fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

73% 104 hlasů
film / komedie, Česká republika, , 100 min.
DVD od 15.6.2005 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1994, Český Lev, Herečka v hlavní roli (I. Chýlková), Film, Režie (M. Šteindler), Scénář (H. Pawlowská)


Ukázka
00:55Jeden z nejoblíbenějších polistopadových filmů.
Je to příběh Olgy, jejích přátel, rodiny a vrstevníků, nahlížený s ironií a humorným nadhledem. Do bezstarostného Olžina dospívání zasahují stále více společenské normalizační poměry 70. let. V hořkosladké komedii se střídají bouřlivé komediální situace se slzami. Její hrdinové však už ví, že nepodlehnout, nevzdávat se, mít rád a nezapomenout se smát, je platné a dobré.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Halina Pawlowská napsala příběh "jako ze života". Příběh je groteskní a plný nádherně vykreslených figurek, které bych rád potkal. Ivana Chýlková za tuto roliprávem získala českého lva. Škoda že nevyšel i pro jejího filmového tatínka. Franciszek Pieczka, kterého znám spíše jako Gustíka ze 4 z tanku, zde hraje opravdu skvěle.
Všechny komentáře k filmu 17+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Díky za každé nové ráno

Příběh dospívající Olgy, jejích přátel, rodiny a vrstevníků je natočen s ironií a humorným nadhledem. Byl oceněn čtyřmi Českými lvy (v kategorii nejlepší film, za scénář Haliny Pawlowské, za režii Milana Šteindlera a za ženský herecký výkon Ivany Chýlkové v hlavní roli) a obdržel nominaci na Oscara. Cenu za scénář získal v americkém Hollywoodu a stříbrného sv. Georgie za režii na MFF v Moskvě 94.


O filmu

<>Obrázek nenalezen<> Hořká komedie, která získala čtyři nejprestižnější filmové ceny, které mohou být u nás filmu uděleny, České lvy (za nejlepší film, režii, scénář a ženský herecký výkon v hlavní roli) a mnohá další významná ocenění i v zahraničí, vznikla podle do jisté míry autobiografického scénáře (tehdy ještě zdaleka ne tak populární jako dnes) Haliny Pawlowské. Autorka v něm s humorem a ironií sobě vlastní, ale i pochopením a soucitem vzpomíná na svého otce a další svérázné a zemité příbuzné, pocházející ze Zakarpatské Ukrajiny, na své mládí a s ním spojené nešťastné lásky a ztracené iluze. Vše na příběhu Olgy, jejích přátel, rodiny a vrstevníků, odehrávajícím se v průběhu dvaceti let, které prožívalo Československo po ruské okupaci.
obrazek
Většina vyprávění se nese v zábavné konfrontaci mezi Olgou a jejím otcem, nezkrotným bouřlivákem a příležitostným básníkem, věčným snílkem a vypravěčem, do jehož života stále stísněněji zasahují "normalizační" poměry. Svět Olžiných lásek a holčičích iluzí se mění ve svět dospělých vztahů, ve kterých jsou přátelství a lidské charaktery vystaveny nejedné těžké zkoušce.
Režisér Milan Šteindler měl velice šťastnou ruku při obsazení vynikajícího polského herce Franciszka Pieczky do role otce a Ivany Chýlkové jako jeho dcery. Vděčné jsou i rázovité figurky ukrajinských příbuzných, mezi nimiž se objeví i samotná autorka (jako korpulentní Vasilina).

Podobné filmy

Báječná dovolená
(Great Outdoors) John Candy vyvezl svoji rodinu na prázdniny k jezeru. Radovánky skončily,...
dnes 11.10
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Rosamunde Pilcher: Koření lásky
(Rosamunde Pilcher: Küsse a la carte ) Temperamentní Regina vede malou rodinnou restauraci...
dnes 12.55
NAHRAT
ZDARMA
Barrandov
Nominace na Oscara
(For Your Consideration) Debutující režisér natáčí nízkorozpočtové drama o židovské rodině...
dnes 13.20
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 4. 4. 2020 Svátek má Ivana
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz