fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

55% 19 hlasů
horor / thriller, USA, , 96 min., od 12 let
Kinopremiéra v ČR a SK 31.5.2018

Režie:
Herci: , , , , , více...


UkázkaPoznáš, co je realita?
Muž se vrací z psychiatrické léčebny do rodinného panství, které zdědil po svých rodičích. Po několika paranormálních jevech začne věřit, že v domě straší a číhá v něm příšerné zlo.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Každý kdo viděl sérii 'Psycho’ si jistě vybaví začátek druhého dílu. Norman Bates se vrátí z psychiatrického ústavu a v jeho domě se začnou dít věci vskutku podivné. A tak nějak začíná i 'Delirium’, jen neznáme jméno onoho navrátilce. Netrvá dlouho a dozvíme se proč v psychiatrické léčebně vlastně byl. A od této doby se dějová linka přeci jen začne, od zmíněného snímku, ubírat poněkud jiným směrem. I tak to vypadá, že si tvůrci na 'Psycho 2’ vzpomněli, příběh si propůjčili a krapet pozměnili. Tedy hlavně od poloviny děje. Ke konci jedna scéna hodně překvapí a snad i svým vývojem šokuje. Střídmé tempo, thrillerová atmosféra, dějová linka bohužel předvídatelná. Vyloženě filmová pecka to tedy zrovna není, ale i tak žánrově určitý potenciál má.
+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Delirium

Když si myslíte, že jste duševně nemocný a čerstvě vás propustili z psychiatrické léčebny, pak je někdy těžké rozlišit, co je skutečnost a co jsou choromyslné výplody odehrávající se jen ve vaší šílené hlavě. Přesně tak je na tom náš hlavní hrdina. Vrací se z psychiatrické léčebny na rodinné sídlo, které zdědil po svých rodičích. Ale protože je jeho propuštění z ústavu jen podmínečné, po dobu třiceti dnů se musí pravidelně hlásit své probační dohlížitelce a nesmí opustit dům. Jinak mu hrozí další internace na psychiatrii. A tam zpátky rozhodně nechce. Na rozloučenou dostal od svého psychiatra léky, které musí pravidelně užívat a jednu radu: „Věř rozumu, ne svým očím.“ Jenže v opuštěném domě zaplněném vzpomínkami na něj číhají nečekaná překvapení. Zprvu nenápadná, ještě celkem vysvětlitelná normálním rozumem. Ale když se začnou zhmotňovat vzpomínky a odehrávat další paranormální jevy, začne o svém zdravém rozumu pochybovat. Je v domě doopravdy sám? A pokud není, skrývají se v něm skuteční lidé, nebo to jsou nějaké děsivé přízraky, které si vyvolal ve své hlavě? Co z toho všeho je vlastně skutečné?logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 20. 2. 2020 Svátek má Oldřich
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz