fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    Videoarchiv    Podobné filmy    

91% 24 hlasů
film / komedie, Česká republika, , 101 min.
DVD od 7.5.2007 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , ,


ArchivObjev sněžného muže, Přetržené dítě, Cimrmanovy živé obrazy a hymna Polární noc v oblíbeném představení Divadla Járy Cimrmana.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Toto je nesmrtelná klasika, ačkoliv jde o jednu z prvních her DJC, je skoro nejnavštěvovanější, a důvod? Je prostě úžasně vtipná! Varle a jeho role psů, učitelova hymna a převlek za tučňáka, rozmrazení předchozí výpravy. Prostě kdo zná, neváhá ani vteřinu, kdo nezná, je čas s tím něco udělat! A pro začátečníky je to ukázková práce autorského týmu Smoljaka a Svěráka, takže jejich humor z toho přímo čiší. Když nemůžete vyčkat fronty na lístky do divadla, neplačte a pusťte si to alespoň na DVD doma. Raději několikrát, abyste o nějaký vtípek nepřišli.
Všechny komentáře k filmu 5+ Napiš komentář k filmu a získej DVDPopis filmu Divadlo Járy Cimrmana - Dobytí severního pólu

V pražské restauraci "Pod Vyšehradem", kam Cimrman rád chodíval na rybí speciality, přisedl k němu jednoho večera majitel hostince a zeptal se ho, zda by pro příští ples ledařů branického pivovaru nesestavil živý obraz "Češi na severním pólu". Cimrman nabídku přijal a rozhodl se, že prostuduje polární tematiku přímo na místě. Nejcennějším přínosem jeho cesty do Arktidy byl jeho objev sněžného člověka (játyho). Cimrman se s ním osobně setkal, a jelikož k tomu došlo právě v době říje, mohl zblízka pozorovat jeho pohlavní život. Po návratu do vlasti, jsa silně nachlazen, nadiktoval svému sousedu Padevětovi hru "Přetržené dítě", která byla takřka nehratelná v podobě, jak ji rekonstruoval dr. Brukner, která je však naprosto hratelná po revizi textu, kterou později provedl prof. Vondruška. Když se Cimrman uzdravil, ale jeho pravá ruka díky omrzlinám nebyla s to udržet pero, napsal levou rukou hru "kompaktní a čirou jeko střechýl" (Šalda) Dobytí severního pólu Čechem Karlem Němcem. Z ní se svět - bohužel pozdě - dovídá, že čtveřice pražských otužilců stanula na nejsevernějším bodu naší planety o celý den dříve než Američan R. E. Peary.


Podobné filmy

Na vlásku
(Tangled) Prvorozenou královskou dceru Lociku unese čarodějnice Gothel a zavře ji ve své v...
dnes 13.40
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Andula vyhrála
Milostnému štěstí je třeba jít naproti. Česká komedie (1938). Hrají: V. Ferbasová, H. Haas...
dnes 14.50
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Můj kamarád drak
(Pete's Dragon) Řezbář Robert Redford povídá dětem ze sousedství o drakovi, který žije hlu...
dnes 15.30
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 28. 9. 2020 Svátek má Václav
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz