fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

69%
film / drama, akční, Životopisný, krimi, USA, , 107 min., od 16 let

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:23Americký gangsterský film o veřejném nepříteli číslo jedna, který byl postrachem i idolem celých Spojených států.
Životopisný snímek Dillinger (1973) je režijním debutem Johna Miliuse, bere si za základ závěr životní dráhy jedné z nejslavnějších amerických gangsterských legend - Johna Dillingera. Ten se vyznačoval stylem i inteligencí; loupil na americkém Středozápadě v letech 1933-34 se svou bandou, než byla rozprášena agenty FBI vedenými Melvinem Purvisem během jeho velkého tažení proti gangsterům. - Milius proti sobě staví Dillingera a Purvise jako dva samolibé "gentlemany", uznávající určitá pravidla boje; jako by se od sebe lišili jen tím, že každý stojí na jiné straně zákona.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Ten film je celý takový průměrný, Dillinger chvíli vypadá jako celkem sympatický chlapík, pak zase jako pěkně bezcitný hajzl, který bere loupení a střílení jako zcela normální způsob obživy a hlavně jeho prohlášení, že vždycky chtěl krást a jeho sebestředné prohlašování : "Já jsem John Dillinger, dobře si mě prohlédněte, ať si mě zapamatujete" mu na sympatiích moc nepřidávají. Proč mu běžná veřejnost tolik fandila jsem ovšem moc nepochopila. Ale určité proslulosti, o kterou se tolik snažil, dosáhl už tím, že se jeho tvář dodnes používá na cvičné střelby u FBI.
+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Dillinger

Ve svém režisérském debutu se John Milius, jinak vynikající scenárista stojící například za Coppolovou Apokalypsou, rozhodl natočit biografický příběh muže, který byl ve své době jedním z největších postrachů a zároveň idolů Spojených států amerických. Jmenoval se John Dillinger, byl to gangster a ve třicátých letech, kdy se Amerika topila v krizi, se mohl honosit nálepkou „veřejný nepřítel číslo 1“. Vykrádal banky, zabíjel, měl obrovské charisma a stejně tak mohl být chodící reklamou na ješitnost. Především však dokázal společně se svou bandou vytrvale unikat spravedlnosti a ještě se jí smát do očí. Tím ale jen víc a víc motivoval agenta FBI Melvina Purvise, který lovu na Dillingera a jeho samopal zasvětil několik let svého života, aby ve svém úsilí neustával. A nakonec se jeho snaha vyplatila. Hlavní roli slavného zločince bez pudu sebezáchovy, který se při každém přepadení raději hned představil, ztvárnil v briskním kriminálním retrodramatu z roku 1973 Warren Oates, úlohu jeho federálního stínu pak držitel Oscara Ben Johnson.


Podobné filmy

Zachraňte Willyho 2
(Free Willy 2: The Adventure Home) Radost z opětovného setkání s kosatkou netrvá dlouho. N...
dnes 14.05
Nova Cinema
Mužská záležitost
(Une affaire d'hommes) Dva muži, jedna žena a zločin. Jean-Louis Trintignant a Claude Bras...
dnes 20.00
ČT2
Žhavé výstřely II
(Hot Shots! Part Deux) Charlie Sheen žije v mužském klášteře, jeho nezpůsobilý bývalý veli...
dnes 20.15
Prima Cool
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 14. 6. 2024 Svátek má Roland
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz