fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

57%
film / komedie, USA, , 88 min., od 18 let
Deuce Bigalow: Male Gigolo
DVD od 5.4.2001 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:21Účtuje si deset dolarů, ale dá se s ním smlouvat.
Čistič akvárií Deuce Bigalow je neúspěšná nicka, která si o penězích a krásných ženách může nanejvýš tak nechávat v noci zdát. Jeho veliká šance přijde, když jej exotický frajer Antoine, který si vlastním tělem vydělává na velmi slušné živobytí, nechá po dobu své "služební cesty" hlídat svůj dům a starat se o rybičky. Deuce v přepychové vile samozřejmě co nevidět nadělá nepěknou spoušť, a musí tedy bleskově najít způsob, jak vydělat peníze na rekonstrukci. Jinak jej po Antoinově návratu čeká nepěkný osud.
Pomocnou ruku mu podá pasák T. J., který mu nabídne, aby se stal dalším hřebcem z jeho stáje gigolů. Deuce po krátkém váhání souhlasí, ale ještě netuší, s jak svéráznou sbírkou klientek bude mít co do činění...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Pro mě je tohle prostě jedna z nejlepších komedií z mého raného života. S kámošem ji hláškujeme pořád a filmy, na které máte tak dobré vzpomínky, přesto, že je to sprosťoučká blbost, prostě neohodotíte špatně. Za mě sranda až na půdu. Navíc miluju Roba Schneidera, spolupráce Sandler-Schneider se zase osvědčila.
Všechny komentáře k filmu 31+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Deuce Bigalow: Dobrej striptér

<>Obrázek nenalezen<> Prostoduchý Deuce Bigalow nemá zrovna šťastné období. Přišel o práci čističe akvárií v losangeleském akvalandu, jeho vyvolená, atraktivní prodavačka z akvaristiky Lisa ho odmítla a práce, kterou si našel na inzerát, skončila katastrofou. Najal si ho totiž mladý gigolo Antoine Lacont, aby mu za odměnu hlídal luxusní dům, po dobu jeho nepřítomnosti se staral o velké pokojové akvárium a Čínského lvíčka, vzácný exemplář dravé rybky. Jenže Deuce hned druhý den nešťastnou náhodou akvárium rozbije. Aby získal peníze na opravu vytopeného bytu a rozbitého akvária, rozhodne se vydělat si je jako gigolo. Jeho první pokusy však nedopadnou nejlépe. Nejprve musí prchat před žárlivým psem své první klienty, z druhé náhodně a snadno svedené ženy se vyklube prostitutka Claire, která po něm chce peníze.
obrazek
Od ní se o Deuceho potížích dozví pasák TJ. Hicks, který nabídne Deucemu, aby pro něj pracoval. Jeho první štace však připomíná horror, když zjistí, že klientem je tlustý černošský transvestita přezdívaný Jabba, kterého Deuce přesvědčí, aby si s ním zahrál slovní hru. Další štace není o nic lepší, jeho klientkou je totiž norská obryně Tina. A jako by to všechno nestačilo, napadne ho detektiv Chuck Fowler, který chce dostat Antonia a neustále mluví o svém penisu a snaží se ho odhalovat. Ani další zákaznice nejsou zrovna "normální". Ruth propadá nekontrolovaným záchvatům při kterých velmi nahlas vykřikuje sprosťárny a Carol je narkoleptička, která usíná i za těch nejneobvyklejších situací. Jedinou výjimkou je Kate, pro kterou gigola objednaly kamarádky s tím, že vše má vypadat jako náhodné setkání.
obrazek
Deuce s ní stráví romantický večer a když vyjde najevo, že dívka má místo jedné nohy protézu, uklidní ji a něžně se s ní pomiluje. Kamarádkám potom vrátí peníze s tím, že se do Kate zamiloval. Deuce si pomalu vydělává na opravu zničeného bytu a zvyká si na své klientky, tlustého Jabbu nutí k pohybu, Ruth vodí baseballové zápasy, kde dívka se svými oplzlými výkřiky dokonale zapadne mezi diváky, odolává útokům oplzlého Fowlera a přemýšlí o tom, že kvůli Kate nechá práce gigola. Jenže to už Kate zjistí, jak to bylo s jejich seznámením a z poslední zákaznice se vyklube Fowlerova manželka. Zdá se, že horší už to být nemůže.


O natáčení

obrazek
Premisa snímku Deuce Bigalow: Dobrej striptér je prostá: co se stane, když hrdina, vášnivý milovník ryb, dostane za úkol starat se o akvárium prvotřídního gigola? "Už dlouho jsem si říkal, že by to mohla být sranda," říká Rob Schneider, hvězda a spoluscenárista filmu v jedné osobě. Společně se scenáristou Harrisem Goldbergem si roli Deuce Bigalowa napsal přímo na tělo. Jedním z těch, kdo se zasloužili o realizaci projektu, byl komik Adam Sandler v roli výkonného producenta. Schneider, který se objevil v Sandlerových posledních filmech Velký táta a Vodonoš, si ho nemůže vynachválit: "Lidé si neuvědomují, kolik umu a píle vkládá Adam do svých projektů. Je to tím, že vypadá jako neviňátko a všechno u něj vypadá hrozně jednoduše."
Vzhledem k tématu filmu není žádným překvapením, že se točí především okolo ženského pohlaví. Adam Sandler k tomu dodává: "Na projektu se mi líbilo i to, jak jsou v něm ženy legrační. Scénář jim nabízí opravdu komické role - a nejen jim." Film se soustředí na Deuceho vztah ke Kate. Kate je jednou z klientek v jeho - okolnostmi vynucené - kariéře gigola. Role připadla Ariji Bareikisové, slovy Schneidera "rozkošnému andělskému tvoru, který působí velice zranitelným dojmem." A jak se Ariji líbil scénář? "Moc se mi líbil. Byl ztřeštěný, ale i tak to byl miloučký příběh o lidech, kteří se musejí vyrovnat s překážkami, které jim připravil osud."
Schneiderův hrdina má k tomu, co si obyčejně představujeme pod pojmem gigolo, daleko - od toho tu máme Odeda Fehra v roli hrdinova zaměstnavatele. "Robova verze amerického gigola se od standardního gigola liší," přidává se herec William Forsythe, představitel detektiva Fowlera, který jde hrdinovi neúnavně po krku. "Deuce je samorost. Starostí o ryby je posedlý natolik, že konfrontace s jiným lidmi prostě nemůže zůstat bez následků."
obrazek
Na pozici režiséra hledali producenti společně se Schneiderem někoho nového a čerstvého. "Ten film je naprosto jedinečný," tvrdí producent Sid Ganis. "Hledali jsme někoho, kdo by se nebál zariskovat. I kdyby to měl být jeho první film." Sešli se s Mikem Mitchellem, tvůrcem oceněného krátkého snímku Herd. Pohovor dopadl na výbornou a mladý režisér dostal pozvánku do světa filmového průmyslu. "Tehdy jsem se pročítal mnoha scénáři, tenhle byl ale zdaleka nejzábavnější," vzpomíná Mitchell. "Dohnal mě k slzám a navíc měl příběh. Což je zvláštní, protože spousta zábavných scénářů nemá žádný příběh. Byla tam spousta nádherně trhlých postav a každá scéna připomínala krátký komediální skeč." Dobrý scénář nicméně ještě nezaručuje dobrý film. Mike Mitchell svoji nezkušenost na poli celovečerního filmu kompenzoval praxí animátora a kreslíře storyboardů. "Mike má neobyčejný vizuální cit," chválí režiséra herečka Arija Bareikisová. "Snad úplně v každém prostředí se cítí jako ryba ve vodě."

Jednou z klíčových rekvizit filmu je akvárium v apartmá Antoina Laconteho. Rekvizitářka filmu na základě shlédnutého inzerátu kontaktovala firmu Living Colour, jednoho z předních světových dodavatelů velkých uměleckých akvárií. Jejich kousky zdobí četné zábavné parky včetně Disney Worldu. S filmaři nicméně spolupracovali úplně poprvé. Griselda Perezová, mluvčí Living Colour, vysvětluje: "Akvárium je osmiúhelník o objemu přes tisíc litrů, vybavený jedinečným počítačově řízeným systémem na podporu života, který je umístěný zvlášť v takzvané filtrační místnosti. Za zmínku stojí umělý korálový plankton, přesná replika skutečných mořských živočichů, ručně vyrobená z několika "měkkých" syntetických materiálů, které mu dodávají iluzi pohybu." Co se týče živých obyvatel akvária, jde o nejrůznější mořské druhy dovezené ze všech koutů světa: z Pacifiku, Indonésie, Filipín, Rudého moře, Karibiku i Atlantiku.
Všichni zúčastnění věří, že se podíleli na naprosto jedinečném filmu, který si klade za cíl "pouze" pobavit. Rob Schneider dodává: "Dal jsem do toho všechno, co jsem se za ta léta naučil - jak na pódiích komediálních klubů, tak v televizi. Opravdu si myslím, že se bude divákům líbit."

O hercích

Rob Schneider
se na plátnech kin naposledy objevil jako představitel menších ale výrazných rolí
v nejnovějších komediích Adama Sandlera: ve snímku Velký táta si zahrál poslíčka, ve Vodonošovi jednoho z hrdinových oddaných fanoušků. Z dalších jeho filmů stojí za zmínku: Kontraband, Soudce Dredd, Demolition Man, Sám doma 2: Ztracen v New Yorku, Periskop nahoru a dolů!a Burani z Beverly Hills.
Rodák ze San Franciska si v patnácti letech začal psát vtipy, se kterými vystupoval v místních komediálních klubech. Mezi jeho vzory patřili členové Monty Python a komici Richard Pryor, Gene Wilder a Peter Sellers. V roce 1990 si ho ve třináctém vydání pořadu kanálu HBO "Young Comedians Special" všiml Lorne Michaels, producent nejslavnější americké komediální show "Saturday Night Live". Ačkoliv si ho původně najali jen jako autora gagů, Schneider si nakonec prosadil, že v pořadu bude i hrát. Během čtyřletého působení se díky svým postavám a karikaturám známých osobností stal jedním z oblíbených členů ansámblu. Američtí diváci znají Schneidera i ze seriálu "Men Behaving Badly".

William Forsythe
má za sebou úctyhodnou řadu více než šedesáti celovečerních snímků nejrůznějších žánrů. Naši diváci si ho možná pamatují z vedlejších rolí filmů jako Zmatky v Arizoně, Dick Tracy, Skála či Co dělat v Denveru, když člověk nežije. V našich kinech jsme Forsytha, který se v poslední době věnuje spíše nezávislým produkcím, naposledy viděli jako zkušeného detektiva Hardcastla v komedii Modrý blesk s černošským komikem Martinem Lawrencem v hlavní roli. V roce 1993 byl nominován na Independent Spirit Award za vedlejší roli ve snímku Druhá šance.

Eddie Griffin
je uznávaný mladý komik černé pleti, který už stačil zparodovat takové černošské celebrity, jakými jsou zpěvák, který si dříve říkal Prince, Jesse Jackson či Sammy Davis, Jr.
Rodák z Kansas City v Missouri začínal výstupy v komediálních klubech. přesídlil do Los Angeles, kde si svým neomaleným humorem záhy vysloužil uznání jako nástupce velkých komiků Redda Foxxe a Lennyho Bruce. Jeho výstupy ve slavném klubu Comedy Store ho přivedly na televizní obrazovky - konkrétně do speciálů kanálu HBO "Voodoo Child", "One Night Stand" a "Def Comedy Stand". Vystupoval taky v komediálním seriálu "Malcolm & Eddie". Z Griffinových filmových počinů stojí za zmínku menší role Prcka v katastrofickém trháku Armageddon či hlavní role v černošské komedii Foolish.

O tvůrci

Mike Mitchell
Mitchell má za sebou režii, produkci a podíl na scénáři krátkého snímku Herd, který na posledním ročníku festivalu amerického alternativního filmu Slamdance získal cenu Spirit of Slamdance. Komedie Deuce Bigalow: Male Gigolo je jeho celovečerním debutem.
Rodák z Oklahomy přišel do Los Angeles, aby tam navštěvoval CalArts, Disneyho školu pro mladé animátory. Začínal v odděleních vývoje projektů u velkých hollywoodských studií (Disney, DreamWorks, Sony, Universal). Jako scénárista, loutkář a kreslíř storyboardů spolupracoval na dětských televizních pořadech Sida a Martyho Krofftových a také na kreslených seriálech slavného studia Hanna-Barbera. U filmu zpočátku uplatňoval svůj výtvarný talent: v přípravné fázi se podílel na scénáři a storyboardu k animovaným snímku MravenecZ a brzo bude uveden snímek Monkey Bone. Mitchell má také svůj podíl na kultovně nechutném animovaném seriálu "Ren a Stimpy".

Podobné filmy

Život podle Dana
(Dan in Real Life) Steve Carell píše sloupek do novin, ve kterém radí druhým, jak si nejlé...
dnes 18.05
Nova Cinema
Slunce, seno, jahody
Víte, že dojivost závisí na kultuře prostředí? Student Šimon o tom musí přesvědčit svérázn...
dnes 20.15
Prima
Vůně kávy
Příběh scenáristy v tvůrčí krizi a bývalé herečky, ve kterém nechybí láska, nevěra i prudc...
dnes 21.20
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 20. 6. 2024 Svátek má Květa
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz