehody v celé lidské historii. Dopad na mořský život v oblasti přetrvává dodnes, stejně jako hledání odpovědí na otázky co a proč se stalo.logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 6. 3. 2021 Svátek má Miroslav
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz