fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

78% 820 hlasů
film / thriller, akční, drama, Velká Británie/Francie, , 143 min., od 12 let
The Day of the Jackal
DVD od 26.4.2010 Řitka video

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:03Slavný politický thriller nominovaný na Oscara.
Klasický politický thriller podle románu Fredericka Forsytha vycházející ze skutečných událostí o nájemném vrahovi přezdívaném Šakal. Film se dočkal roku 1997 remaku s Brucem Willisem v hlavní roli. Šedesátá léta ve Francii. Zbytek přeživších ze zrušené francouzské cizinecké legie chce zopakovat atentát na Charlese DeGaullea, nejlépe střeženého muže v zemi. Jako poslední zoufalý pokus najmou zabijáka, muže s přezdívkou Šakal, který souhlasí s tím, že za nemalý obnos francouzského prezidenta zabije. Věci se ale začnou poněkud komplikovat...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Jeden z nejlepších filmů co jsem viděl. Napětí, akce, historický kontext, spiknutí. Možná ten konec, kdy se atentát profesionálovi nezdaří jen náhodou mohl být dokonalejší.
Všechny komentáře k filmu 6+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Den šakala

obrazek
V roce 1962 se prezident Charles de Gaulle stal pro mnohé Francouze zrádcem, když dal Alžíru nezávislost. Extremisté, většinou příslušnici armády vytvořili ilegální organizaci a rozhodli se de Gaulla zabít. Když první pokus, o který se pokusil plukovník Bastien-Thiry, nevyšel, rozhodli se spiklenci zadat práci skutečnému profesionálovi. Po pečlivém výběru se rozhodli pro chladnokrevného Angličana, který si řekl o půl milionu dolarů, rezolutně trval na tom, že bude pracovat sám a zvolil si krycí jméno Šakal. Vedení souhlasilo, aby však získalo potřebnou částku, muselo vyloupit několik bank. To však vzbudilo pozornost tajné služby, která pochopila, že se extremisté chystají na další akci.
obrazek
A zatímco Šakal v Londýně do nejmenšího detailu promýšlí atentát, který se rozhodl spáchat v Den osvobození, 25. srpna, kdy se prezident zcela jistě objeví na veřejnosti, Zpravodajská služba se pouští do pátrání. Zadrží kurýra extremistů a krutým mučením z něj těsně před smrtí dostane jediné jméno - Šakal. Ten se připravuje a důkladně za sebou zametá stopy. Zabije padělatele, který pro něj připravoval falešné doklady, vyzvedne si speciální skládací pušku a do nejmenšího detailu se připravuje k akci. Ani druhá strana však nezahálí. Komisař kriminální policie Claude Lebel, který byl pověřen pátráním, se pomalu a za naprostého utajení, dostává záhadnému atentátníkovi na stopu.
obrazek
Tomu se díky dokonalému plánu podaří policistům uniknout a zmizet, Lebela se však nezbaví na dlouho. Přestože extremisté uvažují o tom, že akci odvolají, Šakal se rozhodne pokračovat. Nastává osudný den. De Gaulle předává na náměstí medaile a Šakal ukryt v jednom domů nabíjí pušku smrtící kulkou.


Podobné filmy

Bohové Egypta
(Gods of Egypt) Trůn egyptského vládce obsadil nemilosrdný bůh temnoty Set. Kdysi mírumilo...
dnes 17.40
Nova Cinema
Indiana Jones a Chrám zkázy
(Indiana Jones and the Temple of Doom) Indiana Jones musí cestou do indického Dillí zachrá...
dnes 20.15
Prima
Divnovlásky
Televizní film podle známé stejnojmenné knihy Ireny Obermannové. Hledejte novou životní op...
dnes 21.20
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 11. 8. 2022 Svátek má Zuzana
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz